Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Άλφα είναι η μοναδική που γίνεται από ελληνικό κριθάρι!

 

Δεν το γνώριζα αυτό! Πάντως από τις οικονομικές μπύρες, την θεωρώ την πιο ωραία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Άλφα είναι η μοναδική που γίνεται από ελληνικό κριθάρι!

 

Kαι η Αμστελ διαφημιζει οτι φτιαχνεται απο ελληνικο κριθαρι

Link to comment
Share on other sites

Και αν φτιαχνονται απο ελληνικο κριθαρι τις κανει καλες; :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και αν φτιαχνονται απο ελληνικο κριθαρι τις κανει καλες; :p

 

Oχι παντα,αλλα προτιμωντας μπυρες απο ελληνικο κριθαρι στηριζουμε τους ελληνες αγροτες

Link to comment
Share on other sites

Oχι παντα,αλλα προτιμωντας μπυρες απο ελληνικο κριθαρι στηριζουμε τους ελληνες αγροτες

 

σωστος...η βεργινα δεν ειναι απο ελληνικο κριθαρι?..(δεν ξερω για να πω την αληθεια)...η αλφα εχει σχεδον την ιδια τιμη τωρα με την βεργινα...

Link to comment
Share on other sites

μόνο από ελληνοποιημενο ελληνικό σιτάρι φτιάχνονται οι καλές μπύρες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σωστος...η βεργινα δεν ειναι απο ελληνικο κριθαρι?..(δεν ξερω για να πω την αληθεια)...η αλφα εχει σχεδον την ιδια τιμη τωρα με την βεργινα...

 

Άλλο ελληνική μπύρα, και άλλο μπύρα φτιαγμένο από ελληνικό κριθάρι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την Αμστελ πολύ κατώτερη μπύρα από την Άλφα.

 

την ιδια αποψη εχω και εγω εκτος απο την pils την χρυση αμστελ που την θεωρω την καλυτερη φθηνη μπυρα της σειρας.μονο αυτην πινω απο την φθηνες.αλφα και φιξ μονο τις Weissbier ποικιλια που εχουν.

τωρα που το σκεφτομαι η χρυση αμστελ ειναι μπυραρα,πολυ ωραια γευση και οχι νεροζουμι οπως η κοκινομπουκαλη.δοκιμασε την!

Link to comment
Share on other sites

την ιδια αποψη εχω και εγω εκτος απο την pils την χρυση αμστελ που την θεωρω την καλυτερη φθηνη μπυρα της σειρας.μονο αυτην πινω απο την φθηνες.αλφα και φιξ μονο τις Weissbier ποικιλια που εχουν.

τωρα που το σκεφτομαι η χρυση αμστελ ειναι μπυραρα,πολυ ωραια γευση και οχι νεροζουμι οπως η κοκινομπουκαλη.δοκιμασε την!

 

Το νεροζούμι είναι πρώτο με διαφορά υπέρδιπλη από τη δεύτερη. Απλώς εσένα δεν αρέσει. Γούστα είναι αυτά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βεργίνα Weiss και όταν δεν βρίσκω, απλή Βεργίνα (ελληνική μπύρα).

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θελετε να πινετε ελληνικες μπυρες, "δυνατες" και οχι μονο, με παρα πολλες γευσεις, και να στηριξετε τους ελληνες παραγωγους να πηγαινε προς την σωστη μερια και στους μικρους, πχ Αναστασιου, Strange Brew, Κυκαω, Flaros κλπ.

 

Βεβαια την πληρωνεις κατι παραπανω αλλα τουλαχιστον πινεις μπυρα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θελετε να πινετε ελληνικες μπυρες, "δυνατες" και οχι μονο, με παρα πολλες γευσεις, και να στηριξετε τους ελληνες παραγωγους να πηγαινε προς την σωστη μερια και στους μικρους, πχ Αναστασιου, Strange Brew, Κυκαω, Flaros κλπ.

 

Βεβαια την πληρωνεις κατι παραπανω αλλα τουλαχιστον πινεις μπυρα.

 

Τι εννοείς; Αυτός που πίνει Amstel, Alfa κλπ δεν πίνει μπύρα;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θεμα γουστου και επιλογης τι θελει να πινει ο καθενας.

 

Στην πλειοψηφια εχω παρατηρησει πως αμα πεις δωσε 3/3.5€ να παρεις ενα 330αρι μπουκαλι Jasmine θα σου πει δινω 1.5€ και παιρνω 500αρι Αλφα, σιγα μπυρα πινω. Οποτε εκει καπου τελειωνει η συζητηση.

 

Καλες και οι Αμστελ και οι Αλφα και εγω Καιζερακιας ειμαι... αλλα με το φαι. Οταν θελω να πιω μπυρα σαν ποτο, κοιταζω να πινω καλες και ψαγμενες μπυρες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως έτσι. Με φαγητό προτιμώ ελαφριά δροσερή μπύρα, ενώ για έξοδο θα επιλέξω πιο έντονη γεύση, ίσως τύπου Weiss.

 

Έφτιαξα τοπικ για ενεργειακά ποτά, εαν θέλετε ψηφίστε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8003649

Link to comment
Share on other sites

μαύρη μπίρα! η καλυτερη

Και αν είναι και Guinness.:D

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παγωμένη να'ναι και ό,τι να'ναι!!!!

Πέρα από την πλάκα πάντως αναλόγως την περίσταση. Άλλη θα πιω όταν βγω χαλαρά για μια μπυρίτσα(που τελικά ποτέ δεν ηταν και δεν θα είναι μόνο μία), άλλη όταν θα φάω μία καλοψημενη και ζουμερή σπαλομπριζόλα!

Link to comment
Share on other sites

Παγωμένη να'ναι και ό,τι να'ναι!!!!

Πέρα από την πλάκα πάντως αναλόγως την περίσταση. Άλλη θα πιω όταν βγω χαλαρά για μια μπυρίτσα(που τελικά ποτέ δεν ηταν και δεν θα είναι μόνο μία), άλλη όταν θα φάω μία καλοψημενη και ζουμερή σπαλομπριζόλα!

Ο συνδυασμός είναι φοβερός!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παγωμένη Fix! M αρέσει πολύ!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άλφα, Μύθος, πράσινη (Heineken), Amstel.

Αν και δεν πολυκαταλαβαίνω διαφορά...

 

Ο θείος μου που μένει στη Γερμανία κι έχει συνηθίσει στις γερμανικές μπύρες, κάνει το εξής για τις εγχώριες: βάζει για μερική ώρα πριν στην κατάψυξη τόσο το μπουκάλι όσο και τα ποτήρια. Αλλιώς δε μπορεί να πιει ελληνική μπύρα! Το ζητάει μάλιστα και στις ταβέρνες τα καλοκαίρια, αμέσως μόλις φτάσει!

Ομολογώ ότι παγωμένες οι μπύρες είναι πολύ καλύτερες, γι' αυτό κι ακολουθώ τη συμβουλή του.

 

Συμφωνώ με το θείο! Παγωμένο ποτήρι επιβάλεται. Πάντα υπάρχει το κρίκετ στην κατάψυξη.

Στο Λονδίνο οι Pub έχουν Guinness και Guinness Extra Cold!:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...