Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα :)

''Δεν φορτιζει '' γραφει στην κατασταση μπαταριας

 

Καλημέρα!:)

Ναι το ξέρω αυτό, αλλά το Ideos που έχω γράφει και το ποσοστό στο οποίο βρίσκεται η μπαταρία, πχ 70%!

Οπότε έψαχνα μήπως υπάρχει τρόπος να το βλέπω και στο mini χωρίς εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδι πέρασα στο δικό μου Mini το Gingerbread.

Για τη διαδικασία κοιτάξτε εδώ.

 

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-233-gingerbread.html

 

 

εχεις καποιο προβλημα με gps, 3g κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Εγω αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με την αποθήκευση επαφών στη sim. Μπορώ να αποθηκεύσω κάποια επαφή που το όνομα της δεν ξεπερνά τους 6 χαρακτήρες (διαφορετικά μου βγάζει ότι είναι υπερβολικά μεγάλο το όνομα και δεν κανει την αποθηκευση). Μπορώ να αποθηκεύσω με όσους χαρακτήρες θέλω στη συσκευή αλλά όχι στη sim. Δοκίμασα να αποθηκεύσω πρώτα στη συσκευή και μετα αντιγραφή στη sim αλλά τα ονόματα, μετά την αντιγραφή, πάλι ήταν κομμένα στους έξι χαρακτήρες! Να πω ακόμα ότι το προηγουμενο κινητό ήταν και αυτό samsung και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Οποιος ξέρει ας απαντήσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εχω το samsung galaxy mini το αναβαθμησα στην εκδοση 2.3 αλλα βλεπω και παλι δεν υποστηριζει flash player

σε ολα τα android κινητα συμβαινει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα σας

εχω το samsung galaxy mini το αναβαθμησα στην εκδοση 2.3 αλλα βλεπω και παλι δεν υποστηριζει flash player

σε ολα τα android κινητα συμβαινει αυτο ?

 

Όχι. Η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι σε θέση να υποστηρίξει hardwarικά flash player (λόγω περιορισμένων δυνατοτήτων επεξεργαστή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω εδω και μερικες μερες το κινητακι και προσπαθω να το μαθω... Εχω συνδεση cosmote με internet και δεν ξερω πως συμβαινει, αλλα ειμαι συνεχεια συνδεδεμενος στο facebook!!! και πεεεεφτουν τα mb........ ευτυχως που εχω το προγραμμα διαφορετικα θα πληρωνα αδικα λεφτα...

Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω?

 

Στις ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας έχεις τη δυνατότητα να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση στο internet μέσω του provider. Είναι κάτι άλλο που θέλεις να κάνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μετα δεν μπορω να μπω... δηλ καθε που θελω να μπω να το ενεργοποιω και καθε που βγαινω να το κλεινω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα μετα δεν μπορω να μπω... δηλ καθε που θελω να μπω να το ενεργοποιω και καθε που βγαινω να το κλεινω?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα widget για να απλοποιήσεις τη διαδικασία... https://market.android.com/details?id=net.maicas.android.apnoo&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

Ναι το ξέρω αυτό, αλλά το Ideos που έχω γράφει και το ποσοστό στο οποίο βρίσκεται η μπαταρία, πχ 70%!

Οπότε έψαχνα μήπως υπάρχει τρόπος να το βλέπω και στο mini χωρίς εφαρμογή!

Καταβασε αυτη την εφαρμογη

https://market.android.com/details?id=imoblife.batterybooster&feature=more_from_developer

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2.3.4 αλλά βλέπω έχει CSC Σερβίας οπότε δεν έχω 3G.

Μπορώ να βάλω το CSC της 2.2.1 που έχει EUR και να αφήσω τα υπόλοιπα της 2.3.4 ?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να έχω CSC Ευρώπης για 2.3.4 έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εβαλα την 2.3.4 αλλά βλέπω έχει CSC Σερβίας οπότε δεν έχω 3G.

Μπορώ να βάλω το CSC της 2.2.1 που έχει EUR και να αφήσω τα υπόλοιπα της 2.3.4 ?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να έχω CSC Ευρώπης για 2.3.4 έκδοση ?

 

Βάλε το multicsc της rom που έβαλες και επέλεξε σαν csc το XEU (αν δεν έχει EUR) και θα είσαι ok.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το multicsc της rom που έβαλες και επέλεξε σαν csc το XEU (αν δεν έχει EUR) και θα είσαι ok.

 

κατέβασα από εδώ:

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-s5570-original.html

και έβαλα το CSC που μου δίνει: (<===)

S5570XXKPI

PDA file: PDA S5570XXKPI

CSC file: CSC S5570SERKPI <=====

OPS file: TASS.OPS

Android Version: 2.3.4 Gingerbread

Build Date: June 02 2011

 

αυτο το CSC δεν είναι Multi [ *#272*XXXXXXXXXXXX# where X series is your IMEI (show the IMEI with *#06#)]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Πήρα εχτές το κινητό από τον γερμανό, αλλά η ασφάλεια της συσκευασίας ήταν κομμένη! Το κινητό βέβαια στο σακουλάκι του, με τις ζελατίνες του κτλ. Στη συσκευασία όμως δεν είχε τα ακουστικά! Είχε κάρτα μνήμης, φορτιστή, καλώδιο για σύνδεση με το pc και μπαταρία. Εσάς είχε hands free ή μου τα φάγανε τα δικά μου;; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αναβαθμιση συσκευης, εχω το Nokia E52 που ειναι παρα πολυ καλο, σκεφτομαι να το κτυπησω, τα μενου της samsung ειναι ευκολα? υπαρχει αισθητηρας περιβαλλοντος? η οθονη κατω απο ηλιο φαινεται? (μεταξυ αυτου και του Nokia C3-01 ποιο ειναι καλυτερο?)
abacab
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Πήρα εχτές το κινητό από τον γερμανό, αλλά η ασφάλεια της συσκευασίας ήταν κομμένη! Το κινητό βέβαια στο σακουλάκι του, με τις ζελατίνες του κτλ. Στη συσκευασία όμως δεν είχε τα ακουστικά! Είχε κάρτα μνήμης, φορτιστή, καλώδιο για σύνδεση με το pc και μπαταρία. Εσάς είχε hands free ή μου τα φάγανε τα δικά μου;; :mad:

 

Οχι ουτε σε εμενα ειχε hands free.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Πήρα εχτές το κινητό από τον γερμανό, αλλά η ασφάλεια της συσκευασίας ήταν κομμένη! Το κινητό βέβαια στο σακουλάκι του, με τις ζελατίνες του κτλ. Στη συσκευασία όμως δεν είχε τα ακουστικά! Είχε κάρτα μνήμης, φορτιστή, καλώδιο για σύνδεση με το pc και μπαταρία. Εσάς είχε hands free ή μου τα φάγανε τα δικά μου;; :mad:

 

 

Δεν στα έφαγαν το δίνουν χωρίς hands free γιατί το ρώτησα όταν το παρέλαβα και άνοιξα την συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Πήρα εχτές το κινητό από τον γερμανό, αλλά η ασφάλεια της συσκευασίας ήταν κομμένη! Το κινητό βέβαια στο σακουλάκι του, με τις ζελατίνες του κτλ. Στη συσκευασία όμως δεν είχε τα ακουστικά! Είχε κάρτα μνήμης, φορτιστή, καλώδιο για σύνδεση με το pc και μπαταρία. Εσάς είχε hands free ή μου τα φάγανε τα δικά μου;; :mad:

 

Αυτα που εγραψες εχει η συσκευασια,( καρτα μνημησ-καλωδιο φορτιστη κ.λ.π) δεν εχει handsfree , οποτε πηρες το κινητο κομπλε !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Αναβάθμισα σήμερα το Samsung mini της γυναίκας μας μου με το παρακάτω:

 

S5570XXKPF

PDA file: PDA S5570XXKPF

CSC file: CSC S5570SERKPF

OPS file: TASS.OPS

Android Version: 2.3.3 Gingerbread

Build Date: May 07 2011

Released: May 31 2011

 

Το πρόβλημα είναι ότι με Input mode=GMS στις ρυθμίσεις μηνυμάτων στέλνει μηνύματα και οι παραλήπτες βλέπουν ερωτηματικά. Με την επιλογή στο Automatic δεν μπορεί να στείλει Ελληνικά μέχρι 160 χαρακτήρες αλλά πολύ λιγότερο.

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία λυση;

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο απλός και σίγουρος τρόπος για να γίνει root?

Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο απλός και σίγουρος τρόπος για να γίνει root?

Ευχαριστώ.

 

Μέσω του SuperOneClick:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του SuperOneClick:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

//dfinikis

 

Thanks. Οποτε δεν μπορω να αποφύγω εγκατάσταση pc sweet και kies στον υπολογιστή μου. Δεν είναι δικό μου.

Μια φίλη μου ζήτησε να της αφαίρεσω κάποια πράγματα γιατι είναι αγορασμενο απο αραβική χώρα και έχει η official rom κάτι αποσπάσματα απο κορανι και σαχλαμαρες.

Οπότε πρέπει να επέμβω με root explorer για να τα πετάξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...