Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιας κ ρωταει ο φιλος,ξερουμε κοστος για τα υπολοιπα?θυμαμαι στις αρχες λεγαμε για κατι 100αρια..ισχυουν?

 

εμ... φουλ μπρος πισω αλουμινιο ειναι

 

μηπως λες και λιγα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το είχα αλλάξει πριν κάνα 3μηνο στο βόλο. δεν το είχανε και έπρεπε να το παραγγείλουν από έξω. έκανε καμιά βδομάδα να έρθει και όταν τους το έδωσα σε 2 ώρες ήταν έτοιμο. δεν έδωσα τίποτα γιατί ήταν στην εγγύηση.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες είμαι και εγώ κάτοχος του Ν8 σε μπλε χρώμα... Ξεζουμίζοντάς το όμως προκύπτουν απορίες

1.Δεν μπορώ να κάνω μετονομασία σε ένα τραγούδι?

2.Δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης σε μια αφύπνηση?

3.Που μπορώ να βρίσκω τη μουσική μου ταξινομημένη με βάση ΜΌΝΟ τον καλλιτέχνη?

 

Ίσως είναι χαζές οι ερωτήσεις,αλλά έχω φάει τον τόπο χωρίς αποτέλεσμα... Ευχαριστώ!

 

edit: Τον ήχο για την αφύπνηση τον βρήκα...

Edited by george1007
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας κ ρωταει ο φιλος,ξερουμε κοστος για τα υπολοιπα?θυμαμαι στις αρχες λεγαμε για κατι 100αρια..ισχυουν?

 

ρίξε μια ματιά εδώ http://www.wap5.gr/index.php?sort=1a&filter_id=1&filter2_id=3426&cPath=4_3074

και εδώ http://www.planetmobile.gr/antallaktika/nokia-c-e-n-x/nokia-n8-antallaktika-aksesouar

 

Ίσως βρεις και πιο φθηνά..ένα γρήγορο search στο internet έκανα... Γνώμη μου είναι να τα πάρεις απο το internet και να πας σε nokia care να στα τοποθετήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες είμαι και εγώ κάτοχος του Ν8 σε μπλε χρώμα... Ξεζουμίζοντάς το όμως προκύπτουν απορίες

1.Δεν μπορώ να κάνω μετονομασία σε ένα τραγούδι?

3.Που μπορώ να βρίσκω τη μουσική μου ταξινομημένη με βάση ΜΌΝΟ τον καλλιτέχνη?

 

1)Δυστυχώς ένα από τα χαρακτηριστικά που ανεξήγητα έχουν αφαιρεθεί.

3)Τι ακριβώς εννοείς;Προσωπικά μεταφέρω τους φακέλους όπως είναι από τον υπολογιστή με εξώφυλλα και εμφανίζονται αλφαβητικά βάση καλλιτέχνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαίνω στη μουσική βιβλιοθήκη μου βγάζει μια επιλογή που λέει "καλλιτέχνες και άλμπουμ"... Εγώ θέλω επιλογή μόνο "καλλιτέχνες" γιατί τα άλμπουμ είναι χύμα και γίνεται χαμός... Όπως τα εμφανίζει όταν πήγα να ορίσω τον ήχο αφύπνησης... Υπάρχει αυτή η δυνατότητα,ακόμα και σε κάποιο υπο-μενού? Με κάποιον άλλο player ίσως???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας κ ρωταει ο φιλος,ξερουμε κοστος για τα υπολοιπα?θυμαμαι στις αρχες λεγαμε για κατι 100αρια..ισχυουν?

Φιλος που του ειχε σπασει το τζαμακι της καμερας του ειπαν στην Νοκια οτι πρεπει να αλλαχτει ολο το σασι και του ειπαν 100ευρω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου ειχε σπασει το κατω μερος και το αλλαξα το πρωι.εχω το μαυρο n8.απλα μου φαινεται οτι εχει ελαχιστα light leak.μπορει να επιβεβαιωσει καποιος κατοχος?
Link to comment
Share on other sites

Πώς είχα την εντύπωση ότι στις Φωτογραφίες υπάρχει επιλογή «Προβολή στο χάρτη» για τις φωτογραφίες που τραβάμε με την κάμερα της συσκευής μας με Geotagging; Λάθος θυμάμαι; Δεν έχουμε πλέον αυτή την επιλογή; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου ειχε σπασει το κατω μερος και το αλλαξα το πρωι.εχω το μαυρο n8.απλα μου φαινεται οτι εχει ελαχιστα light leak.μπορει να επιβεβαιωσει καποιος κατοχος?

 

Σε nokia care το άλλαξες? ,ποσο ειχε και ποσο εκαναν να στο αλλάξουν?

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

ναι.10 ευρω και το πηρα σε 5 λεπτα.οταν λεω light leak εννοω οτι βγαζει απειροελαχιστο φωτισμο ακριβως πανω απο το κουμπακι του μενου οταν αναβει το κουμπι.οχι οπως στα ασημενια που φαινεται απο πισω.ακριβως πανω στην χαραμαδα που εχει το κουμπι του μενου με την οθονη. Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Εχω και εγώ το μαυρο, μου έσπασε το πάνω καπάκι και ψάχνω να το αλλάξω.που μπορώ να παω για ποιο φθηνά?ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Απορία του σκηνοθέτου: Στα παραεισαγωγής/με μη ελληνικό product code διαβάζω ότι όταν κάνεις update χάνει τα ελληνικά, αυτό αφορά την γλώσσα του μενού, την δυνατότητα να γράφεις ελληνικά ή και τα δύο;

 

Cheers

Blackberry 9780 Bold | Blackberry Playbook 16gb
Link to comment
Share on other sites

σας έχει τύχει να προσπαθείτε να μπείτε σε κάποια widget στην στις αρχικές οθόνες και να μην μπορείτε? και όταν κάνεις επανεκκίνηση να ξαναδουλευουν κανονικά μέχρι να ξανακολισουν πάλι. καμιά ιδέα κάποιος?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Απορία του σκηνοθέτου: Στα παραεισαγωγής/με μη ελληνικό product code διαβάζω ότι όταν κάνεις update χάνει τα ελληνικά, αυτό αφορά την γλώσσα του μενού, την δυνατότητα να γράφεις ελληνικά ή και τα δύο;

 

Cheers

 

και τα δυο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

σας έχει τύχει να προσπαθείτε να μπείτε σε κάποια widget στην στις αρχικές οθόνες και να μην μπορείτε? και όταν κάνεις επανεκκίνηση να ξαναδουλευουν κανονικά μέχρι να ξανακολισουν πάλι. καμιά ιδέα κάποιος?

 

Το μόνο widget που καμιά φορά δημιουργεί πρόβλημα είναι αυτό του πομπού FM. Ξαφνικά βγάζει μήνυμα σφάλματος και το αφαιρεί από την αρχική οθόνη στην οποία το έχω. Ακόμα και να προσπαθήσω να το ξαναβάλω, δε με αφήνει μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση, όλα καλά. Αυτό ίσως να είναι γενικό πρόβλημα του πομπού, γιατί όταν το κάνει, ο πομπός δε λειτουργεί ούτε από το εικονίδιό του στο μενού, ούτε μέσα από οποιαδήποτε εφαρμογή έχει πρόσβαση στον πομπό, π.χ. Μουσική, LCG Jukebox κλπ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρησιμοποιω μονο το ενσωματωμενο gps του κινητου, χωρις συνδεση..

μετα την πρωτη φορα εβρισκε την θεση μου στο χαρτη αρκετα γρηγορα, μεσα με μερικα δευρολεπτα..

 

μεχρι την στιγμη που περασα ξανα τον χαρτη της ελλαδας (το χαρτη μονο, οχι ολο το ovi maps )..

απο τοτε κανει κανα 10λεπτο να με βρει.. ξερει κανεις τι συμβαινει??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρησιμοποιω μονο το ενσωματωμενο gps του κινητου, χωρις συνδεση..

μετα την πρωτη φορα εβρισκε την θεση μου στο χαρτη αρκετα γρηγορα, μεσα με μερικα δευρολεπτα..

 

μεχρι την στιγμη που περασα ξανα τον χαρτη της ελλαδας (το χαρτη μονο, οχι ολο το ovi maps )..

απο τοτε κανει κανα 10λεπτο να με βρει.. ξερει κανεις τι συμβαινει??

 

Δεν μπορώ να εντοπίσω τι μπορεί να φταίει, αλλά δοκίμασε πρώτα να κλειδώσεις δορυφόρους με A-GPS, μετά κλείσε το A-GPS και γύρνα το σε σκέτο GPS, και δες πώς πάει. Ενδιάμεσα κάνε και καμία επανεκκίνηση.

 

Αν δεις ότι συνεχίζει την ίδια συμπεριφορά, σβήσε το χάρτη και ξαναπέρνα τον. Με ποιο τρόπο πέρασες τους χάρτες; Από τον υπολογιστή με το Map Loader, ή απευθείας στο κινητό μέσω Wi-Fi;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εντοπίσω τι μπορεί να φταίει, αλλά δοκίμασε πρώτα να κλειδώσεις δορυφόρους με A-GPS, μετά κλείσε το A-GPS και γύρνα το σε σκέτο GPS, και δες πώς πάει. Ενδιάμεσα κάνε και καμία επανεκκίνηση.

 

Αν δεις ότι συνεχίζει την ίδια συμπεριφορά, σβήσε το χάρτη και ξαναπέρνα τον. Με ποιο τρόπο πέρασες τους χάρτες; Από τον υπολογιστή με το Map Loader, ή απευθείας στο κινητό μέσω Wi-Fi;

 

απο το κινητο κατευθειαν...

ααα, οταν με βρισκει, αμα κλεισω τους χαρτες και τους ανοιξω μετα απο λιγο με βρισκει αμεσα.. το προβλημα συμβαινει αμα το ανοιγω μετα απο καποιες ωρες....

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω μονο το ενσωματωμενο gps του κινητου, χωρις συνδεση..

μετα την πρωτη φορα εβρισκε την θεση μου στο χαρτη αρκετα γρηγορα, μεσα με μερικα δευρολεπτα..

 

ααα, οταν με βρισκει, αμα κλεισω τους χαρτες και τους ανοιξω μετα απο λιγο με βρισκει αμεσα.. το προβλημα συμβαινει αμα το ανοιγω μετα απο καποιες ωρες....

 

Δηλ. έχεις μόνο την επιλογή ενσωματομένο gps και το υποβοηθούμενο gps και όλα τα άλλα τα έχεις κλείσει?

Αν ισχύει αυτό τότε σωστά σου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενεργοποιησει το Geotagging. δε θα επρεπε ομως να εχει καποιο μενου και να δειχνει σε χαρτη που εχουν τραβηχθει οι φωτος? δε μπορω να το βρωπουθενα
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. έχεις μόνο την επιλογή ενσωματομένο gps και το υποβοηθούμενο gps και όλα τα άλλα τα έχεις κλείσει?

Αν ισχύει αυτό τότε σωστά σου δουλεύει.

 

οχι, εχω μονο το ενσωματωμενο.... παλια με εβρισκε πιο γρηγορα, αρκετα πιο γρηγορα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

οχι, εχω μονο το ενσωματωμενο.... παλια με εβρισκε πιο γρηγορα, αρκετα πιο γρηγορα

 

Λάθος το έγραψα πριν.

Ήθελα να πω ότι εφόσον έχεις μόνο το ενσωματωμένο ενεργό, η καθυστέρηση που εμφανίζει είναι φυσιολογική.

Αν ενεργοποιήσεις και τα υπόλοιπα τότε θα δεις ότι θα σου βγάζει πιο γρήγορα θέση. Ειδικά με το a-gps θα σε λοκάρει μέσα σε μερικά δεύτερα. Βέβαια το a-gps προϋποθέτει ότι θα έχεις και μια σύνδεση με πακέτο δεδομένων για να μπορέσει να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος το έγραψα πριν.

Ήθελα να πω ότι εφόσον έχεις μόνο το ενσωματωμένο ενεργό, η καθυστέρηση που εμφανίζει είναι φυσιολογική.

Αν ενεργοποιήσεις και τα υπόλοιπα τότε θα δεις ότι θα σου βγάζει πιο γρήγορα θέση. Ειδικά με το a-gps θα σε λοκάρει μέσα σε μερικά δεύτερα. Βέβαια το a-gps προϋποθέτει ότι θα έχεις και μια σύνδεση με πακέτο δεδομένων για να μπορέσει να δουλέψει.

 

Σωστα το λες.Το a-gps θελει ιντερνετ για να δουλεψει και σε δευτερολεπτα σε βρισκει!!!Και εγω παντως εχω μονο

το ενσωματωμενο και απο καμια 15 αρια δευτερολεπτα βρισκει κανονικα σημα!!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...