Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εβαλα μια αλλα εκδοση 2.3.5 europe απο εδω >>

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-s5570-original.html

 

το προβλημα μου ειναι οτι δεν διαβαζει το κινητο το KIES και οτι δεν μπορω να γραψω Ελληνικα!!

παρολα αυτα ειναι σταθερο γρηγορο και καλυτερη αυτονομια

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια χαρα σε ολους.ειμαι μελος πολυ καιρο τωρα κ συχνα εχω βοηθηθει με διαφορες συσκευες που ειχα.

πριν τρεις μερες πηρα το mini κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα...

συνδεομαι κανονικα στο intrnet μεσω wifi με τον browser του κινητου κ ολα καλα...

οταν παω να συνδεθω ομως σε εφαρμογες του android οπως market,gmail κτλ κ βαζω τα στοιχεια του λογαρασμου μου στο google μου βγαζει το εξης σφαλμα:

Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει????

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μάθατε τπτ καινούργιο για την αναβάθμιση guys;

 

1) Κάπου διάβασα για φίλους που είχαν πρόβλημα να τονίσουν τα γράμματα όταν γράφουν ονόματα είτε στις επαφές τους είτε όταν συντάσουν μηνύματα. Η απάντηση είναι ότι όταν π.χ. θέλουμε να γράψουμε με ΤΟΝΟ το (όταν) κρατάμε πατημένο το δάκτυλό μας επάνω στο όμικρον (ο) στο πληκτρολόγιο και τότε μας βγάζει ΚΑΙ επιλογή με το όμικρον τονισμένο (ό). Φυσικά το ίδιο ισχύει για κάθε γράμμα που θέλουμε να γράψουμε ΜΕ τόνο (α,ε,ο, ι, η, ω, κ.λπ.κ.λπ.).

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους.

2) ΕΡΩΤΗΣΗ: έχω τοποθετήσει στο κινητό μου έναν ήχο mp3 που τον βρίσκω στο φάκελο με τα αρχεία mp3 σαν ήχο. Το συγκεκριμένο ήχο ΜΠΟΡΩ να τον τοποθετήσω σαν ήχο κλήσεως (δεν μ' ενδιαφέρει αυτό). Θέλω να τον τοποθετήσω σαν ήχο ειδοποιήσεων και αυτό είναι ΑΔΥΝΑΤΟ διότι σαν ήχους ειδοποιήσεων έχει μόνο (4 -6) Προεγκατεστημένους. Δοκίμασα να πατήσω παρατεταμένα, κ.λπ. επάνω του καμία όμως επιλογή δεν δόθηκε για την τοποθέτησή του σαν ήχο ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ (π.χ. όταν έρχεται κάποιο γραπτό μήνυμα). Εάν κάποιος μππορεί να δώσει ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ πληροφορίες θα ήμουν υπόχρεος. Σημειώνω ότι διάβασα σε κάποια από τις σελίδες κάλοιου είδους "λύση" να κάνω αρχείο audio στην κάρτα μνήμης, κ.λπ. Δεν γίνεται κάτι τέτοιο τουλάχιστον με την ελλειπή πληροφόρηση που έχει εκείνο το POST. Παιδιά δεν είμαστε ΟΛΟΙ εδώ όλη την ώρα επάνω από ένα κινητό και κάνουμε σαν τρελοί αν είναι το λειτουργικό του τηλεφώνου μας το 2.2.3 ή 2.1.2. ή 2.1.1. κ.λπ. κ.λπ., ούτε κάνουμε root ή του αλλάζουμε τη ROM και γενικά δεν κάνουμε ΟΛΟΙ μας σαν τότε που πήραμε το πρώτο PC μας (εγώ το 1992) Οκ? Έλεος. Πρισσότερο ΧΡΗΣΤΙΚΕΣ και απλές πληροφορίες νομίζω θα βοηθούσαν περισσότερα άτομα. ΝΟΜΙΖΩ....... μην βαράτε.

Παρακαλώ κάποιο φίλο ΑΝ ξέρει και έχει χρόνο να δώσει κάποιο τρόπο ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

2) ΕΡΩΤΗΣΗ: έχω τοποθετήσει στο κινητό μου έναν ήχο mp3 που τον βρίσκω στο φάκελο με τα αρχεία mp3 σαν ήχο. Το συγκεκριμένο ήχο ΜΠΟΡΩ να τον τοποθετήσω σαν ήχο κλήσεως (δεν μ' ενδιαφέρει αυτό). Θέλω να τον τοποθετήσω σαν ήχο ειδοποιήσεων και αυτό είναι ΑΔΥΝΑΤΟ διότι σαν ήχους ειδοποιήσεων έχει μόνο (4 -6) Προεγκατεστημένους. Δοκίμασα να πατήσω παρατεταμένα, κ.λπ. επάνω του καμία όμως επιλογή δεν δόθηκε για την τοποθέτησή του σαν ήχο ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ (π.χ. όταν έρχεται κάποιο γραπτό μήνυμα). Εάν κάποιος μππορεί να δώσει ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ πληροφορίες θα ήμουν υπόχρεος. Σημειώνω ότι διάβασα σε κάποια από τις σελίδες κάλοιου είδους "λύση" να κάνω αρχείο audio στην κάρτα μνήμης, κ.λπ. Δεν γίνεται κάτι τέτοιο τουλάχιστον με την ελλειπή πληροφόρηση που έχει εκείνο το POST. Παιδιά δεν είμαστε ΟΛΟΙ εδώ όλη την ώρα επάνω από ένα κινητό και κάνουμε σαν τρελοί αν είναι το λειτουργικό του τηλεφώνου μας το 2.2.3 ή 2.1.2. ή 2.1.1. κ.λπ. κ.λπ., ούτε κάνουμε root ή του αλλάζουμε τη ROM και γενικά δεν κάνουμε ΟΛΟΙ μας σαν τότε που πήραμε το πρώτο PC μας (εγώ το 1992) Οκ? Έλεος. Πρισσότερο ΧΡΗΣΤΙΚΕΣ και απλές πληροφορίες νομίζω θα βοηθούσαν περισσότερα άτομα. ΝΟΜΙΖΩ....... μην βαράτε.

Παρακαλώ κάποιο φίλο ΑΝ ξέρει και έχει χρόνο να δώσει κάποιο τρόπο ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Γενικώς μην αγχώνεσαι με το κινητό. Όλοι όσοι μπαίνουμε εδώ αναζητούμε και απλές αλλά και προηγμένες συμβουλές. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι μην ανησυχείς, σιγά-σιγά όλοι μαθαίνουμε και κάτι παραπάνω!

 

Τώρα, όσον αφορά τον ήχο κλήσης, πήγαινε στις εφαρμογές σου και τρέξε την Music (Μουσική). Στο πάνω-πάνω tab θα δεις τις επιλογές Artists - Albums - Songs - Playlists. Κάνε κλικ στην songs. Εκεί λογικά θα δεις τα μουσικά κομμάτια που έχεις στην κάρτα μνήμης. Με συνεχόμενο πάτημα πάνω σε αυτό που θες για ήχο κλήσης θα εμφανιστεί ένα μενού. Μία επιλογή θα είναι να το θέσεις ως ήχο κλήσης.

 

Αν χρειαστείς κάτι άλλο, εδώ είμαστε!

;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το μινι μεσω επιδοτησης και επειδη ειμαι χρησρης symbian(vivaz)θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πειτε αν το android που χρησιμοποιιει το μινι ειναι καλο.και αν το gps που λεει οτι εχει ειναι μεσω δορυφορου η ιντερνετ.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το μινι μεσω επιδοτησης και επειδη ειμαι χρησρης symbian(vivaz)θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πειτε αν το android που χρησιμοποιιει το μινι ειναι καλο.και αν το gps που λεει οτι εχει ειναι μεσω δορυφορου η ιντερνετ.ευχαριστω πολυ.

 

Καλό είναι, εύχρηστο και αναμένετε να αναβαθμιστεί και επίσημα με την έκδοση 2.3

Το gps που λέει ότι έχει νομίζω ότι είναι μέσω δορυφόρου αλλά τη να το κάνεις αφού δεν έχει δωρεάν πλοήγηση

Κατά τα άλλα είναι καλό κινητό, μ' αρέσει

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μπορω να δω τον κωδικο προσβασης σε καποια ιστοσελιδα (user&pass) που ειναι μεν αποθηκευνος στο κινητο αλλα δεν τον θυμαμαι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, εύχρηστο και αναμένετε να αναβαθμιστεί και επίσημα με την έκδοση 2.3

 

Πηρα σημερα την samsung για αλλη δουλεια και μου ειπαν οταν ρωτησα για 2.3.3 οτι εχει βγει,να μπαινω λεει καθε μερα kies, εξαρταται η αφιξη αναλογα με τον παροχο(σε μενα vodafone)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να μπω στο internet είτε με wifi είτε κανονικά και δεν μπορώ. Μου λέει να ελέγξω ρυθμίσεις internet. Τικάρω περιαγωγή δεδομένων και χρήση δεδομένων πακέτου και πάλι τίποτα. Ούτε mail στην gmail δεν με αφήνει να κάνω να χρησιμοποιήσω το market. Υπάρχει περίπτωση να θέλει κάποιο ξεκλείδωμα η κάτι τέτοιο η να γράψω κάτι συγκεκριμένο στο ρυθμισεις VPN? Δεν έχω δει κάποιον άλλο εδώ μέσα να έχει τέτοιο πρόβλημα και νιώθω λίγο :blink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εγω το πηρα σημερα,εγκατεστησα το kies και εκανα αναβαθμιση σε 2.3.5 gingerbread.xwks7!!!απο το λιγο που ειχα προλαβει να δω πριν την αναβαθμιση σε σχεση με τωρα νομιζω οτι εχει πλεον μια πολυ μικρη καθυστερηση.ενα πραγμα ομως δεν εχω καταλαβει,δεν μπορω να συνδεσω το wifi του σπιτιου μου που ειναι με κωδικο,ενω σε ελευθερο ρουτερ συνδεεται.αυτο γινοταν κ πριν την αναβαθμιση,αν εχει καποιος καμια ιδεα να με βοηθησει...:worry:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα. Πήρα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό από voda με 150 ευρώ και μάλιστα εις τριπλούν λόγο εταιρικού πακέτου. Πρώτες εντυπώσεις, πάρα πολύ καλές. Εκτός βέβαια από την μπαταρία που θέλει φορτισμα κάθε μέρα. το Wifi δούλεψε με την πρώτη. Η απορία μου είναι η εξής . Βλέπω ότι πολλοί κάνατε αναβάθμιση σε 2.3.5 gingerbread μέσω KIES. Εγώ που το εγκατέστησα και έψαξα για αναβάθμιση, μου λέει οι έχω την τελευταία έκδοση του λογισμικού. Όμως το κινητό έχει την 2.2.1 . Πως θα κάνω αναβάθμιση λοιπόν?

 

Και κάτι άλλο. Το ένα από τα κινητά, έβγαλε ένα μήνυμα στην κεντρική οθόνη μόλις άνοιγε : Λυπούμαστε, Η εφαρμογή Αρχική οθόνη ( σε εξέλιξη com.sec.android.app.twlauncher) τερματίστηκε απροσδόκητα .

Δεν λειτουργεί τίποτα άλλο. και δεν υπάρχουν και τα εικονίδια να πεις ότι θα πάω στις ρυθμίσεις να κάνω επαναφορά εργοστασιακών.

 

Πως θα το διορθώσω?

ευχαριστώ πολύ.

 

προσπάθησα να κανω πρώτο τρόπο που αναφέρεται εδω http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s5570-galaxy-mini-hard-reset.html αλλά δεν λειτουργεί το power button οταν επιλεγεί το factory reset.

 

το έφτιαξα τελικά. Αυτή είναι η διαδικασία , με τη διαφορά ότι στο factory reset πάτησα το πλήκτρο αρχικής οθόνης.

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Official Android 2.3.5 for Galaxy Mini : S5570XWKS2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18905802#post18905802

 

Περιέχει δύο αρχεία:

Σε BOOT: APBOOT_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

Σε PDA: CODE_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

 

Οπότε το συμπλήρωσα με άλλα 2 (από προηγούμενες εκδόσεις)

Σε PHONE: MODEM_S5570XXKPI_CL260130_REV02.tar.md5

Σε CSC: GT-S5570-MULTI-CSC-OXXKC3.tar.md5 (που έχει Ελληνικό CSC)

 

Μέσω: ODIN 4.38 + TASS_v1.0.ops

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!

 

κατεβαστε:

https://www.rapidshare.com/files/2659862427/S5570XWKS2.zip

 

Σε μενα δουλεψε σ ευχαριστω φιλαρακι:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

οταν λαβεις ενα mms που αποθηκευετε το περιοχομενο???

δεν το βρισκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

SOS !! Ρε παιδια γιατι θα τρελαθω!! Πως μπαινει ενας αριθμος στα αγαπημενα;;; Για να καλω απευθειας πατωντας ενα πληκτρο μονο; Eπισης το ξυπνητηρι δεν δουλευει εαν το κινητο ειναι κλειστο; Σας ευχαριστω για την βοηθεια !
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή τηλεφώνου, στο πληκτρολόγιο, πατώντας του κουμπί του μενού, έχεις επιλογή για ρύθμιση ταχείας κλήσης

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

SOS !! Ρε παιδια γιατι θα τρελαθω!! Πως μπαινει ενας αριθμος στα αγαπημενα;;; Για να καλω απευθειας πατωντας ενα πληκτρο μονο; Eπισης το ξυπνητηρι δεν δουλευει εαν το κινητο ειναι κλειστο; Σας ευχαριστω για την βοηθεια !

 

Όχι κανένα android δεν το κάνει αυτό. Μάλλον θεωρούν πως από την στιγμή που κλείνεις το κινητό σου, το θες εντελώς κλειστό... Μπορείς να το βάζεις σε flight-mode αντί να το κλείνεις, έτσι ούτε ακτινοβολία τρως, και από μπαταρία δεν τρώει σχεδόν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Hey guys! Έστειλα email στη samsung για την αναβάθμιση της συσκευής σε 2.3 και μου απάντησε πως δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση για την ημερομηνία κυκλοφορίας της αναβάθμισης...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εγω το πηρα σημερα,εγκατεστησα το kies και εκανα αναβαθμιση σε 2.3.5 gingerbread.xwks7!!!απο το λιγο που ειχα προλαβει να δω πριν την αναβαθμιση σε σχεση με τωρα νομιζω οτι εχει πλεον μια πολυ μικρη καθυστερηση.ενα πραγμα ομως δεν εχω καταλαβει,δεν μπορω να συνδεσω το wifi του σπιτιου μου που ειναι με κωδικο,ενω σε ελευθερο ρουτερ συνδεεται.αυτο γινοταν κ πριν την αναβαθμιση,αν εχει καποιος καμια ιδεα να με βοηθησει...:worry:

 

μπορεις να πατησεις το εξης για να δουμε το product code σου για να καταλαβουμε απο που ειναι το κινητο σου και πηρε την 2.3.5?

*2767*4387264636#

μας ενδιαφερει το Pcode (product code)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στην μνήμη του τηλεφώνου . Γιατί από το εικονίδιο "τα αρχεία μου" μόνο στην sd card βλέπω να έχει πρόσβαση.

 

Το κινητό είναι από τη vodafone και φοβάμαι μην έχει κλειδωμένη τη δυνατότητα . :(

Edited by spyropas
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να τσεκάρει την παρακάτω σελίδα:

 

http://fus.nanzen.se/

 

στην οποία μπορείς να δεις αν υπάρχει διαθέσιμo μέσω KIES update για το κινητό, ανά μοντέλο και ανά περιοχή.

Υπάρχει επίσης κι ένα utility με το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε το ζητούμενο firmware για χρήση με το ODIN.

 

Προς το παρόν για την Ελλάδα δείχνει ακόμα την 2.2.1.

:(

 

 

@spyropas

 

Για να δεις την εσωτερική μνήμη του κινητού χρειάζεσαι πρόσβαση root και ένα πρόγραμμα τύπου root explorer.

Προσωπικά χρησιμοποιώ είτε το File Expert είτε το Ghost Commander.

Link to comment
Share on other sites

 

Προς το παρόν για την Ελλάδα δείχνει ακόμα την 2.2.1.

:(

 

 

@spyropas

 

Για να δεις την εσωτερική μνήμη του κινητού χρειάζεσαι πρόσβαση root και ένα πρόγραμμα τύπου root explorer.

Προσωπικά χρησιμοποιώ είτε το File Expert είτε το Ghost Commander.

Εμείς στην Ελλάδα πόσο θα περιμένουμε για 2.3. Υπάρχει πληροφόρηση από Samsung Hellas?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή χρησιμοποιώ το τηλ και στο αυτοκινητο σαν AUX με μια πατεντα για να ακούω ΜΡ3 μουσικη σε ραδιοκασετόφωνο χωρις ΜΡ3, θα μπορούσε να με καθοδηγήσει κανείς πως κάνω Λίστες Αναπαραγωγής στον player????

Διότι όταν ανοίγω από την κάρτα παιζει ΜΟΝΟ το πρώτο τραγούδι, ενώ από τον player κατα αλμπουμ ή καλλιτέχνη δεν βγαζω άκρη.....Oλα μπερδεμένα ......

Ευχαριστώ

Γιώργος .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...