Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φίλοι. Μόλις παρέλαβα το καινούργιο μου ace από Αγγλία. Έβαλα την κάρτα sim (WIND) αλλά μου ζητάει Pin ξεκλειδώματος δικτύου SIM. έβαλα το pin μου αλλά δεν είναι αυτό. Ο φίλος από την Αγγλία λέει ότι είναι unlocked. Πρέπει να άνω κάποια ενέργεια; Μόλις ανοίγει το τηλέφωνο έχει το σύμβολο Ο2.

ευχαριστώ.

 

Eιναι κλειδωμενο, λυπαμαι. Μια λυση ειναι να πληρωσεις σε καποιο site που σου δινει κωδικους ξεκλειδωματος. Φανταζομαι οτι η αλλη λυση ειναι να το φλασαρεις ξανα μεσω odin με μια ρομ χωρις τετοια κλειδωματα. (Αυτο το 2ο δεν ξερω αν γινεται, νομιζω πως ναι αλλα πιο καλο θα ηταν να μας πει καποιος πιο εμπειρος)

 

Σε περιπτωση που πας στη πρωτη λυση ισως σε βοηθησει αυτο http://www.softsailor.com/how-to/76489-how-to-unlock-samsung-galaxy-ace.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eιναι κλειδωμενο, λυπαμαι. Μια λυση ειναι να πληρωσεις σε καποιο site που σου δινει κωδικους ξεκλειδωματος. Φανταζομαι οτι η αλλη λυση ειναι να το φλασαρεις ξανα μεσω odin με μια ρομ χωρις τετοια κλειδωματα. (Αυτο το 2ο δεν ξερω αν γινεται, νομιζω πως ναι αλλα πιο καλο θα ηταν να μας πει καποιος πιο εμπειρος)

 

Σε περιπτωση που πας στη πρωτη λυση ισως σε βοηθησει αυτο http://www.softsailor.com/how-to/76489-how-to-unlock-samsung-galaxy-ace.html

 

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για φλασάρισμα για να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

@monicos , @^Deadly_Sin^ Δυστυχώς δεν γίνεται με απλό φλασάρισμα, ρίξε μια ματιά εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1165

Ίσως βρεις κάτι, αλλιώς θα χρειαστεί να πληρώσεις σε κάποιο site.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο δίκτυο είναι κλειδωμένο;

 

Γνωρίζει κανεις με ποιο τρόπο μπορώ να χρησιμοποιήσω την Εξωτερική μνήμη (SD) ως "εσωτερική".

 

Έχω αρχίσει να ξεμένω από χώρο...

 

είμαι root και κάπου διάβασα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα. αν έχει κάποιος κανέναν σχετικό οδηγο για τη διαδικασία θα με έσωζε....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12827697

 

Enjoy :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Τελικά ο φίλος από Αγγλία επικοινώνησε με την Ο2 και του είπαν συγνώμη για την αναστατωση και θα μου στείλουν τον κωδικό ξεκλειδώματος επίσημα και δωρεάν

Περιμένω .....

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κάνω το κινητό μου να γίνει όπως ήταν όταν το αγόρασα ? να σβηστούν όλα ! ! εφαρμογές , ρύθμισις κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορώ να κάνω το κινητό μου να γίνει όπως ήταν όταν το αγόρασα ? να σβηστούν όλα ! ! εφαρμογές , ρύθμισις κτλ ?

 

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Είμαι καινούριος στο forum και εδω και δυο μερες κατοχος του ace.Πριν καταληξω σε αυτο διαβασα ολες τις σελιδες του forum και τελικα ειδα οτι τα θετικα του υπερτερουν απο τα αρνητικα.Είναι το πρώτο μου κινήτο με android και ετσι δεν εχω μεγαλη πειρα αλλα απο αυτα που εχω δει αυτες τις δυο μερες που το χρησιμοποιω ,το κινητο φαινεται παρα πολυ καλο.

Η προηγουμενη συσκευη που ειχα ηταν το samsung i560v και με ειχε βολεψει πολυ κυριως γιατι ειχε το garmin mobile xt το οποιο προσφερε δωρεαν πλοηγηση και με πηγαινε οπου ηθελα χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα δωρεαν πλοηγησης για το κινητο μας.

Ειδα και σε προηγουμενες σελιδες την ιδια ερωτηση απο αλλους χρηστες αλλα νομιζω δεν ειδα απαντηση.

Ευχαριστω εκ των προτερων.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Για πλοηγηση στειλε μου pm να σου πω.

 

Λοιπον καλο το Ace αλλα λιγος ο χωρος. Εκανα root και με την εφαρμογη Root All to SD, αποφασισα να χρησιμοποιησω τα 2GB της 8GB καρτας μου για χωρο ως "εσωτερικη μνημη" στης SD και μεταφορα ολων των εφαρμογων εκει. Ελπιζω να εχω πιασει καλα το θεμα και να μην παιδευομαι τσαμπα...

 

Καμια γνωμη;

 

Τριχες! Ειναι εφικτο αυτο που ψαχνω;

Edited by Asimos_yp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα δωρεαν πλοηγησης για το κινητο μας.

 

Τα αυτόνομα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν στο εμπόριο δεν είναι free. Για αυτά συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...αγοράσα χθές για την κοπέλα μου ένα ace... το κινητό είναι πολύ καλο εστω και αν η εμπει΄ρια μου μαζί του ήταν ολιγόωρη..το βρήκα πολύ εύχρηστο με πάρα πολυ καλη απόκριση της οθόνης και αρκετές ευκολίες που σου κάνουν τηνζωή ευκολότερη.αντιμετώπισα ένα προβληματάκι. όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να συνδεθώ ούτε με market ούτε με mail ούτε με τον browser....πουθενά..το wifi κανονικά συνδεδεμένο .να τονίσω οτι απενεργοποίησα την σύνδεση μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας για να μην έχει ανεπιθύμητες χρεώσεις.. αν μπορείτε δώστε μια λύση γιατί όπως καταλαβαίνετε super το κινητό αλλα χωρις σύνδεση χάνει τον χαρακτήρα του....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Έχει βγει επίσημο update για το Samsung Galaxy Ace ?

 

ΥΓ. Κάτι πήρε το μάτι μου σε αυτό το link!

 

Ευχαριστώ.

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πλοηγηση στειλε μου pm να σου πω.

 

Λοιπον καλο το Ace αλλα λιγος ο χωρος. Εκανα root και με την εφαρμογη Root All to SD, αποφασισα να χρησιμοποιησω τα 2GB της 8GB καρτας μου για χωρο ως "εσωτερικη μνημη" στης SD και μεταφορα ολων των εφαρμογων εκει. Ελπιζω να εχω πιασει καλα το θεμα και να μην παιδευομαι τσαμπα...

 

Καμια γνωμη;

 

Τριχες! Ειναι εφικτο αυτο που ψαχνω;

 

Το είχα ρωτήσει και εγώ μια-δύο σελίδες πριν και έχει απαντηθεί ήδη:

 

 

Δεν είναι και πολύ εύκολη διαδικασία,αλλά σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις την SD ως εσωτερική μνήμη. Προσωπικά δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα.

 

Αν βέβαια θέλεις απλά να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD κατέβασε από το market μία app2sd εφαρμογή και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθαν αυτά τα ακουστικα απο ebay http://viewitem.eim.ebay.gr/Headphones-Handsfree-for-Samsung-i9100-S5830-Galaxy-Ace/220782560463/item ενώ στην ομιλία είναι τελεία και με ακουνε μια χαρα οι συνομιλιτες μου και τους ακούω καθαρά στη μουσική έχω προβλήμα ακούγονται χάλια!!!!Ενώ τα απλά ακουστικά που εχώ ακούγονται τελειά!!Αλλά δεν μπορώ να τα χρησιμοποιώ σαν handsfree:( τι να κάνω παιδιά????Εχεί κανείς μια ιδέα ή μήπως ξέρει ακουστικά-handsfree που να είναι καλά για το κινητό μας???

 

Edit μόλις είδα ότι με πατιμένο το ασημί κουμπάκι (ας πουμε αυτό που απάνταει τις κλήσεις) ακούγεται τελεια αλλά δεν γίνεται να είμαι με το ένα χέρι συνέχεια πατημένο στο κουμπάκι:(

 

Αγόρασα τα ίδια ακουστικά και έχω το ίδιο πρόβλημα. Το έλυσα όμως ως εξής:

Mε ένα κοπίδι (ξυράφι) άνοιξα προσεκτικά το σώμα των ακουστικών το οποίο ΔΕΝ είναι κολλημένο αλλά απλά κουμπωμένο.

Κάτω από το ασημένιο κουμπάκι έβαλα ένα καλά διπλωμένο χαρτάκι και τα ξανακούμπωσα.

Πάρτε και φωτο για να έχετε μια ιδέα. :)

 

http://img52.imageshack.us/img52/4434/photo1yr.jpg http://img814.imageshack.us/img814/8876/photo2ua.jpg

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τα ίδια ακουστικά και έχω το ίδιο πρόβλημα. Το έλυσα όμως ως εξής:

Mε ένα κοπίδι (ξυράφι) άνοιξα προσεκτικά το σώμα των ακουστικών το οποίο ΔΕΝ είναι κολλημένο αλλά απλά κουμπωμένο.

Κάτω από το ασημένιο κουμπάκι έβαλα ένα καλά διπλωμένο χαρτάκι και τα ξανακούμπωσα.

Πάρτε και φωτο για να έχετε μια ιδέα. :)

 

http://img52.imageshack.us/img52/4434/photo1yr.jpg http://img814.imageshack.us/img814/8876/photo2ua.jpg

 

Πωωω!!!Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε με έσωσες!!Εγώ είχα κάνει μια "μπακάλικη" λύση με ταινία και ένα χαρτάκι ώστε να κράταει πιεσμένο το κουμπάκι αλλά χαλάγε συχνά!!Να σαι καλά!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...αγοράσα χθές για την κοπέλα μου ένα ace... το κινητό είναι πολύ καλο εστω και αν η εμπει΄ρια μου μαζί του ήταν ολιγόωρη..το βρήκα πολύ εύχρηστο με πάρα πολυ καλη απόκριση της οθόνης και αρκετές ευκολίες που σου κάνουν τηνζωή ευκολότερη.αντιμετώπισα ένα προβληματάκι. όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να συνδεθώ ούτε με market ούτε με mail ούτε με τον browser....πουθενά..το wifi κανονικά συνδεδεμένο .να τονίσω οτι απενεργοποίησα την σύνδεση μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας για να μην έχει ανεπιθύμητες χρεώσεις.. αν μπορείτε δώστε μια λύση γιατί όπως καταλαβαίνετε super το κινητό αλλα χωρις σύνδεση χάνει τον χαρακτήρα του....

Μήπως κάποιος εχει να δώσει μια λύση????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Υπαρχει καμια εφαρμογη στο market που να μας δειχνει πια προγραμματα καταναλώνουν τα mb του internet?

Εχω το 3G watchdog τωρα αλλα δειχνει μονο τα συνολικα mb

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει gmail acount???

βεβαίως...δεν ανοιγει σελίδες ούτε καν στον browser...δεν είναι μόνο θέμα market!!

και το περίεργο είναι οτι το wifi δείχνει να είναι συνδεδεμένο!

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως...δεν ανοιγει σελίδες ούτε καν στον browser...δεν είναι μόνο θέμα market!!

και το περίεργο είναι οτι το wifi δείχνει να είναι συνδεδεμένο!

 

Δοκιμασες σε αλλο ασυρματο δικτυο αν κανει κι εκει τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες σε αλλο ασυρματο δικτυο αν κανει κι εκει τα ιδια?

δεν είχα κάποιο αλλο χθες να δοκιμάσω...αλλα το laptop που είχα δίπλα μου, έμπαινε χωρίς πρόβλημα...λεω να πάω στο μαγαζι που το πήρα να δοκιμάσω κατευθείαν στο δικό του δικτυο και αν όχι να το αλλάξω...μου φαίνετε πολύ περίεργο γιατι η σύνδεση με το wifi δεν θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολη υπόθεση για ένα "smartphone"... :(

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα κάποιο αλλο χθες να δοκιμάσω...αλλα το laptop που είχα δίπλα μου, έμπαινε χωρίς πρόβλημα...λεω να πάω στο μαγαζι που το πήρα να δοκιμάσω κατευθείαν στο δικό του δικτυο και αν όχι να το αλλάξω...μου φαίνετε πολύ περίεργο γιατι η σύνδεση με το wifi δεν θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολη υπόθεση για ένα "smartphone"... :(

 

Δοκίμασες να κάνεις restart το κινητό???Νομίζω άλλο ένα παιδί είχε το ίδιο πρόβλημα και του λύθηκε με restart

Link to comment
Share on other sites

για το galaxy ace με την 2.3 θα υποστηρίζεται flash player;;; και για ποιο λόγο δηλαδή στην 2.2 να μην υπάρχει εξοικονόμηση μπαταρίας ενώ στην 2.3 να υπάρχει;; για ace θα βγει τέλη Ιουνίου λένε, κάνω λάθος?
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

για το galaxy ace με την 2.3 θα υποστηρίζεται flash player;;; και για ποιο λόγο δηλαδή στην 2.2 να μην υπάρχει εξοικονόμηση μπαταρίας ενώ στην 2.3 να υπάρχει;; για ace θα βγει τέλη Ιουνίου λένε, κάνω λάθος?

 

Όχι λογικά δεν θα υποστηρίζει flash player, λόγω έλειψης τεχνικών χαρακτηριστικών(ο επεξεργαστής δεν υποστηρίζεται).

Για την 2.3 κράτα μικρό καλάθι, η Samsung Hellas έχει αποδείξει πόσο άθλια μπορεί να είναι όταν μιλάμε για αναβαθμίσεις.

βεβαίως...δεν ανοιγει σελίδες ούτε καν στον browser...δεν είναι μόνο θέμα market!!

και το περίεργο είναι οτι το wifi δείχνει να είναι συνδεδεμένο!

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν αποτύχουν όλα τα άλλα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...