Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμ... εξω, πραγματι δεν την εχω πετυχει πολλες φορες. αλλα τη βρισκω σε supermarket

μα στο σουπερ μαρκετ αν θυμαμαι καλα κοστιζει 7 και κατι ευρο..σε μαγαζι θα την πληρωσεις χαλαρα 15 ευρο,ισως και παραπανω..και οσο και να'ναι ειναι λιγακι ακριβη και οχι η μπυρα καταναλωσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα στο σουπερ μαρκετ αν θυμαμαι καλα κοστιζει 7 και κατι ευρο..σε μαγαζι θα την πληρωσεις χαλαρα 15 ευρο,ισως και παραπανω..και οσο και να'ναι ειναι λιγακι ακριβη και οχι η μπυρα καταναλωσης.

 

6 και κάτι νομίζω το μεγάλο μπουκάλι. Υπάρχει και το μπουκάλι των 330 ml επίσης που δε θυμάμαι πόσο κάνει.

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Βεργινα-ποιοτηκη και φθηνη Ελληνικη μπυρα,που γνωρισε αγριο πολεμο απο μια πολυεθνικη αλλα παρολα αυτα επιβιωσε. Αν θελω να ξοδεψω κατι παραπανω,πινω την Βεργινα Weiss που τα σπαει.
Link to comment
Share on other sites

Βεργινα-ποιοτηκη και φθηνη Ελληνικη μπυρα,που γνωρισε αγριο πολεμο απο μια πολυεθνικη αλλα παρολα αυτα επιβιωσε. Αν θελω να ξοδεψω κατι παραπανω,πινω την Βεργινα Weiss που τα σπαει.

αυτη την μπυρα δεν την εχω πιει..αλλα δεν μπορεις να την πιεις παντου.εγω πουθενα δεν ετην εχω βρει ακομη και σε μπυραριες :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Heineken...Αν όμως δεν έχει εκεί που θα πάω παίρνω Μύθος γιατί ως γνωστό παντού υπάρχει ένας Μύθος.... :)
Link to comment
Share on other sites

Heineken...Αν όμως δεν έχει εκεί που θα πάω παίρνω Μύθος γιατί ως γνωστό παντού υπάρχει ένας Μύθος.... :)

Μπα περισσοτερο βρισκεις heineken παρα μυθος! στο λεω γιατι πινω πολυ μπυρα και μυθος μονο σε ταβερνες βρισκω :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη την μπυρα δεν την εχω πιει..αλλα δεν μπορεις να την πιεις παντου.εγω πουθενα δεν ετην εχω βρει ακομη και σε μπυραριες :blink:

Βασικα στα Σουπερ Μαρκετ πουλιεται σε πολυ ανταγωνιστηκες τιμες. Ελαχιστες ψαγμενες μπυραριες εχουν την εκδοχη με μαγια και την κοκκινη. Στην περιοχη του Εβρου την βρισκεις βεβαια παντου.

http://www.verginabeer.com/

Link to comment
Share on other sites

ισως απ τις καλυτερες μπυρες ειναι η αλφα!!η hineken μου φαινεται οτι <<μπασταρδευτηκε>>!!

ισως η παρτιδα που σερβιρεται στην χωρα μας ειναι χαμηλης ποιοτητας!παντως ρε παιδια ελεος με τα ξενα προιοντα !υπαρχουν και αστερατα ελληνικα προιοντα!τωρα αν δεν τα διαφημιζει ο brand τι να κανουμε!

Link to comment
Share on other sites

Βεργινα-ποιοτηκη και φθηνη Ελληνικη μπυρα,που γνωρισε αγριο πολεμο απο μια πολυεθνικη αλλα παρολα αυτα επιβιωσε. Αν θελω να ξοδεψω κατι παραπανω,πινω την Βεργινα Weiss που τα σπαει.

 

 

+1 πολυ καλη μπυρα και φτηνη , οπως και η Pills στα lidl ειναι αρκετα καλη

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι Βεργίνα. Έξω Garlsberg (όπου τη βρίσκω), Guiness και το καλοκαίρι Corona :D

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για την Amstel Pulse, αλλά λόγω αντιπάθειας πρός την εν λόγω εταιρία δεν έχω δοκιμάσει..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει καλά λόγια για την Amstel Pulse, αλλά λόγω αντιπάθειας πρός την εν λόγω εταιρία δεν έχω δοκιμάσει..

 

:rolleyes: οτι χειροτερο εχω πιει..:ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

guiness μαυρη μου αρεσει η πικριλα που εχει.

 

η draught ή η extra stout? η πρώτη δε μ αρέσει καθόλου...

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία corona, miller, carib και η Sol είναι καλή , αν και προτιμώ την Carib

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η απαντηση ειναι ¨μια απο αυτες που εχουν τη πιο φτηνη τιμη¨

 

Παντως οχι τη peroni που τη δοκιμασα με τη προτροπη καποιου σαν κατι πολυ καλο κ τελικα αποδειχθηκε χειροτερη κ απο μπυρα ληγμενη εδω κ δυο μηνες

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαιράκι πάντως η carib πίνεται πολύ άνετα.:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...