Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το άλλο με τους drivers το δοκίμασες; Αν δεν έχεις κάνει εγκατάσταση τους drivers του κινητού σου μέσω KIES, το SUPERONECLICK δεν θα το αναγνωρίζει για να το rootάρει.! Οπότε ακόμα καλύτερα, εγκατέστησε το KIES και μετά τρέξε το SuperOneClick!

 

To Kies ήταν η πρώτη εφαρμογή που πέρασα...Δεν το πολυ έψαξα,το μόνο που έκανα ήταν να κάνω backup τα τηλέφωνα..Το Superoneclick δεν μου δούλεψε με καμία έκδοση.Δοκίμασα να κάνω root το κινητό και απευθείας συνδέοντάς το αλλά και ενεργοποιώντας την κάρτα SD.Στην παλαιότερη έκδοση μου ανοίγει ένα παράθυρο dos και σταματάει εκεί..

Λογικά πάλι κάτι μου ξεφεύγει αλλά που θα πάει θα το βρω

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο αρχικο σου post αναφερεις αυτην την διαδικασια.

 

 

 

το αρχειο που σου ειπα εγω να κατεβασεις και να περασεις στο κινητο δεν ειναι το tass-recovery-cwm.tar αλλα το upd_1.zip

 

τωρα αν εχεις δοκιμασει και αυτο που σου ειπα εγω και δεν δουλεψε, τι να σου πω δεν ξερω τι εκανες η τι παιζει.

γενικα ξερεις τι ειναι το root? δηλαδη υπαρχει περιπτωση να εχεις root access αλλα να μην το εχεις καταλαβει?

 

Το παράξενο είναι ότι με την 2.2.1 και το superoneclick εχει κάνει root (superuser).

εχω κάνει προσπάθεια για root από εδω:

http://www.androidiani.com/forum/modding-samsung-galaxy-next/54898-guida-flash-rom-stock-gingerbread-2-3-4-root.html

Εχω το galaxy S2 και εκεί έκανα root χωρις κανένα πρόβλημα από την αρχή που το πήρα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια και την υπομονή σου πάντως. Αν σκεφτείς κάτι άλλο πες μου.

Edited by dimotika
Link to comment
Share on other sites

http://img651.imageshack.us/img651/7870/unled2yao.jpg

 

Δείτε λίγο τι μύνημα μου βγαζει όταν πάω να κάνω root με το Superoneclick

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 2.3.4 και προσπαθω να κάνω root στο τηλέφωνο με την διαδικασία:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167750

 

•Download :tass-recovery-cwm.tar

•Open S5570_Odin Multi Downloader v4.38.exe

•Select TASS.Ops on OPS Section

•Check One Package in Option

•Select tass-recovery-cwm.tar on One Package Section

•Press Start to start flashing

 

Το SuperOneClick δεν την κάνει root (νομίζω κανει μέχρι την 2.2)

To έχει κάνει κάποιος; Δεν μπορώ να το καταφέρω με τίποτε.

Μια βοήθεια ..

 

Η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι στην σελιδα 11, ακολουθα της οδηγιες στο λινκ που υπαρχει στο ποστ μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία ερώτηση...Κατάφερα τελικά να κάνω ροοτ την συσκευή και να περάσω την έκδοση 2,3,4..Μέσα στις οδηγίες των παιδιών εδώ μίλησαν πως πρέπει να αλλάξω την γλώσσα από ρώσικα στα Ελληνικά..Ήθελα να ρωτήσω γιατί στο δικό μου κινητό ενώ πέρασε την νέα έκδοση μου άνοιξε κανονικά με τα Ελληνικά και τα προγράμματά μου όλα!!!!Δηλαδή δεν διαγράφηκε τίποτα από το κινητό..Μήπως έγινε κάτι λάθος?

 

Βασικά δεν βλέπω κάποια αλλαγή..μόνο η μπαταρία επάνω άλλαξε σχήμα...

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

ποιος ξερει :confused: Ισως ειναι η εκδοση που κατεβασες .

Εφοσον στις πληροφοριες γραφει 2.3.4 τι προβλημα να εχεις ? :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά δεν έχω πρόβλημα όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά..Απλά ρώτησα μήπως και σε άλλα παιδιά έχει συμβεί αυτό...

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να το πάρω ως δεύτερο. Έχω το Γκάλαξυ Εσ. Οι χάρτες του sygic aura θα λειτουργούν κανονικά όπως και στο Galaxy S; Ή επειδή έχει μικρότερης ανάλυσης οθόνη το mini δε θα είναι συμβατό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να το πάρω ως δεύτερο. Έχω το Γκάλαξυ Εσ. Οι χάρτες του sygic aura θα λειτουργούν κανονικά όπως και στο Galaxy S; Ή επειδή έχει μικρότερης ανάλυσης οθόνη το mini δε θα είναι συμβατό;
Θα πρέπει να εγκαταστήσεις την έκδοση για την ανάλυση του Mini.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις την έκδοση για την ανάλυση του Mini.

 

Α, μάλιστα... Φέξε μου και γλίστρησα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

μολις απεκτησα το συγκεκριμενο κινητο, αλλα δεν μπορω να ορισω ενα Mp3 ως ηχο κλησης....παταω παρατετατμενα πανω στον ηχο και μου βγαζει το menu, αλλα δεν μου βγαζει επιλογη για ορισμο ηχου κλησης. βγαζει <<αντιγραφη>> <<κοινοχρηστο>> <<διαγραφη>> <<μετακινηση>> <<μετονομασια>> και <<λεπτομερειες>>...αυτα τα αρχεια τα περασα εγω μεσα απο το προγραμμα της samsung to samsung Kies και εναι μεσα στον φακελο media στην καρτα sd. Μπορει καποιος να βοηθησει?

διαβασα και τις απαντησεις που εχετε βαλει εδω..αλλα σε μενα οπως σας ειπα δεν μου βγαζει τετοια επιλογη........

 

παιδια καλησπερα....

μολις απεκτησα το συγκεκριμενο κινητο, αλλα δεν μπορω να ορισω ενα Mp3 ως ηχο κλησης....παταω παρατετατμενα πανω στον ηχο και μου βγαζει το menu, αλλα δεν μου βγαζει επιλογη για ορισμο ηχου κλησης. βγαζει <<αντιγραφη>> <<κοινοχρηστο>> <<διαγραφη>> <<μετακινηση>> <<μετονομασια>> και <<λεπτομερειες>>...αυτα τα αρχεια τα περασα εγω μεσα απο το προγραμμα της samsung to samsung Kies και εναι μεσα στον φακελο media στην καρτα sd. Μπορει καποιος να βοηθησει?

διαβασα και τις απαντησεις που εχετε βαλει εδω..αλλα σε μενα οπως σας ειπα δεν μου βγαζει τετοια επιλογη........

 

οκ παιδια..το βρηκα!!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Πρελορέντζος Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω την Unofficial Cyanogenmod 7 απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167750

αλλα δεν μπαινει την εβαλε κανενας απο εσας ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα..Με την αναβάθμιση σε 2,3,4 το πληκτρολόγιο δεν μου εμφανίζει μικρά γράμματα στα φωνήεντα για να βάλω οξεία..Υπάρχει κάποια λύση?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα..Με την αναβάθμιση σε 2,3,4 το πληκτρολόγιο δεν μου εμφανίζει μικρά γράμματα στα φωνήεντα για να βάλω οξεία..Υπάρχει κάποια λύση?

 

Αν αυτό συμβαίνει μόνο στα sms είναι φυσιολογικό μιας και είναι θέμα κωδικοποίησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά συμβαίνει και όταν πάω να κάνω προσθήκη νέου τηλεφώνου..Δηλαδή γενικά παντού...

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελέγξει στο '' γλωσσα και πληκτρολογιο '' τις ρυθμισεις ?

Εγω με την 2.3.4 δεν εχω κανενα προβλημα , εχω τις εξης :

επιλογη γλωσσας : Ελληνικα

επιλογη μεθοδου εισοδου : πληκτρολογιο samsung

ρυθμισεις πληκτρολογιου samsung :

τυποι πληκτρολογιου : qwerty πληκτρολογιο

γλωσσες εισαγωγης : Ελληνικα-Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Ναι περίεργο της ρυθμίσεις τις έχω κανονικά..Τελικά έβαλα ένα άλλο keyboard από το android market και το άλλαξα..Τώρα δεν έχω πρόβλημα.

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ακουστεί πρόβλημα που νεκρώνει η συσκευη ακόμα και σε sleep mode και για να επανέλθει χρειάζεται αφαίρεση της μπαταρίας.

Παρουσιάστηκε σε συσκευη φίλης μου απο την πρώτη βδομάδα. Της το αντικατέστησαν και το καινούργιο παρουσιάζει το ίδιο. Περιμένει τώρα την τριτη συσκευη.

 

Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση; Αυτο έχει την 2.2.1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πάθαινα κι εγώ στη 2.2.1. Στη 2.3.4 (ανεπίσημη) δε μου έχει συμβεί ακόμη...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πάθαινα κι εγώ στη 2.2.1. Στη 2.3.4 (ανεπίσημη) δε μου έχει συμβεί ακόμη...

Προφανώς είναι θέμα software, δηλαδή κακής προσαρμογής του λειτουργικού στην συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω εχω ενα samsung galaxy mini με χωρητικοτητα μπαταριας 1200mA/h γινεται να αγορασω την αντιστοιχη μπαταρια με χωρητικοτητα 1500mA/h και να την βαλω στο κινητο η θα υπαρχει καποιο προβλημα;;
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια να ρωτησω εχω ενα samsung galaxy mini με χωρητικοτητα μπαταριας 1200mA/h γινεται να αγορασω την αντιστοιχη μπαταρια με χωρητικοτητα 1500mA/h και να την βαλω στο κινητο η θα υπαρχει καποιο προβλημα;;

 

Αν μιλάς για αυτές που κυκλοφορούν στο ebay δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά και μην περιμένεις θαύματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω προβλημα στην αποθηκευση ονοματων στη Sim... δεχεται μολις 5-6 χαρακτηρες και μονο αν το αποθηκευσω στη μνημη του τηλεφωνου δεχεται ολοκληρο ονομα... Αλλαζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια, εχω προβλημα στην αποθηκευση ονοματων στη Sim... δεχεται μολις 5-6 χαρακτηρες και μονο αν το αποθηκευσω στη μνημη του τηλεφωνου δεχεται ολοκληρο ονομα... Αλλαζει αυτο?

 

Όχι και για αυτό δεν φταίει η συσκευή αλλά η απαρχαιωμένων δυνατοτήτων sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι και για αυτό δεν φταίει η συσκευή αλλά η απαρχαιωμένων δυνατοτήτων sim.[/QUOT

 

Στα προηγουμενα μου τηλεφωνα δεν ειχε προβλημα η sim...

Δηλαδη να παραγγειλω νεα καρτα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...