Jump to content

Τι σιχαίνεστε περισσότερο;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:rotfl:

αυτα τα εντομα δεν αντεχοντε μωρε.

δεν υπαρχει τιποτα πιο αηδιαστικο απο ενα σκαθαρι,μια αραχνη,μια μελισσα..

H αραχνη δεν ειναι εντομο :alien:

 

Τα σκαθαρια κανουν ωραιο κρατς οταν τα πατας. :shifty: Η μελισσουλες τι σου φταινε?

 

Μια χαρα ειναι το μελι.

 

Για μενα το χειροτερο εντομο ειναι το κουνουπι. Ερχεται και καλοκαιρι... :worry: Και δυστυχως φευγω απο το φοιτιτικο μου σπιτι(για παντα) και ετσι δεν θα εχω τις αραχνουλες μου να με προστατευουν :cry:

 

Σημερα ειχε κανει ιστο μια σε ενα παπουτσι μου...Της χαλασα το σπιτι ρε γαμωτο...Λετε να φτιαξει καινουργιο στο στομα μου οταν κοιμαμαι? :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Emena prosopika mou ftainei oi mellisoules kai malista polu....erxontai kai me tsimpane mellises,sfhges ,oti kukloforei se kontinh aktina apo mena..

me exei tsimphsei 2 fores sfhga -mia sthn plath kai mia sto xeri- kai mellises apeires fores se polla shmeia... gia ta kounoupia de to suzhto...h proth pou 8a ta taisei kai fetos ego 8a eimai :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγαινα να αναψω τον εκτυπωτη μου (τον ειχα στο υπογειο για λιγο καιρο, λογω χωρου) εριχνε ασφαλεια! Τον ανοιγω και την βλεπω μια καρβουνιασμενη κατσαριδα μεσα! Πατησε η καημενη στους πολους των 220 και την επαθε κανονικοτατα! (θαφτηκε στην χ@#τρα :P) Αλλα πλασματακια του θεουλη ειναι, για να τα εφτιαξε καποιο λογο θα ειχε! Γενικως δεν με ενοχλουν. Βεβαια αμα ξυπνησω μεσα στον υπνο μου και δω μια να εχει κατσει πανω στην μυτη μου θα πεσει ξυλο, αλλα δεν εχει γινει ακομα αυτο!

 

και το κερασακι! : Για καθε κατσαριδα που βλεπετε, υπαρχουν αλλες 12! Οποτε αμα δειτε 20 μαζι καλεστε το κεντρο απολυμανσης... :P

Link to comment
Share on other sites

και που να ηξερες μεσα στους θαμνους τι θα γινοταν!!!!τυχερη εισουνα που δεν ειχε διακοπτη το πουρναρι!!!!

 

Ωχχχχ!!!! τι μου θυμισες τωρα... :cry: ... εχω πολυ κακη εμπειρια με θαμνους, τσαλια, αγριοχορτα και σκοταδι!! :wacko:

 

Εξω να ειναι μαυρο σκοταδι, και εμεις περπατουσαμε αναμεσα τους..... :shock:

 

Αν δεν βαριεστε διαβαστε μερικα ποστ πισω, να δειτε τι επαθα... :ooch:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου ποντίκι - και δεν το εύχομαι κιόλας για να πω την αλήθεια - αλλά με τις κατσαρίδες έχω τεράστιο πρόβλημα, δεν τις αντέχω καθόλου!!!! μπλιαχ :scared:
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Pies katsarides k pia pontikia...polloi ta exoune k gia katikidia!!

Egw sixenomai ta kounoupia k tis miges!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Κατσαρίδες

 

Ποτέ δε κατάλαβα το λόγο που τις έβαλε ο Θεός στη γή....

και που να τις βλεπεις στο στομα μερικων ηλιθιων αμερικανων για μερικα (εστω χιλιαδες) δολλαρια να τις τρωνε κιολας (βλεπε Fear Factor στο Μακεδονια) και το κρατς αντι να κανει στο δαπεδο να κανει μεσα στο στομα τους!decadence!η απολυτη παρακμη!κ φυσικα η απολυτη αηδια!!!! :X :blink: :wacko:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ξέρει κανείς γιατί υπάρχουν οι κατσαρίδες; Για να ζούν στους υπονόμους και να κάνουν decay wastes. [Απολογούμε, δεν μου 'ρχόταν το Ελληνικό]
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

και που να τις βλεπεις στο στομα μερικων ηλιθιων αμερικανων για μερικα (εστω χιλιαδες) δολλαρια να τις τρωνε κιολας (βλεπε Fear Factor στο Μακεδονια) και το κρατς αντι να κανει στο δαπεδο να κανει μεσα στο στομα τους!decadence!η απολυτη παρακμη!κ φυσικα η απολυτη αηδια!!!! :X :blink: :wacko:

 

Πλάκα κάνεις? Οι άνθρωποι που κάνουν τέτοια πράγματα είναι άρρωστοι!!!

Δεν είμαι σίγουρη, αλλά εγώ νομίζω πως οι κατσαρίδες είναι σκαθάρια μεταλλαγμένα

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

και που να τις βλεπεις στο στομα μερικων ηλιθιων αμερικανων για μερικα (εστω χιλιαδες) δολλαρια να τις τρωνε κιολας (βλεπε Fear Factor στο Μακεδονια) και το κρατς αντι να κανει στο δαπεδο να κανει μεσα στο στομα τους!decadence!η απολυτη παρακμη!κ φυσικα η απολυτη αηδια!!!! :X :blink: :wacko:

Αν σου έλεγαν ότι σου δίνουνε 50,000 ευρώ αλλά θα πρέπει να φάς μία κατσαρίδα......εσύ πές όχι.Πολλοί όμως,πολλών εθνικοτήτων θα έλεγαν ναι...

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έλεγαν ότι σου δίνουνε 50,000 ευρώ αλλά θα πρέπει να φάς μία κατσαρίδα......εσύ πές όχι.Πολλοί όμως,πολλών εθνικοτήτων θα έλεγαν ναι...

οσο ωραια σκεψη κ αν ειναι τα 50000 ευρω δεν ξερω αν θα μπορουσα να το κανω!κρατς κρουτς μεσα στο στομα μου... μπλιαχ!δεν εχω προβλημα με τις κατσαριδες ουτε με τα ζωυφια!δεν τα φοβαμαι ουτε τα σιχαινομαι!αλλα οχι κ να τα φαω... :X :X

χμμ τωρα που το σκεφτομαι, ισως σε σουβλακι... η ψητο στα καρβουνα με λιγη σως? :p :p :w00t: :lol: :lol:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Οι άνθρωποι που κάνουν τέτοια πράγματα είναι άρρωστοι!!!

Δεν είμαι σίγουρη, αλλά εγώ νομίζω πως οι κατσαρίδες είναι σκαθάρια μεταλλαγμένα

teenage mutant beatles δηλαδη!! :lol: :lol:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
enimerotika;)

 

 

 

Συναντάται μέσα και γύρω από τις οικίες, τα διαμερίσματα, τα εστιατόρια, τα Super - Markets και τα εργαστήρια παρασκευής και διάθεσης τροφίμων. Σημαντική εξάπλωση παρατηρείται στα πλοία και ιδιαίτερα στα κρουαζιερόπλοια. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ Η γερμανική κατσαρίδα έχει μήκος περίπου 5/8 inch - 16 mm. Τα αρσενικά έχουν χρώμα καστανόξανθο ενώ τα θηλυκά είναι πιο σκούρα.

Είναι έντομα παμφάγα και καμία από τις τροφές που προορίζονται για τον άνθρωπο δεν εξαιρείται από την διατροφή τους, παρουσιάζοντας προτίμηση στις ζαχαρούχες και αμυλούχες τροφές. Συναντιούνται κοντά σε σωλήνες ζεστού νερού, ηλεκτρικές κουζίνες, ψυγεία φρεάτια αποχέτευσης και γενικά όπου η ύπαρξη τροφής, θερμοκρασίας και υγρασίας είναι διαθέσιμη. ΠΙΘΑΝΟΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ Η υγειονομική σημασία είναι μεγαλύτερη απ'ότι πιστεύεται, γιατί όπως έχει αποδειχθεί συγκρατούν παθογόνα βακτήρια, μεταφέρουν ιούς, πρωτόζωα, μύκητες, που προσβάλλουν τον άνθρωπο και αλλά σπονδυλωτά ζώα.

Η συνήθεια τους να τρέφονται με περιττώματα όσο και με τις τροφές του ανθρώπου αποτελεί δείγμα για τον πιθανό κίνδυνο της υγείας του.(Δυσεντερία - γαστρορραγία - διάρροια - σιγγελωση - αναπνευστικές λοιμώξεις τροφικές δηλητηρίασης. κ.λ.π.). .

πες το ψέματα ,εχθές στην μαρίνα ζέας , είδα μερικές να κατευθύνονται προς τα κρουαζιερόπλοια :w00t:

 

δηλαδή θα πρέπει να τις λυπόμαστε κιόλας όταν τις εξολοθρεύουμε? :blink:

 

τότε γιατί δεν πεθαίνουν , πριν τις δούμε? :D :p

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κάνουμε συχνά απολύμανση στην πολυκατοικία και όλα καλά διαφορετικά δεν ξέρω τι θα έκανα..

Μόλις δώ κατσαρίδα αρχίζω να φωνάζω και όπου φύγει φύγει :p

Μην αφήνεις φαγητά βασικά σε πιάτα κλπ γιατί έτσι μαζεύονται πιο πολύ.

 

Έχετε δεί τις μεγάλες που πετάνε?! :eek: :cry:

 

Γιατί και εγώ αντιδρώ ακριβώς έτσι μόλις δω κατσαρίδα? :worry: :cry:

Εγώ έχω δει πολλές να πετάνε! :cry: :cry:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Γιατί και εγώ αντιδρώ ακριβώς έτσι μόλις δω κατσαρίδα? :worry: :cry:

Εγώ έχω δει πολλές να πετάνε! :cry: :cry:

 

Εγώ μόνο ζωγραφιστές, από κοντά, ούτε να τις σκοτώσω δεν μπορώ :X :( :cry: :blink: :!:

 

Αλλά, τόσους αιώνες οι άνθρωποι τί έκαναν αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρωινή φρίκη...το πρωί πριν πάω στη δουλεια μου είδα ενα ποντίκι στο δωμάτιο μου να βγαίνει εκτός δωματίου με ταχύτητα φωτος και να...χάνεται στο υπόλοιπο σπίτι. Νταξ, δεν τα σιχαίνομαι όσο τις κατσαρίδες αλλα και πάλι σου έρχεται κάπως. Ενας δεκάλεπτος έλεγχος στο σπίτι δεν απέδωσε. Οπότε άφησα όλες τις μπαλκονοπορτες ανοιχτές με την ελπίδα πως μέχρι να γυρίσω το απόγευμα απο τη δουλεία μου θα έχει προτιμήσει να την κοπανήσει.

 

Ποντικοπαγίδες πουλάνε στα super markets?

Link to comment
Share on other sites

Ε και συ αστο το καϊμενο το ποντικακι.... :confused: :confused: Απορω πως αντεχετε και τα σκοτωνετε ετσι απλα... :worry: :what: Δεν το λυπασαι? :what:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε και συ αστο το καϊμενο το ποντικακι.... :confused: :confused: Απορω πως αντεχετε και τα σκοτωνετε ετσι απλα... :worry: :what: Δεν το λυπασαι? :what:

 

Ναι καλά μήπως να του δώσει και όνομα? :p

Εμένα προσωπικά δε θα μου άρεσε μέσα στο σπίτι μου να υπάρχουν ποντίκια... :worry: :confused: :cry: :this:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά μήπως να του δώσει και όνομα? :p

Εμένα προσωπικά δε θα μου άρεσε μέσα στο σπίτι μου να υπάρχουν ποντίκια... :worry: :confused: :cry: :this:

Εχουν κατι φιλοι μου στο υπογειο κανουν προβες ενα ποντικαρο.Τον Μητσο(μετα απο τρια χρονια συμβιωσης επρεπε να του δωσουν ονομα). Δεν ψαρωνει με τις παγιδες...Περα απο κατι ακαθαρσιες δεν εχει κανει φθορες. Αλλα ετσι και φαει κανενα μερος απο τα ντραμς δεν νομιζω να γλιτωσει τη σφαγη.Μπορει να το βαλουμε και εξωφυλλο σε αλμπουμ(Mayhem φαση...).

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κατι φιλοι μου στο υπογειο κανουν προβες ενα ποντικαρο.Τον Μητσο(μετα απο τρια χρονια συμβιωσης επρεπε να του δωσουν ονομα). Δεν ψαρωνει με τις παγιδες...Περα απο κατι ακαθαρσιες δεν εχει κανει φθορες. Αλλα ετσι και φαει κανενα μερος απο τα ντραμς δεν νομιζω να γλιτωσει τη σφαγη.Μπορει να το βαλουμε και εξωφυλλο σε αλμπουμ(Mayhem φαση...).

 

:lol: :lol:

Καλά και τι κάνει μόνο του σε ένα υπόγειο ένα ποντίκι? :p

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Καλά και τι κάνει μόνο του σε ένα υπόγειο ένα ποντίκι? :p

Λες να τρεφεται με κατι που υπαρχει σε αφθονια εκει κατω και δεν το βλεπουμε? :worry:

Καμια μερα θα μας χτυπησει την πορτα κανενα μεταλλαγμενο... Alien φαση :kill:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είχε τρυπώσει μια φορά ένας τεράστιος αρούρης μέσα στο σπίτι από τις ανοιχτές πόρτες (καλοκαιράκι γαρ...) και έκοβε βόλτες σαν κύριος την νύχτα... :cool: Αφού άρχισε να τραβάει και το σεντόνι από το κρεβάτι, κατάλαβα ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά... :scared: Μετά από ένα σύντομο κυνήγι, εγκλωβίστηκε μέσα στο μπάνιο. Εκλεισα την πόρτα, πήρα μια σκούπα και γέμισα το μπάνιο αίματα... :knife:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...