Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το Htc ime γραφει οτι δεν ειναι flashable zip που σημαινει πρεπει να το ξεζιπαρεις και να το κανεις εγκατασταση απο την καρτα σαν απλη εφαρμογη!!

για το swype κανονικα επρεπε να το βλεπεις!

 

Ξεθάβω παλιό post τώρα, αλλά επειδή ψάχνω τρόπο να το δούμε. Με τον τρόπο αυτό, από αυτό το link, δεν εγκαθίσταται το swype στην stable CM. Βγάζει ένα σφάλμα για τον τρόπο που δημιουργήθηκε το αρχείο κτλ. Από το site του swype αν κατεβάσουμε την beta και κάνουμε την διαδικασία, δεν έχει ελληνικά... Ξέρει κανείς άλλο τρόπο;;

 

Thanks! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Πήρα και εγώ το Defy και θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικα με το πώς μπορώ να μεταβώ στη recovery. Rootαρα το κινητό με το superoneclick κατεβάζω το clockwork rom flashαρω τη recovery αλλά μετά δεν μπορώ να μπω σε recovery menu. Κλείνω το κινητό μετά πατάω το πλήκτρο down volume και το κουμπί ενεργοποίησης και μου βγάζει ένα τριγωνάκι με ένα θαυμαστικό και απο δίπλα ένα ανθρωπάκι android. Αν μπορεί κάποιος να Helpάρει λίγο την κατάσταση...???

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

πατας ταυτοχρονα volume + -

προσεχε μοναχα να εχεις παρει backup πριν κανεις wipe data κτλ,διαφορετικα δεν θα ανειξει το κινητο και θα μπλεξεις.

Edited by sstavros1
Link to comment
Share on other sites

πατας ταυτοχρονα volume + -

προσεχε μοναχα να εχεις παρει backup πριν κανεις wipe data κτλ,διαφορετικα δεν θα ανειξει το κινητο και θα μπλεξεις.

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά και πάλι τπτ! Ξέρεις που μπορώ να βρώ έναν ολοκληρωμένο οδηγό μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος?(κατά προτίμηση στα ελληνικά)

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Την ωρα που κανει boot και ανάβει το λεντ,τοτε πατα το vol down,με αυτό που κανείς μπαίνεις σε boot menu αν καταλαβα σωστά,και στην παρούσα φάση δε σου χρειάζεται.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@tzo5920 προσοχη πες μας λιγο τι εχεις σκοπο να κανεις για να σε βοηθησουμε...γιατι βλεπω οτι εισαι ετοιμος να μπρικαρεις μτο κινητο!!

το clockwork rom γιατι το εβαλες??

 

@thanasis159 αν θελεις δοκιμασε απο το μαρκετ το go keyboard...εχει και λειτουργια swype!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δίκιο!!!:O

και εμένα το ιδιο κανει η stock εφαρμογή "μηνύματα" :confused:

(έχω την stable έκδοση)

 

απο οτι ειδα εχετε δικιο και λογο οτι δεν στελνω σχεδον καθολου μηνηματα δεν το ειχα καταλαβει αλλα εκει που λεει "Προς" αρχισα και εγραφα το ονομα της επαφης πχ. "αντ" και μου εμφανισε ονοματα με τα νουμερα τους κανονικα τωρα αν καποιος στελνει μηνηματα ας γραψει και αν στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες αλιως το gosms στελνει

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω παλιό post τώρα, αλλά επειδή ψάχνω τρόπο να το δούμε. Με τον τρόπο αυτό, από αυτό το link, δεν εγκαθίσταται το swype στην stable CM. Βγάζει ένα σφάλμα για τον τρόπο που δημιουργήθηκε το αρχείο κτλ. Από το site του swype αν κατεβάσουμε την beta και κάνουμε την διαδικασία, δεν έχει ελληνικά... Ξέρει κανείς άλλο τρόπο;;

 

Thanks! :D

πιο πριν το είχες περασμένο στην CM7? γιατί εγώ τωρα που κοιτάω ειχα κατεβασει δύο εκδόσεις και η μία δεν έπαιζε τελικά και περασα την αλλη και βλεπω πως δεν είναι αυτή αλλα δε θυμαμαι απο που την κατεβασα αλλα δεν έπαιζε γενικά στην CM7 οχι στη stable τωρα. Αν θες στείλε μου με pm το μειλ σου να σου στειλω το αρχείο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@saltofx_v

Θέλω να αλλάξω ρομ(π.χ. 2.3.5) και αυτό μπορώ να το κάνω μόνο απο recovery menu. Τλκ όταν μου βγάζει το θαυμαστικό πατάω ταυτόχρονα volume +- και με βάζει σε ένα μενού αλλά απο εκεί δεν μπορώ να κρατήσω backup.

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

πιο πριν το είχες περασμένο στην CM7? γιατί εγώ τωρα που κοιτάω ειχα κατεβασει δύο εκδόσεις και η μία δεν έπαιζε τελικά και περασα την αλλη και βλεπω πως δεν είναι αυτή αλλα δε θυμαμαι απο που την κατεβασα αλλα δεν έπαιζε γενικά στην CM7 οχι στη stable τωρα. Αν θες στείλε μου με pm το μειλ σου να σου στειλω το αρχείο

 

Σου έστειλα! Ελπίζω να δουλέψει γιατί είναι πολύ χρήσιμο και ειλικρινά δεν έχω καταφέρει να βρω εξίσου καλό πληκτρολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

@tzo5920 ποια ρομ θελεις να βαλεις?ποιες οδηγιες ακολουθεις?δεν χρειαζεται να μπεις σε στοκ recovery!τα βηματα που πας να κανεις ειναι λαθος!

εχουν γραφτει πολλες φορες σε αυτο το θρεντ οδηγιες για εγκατασταση custom rom..οτι δεν καταλαβαινεις ρωτας!

Link to comment
Share on other sites

@saltofx_v

Θέλω να βάλω CM7 ή MIUI. Οδηγίες πήρα από εκεί που βρίσκω και τις rom. Έψαξα στις σελίδες του θέματος εδώ αλλά είναι παρα πολλές και θα μου πάρει μέρες μέχρι να τις δώ όλες και να βρώ τον οδηγό!

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Η θα μπορούσες να κάνεις αυτό που σου είπα εξ'αρχης και να είχες τελειώσει καπάκια.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα! Ελπίζω να δουλέψει γιατί είναι πολύ χρήσιμο και ειλικρινά δεν έχω καταφέρει να βρω εξίσου καλό πληκτρολόγιο...

check your mail, η αλήθεια είναι ότι εγώ κολλημένος χρόνια από τ9 δε καταφερα να το συνηθισω οπότε κολλημενος με πληκτρολόγιο τηλεφώνου και τ9 με htc_ime απλά το έχω να υπάρχει κι ολο λεω θα εξασκηθω αλλα η δυναμη της συνηθειας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η θα μπορούσες να κάνεις αυτό που σου είπα εξ'αρχης και να είχες τελειώσει καπάκια.

 

Τλκ μπήκα στο recovery menu!thanks

Μία τελευταία ερώτηση την rom miui την εγκαθηστώ κατευθείαν ε? δεν χρειάζεται να έχω (π.χ. 2.3.5)?

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει 2.3.5

 

Τι εννοείς δεν υπάρχει 2.3.5? Version android εννοώ

π.χ. αυτη η ρομ--> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1033654

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει 2.3.5

 

Τι εννοείς δεν υπάρχει 2.3.5? Version android εννοώ

π.χ. αυτη η ρομ--> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1033654

επίσημη version εννοούμε πάντα γι΄αυτο το εγραψε αυτό ο saltofx_v γιατί πάνω από την official κάνουμε τις όποιες αλλαγές οπότε από motorola έχουμε μέχρι 2.2 μόνο όλες οι 2.3 είναι custom και εκεί φυσικά υπάρχει μέχρι και 2.3.7 με τη πρόσφατη CM7

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Την rom miui πως μπορώ να την βάλω? Γιατί μέσα στο site του miui δίνει οδηγείες μόνο για MILESTONE

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Την rom miui πως μπορώ να την βάλω? Γιατί μέσα στο site του miui δίνει οδηγείες μόνο για MILESTONE

 

Δοκίμασε την galnetmiui.com δοκιμασμένη από τον saltofx

Δες οδηγίες για μια άλλη miui αλλά είναι το ίδιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

Sent from my MB525

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

το λινκ για galnetmiui: http://galnetmiui.co.uk/landing/download/

κατεβαζεις εννοειται την εκδοση για defy

οι οδηγιες ειναι ιδιες με τη cm7

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες την galnetMIUI και εντυπωσιαστηκα...

Αλλα σημερα το πρωι που πηγα στην δουλεια και δεν ειχα wifi δεν συνδεοταν με δεδομενα vodafone... εχει τύχει σε κανεναν??

εκανα κατι λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες την galnetMIUI και εντυπωσιαστηκα...

Αλλα σημερα το πρωι που πηγα στην δουλεια και δεν ειχα wifi δεν συνδεοταν με δεδομενα vodafone... εχει τύχει σε κανεναν??

εκανα κατι λαθος??

 

Εγώ πάντως έβαλα την MIUI English version και είναι πολύ καλή. Την έχω 3 μέρες και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα! Σήμερα έκανα και update OTA σε Android 2.3.7 και όλα καλά.

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σαν σχετικα νεος στο χωρο των smartphones και επειδη σκεφτομαι να αγορασω το defy, θελω να διευκρινσω καποια πραγματα. Στην συκεκριμενη συσκευη αξιζει να κανει καποιος overclocking? Θα δει καποιος ουσιαστικη διαφορα αν απο 800MHz το κινητο τρεχει σε 1GHZ ή 1,1Ghz; Επισης οταν κανουμε overclocking (δεν τον ξερω το τροπο) το κινητο τρεχει μονιμα στο 1Ghz αντι για 800MHz και αν ναι αυτο γινεται μεσω καποιας εφαρμογης που πρεπει να εχουμε ανοιχτη ή με το που ανοιγουμε το τηλεφωνο; Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

μονιμα δεν τρεχει στο 1ghz.εχει scaling.το scaling ειναι 300-600-1000.ναι αξιζει να το κανεις.

 

για τη galnetmiui και το προβλημα με τα data. εβαλες basebandswitcher για να ρυθμισεις τη συχνοτητα σε ευρωπης?εγω εχω wind και με τη καταλληλη συχνοτητα ποτε δεν ειχα προβλημα με τα data

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...