Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Αφού έκανα update το κινητό με unofficial firmware (για να μπορέσω να το Rootάρω) η γλώσσα του κινητού είναι στα αγγλικά κ δεν έχει Ελληνικά ώς επιλογή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσε την ελληνική γλώσσα στο κινητό μου?

2. Έχω το Smart Keyboard αλλά στα μηνύματα μου έχει 69 χαρακτήρες με τα ελληνικά. Αυτό πως διορθώνεται?

 

Επίσης θέλω να πω ότι επικοινώνησα με την LG για την έκδοση 2.3 κ ο τύπος ήθελε να μου το παίξει εξυπνάκιας. Μου λέει δηλαδή με υφάκι "Δε θα βγει κύριε αυτή η έκδοση για το κινητό σας. Που το είδατε αυτό;;;" Βέβαια εκείνη την ώρα ήμουν ιντερνετ κ του απάντησα "μα στη σελίδα της LG στην περιγραφή του συγκεκριμένου κινητού. Το λέει στην 4η σειρά ότι είναι αναβαθμίσημο σε 2,3 κ αυτός είναι ο λόγος που το αγόρασα μιας κ τότε είχε 170 ευρώ κ δεν πήρα της Vodafone που είχε 115..." Τότε αυτός κατάλαβε τη γκάφα του κ κατάπιε τη γλώσσα του, κ μου είπε ότι (δήθεν) θα το κοιτάξει κ (δήθεν) θα με ενημερώσει.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Αφού έκανα update το κινητό με unofficial firmware (για να μπορέσω να το Rootάρω) η γλώσσα του κινητού είναι στα αγγλικά κ δεν έχει Ελληνικά ώς επιλογή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσε την ελληνική γλώσσα στο κινητό μου?

2. Έχω το Smart Keyboard αλλά στα μηνύματα μου έχει 69 χαρακτήρες με τα ελληνικά. Αυτό πως διορθώνεται?

 

Επίσης θέλω να πω ότι επικοινώνησα με την LG για την έκδοση 2.3 κ ο τύπος ήθελε να μου το παίξει εξυπνάκιας. Μου λέει δηλαδή με υφάκι "Δε θα βγει κύριε αυτή η έκδοση για το κινητό σας. Που το είδατε αυτό;;;" Βέβαια εκείνη την ώρα ήμουν ιντερνετ κ του απάντησα "μα στη σελίδα της LG στην περιγραφή του συγκεκριμένου κινητού. Το λέει στην 4η σειρά ότι είναι αναβαθμίσημο σε 2,3 κ αυτός είναι ο λόγος που το αγόρασα μιας κ τότε είχε 170 ευρώ κ δεν πήρα της Vodafone που είχε 115..." Τότε αυτός κατάλαβε τη γκάφα του κ κατάπιε τη γλώσσα του, κ μου είπε ότι (δήθεν) θα το κοιτάξει κ (δήθεν) θα με ενημερώσει.....

 

και εγω εκανα firmware update και δεν ειχε ελληνικη γλωσσα μεσα....δεν βρίσκω καπου το ελληνικο να το κατεβασω για να το ξαναβαλω πανω........

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα firmware update και δεν ειχε ελληνικη γλωσσα μεσα....δεν βρίσκω καπου το ελληνικο να το κατεβασω για να το ξαναβαλω πανω........

 

Μόνο αν κατεβάσεις το official firmware απλά μετά δε θα είσαι root. ψάχνω 3 μερες για language pack αλλά τπτ

 

φιλε μου groovy βρηκα λυση. κατεβασε απο το market το morelocale 2 για ελληνικα στο μενου (οχι παντου δυστυχως αλλα στα περισσοτερα) κ το handcent sms για 160 χαρακτηρες στα μηνυματα....! Καλη Χρονιά

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aπο την επισημη σελιδα της LG στην Ελλαδα:

The highest SAR value for use at the ear is 1.30 W/kg (10 g) and when worn on the body is 1.46 W/kg(10 g) at 15mm.

(κατι απο ψηστιερα)

Απο την αλλη το βαρος του ειναι 108 γραμμαρια και οχι 130!

Τύπος τηλεφώνου Bar

Διαστάσεις (ΜxΠxΒ) χιλ. 108x57.5x12.2

Βάρος με τυπική μπαταρία (g) 108

 

H σελιδα:http://www.lg.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-smart-phones-P350.jsp

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης θέλω να πω ότι επικοινώνησα με την LG για την έκδοση 2.3 κ ο τύπος ήθελε να μου το παίξει εξυπνάκιας. Μου λέει δηλαδή με υφάκι "Δε θα βγει κύριε αυτή η έκδοση για το κινητό σας. Που το είδατε αυτό;;;" Βέβαια εκείνη την ώρα ήμουν ιντερνετ κ του απάντησα "μα στη σελίδα της LG στην περιγραφή του συγκεκριμένου κινητού. Το λέει στην 4η σειρά ότι είναι αναβαθμίσημο σε 2,3 κ αυτός είναι ο λόγος που το αγόρασα μιας κ τότε είχε 170 ευρώ κ δεν πήρα της Vodafone που είχε 115..." Τότε αυτός κατάλαβε τη γκάφα του κ κατάπιε τη γλώσσα του, κ μου είπε ότι (δήθεν) θα το κοιτάξει κ (δήθεν) θα με ενημερώσει.....

 

Ναι, το "κοίταξε"...

 

Μπορείτε να δείτε όλοι ότι έχει φύγει (πριν πόσες μέρες από σήμερα;) η αναφορά "αναβαθμίσιμο σε 2.3", την οποία σημειώνω ότι είχα δει και εγώ, από τη σελίδα του κινητού:

http://www.lg.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-smart-phones-P350.jsp

 

Απαράδεκτη συμπεριφορά και κοροϊδία από την LG!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tελικά για να καταλάβω το τηλέφωνο αυτό για να ρουταριστεί πρέπει να περάσεις unofficial firmware το οποίο όμως δεν έχει Ελληνικά....

 

:ninja::ninja::ninja:

 

Σα να λέμε ΔΕΝ ΡΟΥΤΑΡΟΥΜΕ;

 

Γεια σας παιδια και χαρα σας, ειμαι φρεσκος εως κουταβι με το κινητο και προσπαθω εδω και τρεις μερες να κανω προσθηκη επαφων(μελων) στις ομαδες οπου εχω δημιουργησει πχ(οικογενεια, φιλοι, δουλεια κλπ). ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟ ΡΕΜΑ. Ευχαριστω και συγχαριτηρια γι αυτο το παραθυρο επικοινωνιας...στην κοινωνια μας.

Φίλε κατέβασε μια εφαρμογή τύπου GO Contacts.

Είναι ο μόνος δρόμος.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καινουριος στο φορουμ και υπ' οψιν νεας αγορας σμαρτφοουν θα θελα την βοηθεια σας.ειμαι αναμεσα στο LG Oprimus ME P350 κε το Xperia X8.ποιο να αγορασω????

 

ευχαριστω πολυ!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

όχι το lg που έχω εγω πάντως

 

το πήρα Οκτώβρη, συνεχόμενες βλάβες κ πηγαινελα μεσω Γερμανου στα κεντρικα στην Αθήνα (απο Θεσ/νίκη είμαι), το πήρα το κινητο στα χέρια μου πρι 3 βδομάδες, δλδ Γενάρη.

 

Επίσης είναι αργό φίλε μου. Πολύ.

Δεν έχει flash. Δεν αναβαθμίζεται σε 2.3 και όπως εγραψε κ πιο πάνω δεν ρουτάρεται.

Το άλλο φίλε.

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καινουριος στο φορουμ και υπ' οψιν νεας αγορας σμαρτφοουν θα θελα την βοηθεια σας.ειμαι αναμεσα στο LG Oprimus ME P350 κε το Xperia X8.ποιο να αγορασω????

 

ευχαριστω πολυ!!!:happy:

 

Εγω το εχω με cyanogenmod 7.2 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1418574)... μια χαρα ρουτάρεται και παει αρκετα γρήγορα, αν προτιμήσεις το x8 καντο για την 3αρα οθόνη του.... επίσεις πήρα παλι LG γιατί παλια ειχα το cookie fresh και όταν χάλασε ηρθε και το πείρε courier και μου το εστειλαν πίσω σε 4 μέρες αναβαθμισμένο και επισκευασμένο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως το ρούταρες;

 

Κατέβασε αυτό το zip ανιξέ το και διαβασε το κειμενο που εχει μέσα....δοκίμασα το gingerbreak αλλα τπτ... (νομίζω ειναι το μόνο που δουλευει)... http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=795734&d=1322321951

Link to comment
Share on other sites

οκ το κατέβασα, διάβασα και τις οδηγίες αλλά το φοβάμαι.

Υπάρχει περίπτωση να χασω τα σμσ και κυρίως όλες τις επαφές μου;

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

οκ το κατέβασα, διάβασα και τις οδηγίες αλλά το φοβάμαι.

Υπάρχει περίπτωση να χασω τα σμσ και κυρίως όλες τις επαφές μου;

Δεν θυμάμαι αν χανονται... μπωρείς ομως να κανεις ενα backup οπως σου λεει και μεσα στο αρχειο και να τα ξαναπεράσεις μετά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με cyanogenmod 7.2 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1418574)... μια χαρα ρουτάρεται και παει αρκετα γρήγορα, αν προτιμήσεις το x8 καντο για την 3αρα οθόνη του.... επίσεις πήρα παλι LG γιατί παλια ειχα το cookie fresh και όταν χάλασε ηρθε και το πείρε courier και μου το εστειλαν πίσω σε 4 μέρες αναβαθμισμένο και επισκευασμένο...

 

δηλαδη να παρω το LG???

παντως απο σχεδιαση μου αρεσει πιο πολυ απο οτι το X8.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παρω το LG???

παντως απο σχεδιαση μου αρεσει πιο πολυ απο οτι το X8.

 

Εμένα παντος μου φαίνεται πολυ αποδοτικό για την τιμή του.. απο μπαταρία 3 μέρες της έχει στάνταρ αμα δεν το σκαλίζεις... για το σέρβις είπα παραπάνω.... αν ομως σε ενδοιαφέρει πολυ το θέμα της μεγαλύτερης οθόνης πάρε το xperia... (αν ήμουν στην θέση σου και δέν με ενδοιέφερε ο κατασκευαστής θα κατέληγα σιγουρα σε αυτό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309579) που η τιμή ειναι περιπου ίδια με του p350 και του x8, έχει και 3.5 οθόνη... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντος μου φαίνεται πολυ αποδοτικό για την τιμή του.. απο μπαταρία 3 μέρες της έχει στάνταρ αμα δεν το σκαλίζεις... για το σέρβις είπα παραπάνω.... αν ομως σε ενδοιαφέρει πολυ το θέμα της μεγαλύτερης οθόνης πάρε το xperia... (αν ήμουν στην θέση σου και δέν με ενδοιέφερε ο κατασκευαστής θα κατέληγα σιγουρα σε αυτό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309579) που η τιμή ειναι περιπου ίδια με του p350 και του x8, έχει και 3.5 οθόνη... :shifty:

 

Απο E-shop θα το παρω αν το παρω το LG.

Huawei???:(:confused::worry::blink:

δεν ξερω αλλα πιστευω οτι δεν πολυ ακουγεται...

παντως αν παρω, οποιο και να παρω για παιχνιδια και APPS του το θελω..

μαθητης 1ης λυκειου.η μπαταρια του θα βγαζει το πολυ 1,5 μερα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε, αλλα εμενα δεν μ κραταεί ούτε 24 ώρες.

 

Απλά άφηνε το να ξεφορτίζει τελείως και όταν το βάνεις για φόρτιση μην το βγάζεις αν δεν ολοκληρωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το zip ανιξέ το και διαβασε το κειμενο που εχει μέσα....δοκίμασα το gingerbreak αλλα τπτ... (νομίζω ειναι το μόνο που δουλευει)... http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=795734&d=1322321951

 

Έκανα όλη τη διαδικασία δύο φορές, η αλήθεια είναι πως αρχίζω να πιστεύω πως ούτε εσύ τα κατάφερες..

Δεν δουλεύει.

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλη τη διαδικασία δύο φορές, η αλήθεια είναι πως αρχίζω να πιστεύω πως ούτε εσύ τα κατάφερες..

Δεν δουλεύει.

Μπωρείς να πιστέυεις ότι θέλεις φιλε μου... Εγω ξέρω οτι καθημερινά κρατάω ενα p350 με cyanogenmod 7.2 το οποίο θα το αντικαταστούσα δύσκολα... στο κάτω κάτω αμφισβιτόντας εμένα αμφισβιτείς σίγουρά και αλλα άτομα που ασχολούνται με το χόμπι... και όντος δέν εχω γνώσεις επι του hobby απλά ακολούθησα τον οδιγό... το gingerbreak ούτε σε εμένα δούλεψε για αφτό και έψαξα κάτι αλλο...:rolleyes:

 

Το ''δεν δουλέυει'' είναι το δικό σου συμπέρασμα....

Edited by MTza89
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν ήθελα να σε προσβάλλω, απλά δεν δουλεύει σε μένα.

Είναι το πιο αργό android κινητό που έχω συναντήσει.

Ακόμη κ το μικρο της ericson είναι πολύ πιο γρήγορο.

Σκέψου πατάω επαφες κ περιμένω...μέτρα μέχρι το 3...

και μετα εμφανιζονται...

που να πάω και σε πιο ...περιπλοκα.....

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν ήθελα να σε προσβάλλω, απλά δεν δουλεύει σε μένα.

Είναι το πιο αργό android κινητό που έχω συναντήσει.

Ακόμη κ το μικρο της ericson είναι πολύ πιο γρήγορο.

Σκέψου πατάω επαφες κ περιμένω...μέτρα μέχρι το 3...

και μετα εμφανιζονται...

που να πάω και σε πιο ...περιπλοκα.....

Τί να πω... μήπως το έχεις φορτοσει πολυ σε θέμα apps? πάντος εμένα ήταν ικανοποιητικότατο απο το εργοστάσιο(σε θέμα απόκρησης), και μετά με την άλλη rom γίνεται άλλο τόσο καλύτερο....

Link to comment
Share on other sites

την είπα την ιστορία μου λίγο πιο πάνω, φίλε.

το πήρα οκτώβρη, πηγε και γυρισε απο συνεργείο 3 φορές, το πήρα στα χέρια μου το Γενάρη...

τωρα τουλάχιστον δεν κλείνει σε ασχετες στιγμές.

έκανα αίτηση αντικατάστασης στη κοσμοτε, αλλα δεν το δέχονται...

δυστυχώς...

 

Θα ξαναπροσπαθήσω να το ρουτάρω

Εχω μια ερώτηση:

όταν το κάνεις ρεμπουτ και κρατας λενε οι οδηγίες 3 κουμπια (home, volume down και to off) λεει οτι σε πάει σε εκκινηση διαφορετικη.

Εμένα δεν το κάνει αυτο.

Εσυ μπορείς να μου πεις αναλυτικα πως το ρουταρες, βημα βημα;;

εχω κάνει back up τα πάντα και περιμένω..

Ευχαριστώ

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

την είπα την ιστορία μου λίγο πιο πάνω, φίλε.

το πήρα οκτώβρη, πηγε και γυρισε απο συνεργείο 3 φορές, το πήρα στα χέρια μου το Γενάρη...

τωρα τουλάχιστον δεν κλείνει σε ασχετες στιγμές.

έκανα αίτηση αντικατάστασης στη κοσμοτε, αλλα δεν το δέχονται...

δυστυχώς...

 

Θα ξαναπροσπαθήσω να το ρουτάρω

Εχω μια ερώτηση:

όταν το κάνεις ρεμπουτ και κρατας λενε οι οδηγίες 3 κουμπια (home, volume down και to off) λεει οτι σε πάει σε εκκινηση διαφορετικη.

Εμένα δεν το κάνει αυτο.

Εσυ μπορείς να μου πεις αναλυτικα πως το ρουταρες, βημα βημα;;

εχω κάνει back up τα πάντα και περιμένω..

Ευχαριστώ

Σου έστειλα σε mail το e-mail μου.. αν 8ελεις για συντομία...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...