Jump to content

Τι σιχαίνεστε περισσότερο;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις κατσαριδες δεν μπορω μεσα στο σπιτι μου..αν τις δω εκτος σπιτιου δεν με νοιαζει και αε περνανε και απο διπλα μου:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ τα αγαπάω και τα δύο γιατί είναι πλάσματα του Θεού :w00t: :lol:

 

 

Δε λέω όλα έχουν τον σκοπό τους πάνω στη γη ,αλλά κάποια είναι σιχαμερά από την φύση τους.

 

Αν και για κάποιες χώρες δεν είναι σιχαμερές οι κατσαρίδες,τι να πω άλλη νοοτροπία.

 

Μπλιάχ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ σιχαίνομαι τα φίδια!!! Είναι γλοιώδη! Με τις κατσαριδούλες και τα ποντικάκια δεν έχω κανένα πρόβλημα... Ιδίως τα ποντικάκια τα συμπαθώ ιδιαίτερα! Όταν ήμουν μικρός και έπαιζα στη γειτονιά με άλλα παιδιά, βρήκαμε ένα ποντίκι και το σκοτώσαμε... Το ποντίκι πριν τα φτύσει έβγαλε μια φωνή τόσο σπαρακτική που ακόμη τη θυμάμαι... Δεν πρόκειται ποτέ να ξανακάνω κάτι τέτοιο...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

egw den exw koimi8ei ena vrady olokliro e3aitias katsaridas.. girisa spiti vrady apo volta k tin eida ston toixo panw apo to krevati mou. gia kaki mou tixi imoun moni, oi goneis mou diakopes, k to spiti xwris katsaridoktono.. to ppio frikaleo itan otan ekei pou tin koitousa pagwmeni skeftomeni ti na kanw, anoigei ta ftera tis kai petaei.. e ta eida ola kontepsa na pa8w sigkopi!. 3 i wra tin nixta, efera mia fili sto spiti pou den exei tetoia kollimata me ena katsaridoktono k tin evala na psa3ei olo to dwmatio ta adeiasame ola kai adeiase olo to mpoukali. de mpika sto dwmatio gia 3 meres itan kleisto.. katsarida meeta de vrika..

elpizw na aposynti8etai pisw apo tin ntoulapa me ta podia anaskela.. ouffff..mpliaaxxxx..

egw me zwo pou epiviwnei meta apo piriniki ekri3i den symviwnw!! paei kaai teleiwse!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

elpizw na aposynti8etai pisw apo tin ntoulapa me ta podia anaskela.. ouffff..mpliaaxxxx..

QUOTE]

...h polu apla trypose apo kamia xaramada,soubatepi ktl ktl piso apo ton toixo...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guess what! Είδα σήμερα στο σπίτι μια κατσαρίδα με μεγάλες κεραίες αντι-ραντάρ! :w00t: :lol:

Αφού της έκανα στενό μαρκάρισμα και την περιόρισα στον άδειο νεροχύτη την περικύκλωσα με ένα πολυμπάγκ. Αφού γέμισα το πολυμπάγκ νερό την άφησα για λίγη ώρα μπας και πνιγεί αλλά έλα που η π@τ@ν@ δεν πνιγόταν!

Τελικά βγήκα στο μπαλκόνι και πήρε αστεροπουλάδα στην ελεύθερη πτώση... :lol:

Έσκασε από τον 2ο όροφο! Το ευχαριστήθηκα! :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Guess what! Είδα σήμερα στο σπίτι μια κατσαρίδα με μεγάλες κεραίες αντι-ραντάρ! :w00t: :lol:

Αφού της έκανα στενό μαρκάρισμα και την περιόρισα στον άδειο νεροχύτη την περικύκλωσα με ένα πολυμπάγκ. Αφού γέμισα το πολυμπάγκ νερό την άφησα για λίγη ώρα μπας και πνιγεί αλλά έλα που η π@τ@ν@ δεν πνιγόταν!

Τελικά βγήκα στο μπαλκόνι και πήρε αστεροπουλάδα στην ελεύθερη πτώση... :lol:

Έσκασε από τον 2ο όροφο! Το ευχαριστήθηκα! :D

 

Kοίτα να τους ρίχνεις καυτό νερό..... :rolleyes: :p

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

AGENT M DEN PNIGONTAI OI ATIMES...einai kales kolumbitries :p

ego mia fora thn eixa psekasei me teza:p dokimase to apodidei

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες είδα στο δωμάτιο μου στον τοίχο πάνω από το κρεβάτι μου μια κατσαρίδα η οποία μετά ΠΕΤΑΞΕ Ο_Ο :blink: :cry: Τρομοκρατήθηκα!!!! Πρώτη φορά βλέπω ΙΠΤΑΜΕΝΗ κατσαρίδα και μάλιστα πάνω από το κρεβάτι μου. Η καταρίδα δε βρέθηκε ποτέ και είναι ακόμα ζωντανή :X Τις τελευταίες 3 μέρες κοιμάμαι στον καναπέ του σαλονιού γιατί αφού ήρθε αυτή μπορεί να έρθει κι άλλη και δε θέλω να ανέβει πάνω μου ενώ κοιμάμαι :p Βέβαια και στον καναπέ μπορεί να έρθει αλλά δεν έχω δει ποτέ καμία εκεί οπότε προτιμώ να κοιμάμαι εκεί :worry: Στο κρεβάτι μου θα επιστρέψω το χειμώνα, καταραμένες κατσαρίδες που και το όνομα σας είναι σιχαμερό! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά ο μπαμπάς μου ήταν τουαλέτα και ξαφνικά μια κατσαρίδα άρχισε να σκαρφαλώνει στο πόδι του. Μια άλλη φορά ήταν ξαπλωμένος στον καναπέ (όχι αυτόν που κοιμάμαι εγώ, έναν άλλον) και έβλεπε τηλεόραση και ανέβηκε πάνω του μια κατσαρίδα και αυτός ξαφνιάστηκε και έπεσε από τον καναπέ και φώναξε "ΓΑΜΩΤΗ!" και μετά άκουγα φςς φςς με το κατσαριδοκτόνο... :lol: :p Μια άλλη φορά η θεία μου ήταν ξαπλωμένη στον ίδιο καναπέ και κοιμότανε και μια κατσαρίδα ανέβηκε στην πλάτη της και μια άλλη φορά η μαμά μου καθόταν στην πολυθρόνα του σαλονιού και είδε μια κατσαρίδα πάνω στην πολυθρόνα.

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Μπρρρ! Ανεβαίνουν τελικά... Τις τελευταίες μέρες έχω δει 2 εφιάλτες με κατσαρίδες... Ο ένας ήταν ότι ήμουν στης γιαγιάς μου και μου έφτιαχνε καλιτσούνια και από τη μπαλκονόπορτα ερχόταν ένα σμήνος από κατσαρίδες και με πλησίαζε και εγώ φώναζα στη γιαγιά μου 'ΒΟΗΘΕΙΑ! ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΙΣ! ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΙΑ!" και αυτή δεν με άκουγε και συνέχισε να τα φτιάχνει και εγώ έβλεπα το σμήνος κατσαριδών να με πλησιάζει όλο και πιο πολύ... :cry:

 

Επίσης προχτές είδα ότι το σπίτι ήταν ΓΕΜΑΤΟ με εκατοντάδες κατσαρίδες και σε όλα τα δωμάτια ήταν 100-200 μαζεμένες σε ένα σημείο! Εγώ ήθελα να φύγω από το σπίτι καθώς είχα τρομοκρατηθεί. Πήγα στης γιαγιάς μου και φοβόμουν να κοιμηθώ μην είναι καμιά κατσαρίδα και τελικά νομίζω είδα μία...

 

ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά ο μπαμπάς μου ήταν τουαλέτα και ξαφνικά μια κατσαρίδα άρχισε να σκαρφαλώνει στο πόδι του. Μια άλλη φορά ήταν ξαπλωμένος στον καναπέ (όχι αυτόν που κοιμάμαι εγώ, έναν άλλον) και έβλεπε τηλεόραση και ανέβηκε πάνω του μια κατσαρίδα και αυτός ξαφνιάστηκε και έπεσε από τον καναπέ και φώναξε "ΓΑΜΩΤΗ!" και μετά άκουγα φςς φςς με το κατσαριδοκτόνο... :lol: :p Μια άλλη φορά η θεία μου ήταν ξαπλωμένη στον ίδιο καναπέ και κοιμότανε και μια κατσαρίδα ανέβηκε στην πλάτη της και μια άλλη φορά η μαμά μου καθόταν στην πολυθρόνα του σαλονιού και είδε μια κατσαρίδα πάνω στην πολυθρόνα.

 

:cry: Μπρρρ! Ανεβαίνουν τελικά... Τις τελευταίες μέρες έχω δει 2 εφιάλτες με κατσαρίδες... Ο ένας ήταν ότι ήμουν στης γιαγιάς μου και μου έφτιαχνε καλιτσούνια και από τη μπαλκονόπορτα ερχόταν ένα σμήνος από κατσαρίδες και με πλησίαζε και εγώ φώναζα στη γιαγιά μου 'ΒΟΗΘΕΙΑ! ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΙΣ! ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΙΑ!" και αυτή δεν με άκουγε και συνέχισε να τα φτιάχνει και εγώ έβλεπα το σμήνος κατσαριδών να με πλησιάζει όλο και πιο πολύ... :cry:

 

Επίσης προχτές είδα ότι το σπίτι ήταν ΓΕΜΑΤΟ με εκατοντάδες κατσαρίδες και σε όλα τα δωμάτια ήταν 100-200 μαζεμένες σε ένα σημείο! Εγώ ήθελα να φύγω από το σπίτι καθώς είχα τρομοκρατηθεί. Πήγα στης γιαγιάς μου και φοβόμουν να κοιμηθώ μην είναι καμιά κατσαρίδα και τελικά νομίζω είδα μία...

 

ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ! :cry:

:blink: Χωρις να ειμαι πυρηνικος επιστημονας, νομιζω οτι εχετε αναγκη απο απολυμανση :worry: Πολυ κατσαριδα βρε παιδι μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

exo thn entyposh pos oi katsarides pote den anebainoun pano ston an8ropo,akoma ki an aytos koimatai

 

vevaia anevainoun. Mia fora anevike panw stin miti tis manas m enw kimotane, Me apotelesma na arxisei na fonazei k na trexei. Eixe tromokratithei

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευω σε απολυμαντικη εταιρια εχω να πω το εξης,οτι τα φαρμακα που χρησιμοποιουνται σε εταιριες που κανουν απεντωμοσεις,απολυμανσεις δεν υπαρχουν στην αγορα,κατι αεροσολ που πουλανε στα σουπερ μαρκετ δεν κανουν δουλεια,ειναι μουφα,για τις κατσαριδουλες υπαρχει ενα ειδικο τζελ βαζεις καποιες σταγονες απο το τζελ σε σημεια που νομιζεις οτι μπορει να βγει καμια κατσαριδα,π.χ κατω απο τον νιπτηρα της τουαλετας,η κατσαριδα τρωει το τζελ και μετα ψωφαει,ειδικα σε μεροι που εχουν υγρασια υπαρχει πολυ κατσαριδα και αμα τοποθετησεις τζελ στις γωνιες βγαινουνε σαν τρελες για να φανε επειδη ειναι πολυ ελκυστικο,αν υπαρχουν μεγαλυτερα προβληματα με κατσαριδες σε διαφορα μεροι,οπως υπογεια,καταστηματα κτλπ ψεκαζεις με ενα υγρο που λεγετε πιρεθρινη διαλυμενο σε νερο,το φαρμακο ειναι νευροτοξικο αλλα ακινδυνο για την ανθρωπινη υγεια,μολις το εντομο ερθει σε επαφη με το φαρμακο διεγειρεται το νευρικο του συστημα και τρεχει σαν τρελο μετα αρχιζει σιγα σιγα η επιδραση του φαρμακου με την οποια το εντομο παραλυει σιγα σιγα και στο τελος πεθαινει

Τωρα για τα τρωκτικα υπαρχουνε παστες και μπλοκ που δεν υπαρχουν στην αγορα,ειναι ποντικοφαρμακα που χρησιμοποιουν οι απολυμαντικες,τοποθετουνται μεσα σε σταθμους,ειναι πλαστικα κουτια που μεσα τοποθετεις το δολωμα και εχει δυο τρυπες απο τις οποιες εισερχεται το τρωκτικο και τρωει το ποντικοφαρμακο,στην αρχη δεν ψωφαει αμεσως μετα απο 2-3 φορες που θα φαει πεφτει νεκρο

Οσο αναφορα τους αρουραιους στην αρχη πηγαινει ο γηραιοτερος για να δοκιμασει μολις αντιλαμβανεται οτι δεν υπαρχει κινδυνος ειδοποιει και την υπολοιπη οικογενεια ετσι σιγα σιγα τα τρωκτικα τρωνε και περιοριζονται σε μεγαλο βαθμο,να τα εξοντωσεις ολοκληρωτικα λιγο δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

σορι που θα στο πω ετσι ωμα john_vla πως λεγεσαι αλλα μηπως λεω μηπως θα επρεπε να σκεφτειτε το ενδεχομενο να κανετε μια καποια απολυμανση στο σπιτακι σας?

τοση κατσαριδα σ ενα σπιτι πρωτη φορα ακουω!

 

Σε μας εδω απο τοτε που φτιαξαν την αττικη διπλα μας και ανοιξαν την γη εχει βγει ΤΟ ποντικι! νομιζαμε περυσι πως εξοντωθηκε η φαρα τους και οντος εχουν μειωθει αλλα ακομη περιτρυγιριζουν καμια φορα..

και ανεβαινουν και μεχρι τον τριτο που μενω τα ατιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σιχαινομαι τα σκουληκοειδη. Καμπιες, σαρανταποδαρουσες και ολα τα παρεμφερη. Μλιαχ!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ιστορία.

Πριν κάμποσα χρόνια, καλοκαίρι, κάθομαι στο σαλόνι και βλέπω τηλεόραση. Μισό περίπου μέτρο δεξιά από την TV βλέπω μια μετρίου μεγέθους κατσαρίδα. Ξαφνιάστηκα μιας και ήταν η πρώτη (και τελευταία, ευτυχώς :)) φορά που είδα κατσαρίδα στο σπίτι.

Anyway, σκέφτομαι "α, την καρ@#$&*! Να πάω να πάρω μια σκοτώστρα για να την καθαρίσω." Δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω την σκέψη μου και η κατσαρίδα πετάγεται και ορμάει κατά πάνω μου!!!

Μήπως διάβασε τη σκέψη μου;..

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

συχαινομε πααααααααααααααρα πολυ τις 40ποδαρουσες!!!!! μπλιαξξξξξξξξξξξξξξξξξ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

με μια και μονο λεξη,το ψεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με μια και μονο λεξη,το ψεμα.

 

Μαζί σου... Το ψέμα και την υποκρισία(ακόμα χειρότερο) Είναι καλύτερο να σε πληγώσει κάποιος λέγοντας σου την γυμνή αλήθεια παρά να σε κοροιδεύει...

Gia ellinika alla k 3ena mp3...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευω σε απολυμαντικη εταιρια εχω να πω το εξης,οτι τα φαρμακα που χρησιμοποιουνται σε εταιριες που κανουν απεντωμοσεις,απολυμανσεις δεν υπαρχουν στην αγορα,κατι αεροσολ που πουλανε στα σουπερ μαρκετ δεν κανουν δουλεια,ειναι μουφα,για τις κατσαριδουλες υπαρχει ενα ειδικο τζελ βαζεις καποιες σταγονες απο το τζελ σε σημεια που νομιζεις οτι μπορει να βγει καμια κατσαριδα...

 

...αν υπαρχουν μεγαλυτερα προβληματα με κατσαριδες σε διαφορα μεροι,οπως υπογεια,καταστηματα κτλπ ψεκαζεις με ενα υγρο που λεγετε πιρεθρινη διαλυμενο σε νερο,το φαρμακο ειναι νευροτοξικο αλλα ακινδυνο για την ανθρωπινη υγεια...

Και τα δύο που λες τα έχω βρει στην αγορά, σε κατάστημα με γεωργικά φάρμακα. Με τη ζέστη είχα πρόβλημα στο σπίτι μου (αμάν αυτές οι παλιές πολυκατοικίες με τις παλαιολιθικές σωληνώσεις :X, μου φαίνεται θα πάω να νοικιάσω καινούριο σπίτι κι ας πληρώνω διπλάσιο ενοίκιο) και αφού, όπως λες κι εσύ, τα σπρέι, οι παγίδες κλπ. των σουπερμαρκετ δεν έκαναν τίποτα, πήρα το τζελ (Faslane) και το K-Othrine (μάλλον εννοούμε το ίδιο) και βρήκα την υγειά μου. Έβαλα από το τζελ παντού στο σπίτι πριν φύγω για διακοπές και γυρίζοντας δε βρήκα ούτε ένα σιχαμερό συγκάτοικο (ζωντανό εννοώ :p).

 

Αυτές τις μέρες θα ετοιμάσω και το άλλο φάρμακο να ψεκάσω προληπτικά, όπως θα κάνω από δω και στο εξής κάθε 3-4 μήνες.

 

ουυυφ, επιτέλους μόνη στο σπίτι..

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου... Το ψέμα και την υποκρισία(ακόμα χειρότερο) Είναι καλύτερο να σε πληγώσει κάποιος λέγοντας σου την γυμνή αλήθεια παρά να σε κοροιδεύει...

Συμφωνώ και έχεις απόλυτο δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...