Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χειμώνα heineken και fischer σε ειδικές περιπτώσεις, σαν σαμπάνια ενα πράμα, και το καλοκαίρι carib και corona με λεμονάκι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προσθέσω και την Newcastle. Καστανή με 4.7% μόνο ελαφριά, πίνεται ανετα...

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος στις μπυρες η La Trappe Quadrupel... Αμα δεν υπαρχει αυτη, θα πιω μια αλλη του σωρου για την παρεα... αλλα La Trappe για να ευχαριστηθω μπυρα :)
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Guinness Heineken και Amstel...:p Αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ στις μπύρες... :ninja:

Πρόσφατα δοκίμασα και McFarland και μ άφησε θετική εντύπωση!:happy:

http://images.google.gr/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://news.cafecontrast.gr/wp-content/uploads/2010/03/Mc_Farland_pack_HI.jpg&ei=XqTPS-mRMcTj-QbzqLWCCg&sa=X&oi=image_landing_page_redirect&ct=legacy&usg=AFQjCNFTmsR0yV44OeEsZviuiSPou0G-WA

Edited by Spyroscesarsc
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eπανακυκλοφορεί η Fix ,παίζει και σχετική διαφήμιση με τους Χαικάλη,Μπουλά,Φιλιπιδη :)

 

http://www.x-hellenica.gr/PressCenter/Articles/2083.aspx

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινω με τους φιλους σε καμια μπυραρια παιρνω παντα kozel ,

Γενικα παντως πινω mc Farland και Heineken ...

 

*Ρε παιδια το λεμονακι στην Carib (που οταν στην σερβιρουν ειναι στο στομιο , το βγαζεις ή το βαζεις μεσα στο μπουκαλι ??? )

Εχω ενα φιλο ο οποιος βγαζει το λεμονι κ το αφηνει στην ακρη , αλλα εχω την εντυπωση οτι το βαζεις μεσα το λεμονακι στο μπουκαλι ...*:confused:

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινω με τους φιλους σε καμια μπυραρια παιρνω παντα kozel ,

Γενικα παντως πινω mc Farland και Heineken ...

 

*Ρε παιδια το λεμονακι στην Carib (που οταν στην σερβιρουν ειναι στο στομιο , το βγαζεις ή το βαζεις μεσα στο μπουκαλι ??? )

Εχω ενα φιλο ο οποιος βγαζει το λεμονι κ το αφηνει στην ακρη , αλλα εχω την εντυπωση οτι το βαζεις μεσα το λεμονακι στο μπουκαλι ...*:confused:

δεν το ριχνεις μεσα,συνηθως σε πιατακι στο σερβιρουν και κανονικα βαζεις πρασινο λεμονι και οχι κιτρινο και επιπλεον σου δινουν αλατι.(απο προσωπικη εμπειρια σε μεξικανικο μπαρ που εχω παει) βεβαια εκει carib δεν ειχε αλλα sol-cetake (αν θυμαμαι καλα) και μια αλλη που ειχε ΧΧ λογοτυπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πινεις τη μπυρα με λεμονι, τοτε το ριχνεις στο μπουκαλι. αλλιως το βγαζεις :)

 

τωρα τελευταια εχω κολλησει με την πρασινη.

επισης αλλη μια μπυρα που μ'αρεσε ειναι μια σκωτσεζικη. η krusovice. μου θυμιζει την πρασινη αλλα με πιο ωραια "γευση".

 

τωρα το καλοκαιρακι θα πινω corona (ή carib)

Link to comment
Share on other sites

Δυνατα και Ελληνικα,που λλεει και ο μουρλος.

http://www.x-hellenica.gr/Images_PressCenter/20100422/bomb_%20FIX.jpg

Χωρις πλακα, καλη μπυρα.

 

Aν διαβάσεις σχετικά τι έχει αναφερθεί στο Internet,είχε γίνει μεγάλη δικαστική φασαρία για την συνταγή και τον τρόπο κατασκευής με τους προηγούμενους και κάποιους τυχάσπαρτους παραγωγούς... μέχρι και την συσκευασία....

 

Φαίνεται η νέα ιδιοκτήτρια εταιρία με νέο εργοστάσιο ότι αναβιώνει οριστικά τον θρύλο :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα στην ακρη την amstel και πινω kaiser.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχει ένάς μύθος...

 

Αλλά και πολλές!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα την FIX σε μπουκαλι οπως η kaiser.δεν μου αρεσε καθολου..και ξενερωσα που δεν εκανε καθολου αφρο.:down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν πάρω μπύρες στο σπίτι θα πάρω Μύθος, έξω θα πάρω Mcfarland τον χειμώνα και Carib, Heineken, Corona το καλοκαίρι. Σε μπυραρία θα προτιμήσω μια Paulaner!:bow:
Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα την FIX σε μπουκαλι οπως η kaiser.δεν μου αρεσε καθολου..και ξενερωσα που δεν εκανε καθολου αφρο.:down:

 

Εμενα έκανε αφρό και ο πατέρας μου που θυμάτε την παλια fix μου είπε ότι είναι η ίδια συνταγή....και πολυ ελαφρια..νεράκι πίνετε:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...