Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια.Πήρα χθές το κινητό το φόρτισα το βράδυ και τώρα το "πειραματίζομαι".Μπήκα σε μερικές εφαρμογές(χωρίς να συνδεθώ σε wi-fi)τύπου android market,google maps και βγήκα απ'ευθείας.Μετά μου ήρθε μήνυμα απο τη cosmote που λέει αναλυτικά:Μόλις μπήκες στο Ίντερνετ.Έχεις πρόσβαση για 24 ώρες μέχρι 08/05/11 09.37.Χρέωση 1ευρώ.Για σερφάρισμα καθε μερα στειλε μήνυμα κτλ. κτλ.

Και τώρα

1)Πως μπορώ να το κάνω να μη μπαινει στο Ίντερνετ αν πρόκειται να πληρώσω?

2)Αν συνδεθώ με wi-fi η cosmote δεν έχει καμία σχεση ε?Οπότε δε πληρώνω αν μπώ με wi-fi??

 

1) Κλείσε τα mobile data, υπάρχει στις ρυθμίσεις επιλογή. Αν έχεις Froyo, μπορείς επίσης να πατήσεις παρατεταμένα το power button, και είναι μια από τις επιλογές. Κοίτα εδώ, μόλις 2 σελίδες πίσω απαντήθηκε η ίδια ερώτηση.

2) Αν συνδεθείς με wi-fi δεν πληρώνεις τίποτα, σωστά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κάνω και εγώ κάποιες ερωτήσεις για το κινητό, από την μπαταρία είστε ευχαριστημένοι? με το σήμα πώς πάει? ηχεία και μικρόφωνο όλα καλά? και τέλος το gps και το wi-fi σας αφήνουν ικανοποιημένους? όλα αυτά γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμα, μικρόφωνο, ηχεία και GPS είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εκεί που μου το χαλάει λίγο είναι στη μπαταρία, είδικά όταν έχω ενεργοποιημένο το 3G και τον αυτόματο συγχρονισμό. Πάει-δεν πάει 1 μέρα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

 

Απο σήμα, μικρόφωνο, ηχεία και GPS είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εκεί που μου το χαλάει λίγο είναι στη μπαταρία, είδικά όταν έχω ενεργοποιημένο το 3G και τον αυτόματο συγχρονισμό. Πάει-δεν πάει 1 μέρα.[.bB/QUOTE]Καλημέρα.Παιδιά πάω να κατεβάσω adobe flash player και ενώ

 

λέει εγκατάσταση τελικά δεν

εγκαθίσταται.Ειναι αρχεία .αρκ .Τι γίνεται?Μηπως φταίει ο επεξεργαστης του που ειναι 600 μεγαχερτζ?Καποιος να μας πει πως να κατεβάσουμε adobe flash player.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το ιδανικότερο hands free για τη συσκευή.

Γιατί μου έδωσαν ένα της samsung με 15euro περίπου και μου είπαν ότι είναι συμβατό αλλά από την πίσω πλευρά δεν γράφει το συγκεκριμένο μοντέλο...για την ακρίβεια είναι stereo headset της samsung model :EHS48ES0MECSTD

Το αγόρασα το δοκίμασα και είναι απαράδεκτο...και τα ακουστικά δε κάθονται καλά...ακούω τον άλλον λες και είναι στο υπερπέραν και με ακούνε και μένα το ίδιο.

Θα ήμουν υπόχρεη αν μου λέγατε κάποιο άλλο μοντέλο της samsung ή άλλης μάρκας που να δουλεύει σωστά ...να μη ψάχνω :p

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Πήρε πριν περίπου ένα μήνα το κινητό η αδερφή μου κι έχει ένα θεματάκι με το wifi... Το ρούτερ είναι στο διπλανό δωμάτιο από εκείνη, και δεν πιάνει σχεδόν καθόλου σήμα... Είναι λογικό;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ.Θέλω να βάλω έναν ήχο ειδοποιήσεων που έχω στην κάρτα μνήμης,είναι σε μορφή mp3.Μπορώ να βάλω μόνο τους προκαθορισμένους ήχους του κινητού.Καμία ιδέα ή λύση;

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για μια εφαρμογη που οταν σε παιρνουν τηλ να σου λεει φωνητικα το ονομα του καλουντος. εχω δοκιμασει αρκετες απο το market αλλα δεν βρηκα καποια που να υποστηριζει ελληνικα. μπορει να βοηθησει καποιος ?

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα προβληματάκι με τα μηνύματα... εισερχόμενα-εξερχόμενα-πρόχειρα, μου τα βγάζει όλα μαζί!!! υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κάνω να φαίνονται χωριστά;;; ή απλώς είναι έτσι;

είναι η πρώτη μου επαφή με smartphone, οπότε δεν ξέρω και πολλά!!!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η εγγενής (μαμίσια) εφαρμογή του Android όσο και το Handcent (για άλλες εφαρμογές δεν ξέρω) ακολουθούν τη λογική της συνομιλίας στα μυνήματα. Προσωπικά με βολέυει περισσότερο. Την ίδια φιλοσοφια έχει και το iPhone και το WebOS.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η εγγενής (μαμίσια) εφαρμογή του Android όσο και το Handcent (για άλλες εφαρμογές δεν ξέρω) ακολουθούν τη λογική της συνομιλίας στα μυνήματα. Προσωπικά με βολέυει περισσότερο. Την ίδια φιλοσοφια έχει και το iPhone και το WebOS.

 

δηλάδή δεν αλλάζει ε; :worry: οκ τότε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω, όχι. Δεν το έχω ψάξει κιόλας, αφού όλες οι συσκευές που είχα από το 2005 και εντεύθεν, ακολουθούν αυτή τη λογική, η οποία με βολεύει.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1) Κλείσε τα mobile data, υπάρχει στις ρυθμίσεις επιλογή. Αν έχεις Froyo, μπορείς επίσης να πατήσεις παρατεταμένα το power button, και είναι μια από τις επιλογές. Κοίτα εδώ, μόλις 2 σελίδες πίσω απαντήθηκε η ίδια ερώτηση.

2) Αν συνδεθείς με wi-fi δεν πληρώνεις τίποτα, σωστά.

Σε ευχαριστώ για την απαντησή σου και ομολογώ πως δεν είχα δει εκείνο το πόστ αν και για να πώ την αλήθεια και να το έβλεπα πάλι θα ρωτούσα :(:(

Εγώ πάτησα συνεχόμενα το κουμπί απενεργοποίησης και μου έβγαλε τα εξής :

Αθόρυβη Λειτουργία

Λειτουργία Δικτύου και αυτό είναι που έκανα απενεργοποίηση τώρα δε θα με ξανα"ενοχλήσουν" ή δε τα έκανα σωστά??

Celtic & St.Pauli
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το έκανες :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar ποσο ειναι?και η ποιοτητα κλησης τουσ ακουτε και σας ακουνε καλα?και τα ringtone ακουγονται δυνατα?και απο το θεμα του σηματος ειναι οκ?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Έχει ασχοληθεί κανένας με αναβάθμιση σε Android 2.3 (GINGERBREAD) και γενικά με αναβάθμιση firmware μέσω Odin?

 

Για να είμαι ειλικρινής όχι, αλλά στο http://www.samfirmware.com/ μπορείς να βρεις οτι χρειάζεσαι. :)

Αν χρειαστείς βοήθεια ρώτα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω για το internet?Μπηκα στο site της Vodafone αλλα εχει επιλογες για web,internet,wap και δεν ξερω τι να περασω.Εχω προγγραμμα συμβολαιου με δωρεαν MB
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω για το internet?Μπηκα στο site της Vodafone αλλα εχει επιλογες για web,internet,wap και δεν ξερω τι να περασω.Εχω προγγραμμα συμβολαιου με δωρεαν MB

Δες στην υπογραφή μου τον οδηγό για νέους χρήστες, κάπου εκεί έχει αναλυτικές οδηγίες.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πρόσφατα αγόρασα το mini. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος από εσάς να μου πει, αν αυτό το κινητό υποστηρίζει φωνητική κλήση και αν υποστηρίζει κάτι τέτοιο, με ποιον τρόπο μπορώ να την ενεργοποιήσω !

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

που βρισκουμε τις ρυθμήσεις για ιντερνετ και μμσ?

στο σιτε της βοντα δεν εχει αυτο το μοντελο και στην υπογραφη του φιλου παραπανω δεν βρήκα κατι σχετικο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που βρισκουμε τις ρυθμήσεις για ιντερνετ και μμσ?

στο σιτε της βοντα δεν εχει αυτο το μοντελο και στην υπογραφη του φιλου παραπανω δεν βρήκα κατι σχετικο?

 

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html#more

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...