Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

:):):):)

 

παλια επινα Μονο Βεργινα και μαλιστα φανατικά!!

 

αλλα επειδη βλεπω οτι επισης αξιολογες εταιρειες εχουν ανοιξει ανα την ελλαδα....σχεδον καθε Νομός εχει την δικη του μπυρα πλεον καθε πολη και μια Μπύρα ....πλεον σε οποια πολη πηγαινω ζητάω την τοπική μπύρα!!!!

 

Υ.Γ. Johnies μου εχει κατσει καλα τελευταια και ειναι ΔΡΑΜΑΣ!!!!! ( η αφιλτραριστη βαρελισια ειναι η καλυτερη)

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγα χρονια αγοραζα συνεχεια την fix weiss ,για την ακριβεια καπως αλλιως λεγοταν.μετα η εταιρεια την κατηργησε για δικους της λογους.μαλλον οι τυπου weiss εχουν μικρο κοινο.

μετα βγαινει η amstel pils ,την δοκιμαζω αν και απεχθανομαι τις αμστελ,κοκκινη, και την βρισκω μπυραρα.σημερα μετα απο λιγους μηνες ειπα να την ξαναπιω.καταργηθηκε..:lol: τι γινεται ****το? η ειμαι ατυχος η΄τελικα το γουστο μου ειναι πολυ καλο για την ελλαδα:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις της γερμανικής μπύρας, αξίζει να δοκιμάσετε την Kaiserdom από το Mymarket που τη φέρνει Ελλάδα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επιλέγω Βεργίνα και σχεδόν όλες τις μικρές ζυθοποιίες που πλέον βρίσκονται σε κάθε άκρη της Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να είμαι ζυθοποιός και να φτιάχνω την δικιά μου μπύρα μικροζυθοποιίας, χωρίς να αναφέρω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, επιλέξτε μπύρες Ελληνικές και μικρής παραγωγής. Είναι αξιολογότατες, αυθεντικές και με τεράστια γευστική παλέτα. Πιο ακριβές από τις βιομηχανικές, μαζικής παραγωγής αλλά κάθε premium προϊόν είναι προσεγμένο ως προς τα υλικά και τον τρόπο παρασκευής.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6-128
Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω για τις καθημερινές προσιτές μπύρες,όχι για μπυραρίες κλπ,μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση η ΜΑΜΟΣ,την οποία προτιμώ,ενώ τίμια πρόταση είναι και η ΒΕΡΓΙΝΑ,και σε οικονομική τιμή.Νο 1 φυσικά βάζω την KAISER
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες μια μπύρα που λήγει τέλος του μήνα. 08/20. Είναι περιορισμένης παραγωγής. Αν λήξει μπορω να την πιω πχ και μια δυο βδομάδες μετά; αγόρασα αρκετά μπουκάλια 750ml διότι είχαν 3.5€ με τις εκπτώσεις που το πήρα από 15€ το ένα. Είχε και ποτήρι δώρο για αυτό τα πήρα.

Κάπου έλεγε και τα κομμάτια αλλά δε θυμάμαι.. 500 κάτι έγιναν συνολικά

 

 

20200827-121627.jpg

20200827-121619.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...