Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως έβαλα την MIUI English version και είναι πολύ καλή. Την έχω 3 μέρες και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα! Σήμερα έκανα και update OTA σε Android 2.3.7 και όλα καλά.

 

Μπορείς αν θες να παραθέσεις link? (MIUI English version)

ευχαριστώ

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς αν θες να παραθέσεις link? (MIUI English version)

ευχαριστώ

 

http://en.miui.com/ δίνει και οδηγείες εγκατάστασης για κάποιες συσκευές. Έχει για motorola milestone

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

μονιμα δεν τρεχει στο 1ghz.εχει scaling.το scaling ειναι 300-600-1000.ναι αξιζει να το κανεις.

 

για τη galnetmiui και το προβλημα με τα data. εβαλες basebandswitcher για να ρυθμισεις τη συχνοτητα σε ευρωπης?εγω εχω wind και με τη καταλληλη συχνοτητα ποτε δεν ειχα προβλημα με τα data

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

οχι δεν το εβαλα κα ιδεν το σκεφτηκα... θα την περασω παλι και θα το βαλω ... ευχαριστω!!

 

Δυστυχως ουτε με basebandswitcher εγινε κατι...

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

ποια συχνοτητα επιλεγεις?και ποιο παροχο εχεις?

περιεργο ποτε δεν ειχα θεμα ουτε με cm7 ουτε με miui(θεωρητικα η Miui εχει παρει τη βαση απο τη cm7)

Link to comment
Share on other sites

ποια συχνοτητα επιλεγεις?και ποιο παροχο εχεις?

περιεργο ποτε δεν ειχα θεμα ουτε με cm7 ουτε με miui(θεωρητικα η Miui εχει παρει τη βαση απο τη cm7)

 

Δοκιμασα με την σειρα ολες τις europe... καμια δεν εκανε... Με cm7 δεν εχω θεμα... Και εχω vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1156855

το navigon 2.6.1 αφού το εγκαταστήσω δινει force close οταν παω να το ανοιξω, είναι λογικό?

Αν είναι ασύμβατο με gingerbread ποιό άλλο πρόγραμμα navigation (ενοείται δωρεάν) μπορώ να χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που εχεις ειναι ασυμβατη με gingerbread. πρεπει να βαλεις τη καινουρια...ουτε το ναβιγκον δεν ειναι δωρεαν...τι εννοεις?

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που εχεις ειναι ασυμβατη με gingerbread. πρεπει να βαλεις τη καινουρια...ουτε το ναβιγκον δεν ειναι δωρεαν...τι εννοεις?

ενοώ οτι την 2.6.1 την έβαλα στο froyo βρίσκοντας το .apk χωρίς να πληρώσω.

κάποια αντίστοιχη πατέντα δεν γίνεται στο gingerbread?

'Η διαφορετικά, υπάρχει κάποιο εντελώς free gps στο market (χωρις να χρειάζεται wifi ή 3g) ?

Link to comment
Share on other sites

ενοώ οτι την 2.6.1 την έβαλα στο froyo βρίσκοντας το .apk χωρίς να πληρώσω.

κάποια αντίστοιχη πατέντα δεν γίνεται στο gingerbread?

'Η διαφορετικά, υπάρχει κάποιο εντελώς free gps στο market (χωρις να χρειάζεται wifi ή 3g) ?

 

δωρεαν προγραμμα πλοηγησης με offline δεν εχω ακουσει αλλα και αυτο που εχεις το κατεβασες απο καπου σπασμενο ή ηταν σε beta

τωρα αν θες ενα προγραμμα που αξιζει αυτα που θα δωσεις 15ευρω πηγαινε στο μαρκετ και κατεβασε το MIREO don't panic

απλο ευχρηστο συνδεεται με το λογαριασμο gmail που εχεις που σημαινει οτι οσα φορματ και να κανεις και οσες συσκευες και να αλλαξεις αυτο θα σε ακολουθη παντα και ναι παιζει και σε CM7 2,3.7 κανονικοτατα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν δεν υπαρχουν...και το ναβιγκον επι πληρωμει ειναι.

"δωρεαν" υπαρχουν ...ψαξε στο google.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένας με WajkIUI αλήθεια; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110 τη ξαναδοκίμασα μετά από καιρό επ΄ευκαιρίας ότι πλέον υποστηρίζει πλήρως τα ελληνικά και μπορώ να πω ότι δείχνει αρκετά καλή και πολύ παραμετροποιήσιμη. Πολύ διαφορετική από την CM7 που άρχισα να βαριέμαι λίγο αλλά δε κατάφερα να περάσω το swype στα ελληνικά μιας και δε παίζει το ίδιο με τη CM7. Eπέστρεψα προσωρινά πίσω στη CM7 γιατι βαριομουν να ξαναστηνω το κινητό αλλά μπορει να ξαναπεράσω σύντομα για μια ανανέωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δοκίμασα αρκετές φορές αλλά είχα πρόβλημα με πολλά f c.

Η galnetmiui είναι υπέρ σταθερή αλλά δεν έχει ελληνικά.ελληνικό swype έχω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3740554

η miui γενικά είναι πολύ παραμετροποιησιμη και πλέον εδώ και 2 μήνες δεν την αλλάζω.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δοκίμασα αρκετές φορές αλλά είχα πρόβλημα με πολλά f c.

Η galnetmiui είναι υπέρ σταθερή αλλά δεν έχει ελληνικά.ελληνικό swype έχω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3740554

η miui γενικά είναι πολύ παραμετροποιησιμη και πλέον εδώ και 2 μήνες δεν την αλλάζω.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

άρα δεν ήταν τυχαίο γιατί μου έκανε αρκετά και μένα και υπέθεσα ότι ηταν επειδή έκανα επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων με το titanium οπότε λέω άστο αν ειναι καποια στιγμή το στήνω από την αρχή.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν ήταν τυχαίο γιατί μου έκανε αρκετά και μένα και υπέθεσα ότι ηταν επειδή έκανα επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων με το titanium οπότε λέω άστο αν ειναι καποια στιγμή το στήνω από την αρχή.

 

Εγώ δύο φορές δοκίμασα να βάλω miui μια την galnet και μια την αγγλική αλλά και τις δύο φορές έκανε όλο fc και επανήλθα. Θα θέλ α πάντως να βαλω για αλλαγή την MIUI αλλα δεν μπορώ......... :-(

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εβαλα την WajkIUI αλλα ειχα θεμα με το wifi tether και ξαναγυρισα στην cm7
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις της miui είναι 2.3.7 και έχουν λυθεί τα περισσότερα bugs.τουλάχιστον για αυτή που φοράω εγώ δεν έχω κανένα.τη πρώτη φορά που κάνετε επαναφορά με titanium backup μπορεί να κάνει κάποιο fc.κάντε μια επανεκκίνηση...και χρειάζεται wipe data αν έρχεστε από cm7.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις της miui είναι 2.3.7 και έχουν λυθεί τα περισσότερα bugs.τουλάχιστον για αυτή που φοράω εγώ δεν έχω κανένα.τη πρώτη φορά που κάνετε επαναφορά με titanium backup μπορεί να κάνει κάποιο fc.κάντε μια επανεκκίνηση...και χρειάζεται wipe data αν έρχεστε από cm7.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Και επανεκκίνηση έκανα και wipe data και όλα... αλλά τίποτα έβγαζε ένα μήνυμα fc τόσο καταιγιστικό που δεν μπορούσα να δω την οθόνη. Αυτό και στις δύο miui που έβαλα............

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Wipe data έκανες πριν η μετά; μάλλον κάτι δεν πήγε καλά σε σένα τι να πω.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wipe data έκανες πριν η μετά; μάλλον κάτι δεν πήγε καλά σε σένα τι να πω.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Πριν έκανα wipe data /cashe /dalvic

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα τη cmiui ποιο πολυ για να δω τι λεει επειδη εχει και full ελληνικα..μεχρι στιγμης πολυ καλες εντυπωσεις και ποιο γρηγορη απο τη galnetmiui που ετρεχα!ελπιζω να ειναι και σταθερη και με βλεπω να μενω σε αυτη για λιγο καιρο!
Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα τη cmiui ποιο πολυ για να δω τι λεει επειδη εχει και full ελληνικα..μεχρι στιγμης πολυ καλες εντυπωσεις και ποιο γρηγορη απο τη galnetmiui που ετρεχα!ελπιζω να ειναι και σταθερη και με βλεπω να μενω σε αυτη για λιγο καιρο!

Η συγκεκριμένη έκδοση cmiui δε κατάλαβα ακριβώς είναι βασισμένη στη miui ή στη CM7; γιατι μπερδεμένα τα γράφει. Τα μενού και οι ρυθμίσεις και τα θέματα είναι σαν την miui?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η miui είναι βασισμένη στη cm7.τώρα η cmiui όπως λέει και το όνομα είναι μια miui με κάποιες αλλαγές.περιλαμβάνει και ελληνικά (όχι ότι χρειάζονται κάπου).ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείτε να βάλετε το ελληνικό Swype.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την cmiui τελικα...... επρεπε οταν εκανα restore με titanium backup να επαναφέρω μονο τις εφαρμογές ΟΧΙ τα δεδομένα τους:p Επιπλέον το HTC_IME MOD πληκτρολόγιο δεν μου παίζει:mad::mad::mad:

το go keyboard δεν μπορω να το βάλω με διαταξη πλήκτρων "τηλεφώνου" ,ξερει κανείς πως γίνεται? (εικόνα συννημένη)

επίσης εχω κάτι ζιπαρισμένα πακέτα εικονιδίων, lockscreen και διάφορα αλλα για miui πώς τα περνάω

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μμε το go keyboard για να βάλεις διάταξη τηλεφώνου σέρνεις το δάχτυλο αριστερά-δεξιά....όπως όταν αλλάζεις οθόνες

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει ο τιτλος οι developers της Galnet MIUI

μαγειρεψαν σε ICS γλωσσα μονο αγγλικα

 

τροπος εγκαταστασεις

1. Boot into bootmenu by pressing volume down when device flashes a blue led at bootup.

ανοιγουμε την συσκευη και οταν αναψει το μπλε λεντακι παταμε το (Vol-) φωνη μειωση και

ανοιγη το μενου

 

2. Select Recovery>>Stable Recovery.

επειλεγουμε Recovery>>Stable Recovery

 

3. Choose "Wipe Data/Cache" option. Wait till it finish

Wipe Data/Cache Wipe Data και μετα Wipe Cache

3. Choose Install zip from SD Card, select ".zip". Wait till it finish

επειλεγουμε Install zip from SD Card και διαλεγουμε την ρομ που εχουμε αντιγραψει στην sd καρτα

 

4. select "Wipe Cache" Wait till it finish.

επειλεγουμε Wipe Cache περιμενουμε να τελειωσει

 

5. Now select Advanced and select "Wipe Dalvik Cache". Reboot Now!

τωρα επειλεγουμε Advanced και εκει Wipe Dalvik Cache

αμεσως μετα Reboot Now

 

συνχαρητηρια τωρα προσοχη "Τα παγωτα παχαινουν"

 

ρομ

http://rommaster.miuiscotland.co.uk/ota/1.11.7-ICS/miuiscotland_Defy-1.11.7-ICS.zip

 

MD5: e7458c380f787fbf7bab1d2a7794a9e4

 

Γλωσσα: English/Αγγλικα

 

περισοτερα

http://galnetmiui.co.uk/landing/

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...