Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το galaxy ace με την 2.3 θα υποστηρίζεται flash player;;; και για ποιο λόγο δηλαδή στην 2.2 να μην υπάρχει εξοικονόμηση μπαταρίας ενώ στην 2.3 να υπάρχει;; για ace θα βγει τέλη Ιουνίου λένε, κάνω λάθος?

 

Μη φανταστεις καμμια διαφορα στη μπαταρια. Κατα τα αλλα ναι, ειναι πιο καλη η 2.3 εκτος απο ενα εκνευριστικο θεμα που εχει που αργει λιγο να ανοιξει η οθονη οταν πατας το κουμπι ξεκλειδωματος (και αυτο πρεπει να εχει να κανει με την εξοικονομηση μπαταριας)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη φανταστεις καμμια διαφορα στη μπαταρια. Κατα τα αλλα ναι, ειναι πιο καλη η 2.3 εκτος απο ενα εκνευριστικο θεμα που εχει που αργει λιγο να ανοιξει η οθονη οταν πατας το κουμπι ξεκλειδωματος (και αυτο πρεπει να εχει να κανει με την εξοικονομηση μπαταριας)

 

Πολύ σωστά, για εξοικονόμηση μπαταρίας γίνεται αυτό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν αποτύχουν όλα τα άλλα.

 

done that...μπήκε σε μια σελιδα μεσω wifi κ μετά τζίφος...τώρα όμως συνδέεται κανονικα μεσω 3g...!! έκανα κ restart αλλα τίποτα...προηγουμένως αναφέρατε κάτι για καποιον κωδικό που κάνει rollback τους drivers του wifi....θα φτιάξει με αυτό?? μήπως με αναβάθμιση σε gingerbread θα λυνόταν το πρόβλημα??? με βλέπω αύριο πρωί πρωί να κάνω μια βόλτα στο πλαίσιο!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δουλευει κανεις τον opera browser ?

συναντω το εξης προβλημα, ενω ειναι πολυ καλος και γρηγορος, πολλες σελιδες δεν μου τις ανοιγει κανονικα. οπως δηλαδη και σε ενα PC αλλα σε σμίκρυνση αλλα τις ανοιγει με καποιο αλλο τροπο δικο του τροπο...που αυτο σε κανει να ψαχνεσε για το που ειναι που !!!

εχει κανεις καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

done that...μπήκε σε μια σελιδα μεσω wifi κ μετά τζίφος...τώρα όμως συνδέεται κανονικα μεσω 3g...!! έκανα κ restart αλλα τίποτα...προηγουμένως αναφέρατε κάτι για καποιον κωδικό που κάνει rollback τους drivers του wifi....θα φτιάξει με αυτό?? μήπως με αναβάθμιση σε gingerbread θα λυνόταν το πρόβλημα??? με βλέπω αύριο πρωί πρωί να κάνω μια βόλτα στο πλαίσιο!!

 

δοκιμασε αυτό *#*#526#*#* αλλά και με reboot ή hard reset (εργοστασιακές ρυθμίσεις) θα έπρεπε να είχε φτιάξει.

 

αν δεν πιάσει καλύτερα να πας εκεί που το αγόρασες να ζητήσεις εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και θέλω να δοκιμάσω και αυτό εδώ:

https://market.android.com/details?id=cn.miren.browser&feature=search_result

Eίναι ένας Adroid browser με καλές κριτικές που ΛΕΕΙ ότι παίζει και flash.

 

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

Στο μεταξύ, κάποιος παλιός βρε παιδιά: Πως κάνουμε root το ACE?

 

ο τροπος ροοταρισματος ειναι ιδιος με του galaxy s...για ευκολια γινεται με το superoneclick root...οσο για το f.player δυστυχως δεν υποστηριζεται λογω εκδοσης armv6 του επεξεργαστη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και να βγει η 2.3 εγώ δυστυχώς δεν πρόκειται να πάω διότι θα χάσω κάποια πράγματα για τα οποία έχω πληρώσει.

(Πχ MLS Destinator)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ποια 2.3.3 εδω βγηκε η 2.3.4! Οριστε λινκ με πληροφοριες και για να τη κατεβασετε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1116517 Τα παιδια εκει μιλανε για τρελα σκορ στο quadrant (τρελα σε σχεση με πριν ετσι? δεν εγινε galaxy sII ξαφνικα το κινητο μας :p ) .

 

Για παραδειγμα, παραθετω αυτο σκορ απο χρηστη στο xda

 

Villainrom 1.0 (2.3.3) (αυτη φοραω εγω στο ace μου) :

 

Linpack: 9,6

Quadrant: 592

Antutu: 1170

Memory: 138

CPU Integer: 276

CPU Float: 21

2D: 223

3D: 132

DB IO: 165

SD write: 64

SD read: 151

-----------------------

XXKPH (2.3.4):

 

Linpack: 9,6

Quadrant: 1070

Antutu: 1248

Memory: 136

CPU Integer: 271

CPU Float: 22

2D: 222

3D: 149

DB IO: 195

SD write: 103

SD read: 150

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος galaxy ace κανα μηνα. μου ηρθε λογαριασμος 500+.ιντερνετ εμπαινα μονο μεσα απο wi fi. μου ειπαν οτι οταν εμπαινα wi fi πηγαινε η χρεωση μεσω wind. στο μενου-ρυθμισεις-ασυρμ.επικοιν και δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας απενεργοποιησα την χρηση δεδομενων πακετων. ειναι αυτο?ηταν ενεργο. υπαρχει κανα προγραμμα να το μπλοκαρω να μην χρεωνομαι η να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος galaxy ace κανα μηνα. μου ηρθε λογαριασμος 500+.ιντερνετ εμπαινα μονο μεσα απο wi fi. μου ειπαν οτι οταν εμπαινα wi fi πηγαινε η χρεωση μεσω wind. στο μενου-ρυθμισεις-ασυρμ.επικοιν και δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας απενεργοποιησα την χρηση δεδομενων πακετων. ειναι αυτο?ηταν ενεργο. υπαρχει κανα προγραμμα να το μπλοκαρω να μην χρεωνομαι η να κανω κατι αλλο?

 

Ωχ φιλε μου κριμα. :(

Εφοσον ηταν ενεργοποιημενη η χρηση δεδομενων πακετου τοτε αυτο εμπαινε στο νετ και μεσω 3g οταν δεν εβρισκε wifi. Τωρα που το απενεργοποιησες λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα, καλου κακου βαλε και το 3g watchdog να βλεπεις αν μπηκε μεσω 3g

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. θα βαλω και το APNdroid. πιστευω να μην την πατησω παλι. την χρηση δεδομενων πακετου την αφηνω μονιμως απενεργοποιημενη, σε τι χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. θα βαλω και το APNdroid. πιστευω να μην την πατησω παλι. την χρηση δεδομενων πακετου την αφηνω μονιμως απενεργοποιημενη, σε τι χρειαζεται?

 

Aν εχεις ενεργοποιημενη τη χρηση δεδομενων πακετου το κινητο σου μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω 3g, δλδ απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας. Το κακο ειναι οτι η χρεωση ειναι μεγαλη εκτος αν εχεις καποιο data plan στη συνδεση σου. Εσυ απ'οτι καταλαβα δεν εχεις αρα αφηνεις αυτη την επιλογη απενεργοποιημενη και εχεις το κεφαλι σου ηρεμο, δεν θα εχεις περιεργες χρεωσεις :)

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, ουτε με την 2.3.4 υποστηριζεται ο flash player :(

Δοκιμαστε να δειτε ενα βιντεακι στην πληρη ιστοσελιδα του youtube...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, ουτε με την 2.3.4 υποστηριζεται ο flash player :(

Δοκιμαστε να δειτε ενα βιντεακι στην πληρη ιστοσελιδα του youtube...

 

Τελικα οντως δεν υποστηριζει, διορθωσα και το ανωθεν ποστ μου. Περασες τη 2.3.4? Αν μπορεις πες μας για τυχον αλλαγες και γενικα τη γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως δεν υποστηριζει, διορθωσα και το ανωθεν ποστ μου. Περασες τη 2.3.4? Αν μπορεις πες μας για τυχον αλλαγες και γενικα τη γνωμη σου

οχι δεν τη περασα ( το "s" εχω εγω) αλλα ειμαι σε διαρκη επικοινωνια με ενα φιλαρακι μου που την περασε και του ειπα να ανοιξει το youtube να δει βιντεο και δεν γινοταν...επισης, μου επιβεβαιωσε την βελτιωση στην καμερα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τη περασα ( το "s" εχω εγω) αλλα ειμαι σε διαρκη επικοινωνια με ενα φιλαρακι μου που την περασε και του ειπα να ανοιξει το youtube να δει βιντεο και δεν γινοταν...επισης, μου επιβεβαιωσε την βελτιωση στην καμερα :)

 

Ενδιαφερον :D Αν συναντησει κανα προβλημα ο φιλος σου με την 2.3.4 ελπιζω να μας ενημερωσεις :O

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον :D Αν συναντησει κανα προβλημα ο φιλος σου με την 2.3.4 ελπιζω να μας ενημερωσεις :O

 

και βεβαια... αυτες τις μερες θα του πω να μου το δωσει για λιγο να δω τι ψαρια πιανει ως συσκευη :lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο κουραστικός καθώς το ζητάω για 2η φορά αλλά νομίζω ότι είναι αναγκαίο:

 

Κάποιος έμπειρος στο θέμα που έχει περάσει την 2.3.3 ή ακόμα καλύτερα την 2.3.4 ας μας δώσει τα φώτα του και σε εμάς που δεν

 

κατέχουμε τόσο το αντικέιμενο σχετικα με τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσουμε. Να δωσεί δλδ ένα μινι-οδηγός σχετικά με το πως

 

γίνεται η εγκατάσταση του νέου firmware,τι πρέπει να κάνουμε πριν απο αυτήν ώστε να μην χάσουμε τίποτα απο τα δεδομένα που

 

έχουμε(επαφές, αρχεία, εφαρμογές, widget κτλ) και πως θα τα φορτώσουμε μετά την εγκατάσταση της 2.3.4 ξανά στην συσκευή.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

οποιος χρησιμοποιει το apndroid και 3G watchdog και μπορει να βαλει καμια οδηγια για τις καλυτερες ρυθμισεις θα ηταν πολυ χρησιμο.να μου φυγει 100% η φοβια που πηρα με την καμπανα που εφαγα με τον λογαριασμο.
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρήγγειλα από ebay 2 τέτοιες μπαταρίες (1550Mah) και αυτό τον επιτραπέζιο φορτιστή.

http://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/62000403/images/sam-tyd-bat008a.jpghttp://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/62000403/Images/10/SAM-TYD-CHR005.jpg

 

Oλα μαζί 10€ (2μπαταρίες+φορτιστής)

Για να δούμε τι στο καλό θα μου στείλουν...

:ninja:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρήγγειλα από ebay 2 τέτοιες μπαταρίες (1550Mah) και αυτό τον επιτραπέζιο φορτιστή.

http://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/62000403/images/sam-tyd-bat008a.jpghttp://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/62000403/Images/10/SAM-TYD-CHR005.jpg

 

Oλα μαζί 10€ (2μπαταρίες+φορτιστής)

Για να δούμε τι στο καλό θα μου στείλουν...

:ninja:

 

Φιλε οταν τις παραλαβεις πες εντυπωσεις γιατι ενδιαφερομαι και εγω

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο κουραστικός καθώς το ζητάω για 2η φορά αλλά νομίζω ότι είναι αναγκαίο:

 

Κάποιος έμπειρος στο θέμα που έχει περάσει την 2.3.3 ή ακόμα καλύτερα την 2.3.4 ας μας δώσει τα φώτα του και σε εμάς που δεν

 

κατέχουμε τόσο το αντικέιμενο σχετικα με τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσουμε. Να δωσεί δλδ ένα μινι-οδηγός σχετικά με το πως

 

γίνεται η εγκατάσταση του νέου firmware,τι πρέπει να κάνουμε πριν απο αυτήν ώστε να μην χάσουμε τίποτα απο τα δεδομένα που

 

έχουμε(επαφές, αρχεία, εφαρμογές, widget κτλ) και πως θα τα φορτώσουμε μετά την εγκατάσταση της 2.3.4 ξανά στην συσκευή.

 

Ευχαριστώ :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3629231#post3629231

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3629596#post3629596

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3642115#post3642115

 

Τώρα, αυτά που κάνω εγώ πριν φλασάρω είναι τα εξής:

- Backup των Επαφών με το ΚΙΕS

- Λίστα των εφαρμογών που έχω εγκαταστήσει με το MyAppsList για να τις ξαναβρώ στο Market (εναλλακτικά, backup των εγκατεστημένων εφαρμογών με το File Expert)

- Επιβεβαίωση ότι έχω καταγεγραμμένες τις ρυθμίσεις των APNs για mobile data internet και MMS

 

Μετά το φλασάρισμα:

- ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ >> επιβεβαίωση ότι μπαίνω στο Market

- Επαναφορά Επαφών με το ΚΙΕS

- Επανεγκατάσταση εφαρμογών

...και μετά λιώσιμο για να βεβαιωθώ ότι το νέο firmware άξιζε τον κόπο...!

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

οποιος χρησιμοποιει το apndroid και 3G watchdog και μπορει να βαλει καμια οδηγια για τις καλυτερες ρυθμισεις θα ηταν πολυ χρησιμο.να μου φυγει 100% η φοβια που πηρα με την καμπανα που εφαγα με τον λογαριασμο.

 

Αν έχεις μαμίσια froyo...

Τα data απενεργοποιούνται με επιλογή στο menu του power button - δεν χρειάζεσαι άλλο πρόγραμμα (apndroid κλπ)

 

Αν έχεις βάλει gingerbread...

http://www.appbrain.com/app/data-enabler-widget/com.farproc.data.enabler

(δεν παίζει σε froyo και, ακόμα κι άν έπαιζε, θα ήταν περιττό)

 

Καταγραφή δεδομένων - κλήσεων - μηνυμάτων...

http://www.appbrain.com/app/traffic-counter-extended/com.carl.trafficcounter

(απαραίτητο σε κάθε περίπτωση)

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...