Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κι απο εμενα

πηρα το κινητακι σημερα.πρωτη επαφη με android k smartphones κι εχω κι εγω μετα απο πολυ διαβασμα καποιες αποριες.Οταν θελω να ξεσυνδεθω απο ιντερνετ για να μην ξεπερασω καποιο οριο που εχω(δεν αναφερομαι σε wifi) διαβασα για διαφορες app οπως Mobile Data Controller, APN on-off widget, APN switch, ή ΑPNdroid ,trafficCounter και θα ηθελα την γνωμη σας ποια ειναι σιγουρη πως θα λειτουργήσει σωστα και να λαμβανω mms.την αλλη οδο να αλλαξω το apn του παροχου δε με πολυβολευει γιατι θελω να μπαινω και χωρις wifi

Ξερετε την εχω παθει μια και δυο κι εχω .........πανω μου και σαν απολυμενη ας μη τους δινω λεφτα τσαμπα(απολυμένη της cosmote :lol:)

 

sorry το μεγαλο μηνυμα και τις ερωτησεις που σιγουρα εχετε απαντησει ουκ ολιγες φορες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ' αρχάς εισηγούμαι το 3G Watchdog, για έλεγχο της κινησής σου. Στις ρυθμίσεις του υπάρχει πρόνοια για συνεργασία είτε με το APNDroid είτε με το JuiceDefender αφήνοντας ταυτόχρονα ενεργοποιημένα τα MMS

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω αν εννοεις αυτην την διαδρομη???

ρυθμισεις---αυρματη.επικοιν.και δικτυο----δικτυα δεδομενων πακετου και απλα το ξετικαρω???

Επισης πηγανω στο εφαρμογες ---διαχειρηση εφαρμογων --σε εκτελεση κι εχω ενα κατεβατο--αυτο σημαινει πως κατεβαζει δεδομενα συνεχεια???? σε εφαρμογες οπως skype---fb--gmail etc τα κανω επιβολη διακοπης αλλα δεν νομιζω να σταματουν τα χρεωνουν---βασικα θελω ενα κουμπι οπως ειχα πριν σε αλλα κινητα που μονη μου εμπαινα ιντερνετ και μετα εκανα εξοδο απο browser και τελος...

Αυτο που μου ειπες ακριβως ετσι δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Άμα πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο έναρξης, σου δίνει επιλογή για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το δίκτυο Δεδομένων ("Λειτουργία Δικτύου"/"Data Network Mode")

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

αυτο αν το κανω δεν εχω κινητο μετα--δεν μπορω ουτε τηλ να παρω..

κατεβασα το 3g watchdog το ρυθμισα και πιο κατω στις ρυθμισεις μου λεει αυτοματη απενεργοποιηση 3g μεσω APNdroid αλλα δε με αφηνει να το τικαρω και πιο κατω εχει ξετικαρισμενο το mms να μενουν ενεργα--και τικαρισμενο το αυτοματη ενεργοποιηση 3g οταν το οριο μηδενιστει...και πιο κατω με κοκκινα γραμματα μου εξηγεϊ: αυτο το συστημα λειτουργει μονο με τις εφαρμογες APNdroid kai juisedefender και επηρεαζεται απο τα προβληματα των εφαρμογων.Το νεο κουμπι Ενεργοποιηση δεδομενων δεν μπορει να χρησιμοποιηθει στο android 2.2 (froyo) επειδη δεν μπορει να αλλαχθει απο εφαρμογη εαν δεν ειναι rooted η συσκευη.

χιλια συγγνωμη για αυτα που ρωταω γιατι σαν ασχετη τι φταιτε να την πληρωνεται εσεις..

να κατεβασω το ΑPNdroid μονη μου ????-----αλλα αυτο που λεει "επειδη δεν μπορει να αλλαχθει απο εφαρμογη εαν δεν ειναι rooted η συσκευη.

"

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω αν εννοεις αυτην την διαδρομη???

ρυθμισεις---αυρματη.επικοιν.και δικτυο----δικτυα δεδομενων πακετου και απλα το ξετικαρω???

Επισης πηγανω στο εφαρμογες ---διαχειρηση εφαρμογων --σε εκτελεση κι εχω ενα κατεβατο--αυτο σημαινει πως κατεβαζει δεδομενα συνεχεια???? σε εφαρμογες οπως skype---fb--gmail etc τα κανω επιβολη διακοπης αλλα δεν νομιζω να σταματουν τα χρεωνουν---βασικα θελω ενα κουμπι οπως ειχα πριν σε αλλα κινητα που μονη μου εμπαινα ιντερνετ και μετα εκανα εξοδο απο browser και τελος...

Αυτο που μου ειπες ακριβως ετσι δεν το βρηκα

 

Όχι αυτή είναι η λίστα των εφαρμογών που τρέχουν, απλά ο task manager (δοκίμασε στα windows να κάνεις δεξί κλίκ σε άδειο κομμάτι της taskbar, και να διαλέξεις start task manager, είναι το ίδιο), δεν έχει απολύτως καμία σχέση με δεδομένα, δεν κατεβάζει κάτι. Και η αναγκαστική διακοπή απλά "σκοτώνει" την εφαρμογή (που δε συνιστάται), κάτι σαν το End Task, των Windows.

Στο 2ο link της υπογραφής μου είναι ένα τμήμα με πράσινη επικεφαλίδα που λέει Διαχείριση μνήμης στο Android, διάβασέ το αν θες, ισχύουν τα ίδια και για το Galaxy Μini.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

οκ ακυρο το παραπανω γιατι με το που κατεβασα την εφαρμογη APNdroid με αφησε και τικαρα και ξετικαρα οτι ηθελα...αυτο που ηθελα τωρα να ρωτησω ειναι .

στο APNdroid στα preferences εχω τικαρισμενο το mms enable και πιο κατω λεει

a)notifications------display state notifications''''

b)disable all APNs----check if disabling does not work...

δηλαδη αν δε θελω να ειμαι νετ τικαρω το α) και απεργοποιει 3g/edge/gprs

ή καλυτερα να τικαρω το disable all APNs για να ειμαι και σιγουρη...με αυτην την επιλογη τηλεφωνο θα μπορω να παρω....

πωπωπωπω ειμαι ασχετη και τα εχω παρει με την παρτυ μου

Link to comment
Share on other sites

οκ ακυρο το παραπανω γιατι με το που κατεβασα την εφαρμογη APNdroid με αφησε και τικαρα και ξετικαρα οτι ηθελα...αυτο που ηθελα τωρα να ρωτησω ειναι .

στο APNdroid στα preferences εχω τικαρισμενο το mms enable και πιο κατω λεει

a)notifications------display state notifications''''

b)disable all APNs----check if disabling does not work...

δηλαδη αν δε θελω να ειμαι νετ τικαρω το α) και απεργοποιει 3g/edge/gprs

ή καλυτερα να τικαρω το disable all APNs για να ειμαι και σιγουρη...με αυτην την επιλογη τηλεφωνο θα μπορω να παρω....

πωπωπωπω ειμαι ασχετη και τα εχω παρει με την παρτυ μου

 

To a λογικά είναι απλά για να βγάζει ή όχι ειδοποιήσεις στη μπάρα.

Αν έχεις froyo πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί λες ότι δε μπορείς να πάρεις τηλέφωνο αν απενεργοποιήσεις τα δεδομένα, δεν έχει καμία σχέση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτο το κουμπι που ανοιγει που το παταω παρατεταμενα κι εχει τις επιλογες τηλεφωνου παρακατω εχει τη λειτουργια δικτυου --ενεργοποιηση και απενεργοποιηση---αν κανω απενεργοποιηση λογικο ειναι να μην μπορω να παρω τηλ...ξερω μωρε

 

βλακειες λεω....

λοιπον οταν παταω απενεργοποιηση μου βγαζει στην οθονουλα πανω διπλα στο ρολοι ενα g οταν παταω ενεργοποιηση φευγει το g και στις 2 περιπτωσεις μπαινω στο ιντερνετ παντως

 

οκ το βρηκα αυτο ..κατι τελευταιο και κερναω ponstanaki

τωρα κατι με την εφαρμογη APNDROID και 3gwatchdog που συνδεονται μεταξυ τους --που εχω βαλει και οριο να με ειδοποιησει και τετοια αν

ξετικάρω τις δύο επιλογές στο "Λογαριασμοί και συγχρονισμός" τι χανω????

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Πατάμε τροποποίηση για να προσθέσουμε κάτι σε προηγούμενο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα αυτο ..κατι τελευταιο και κερναω ponstanaki

τωρα κατι με την εφαρμογη APNDROID και 3gwatchdog που συνδεονται μεταξυ τους --που εχω βαλει και οριο να με ειδοποιησει και τετοια αν

ξετικάρω τις δύο επιλογές στο "Λογαριασμοί και συγχρονισμός" τι χανω????

 

Tη 2η τίποτα. Την πρώτη, δε θα μπορείς να μπαίνεις στο market.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας παρατεταμενα το πληκτος της εναρξης σου δινει τις επιλογες...

1.Αθορυβη Λειτουργια

2.Λειτουργια δικτυου

3.Λειτουργια πτησης

4.Απενεργοποιηση

 

Αν πατησεις το "Λειτουργια δικτυου" σου ανοιγει ή κλεινει το πακετο δεδομενων. Εγω τουλαχιστον ετσι τα ανοιγοκλεινω και δεν εχω κανενα προβλημα ή εξτρα χρεωση απο την στιγμη που τα εχω κλειστα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτό τον τροπο απενεργοποιω τη λετουργια δεδομένων. Δοκίμασα και το APNDroid, είχα όμως κάποιο πρόβλημα και το απεγκατεστησα :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαδικασια για να το συνδεσω στο pc? το συνδεω και δεν μπορω να συνεχισω την εγκατασταση γιατι το κινητο δεν ηρθε με cd εγκαταστασης. Ποιο πολυ με ενδιαφερει να το βλεπει σαν χωρο αποθηκευσης.
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση για το κινητό. υποστηρίζει σελίδες που θέλουν flash player?

 

Εξ όσων ξέρω, όχι.

 

Ποια η διαδικασια για να το συνδεσω στο pc? το συνδεω και δεν μπορω να συνεχισω την εγκατασταση γιατι το κινητο δεν ηρθε με cd εγκαταστασης. Ποιο πολυ με ενδιαφερει να το βλεπει σαν χωρο αποθηκευσης.

SAMSUNG Kies PC Sync

Κατεβάζεις, εγκαθιστάς, και συνδέεις.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται root με κάποιο τρόπο αυτό το πράγμα;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ναι. SuperOneClick, απ´ όσο έχω διαβάσει.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι. SuperOneClick, απ´ όσο έχω διαβάσει.

 

Δεν εκανε τιποτα. Μηπως επειδη ειναι froyo;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κανείς για ακουστικά- hands free που μπορουμε να βρούμε? και γινετε αντι για 3.5mm Stereo jack να βάλω απο τη usb ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω επειδη εδιαφερομαι για την αγορα του κινητου.Απο σημα πως ειναι? Ποιοτητα ακουστικου?Και ποσο κραταει η μπαταρια?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φυσικά και ισχύει. Και μπορείς να αξιοποιήσεις όλα τα πλεονεκτήματα της 2.2.1 ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θελει να το παρει η μητερα μου το κινητο...γενικα διαβασα απο δω οτι ειναι αρκετα καλο (?)...Ηθελα να ρωτησω απλα,η μπαταρια κραταει οσο λεει ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.Πήρα χθές το κινητό το φόρτισα το βράδυ και τώρα το "πειραματίζομαι".Μπήκα σε μερικές εφαρμογές(χωρίς να συνδεθώ σε wi-fi)τύπου android market,google maps και βγήκα απ'ευθείας.Μετά μου ήρθε μήνυμα απο τη cosmote που λέει αναλυτικά:Μόλις μπήκες στο Ίντερνετ.Έχεις πρόσβαση για 24 ώρες μέχρι 08/05/11 09.37.Χρέωση 1ευρώ.Για σερφάρισμα καθε μερα στειλε μήνυμα κτλ. κτλ.

Και τώρα

1)Πως μπορώ να το κάνω να μη μπαινει στο Ίντερνετ αν πρόκειται να πληρώσω?

2)Αν συνδεθώ με wi-fi η cosmote δεν έχει καμία σχεση ε?Οπότε δε πληρώνω αν μπώ με wi-fi??

Edited by Alone12
Ξέχασα να γράψω κάτι
Celtic & St.Pauli
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...