Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την RC1.5 έχει αρκετές, όπως νέο WiFI driver, νέο lockscreen, και διάφορα άλλα που δε θυμάμαι.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την RC1.5 έχει αρκετές, όπως νέο WiFI driver, νέο lockscreen, και διάφορα άλλα που δε θυμάμαι.

εγκατασταση ιδια οπως την RC1.5 2.3.5 ή τιποτα αλλο δηλαδη

6)εγκαταστηστε το 2ndInit Recovey απο το μαρκετ -ανοιξτε την εφαρμογη και πατηστε "Install 2ndInit Recovery"

7)απενεργοποιηστε τον εντοπισμο σφαλματων

8)καντε επανεκκινηση το κινητο...και επιλεξτε μετα Boot -> Normal in bootmenu

9)ξανα επανεκκινηση το κινητο..και επιλεξτε Recovery -> [Custom Recovery]

10)μετα κανετε "wipe cache partition" και "wipe data/factory reset" και μετα πατε advanced ->"wipe dalvik cache"

11)μετα παραμενοντας στο recovery παμε "install zip from sdcard" και μετα "choose zip from sdcard" και απο τον explorer που εμφανιζει επιλεγουμε την "cm7.1.0-RC1.5-jordan-signed.zip".

12)μολις τελειωσει παμε "choose zip from sdcard" και κανουμε εγκατασταση τα τελευταια gapps που ειχαμε κατεβασει "gapps-gb-20110828-signed.zip"

13)μετα κανετε επανεκκινηση (θα αργησει λιγο την πρωτη φορα να ξεκινησει)

14)μετα ρυθμιζετε απο το basebandswitcher τις συχνοτητες για κεντρικη ευρωπη και ειστε ετοιμοι

 

τα υπολοιπα εκτος 2ινιτ;

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει τίποτα στις οδηγίες εγκατάστασης.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει τίποτα στις οδηγίες εγκατάστασης.

Ευχαριστώ πολύ

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και έχουμε και επίσημη CyanogenMod 7.1 final stable, μπορείτε να την κατεβάσετε απο εδώ η απο τον ROM Manager.

Ωραίο νεο,ευχαριστω...

 

 

Sent from my MB525

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ την stable Cyanogen! Πρώτη custom που βάζω στο κινητό και μετά από stock froyo, η διαφορά ήταν τεράστια! Κανένα πρόβλημα, μέχρι τώρα! Κατά την αρχική εγκατάσταση, έκανα κάπου μια πατάτα και κόλλησα σε boot loop, αλλά χάρη στις οδηγίες των παιδιών εδώ μέσα, το έλυσα τελικά το πρόβλημα! Thanks! :)
Link to comment
Share on other sites

Από την RC1.5 έχει αρκετές, όπως νέο WiFI driver, νέο lockscreen, και διάφορα άλλα που δε θυμάμαι.

το θέμα ειναι από RC1.5 με τελευταια nigthlies αν αξίζει παραπάνω ή το ίδιο και το αυτό; γιατι στα τελευταια nigthlies ειχε προστεθει και η νεα μορφη κλειδωματος ακομα, κανεις που να μεταπηδησε να μας πει εντυπώσεις;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ασν εχεις τα τελευταια nightlies δεν υπαρχει λογος να βαλεις την stable!
Link to comment
Share on other sites

το θέμα ειναι από RC1.5 με τελευταια nigthlies αν αξίζει παραπάνω ή το ίδιο και το αυτό; γιατι στα τελευταια nigthlies ειχε προστεθει και η νεα μορφη κλειδωματος ακομα, κανεις που να μεταπηδησε να μας πει εντυπώσεις;

 

εγω εβαλα απο 111002 nightly περασα την επισημη............................................. ΤΙΠΟΤΑ να αλλαζει!!!!

βεβαια με 15ωρες μονο test...

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ την stable Cyanogen! Πρώτη custom που βάζω στο κινητό και μετά από stock froyo, η διαφορά ήταν τεράστια! Κανένα πρόβλημα, μέχρι τώρα! Κατά την αρχική εγκατάσταση, έκανα κάπου μια πατάτα και κόλλησα σε boot loop, αλλά χάρη στις οδηγίες των παιδιών εδώ μέσα, το έλυσα τελικά το πρόβλημα! Thanks! :)

πώς ακριβώς το έλυσες? έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Πάω να περασω την custom froyo JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF.sbf και οταν κανει εκ΄κιννηση δεν μπορώ να κάνω τίποτα, αφού δεν δουλεύει τίποτα απο την οθόνη αφής.Μήπως δεν είναι η σωστή custom rom αυτή που εχω εγκαταστησει;

Πάω να κάνω υποβάθμιση σε 2.1 custom rom και όταν ολοκληρωθεί δεν δείχνει τίποτα η οθόνη, ότι και να κάνω.Κάποιοα λύση για custom rom;

Edited by george cc
george cc
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις λεγοντας custom rom?μαλλον τα εχεις μπερδεψει....η 179-02 ειναι η επισημη ελληνικη φρογιο...δεν ειναι custom.πως πηγες να την περασεις? και κατι ακομα downgrade σε 2.1 δεν μπορεις και δεν υπαρχει λογος να κανεις.ξαναφλασαρε με rsd την ελληνικη φρογιο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την rom liquidarc του jboogie3.Πως μπορω να βαλω το ραδιοφωνο χωρις ακουστικα,υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την rom liquidarc του jboogie3.Πως μπορω να βαλω το ραδιοφωνο χωρις ακουστικα,υπαρχει τροπος?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1142929

κοιτα εκει αν και για μενα χωρις τα ακουστικα να το παιζουν κεραια δεν εχει καλη ληψη

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1142929

κοιτα εκει αν και για μενα χωρις τα ακουστικα να το παιζουν κεραια δεν εχει καλη ληψη

πολλοί το γράφουν αυτό και μου φαίνεται περίεργο γιατί και αμπελόκηπους που μένω αλλά και ωρωπό που έχω εξοχικό οπότε είμαι θεωρητικά μακριά από κεραίες παίζει καμπάνα το ράδιο χωρίς ακουστικά στην αθήνα χωρίς τίποτα άλλο κάποιες φορές σε κάποιους σταθμούς αν δε παίζουν πολύ καθαρά αρκεί να κολλήσεις το πάνω μέρος κάπου η κάποιες φορές να το περιστρέψεις και να πετύχεις το σωστό σημείο αλλα εδω αθήνα πιάνω τελεια τα πάντα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ήθελα να απεγκαταστήσω μερικές εφαρμογές συστήματος απ το Defy μου με την original 2.2(cardiotrainer πχ.) και είδα κάποιες εφαρμογές φαντάσματα που δεν καταλαβαίνω.

Έχουμε και λέμε:

 

ArcPhotoworkshop

ArcVideoEditorLite

esmusica

GOTV_Altitude

hiphopofficial

KPT(Kodak)

revolver(TV)

truecountry

 

Ξέρετε κάτι??

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις λεγοντας custom rom?μαλλον τα εχεις μπερδεψει....η 179-02 ειναι η επισημη ελληνικη φρογιο...δεν ειναι custom.πως πηγες να την περασεις? και κατι ακομα downgrade σε 2.1 δεν μπορεις και δεν υπαρχει λογος να κανεις.ξαναφλασαρε με rsd την ελληνικη φρογιο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Αυτή πέρασα την 179-02 και δεν μπορεί να κάνει τίποτα, αφού εχει κολλήσει στην αρχική οθόνη αναμονης.Την πέρασα με rsd lite, με τις οδηγίες που δίνονται εδώ (ξεζιπάρισμα και επιλογή του .sbf).Το έχω κάνει πολλές φορές και δεν βγάζω άκρη.Καμια λύση;

george cc
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο

http://www.multiupload.com/0YCOXFJ1IJ

 

φλασαρε με rsd και περιμενε μεχρι να ανοιξει το κινητο

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Χτες εβαλα την CM7 RC1.5 Ολα καλα αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το messaging 2.3.5 Συγκεκριμενα οταν ανοιγει η εφαρμογη στο "Προς" δεν εχει επιλογη να επιλεξω επαφη. Δοκιμασα εκανα "clear data" αλλα τα ιδια. Υπαρχει λυση γι' αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

GoSMS χρησιμοποιω και ειναι οκ. Τελικα ειναι υπαρκτο το προβλημα με το messaging σε ολες τις CM7?

 

εχεις δίκιο!!!:O

και εμένα το ιδιο κανει η stock εφαρμογή "μηνύματα" :confused:

(έχω την stable έκδοση)

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

GoSMS χρησιμοποιω και ειναι οκ. Τελικα ειναι υπαρκτο το προβλημα με το messaging σε ολες τις CM7?

 

Πλάκα πλάκα δεν έχω ιδέα, πάντα χρησιμοποιώ το HandCent. Δε δοκίμασα την stock ούτε για χαβαλέ!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι τετοιες μμικρολεπτομερειες με κρατησαν(προς το παρον) μακρια απο τη cm7 και τωρα εχω κολησει με τη Galnetmiui:

 

-εφαρμογη για τα μηνυματα(μια χαρα ειναι της miui-δεν χρειαζεται να κατεβασεις αλλη απο το μαρκετ)

-Τ9 dialer(νομιζω μεγαλη ελλειψη της cm7 και δεν μπορω να καταλαβω το λογο)

-εξαιρετικος music player της miui

-η miui ειναι full customize....ρυθμιζεις τα παντα οπως τα θες εσυ(εχω βαλει τη lockscreen απο sense 3.5-απλα κορυφαια)

-πολυ ωραιος browser

 

φυσικα επειδη στηριζεται στη cm7 ειναι γρηγορη και smooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Χτες εβαλα την CM7 RC1.5 Ολα καλα αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το messaging 2.3.5 Συγκεκριμενα οταν ανοιγει η εφαρμογη στο "Προς" δεν εχει επιλογη να επιλεξω επαφη. Δοκιμασα εκανα "clear data" αλλα τα ιδια. Υπαρχει λυση γι' αυτο?

Αν γράψεις τα πρώτα γράμματα της επαφής θα στα βγάλει λογικά,δεν είναι πρόβλημα μάλλον,απλά αλλαγή.

 

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...