Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν μπορούσα να κάνω αναβάθμιση σε 2.3.5 μέσω kies, τηλεφώνησα στη Samsung. Μου ζήτησαν το IMEI και μου απάντησαν ότι δεν γίνεται αναβάθμιση γιατί το κινητό μου προορίζεται για την αγορά του Βιετνάμ!!!! :shock::shock::shock:http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/shock.gif Το κινητό το αγόρασα από κατάστημα της WIND στη Θεσσαλονίκη! Τώρα τρέχω με τη WIND... :angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την wind το έχω αγοράσει και εγώ. Δηλαδή δεν θα αναβαθμιστεί ποτέ για αυτόν τον λόγο??? satiros1972 αν υπάρξει καμιά εξέλιξη με το θέμα να μας την αναφέρεις....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Από ότι είδα στο http://fus.nanzen.se/ βγήκε και επίσημα η έκδοση 2.3.5 για την Ελλάδα.

Είναι η έκδοση S5570XWKS7/S5570OXXKS2/S5570XWKS2/S5570XWKS7 και λογικά πρέπει να είναι έτοιμη για download και από το KIES (για όποιο έχει csc = EUR).

 

Δυστυχώς δεν έχω πια το mini για να το δοκιμάσω... αλλά σκέφτηκα να σας ενημερώσω!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εδώ και μια ώρα έχω αρχίσει την αναβάθμιση και είναι ακόμα 0% είναι φυσιολογικό ή κόλλησε; Ας μου απαντήσει κάποιος που την έχει κάνει ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εδώ και μια ώρα έχω αρχίσει την αναβάθμιση και είναι ακόμα 0% είναι φυσιολογικό ή κόλλησε; Ας μου απαντήσει κάποιος που την έχει κάνει ήδη.

 

Δεν χρειάζεται να σου απαντησει κάποιος που έκανε.. Κόλλησε.

Κάνε reboot pc-κινητό, άλλαξε θύρα usb και ξανάδοκίμασε

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Από ότι είδα στο http://fus.nanzen.se/ βγήκε και επίσημα η έκδοση 2.3.5 για την Ελλάδα.

Είναι η έκδοση S5570XWKS7/S5570OXXKS2/S5570XWKS2/S5570XWKS7 και λογικά πρέπει να είναι έτοιμη για download και από το KIES (για όποιο έχει csc = EUR).

 

Δυστυχώς δεν έχω πια το mini για να το δοκιμάσω... αλλά σκέφτηκα να σας ενημερώσω!

:rolleyes:

 

Έχεις δίκιο. Είναι ποια διαθέσιμη και από το KIES

[ATTACH]23068[/ATTACH]

Την εγκατέστησα κανονικά και δεν έχασα τίποτα από τα αρχεία μου και τις ρυθμίσεις μου

[ATTACH]23069[/ATTACH]

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

User name και password απο διαφορες σελιδες και εφαρμογες παρεμειναν η πρεπει να ξαναμπουν με την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

τι εχω εγκαταστησει και εγω!!

ροοτ πως κάνω? στην 2.3.5

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το Doomlord's Easy Rooting Toolkit από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα, όταν είχα πρωτοδοκιμάσει το gingerbread στο 5570 δούλευε μια χαρά!

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις το Doomlord's Easy Rooting Toolkit από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα, όταν είχα πρωτοδοκιμάσει το gingerbread στο 5570 δούλευε μια χαρά!

:)

μακραν καλύτερο και από το superoneclick που κολλούσε δεν αποσυνδεέτε τίποτα μέχρι και να τελείωσει η επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας και είστε έτοιμοι

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Στο 2.2 μπορούσες να αλλάξεις την εμφάνιση συνομιλίας στα μηνύματα,μπορούσες π.χ να το κάνεις στυλ σημειωματάριου και διάφορα άλλα, στο 2.3 γίνεται; Γιατί δε το βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Εδώ και τρείς μήνες χρησιμοποιώ το galaxy mini και τα μοναδικά προβλήματα που αντιμετώπισα ήταν δύο. Η δυσκολία στο να γράφω sms (πρώτη φορά έχω smartphone:O) και το θέμα που προαναφέρθηκε με το ξυπνητήρι. Πριν δύο μέρες και εντελώς ξαφνικά η οθόνη έγινε λευκή. Το ανοιγόκλεισα και ενω στην αρχή είχε χρωματιστά χιόνια μετά έγινε πάλι λευκή. Ας μου πει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει γιατι τα μαγαζιά θα ανοίξουν μεθαύριο και κοντεύω να σκάσω. Ελπίζω να μην έχει καεί η οθόνη:scared: και να χρειάζεται απλώς αναβάθμιση.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορείς κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν συνεχιστεί φοβάμαι ότι δεν το γλυτώνεις το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις αναβάθμισα και εγώ το μικρό galaxy σε 2.3.5 μέσω odin!Όλα καλά και υπόθεση 5 λεπτών.

Να πω επίσης ότι το κινητό ήταν αγορασμένο απο wind..

 

Πάραυτα έχω ένα τεράστιο πρόβλημα !!!!!!!!!!Το κινητό σέρνεται και λέει πως η μνήμη είναι γεμάτη!!Οντως ειναι, μιας και βαζει τα παντα εκει σχεδον!!Η sd απο την αλλη ειναι σχεδον αδεια!!Τραγικό!!

Πως θα γίνει να μπορεσω να τις μετακινησω στην sd??Αναβάθμισα σε 2.3.5 μηπως και μπορουσα να μετακινησω τις εφαρμογες στην sd αλλα και παλι δεν γινεται...

 

Τι κανουμε τωρα????

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις αναβάθμισα και εγώ το μικρό galaxy σε 2.3.5 μέσω odin!Όλα καλά και υπόθεση 5 λεπτών.

Να πω επίσης ότι το κινητό ήταν αγορασμένο απο wind..

 

Πάραυτα έχω ένα τεράστιο πρόβλημα !!!!!!!!!!Το κινητό σέρνεται και λέει πως η μνήμη είναι γεμάτη!!Οντως ειναι, μιας και βαζει τα παντα εκει σχεδον!!Η sd απο την αλλη ειναι σχεδον αδεια!!Τραγικό!!

Πως θα γίνει να μπορεσω να τις μετακινησω στην sd??Αναβάθμισα σε 2.3.5 μηπως και μπορουσα να μετακινησω τις εφαρμογες στην sd αλλα και παλι δεν γινεται...

 

Τι κανουμε τωρα????

App2SD έτσι λέγεται η λύση στο πρόβλημά σου.

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

To link2sd περνάει περισσότερες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το θεωρώ καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To link2sd περνάει περισσότερες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το θεωρώ καλύτερο.

Στην sd του κινητού ή στην εξωτερική; Χρειάζεται root;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην sd του κινητού ή στην εξωτερική; Χρειάζεται root;

 

H συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει εσωτερική sd.

 

Root only.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει εσωτερική sd.

 

Root only.

 

Πρέπει να κάνει ξεχωριστό partition στην καρτα; ext;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάνει ξεχωριστό partition στην καρτα; ext;

 

Όχι, περνάνε κανονικά στην κάρτα μνήμης. Ωστόσο σε κάποιες εφαρμογές ένα μικρό ποσοστό της εκάστοτε εφαρμογής παραμένει στην κύρια μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας :)

 

Ωστόσο να πω, πώς το app2sd το είχα δοκιμάσει αλλά δεν έκανε κάτι συνταρακτικό.

Απλά οι εφαρμογές που ούτως ή άλλως επιτρέπεται να πάνε στην sd, στις εμφανίζει και το κάνει αυτόματα.

Είναι καλό αλλά ποιο πολύ για να τακτοποιήσεις πραγματάκια νομίζω ;)

 

Το link 2sd το είχα διαβάσει στο νετ αλλα όντως είχα διαβάσει πως θέλει και partition κτλ..

Θα το δοκιμάσω άμεσσα να δώ τι παίζει :))

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας :)

 

Ωστόσο να πω, πώς το app2sd το είχα δοκιμάσει αλλά δεν έκανε κάτι συνταρακτικό.

Απλά οι εφαρμογές που ούτως ή άλλως επιτρέπεται να πάνε στην sd, στις εμφανίζει και το κάνει αυτόματα.

Είναι καλό αλλά ποιο πολύ για να τακτοποιήσεις πραγματάκια νομίζω ;)

 

Το link 2sd το είχα διαβάσει στο νετ αλλα όντως είχα διαβάσει πως θέλει και partition κτλ..

Θα το δοκιμάσω άμεσσα να δώ τι παίζει :))

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!

 

Προφανώς ήθελε partinion σε 2.1. Γι' αυτό ζήτησα τη διευκρίνιση, νομίζω θα βοηθήσει αρκετούς.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν παίζει σωστά...Όχι απλά θα λύσει χέρια!!!Θα αλλάξει όλο το κινητό καθώς η μειωμένη μνήμη του είναι το κυριότερο πρόβλημα σε όλους τους χρήστες! :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...