Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφορά παράδοσης sms η κάνω κάτι στραβό στίς ρυθμίσεις;

 

 

Τελικά μετά από επικοινωνία με την LG δεν υπάρχει δυνατότητα αναφοράς παράδοσης sms

Edited by eranakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την καλησπέρα μου,

 

έχει καταφέρει κανείς να το rootάρει?

 

Από μία σύντομη αναζήτηση στο net δεν βρήκα κάποια λύση, οπότε οποιοδήποτε feedback είναι ευπρόσδεκτο.

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφορά παράδοσης sms η κάνω κάτι στραβό στίς ρυθμίσεις;

 

 

Τελικά μετά από επικοινωνία με την LG δεν υπάρχει δυνατότητα αναφοράς παράδοσης sms

 

Φίλε μου, έχω το Optimus One και θεωρώ ότι είναι σχεδόν αδύνατο να έχει το δικό μου και όχι το P350, αφού είναι "ξαδέλφια"!

 

Δηλαδή στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων, δεν υπάρχει καν η επιλογή αναφοράς, ή υπάρχει και απλά δεν "δουλεύει";

 

Όταν ένα μήνυμα παραδίδεται, εμφανίζεται κάτω και δεξιά του ένα φακελάκι με ένα γαλάζιο βέλος πάνω του, που σημαίνει ότι παραδόθηκε.

Σε σένα δεν εμφανίζει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογή αναφοράς αλλά sms δεν παίρνεις πίσω, όσο για το φακελάκι εμφανίζεται αλλά όχι πάντα και δεν εμφανίζει και ώρα παράδοσης.

Η μόνη λύση που βρήκα για να παίρνω αναφορά παράδοσης είναι βάζω στην αρχή του μηνύματος τα σύμβολα *# (για vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η αναφορά παράδοσης, και σε άλλες συσκευές δεν παίρνεις μήνυμα, αλλά μόνο ειδοποίηση (εμφανίζεται για λίγο ένα παραθυράκι που "ανακοινώνει" την παράδοση και μετά εξαφανίζεται).

 

Επίσης, αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο συγκεκριμένο μήνυμα που σε ενδιαφέρει μέσα σε ένα thread, εμφανίζεται ένα μενού, μία από τις επιλογές του οποίου είναι να δεις την αναφορά παράδοσης (πάλι βέβαια δεν έχει μέρα-ώρα).

 

Προσωπικά μου αρέσει πολύ ο τρόπος αυτός, γιατί γλυτώνεις από άχρηστα SMS! :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

 

Εγινα κατοχος του εν λογω android smartphone και εχω 2 αποριες:

1) Δεν βρισκω καπου κατι σαν διαχειριση αρχειων (που να σου βγαζει τους φακελους μουσικη, εικονες κλπ). Δεν υπαρχει στο android κατι τετοιο;

2)Οι εφαρμογες/παιχνιδια που κατεβαζω απο το android market αποθηκευονται στην καρτα μνημης ή στην εσωτερικη μνημη? Εχω μια 16gb και τα 140mb που εχει μεσα μου φαινονται λιγα :confused:

 

Πολυ καλο ανδροειδες τηλεφωνακι για τα λεφτα του, 149€ απο μουλτιραμα! :cool:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

 

Εγινα κατοχος του εν λογω android smartphone και εχω 2 αποριες:

1) Δεν βρισκω καπου κατι σαν διαχειριση αρχειων (που να σου βγαζει τους φακελους μουσικη, εικονες κλπ). Δεν υπαρχει στο android κατι τετοιο;

2)Οι εφαρμογες/παιχνιδια που κατεβαζω απο το android market αποθηκευονται στην καρτα μνημης ή στην εσωτερικη μνημη? Εχω μια 16gb και τα 140mb που εχει μεσα μου φαινονται λιγα :confused:

 

Πολυ καλο ανδροειδες τηλεφωνακι για τα λεφτα του, 149€ απο μουλτιραμα! :cool:

 

Το Android έχει αν δεις στο μενού "Μουσική" και "Συλλογή". Αν θες να τα ψάχνεις με φακέλους κτλ κατέβασε από το market το Astro File Manager ή κάποιον άλλον file manager της αρεσκείας σου.

Ότι εγκαθιστας στο κινητό μπορείς να το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης από τις Ρυθμίσεις-> Εφαρμογές->Διαχείρηση των αιτήσεων και μετά επιλέγεις εφαρμογή/παιχνίδι και "Μετακίνηση στην κάρτα sd".

Link to comment
Share on other sites

παιζει παιχνδια???

 

Ναι, τα οποια μπορεις να κατεβασεις απ'το android market. Πρεπει να εχεις ομως λογαριασμο Google..

 

Eυχαριστω για την απαντηση EOL :)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

@filipsyros ρίξε μια ματιά και εδώ (γενικότερα περι Android).Δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές που θα κατεβάσεις αλλά δοκίμασε ;)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

και το κηνιτο γιατι δεν εχει μονο του παιχνιδια ροταω γιατι σκευτομαι να το παρω
Yπαρχουν παρα πολλά παιχνίδια που μπορείς να τα κατεβάσεις δωρεάν από το android market.

https://market.android.com/apps/GAME

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση, οσον αφορα την καμερα του, ενω λεει οτι εχει autofocus κατα τη ληψη φωτογραφιων δεν μου φαινεται να λειτουργει ετσι οπως πρεπει... :confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση, οσον αφορα την καμερα του, ενω λεει οτι εχει autofocus κατα τη ληψη φωτογραφιων δεν μου φαινεται να λειτουργει ετσι οπως πρεπει... :confused:

 

Κοίταξες αν είναι ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις της κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες αν είναι ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις της κάμερας;

 

Δεν εχει καμια ρυθμιση για ενεργ/απενεργ autofocus. Δειχνει στην οθονη το γνωστο τετραγωνο του autofocus απλα οταν πατας να βγαλεις φωτο υποτιθεται οτι επρεπε να το δειχνει να εστιαζει (πχ να γινεται πρασινο). Τελως παντων, δεν με πειραζει ιδιαιτερα καθως δεν το πηρα για την καμερα αλλα πιο πολυ για το android os και μεχρι στιγμης εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πήρα και εγώ σήμερα το συγκεκριμένο κινητό και μπορώ να πω ότι για τα λεφτά του, κοντά στα 100 το πήρα λόγω και μίας επιδότησης, με έχει μέχρι στιγμής ικανοποιήσει. Σχετικά γρήγορο, δεν τρίζει πουθενά, ικανοποιητικό ηχείο και gps. Για δεύτερο που το ήθελα κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Ακόμα και για πρώτο κάνει για κάποιον χρήστη που δεν έχει υπερβολικές απαιτήσεις από το κινητό. Μιας και είμαι νέος βέβαια στο χώρο του Android, μέχρι στιγμής όλα μου τα κινητά symbian και τώρα ως πρώτο έχω το N8, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια 5-6 βασικά πραγματάκια πρέπει να προσέξω και ποιες 5-6 βασικές εφαρμογές θα μου προτείνατε να εγκαταστήσω για αρχή. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia. mia erwthsh 8a h8ela na kanw. exw parei to optimus me p350 k to exw kana mhna tr. ola kala k gia kainourios pou eimai sta android 8a mporousa na pw pws ola pane POLU kala. 8elw omws na katevasw to flash player ths adobe kai to kinhto auto exei v.2.2 kai to flash player 10.3 p kukloforei tr dn kanei. diavazw oti kanei kai gia 2.2 android alla kuriws gia ta 2.3 allaa.... Opote apofasisa na to anava8misw kai m zhtaei epalh8eush tautothtas. an mporei lpn na m apanthsei kapoios eite gia to pws 8a katevasw to adobe fp eite gia thn epalh8eush tautothtas 8a to ektimousa. euxaristw.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι ο σε greeklish, κάτι το οποίο απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

Aν δεν σου κάνει κόπο ξανά γράψε το με Ελληνικούς χαρακτήρες.Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσεις να επικοινωνήσεις. :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποιος γνωστός μου να αγοράσει τη συσκευή και ενδιαφέρεται να δουλεύει ικανοποιητικά το gps. Έχει κανείς να κάνει κάποια παρατήρηση; Να δουλεύει άραγε το mls destinator στη συγκεκριμένη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποιος γνωστός μου να αγοράσει τη συσκευή και ενδιαφέρεται να δουλεύει ικανοποιητικά το gps. Έχει κανείς να κάνει κάποια παρατήρηση; Να δουλεύει άραγε το mls destinator στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Το gps δουλεύει ικανοποιητικά. Με ανοιχτό το a-gps κλειδώνει πολύ γρήγορα. Για το mls δεν ξέρω αλλά τα sygic aura, iGO, Navigon και NDrive δουλεύουν πολύ ικανοποιητικά. Βέβαια, η οθόνη είναι σχετικά μικρούλα για να χρησιμοποιηθεί το κινητό ως βασική συσκευή πλοήγησης.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Το gps δουλεύει ικανοποιητικά. Με ανοιχτό το a-gps κλειδώνει πολύ γρήγορα. Για το mls δεν ξέρω αλλά τα sygic aura, iGO, Navigon και NDrive δουλεύουν πολύ ικανοποιητικά. Βέβαια, η οθόνη είναι σχετικά μικρούλα για να χρησιμοποιηθεί το κινητό ως βασική συσκευή πλοήγησης.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται βιντεοκληση??το εχει ο πατερας μου και θελει μονο να βλεπει..πως γινεται σε αυτο το τηλ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια γινεται βιντεοκληση??το εχει ο πατερας μου και θελει μονο να βλεπει..πως γινεται σε αυτο το τηλ?

 

Γιατί, έχει κάμερα μπροστά για videoκλήση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται βιντεοκληση??το εχει ο πατερας μου και θελει μονο να βλεπει..πως γινεται σε αυτο το τηλ?

 

Αν δεν κάνωλάθος δεν έχει κάμερα μπροστά αλλά βιντεοκλήσεις κάνει...

Άρα θα πρέπει να κάνεις βιντεοκλήση μπροστά από καθρέφτη για να σε βλέπουν και να βλέπεις... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...