Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια και χαρα σας, ειμαι φρεσκος εως κουταβι με το κινητο και προσπαθω εδω και τρεις μερες να κανω προσθηκη επαφων(μελων) στις ομαδες οπου εχω δημιουργησει πχ(οικογενεια, φιλοι, δουλεια κλπ). ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟ ΡΕΜΑ. Ευχαριστω και συγχαριτηρια γι αυτο το παραθυρο επικοινωνιας...στην κοινωνια μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Πριν από λίγες μέρες πήρα με την επιδότηση μου το LG Optimus Me P350.

 

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι και θα ήθελα την βοήθεια σας. Ενώ βρίσκω ασύρματα δίκτυα και το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά, δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα, ουτε να μπώ στο market και γενικά καθόλου internet.

 

Τι μπορεί να φταίει ;

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγες μέρες πήρα με την επιδότηση μου το LG Optimus Me P350.

 

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι και θα ήθελα την βοήθεια σας. Ενώ βρίσκω ασύρματα δίκτυα και το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά, δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα, ουτε να μπώ στο market και γενικά καθόλου internet.

 

Τι μπορεί να φταίει ;

Ευχαριστώ πολύ

 

Κάνε data factory reset και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό, δεν θα σβηστούν απο την συσκευή τα τηλέφωνα και τα μηνύματα ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό, δεν θα σβηστούν απο την συσκευή τα τηλέφωνα και τα μηνύματα ;
Nαι τα πάντα....πάρε backup και συγχρόνισε τις επαφές με το gmail.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ :)

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Για το Iphone έχουμε το Itunes. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το LG ? Που να συνδέουμε το κινητό στο PC και να κάνουμε backup και να περνάμε μέσα υλικό ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξερει καποιος αν αυτο (http://androidforums.com/lg-optimus-me-p350/426838-rom-gingerbread-2-3-5-now-available-lg-p350.html) δουλευει??
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ :)

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Για το Iphone έχουμε το Itunes. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το LG ? Που να συνδέουμε το κινητό στο PC και να κάνουμε backup και να περνάμε μέσα υλικό ;

 

LG PC SUITE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να στείλω κάτι π.χ ένα ringtone σε άλλο κινητό μέσω bluetooth? Προσπαθώ αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό μέσα στο κινητό ή κάποια παρόμοια εντολή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG Optimus Me (P350) και θέλω να το αναβαθμισω σε 2.3... Απ'όσο είδα στο internet έχει βγει για το Optimus One. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω (αν βέβαια γίνεται)?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς θα χρειαστεί να κρατήσεις κάποιο αντίγραφο ασφαλείας, οπότε χρειάζεσαι usb-drivers και PcSuite.

τα βρήσκεις στη σελίδα της LG: http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

έχουν και οδηγίες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ! Αποκτησα το κινητακι αυτο απο αναβαθμιση ! Ικανοποιημενος μεχρι στιγμης αν και ειναι το πρωτο μου android κινητο ! Το θεμα μου ειναι πως δεν μπορω να οργανωσω τις επαφες μου ενω κατι τετοιο το κανω στο LG PC SUITE ! Οταν φτιαχνω γρουπ στο κινητο δε βρισκει τις επαφες !!!! Αληθεια δεν ξερω τι να κανω !!! Καποιος να βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά τι γίνεται με την 2.3 για το P350 ; Έχει βγει γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι. Μιλάω για την επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια (beta) έκδοση της cm7. Για επίσημη rom διαβάζω στο xda ότι πολλοί ήρθαν σε επικοινωνία με την lg, η οποία είπε ότι δε θα βγει επίσημη 2.3 για το me ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα ................Δεν βρήκα πουθενά στο φόρουμ τίποτα για unlock .Το έχω πάρει από Γερμανία για δεύτερο κινητό αλλά είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρία...Υπάρχει τίποτα?Και κάτι ακόμα, δεν μπορώ να το βάλω σε recovery, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστήσω κάποια άλλη rom.:(:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και απο εμενα...η8ελα να κανω μια ερωτηση για το κινητο μας...πως μπορει να γινει hard reset δηλαδη να το παρουμε εργοστασιακο..χωρις κανενα προγραμα πανω ή settings πανω?γιατι με την επιλογη αποτο κιν

μου κραταει μεσα google account και γενικα τα account's που ειχα αποθηκευμενα...απλος προκειτε να το παρει αλλο μελος της οικογενια και εχει δικα του για να ενημερωνετε γενικα..!

Edited by tonyarvanitis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδες και απο εμενα...η8ελα να κανω μια ερωτηση για το κινητο μας...πως μπορει να γινει hard reset δηλαδη να το παρουμε εργοστασιακο..χωρις κανενα προγραμα πανω ή settings πανω?γιατι με την επιλογη αποτο κιν

μου κραταει μεσα google account και γενικα τα account's που ειχα αποθηκευμενα...απλος προκειτε να το παρει αλλο μελος της οικογενια και εχει δικα του για να ενημερωνετε γενικα..!

 

Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ...παει αυτο...ευχαριστω για την βοηθεια...τωρα ομως θελω να κανω και sd φορματ.?γινετε μεσα απο το κινητο?και αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ...παει αυτο...ευχαριστω για την βοηθεια...τωρα ομως θελω να κανω και sd φορματ.?γινετε μεσα απο το κινητο?και αν ναι πως?

 

Εκεί υπάρχει και αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααα...δηλαδη με την διαδικασια Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κανει και format την sd..?αμα ισχυει αυτο ειναι πολυ καλο..!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καποιος που να μπορει να μου στηλη το ελληνικο firmware που εχει το Ρ350 απο την LG γτ δεν το βρησκο πουθενα.και τα 3 αρχεια που εχει ποιο πισω στο ποστ δεν την εχουν μεσα.plzzzzzzzzzz
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια (beta) έκδοση της cm7. Για επίσημη rom διαβάζω στο xda ότι πολλοί ήρθαν σε επικοινωνία με την lg, η οποία είπε ότι δε θα βγει επίσημη 2.3 για το me ;)

 

Κ πως θα κατεβάσουμε αυτή τη beta έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...