Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προχθές έτυχε δοκίμασα αυτή την ολοκαίνουρια Θεσσαλονικιά Νύμφη και θα την ξαναπροτιμησω σαφώς!!

https://parallaximag.gr/thessaloniki/inymfi

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στην Τουρκία Efes Pilsner.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κατά σειρά προτίμησης....

1. Fischer

2. Fix

3. Πλάστιγγα weiss ( που πάει στο Νο1 όταν είμαι στον Βόλο και μπορώ να την βρω )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε φάει ένα κόλλημα στην παρέα με την Baltika,

weiss για αρχή και lager για τη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αμστελ πίνω αλλά θα ήθελα να δω και καμιά άλλη μήπως έχει καλύτερη

Απεργίες GR - Windows 10 App (PC,Mobile,Xbox) Download HERE

Γιορτές - Windows 10 App (PC,Mobile,Xbox) Download HERE

Link to comment
Share on other sites

Ooooooποια αλλη (εκτος του γνωστου γερμανικου φτηνομαγαζου) και να δοκιμασεις, καλυτερη απ την Αμστελ θα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Ooooooποια αλλη (εκτος του γνωστου γερμανικου φτηνομαγαζου) και να δοκιμασεις, καλυτερη απ την Αμστελ θα ειναι.

δεν εχεις δικιο.παρεξηγημενη η amstel.εγω φετος ξανα ηπια μετα απο πολυ καιρο μπυρα και θεωρω την amstel την πιο "ψημενη" μπυρα.πλεον ειναι πολυ ωραια και οχι το παλιο το νεροζουμι.πλουσιος αφρος και το καταλαβαινεις απο την πρωτη γουλια.για καθημερινη μπυρα ειναι μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ooooooποια αλλη (εκτος του γνωστου γερμανικου φτηνομαγαζου) και να δοκιμασεις, καλυτερη απ την Αμστελ θα ειναι.

 

Εξαιρετική η Amstel όπως και η "φθηνή" Alfa.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

heninger-amstel-alfa-heineken-mythos,,,,,ο καλος μυλος ολες τις αλεθει.....περα της πλακας παιδια αυτην που ειχα δοκιμασει περυσι την μαμος απο πατρα επαθα πλακα μιλαμε για ωραια μπυρα παιδια ωραια γευση και σε οσους τους το ειπα και δοκιμασαν τους αρεσε πολυ.....ελπιζω οι πατρινοι να την τιμουν πινωντας την..
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις δικιο.παρεξηγημενη η amstel.εγω φετος ξανα ηπια μετα απο πολυ καιρο μπυρα και θεωρω την amstel την πιο "ψημενη" μπυρα.πλεον ειναι πολυ ωραια και οχι το παλιο το νεροζουμι.πλουσιος αφρος και το καταλαβαινεις απο την πρωτη γουλια.για καθημερινη μπυρα ειναι μια χαρα.

Προσωπικα για καθημερινη θα διαλεξω πρωτα την kaizer, και μετα κατα σειρα: paulaner μυθο, αλφα, φιξ αμστελ.

Πινεται και η αμστελ αλλα οι αλλες ειναι καλυτερες για το γουστο μου.

 

Για μερακληδες (επειδη δεν υπαρχει παντου) ψαξτε τη Ζεος. Εχει αναφερθει αλλα την υπενθυμιζω.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις δικιο.παρεξηγημενη η amstel.εγω φετος ξανα ηπια μετα απο πολυ καιρο μπυρα και θεωρω την amstel την πιο "ψημενη" μπυρα.πλεον ειναι πολυ ωραια και οχι το παλιο το νεροζουμι.πλουσιος αφρος και το καταλαβαινεις απο την πρωτη γουλια.για καθημερινη μπυρα ειναι μια χαρα.

 

Τι εννοεις ρε φιλε "ψημενη μπυρα"?Εμενα παντως ιδια μου φαινεται η αμστελ εδω και χρονια.Ενταξει δεν ειναι και καμια σουπερ μπυρα,αλλα απο τις πολυ γνωστες μαρκες ειναι μαζι με την Αλφα απο τις πρωτες μου προτιμησεις.Αντιθετα η χαϊνεκεν μου φαινεται εντελως νεροζουμι.

Link to comment
Share on other sites

και οι ολλανδικες ειναι χαλια.μπορω να σου πω οτι η χαινεκεν χωρις αλκοολ μου αρεσε περισοτερο.αμστελ μου αρεσει παρα πολυ η πιλς η κιτρινη συσκευασια.αυτη ναι ειναι πολυ ψημενη μπυρα:lol:

 

κατα τα αλλα ειμαι φαν των weiss ,paulander weiherstephaner κ.α.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

Κορόνα εδώ και 20 χρονια

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...