Jump to content

ZTE Blade: SF/SD Cards


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι μεταξύ 2 καρτών και θα ήθελα καμιά γνώμη αν ξέρει κάποιος.

 

Transcend

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

 

ή SanDisk

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=5971

 

 

Αν ξέρετε να προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη γύρω στα 30 ευρώ και να μην έχει προβλήματα με το blade πείτε μου. θα προτιμούσα να γίνει η αγορά από Αθήνα και από κατάστημα απ'ευθείας(οχι online αγορά δηλαδή-φίλη θα την πάρει για μένα οποτε...). Ευχαριστώ για όποια βοήθεια πάνω στο θέμα .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι μεταξύ 2 καρτών και θα ήθελα καμιά γνώμη αν ξέρει κάποιος.

 

Transcend

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

 

ή SanDisk

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=5971

 

 

Αν ξέρετε να προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη γύρω στα 30 ευρώ και να μην έχει προβλήματα με το blade πείτε μου. θα προτιμούσα να γίνει η αγορά από Αθήνα και από κατάστημα απ'ευθείας(οχι online αγορά δηλαδή-φίλη θα την πάρει για μένα οποτε...). Ευχαριστώ για όποια βοήθεια πάνω στο θέμα .

 

έχω δοκιμάσει και τις 2, και δεν έχουν πρόβλημα σε blade... από ταχύτητα, η Transcend είναι ελαφρώς πιο γρήγορη, αλλά είναι τόσο μικρή η διαφορά που δεν πρόκειται να την καταλάβεις... οπότε, αγόρασε όποια από τις 2 θες άφοβα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Silicon power 4GB

 

αυτη εχω.. προσεξτε τωρα.. το κινητο βλεπει κανονικα τα περιεχομενα της

διαφορες εφαρμογες μου δινουν αναλυση χρησημπνου/κενου χωρου

αλλα οταν θελω να περασω ενα αρχειο..δεν περναει

φωτο κ βιντεο τραβαω κανονικα κ μετα ..χανονται

διαφορες εφαρμογες που χρζνται απθκτκο χωρο με ενμρωνουν οτι

δεν εχω.. sdcard!

τελος, καποια εφαρμογη στη σχετικη αναλυση της καρτας δινει ολα οκ αλλα fail στην εγγραφη αρχειων!

2.2 / japan jellyfish...

Link to comment
Share on other sites

Silicon power 4GB

 

αυτη εχω.. προσεξτε τωρα.. το κινητο βλεπει κανονικα τα περιεχομενα της

διαφορες εφαρμογες μου δινουν αναλυση χρησημπνου/κενου χωρου

αλλα οταν θελω να περασω ενα αρχειο..δεν περναει

φωτο κ βιντεο τραβαω κανονικα κ μετα ..χανονται

διαφορες εφαρμογες που χρζνται απθκτκο χωρο με ενμρωνουν οτι

δεν εχω.. sdcard!

τελος, καποια εφαρμογη στη σχετικη αναλυση της καρτας δινει ολα οκ αλλα fail στην εγγραφη αρχειων!

2.2 / japan jellyfish...

 

Έχω δοκιμάσει αρκετές silicon, και την συγκεκριμένη που αναφέρεις, χωρίς πρόβλημα... Δεν είναι απίθανο να είναι προβληματική η SD βέβαια, ή να έγινε κάτι στραβά με την rom...

 

Δοκίμασε τα παρακάτω (ή ότι από αυτά μπορείς)...

1) δοκίμασε άλλη κάρτα αν έχεις εύκαιρη να δεις αν έχεις τα ίδια συμπτώματα, ώστε να είσαι σίγουρη πως δεν φταίει η rom

2) κράτα κανένα backup της κάρτας και κάνε format από το μενού του κινητού, όχι από τον υπολογιστή, και ξαναδοκίμασε να τραβήξεις φωτογραφίες, βίντεο κ.λ.π.

3) Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν πιάσει, κατέβασε το sd formatter (επίσημο από το sdcard.org) και κάνε format από το PC (πατάς option και επιλέγεις format type: full (overwrite) και format size adjustment:off). Μετά κάνε πάλι τις δοκιμές σου με τις φωτό και τα βίντεο.

 

Να σου πω μόνο πως το γεγονός που όταν τραβάς βίντεο δεν σου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα έγινε unmount και μετά mount, με κάνει να πιστεύω πως κάτι παίζει με τιην rom. Αλλιώς, το κινητό σε ότι πρόβλημα ή κόλλημα εμφανιστεί με την κάρτα sd (ασυμβατότητα, προβληματική sd ή οτιδήποτε άλλο) θα την κάνει unmount αυτόματα, και μετά πάλι mount... εσύ όμως τραβώντας βίντεο δεν σου βγάζει κάποιο σφάλμα, αλλά μετά δεν υπάρχει βίντεο σωσμένο...

 

Πες μας νέα, θα την βρούμε την άκρη...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγείλει την Apacer 8GB class4 απο το συσγκεκριμμένο eshop που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα (e-gate.gr) ρώτησα εάν γνωρίζουν αν είναι όντως made in China για να είναι συμβατή με το Blade μου και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν να μου δώσουν αυτήν την πληροφορία,όταν τους ρώτησα εάν μπορούν να μάθουν μου απάτησαν ότι και να μάθουν δεν ξέρουν εάν μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία και με παρέπεμψαν στην κατασκευάστρια εταιρία....

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω? ίσως να την έχει προμηθευτεί και αυτός απ' το εν λόγω eshop πρόσφατα ? Δεν είναι καιρός να πετάμε 20άρικα δεξιά αριστερά....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετές silicon, και την συγκεκριμένη που αναφέρεις, χωρίς πρόβλημα... Δεν είναι απίθανο να είναι προβληματική η SD βέβαια, ή να έγινε κάτι στραβά με την rom...

 

Δοκίμασε τα παρακάτω (ή ότι από αυτά μπορείς)...

1) δοκίμασε άλλη κάρτα αν έχεις εύκαιρη να δεις αν έχεις τα ίδια συμπτώματα, ώστε να είσαι σίγουρη πως δεν φταίει η rom

2) κράτα κανένα backup της κάρτας και κάνε format από το μενού του κινητού, όχι από τον υπολογιστή, και ξαναδοκίμασε να τραβήξεις φωτογραφίες, βίντεο κ.λ.π.

3) Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν πιάσει, κατέβασε το sd formatter (επίσημο από το sdcard.org) και κάνε format από το PC (πατάς option και επιλέγεις format type: full (overwrite) και format size adjustment:off). Μετά κάνε πάλι τις δοκιμές σου με τις φωτό και τα βίντεο.

 

Να σου πω μόνο πως το γεγονός που όταν τραβάς βίντεο δεν σου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα έγινε unmount και μετά mount, με κάνει να πιστεύω πως κάτι παίζει με τιην rom. Αλλιώς, το κινητό σε ότι πρόβλημα ή κόλλημα εμφανιστεί με την κάρτα sd (ασυμβατότητα, προβληματική sd ή οτιδήποτε άλλο) θα την κάνει unmount αυτόματα, και μετά πάλι mount... εσύ όμως τραβώντας βίντεο δεν σου βγάζει κάποιο σφάλμα, αλλά μετά δεν υπάρχει βίντεο σωσμένο...

 

Πες μας νέα, θα την βρούμε την άκρη...

 

1...δεν εχω αλλη..

2.η επιλογη φορματ απο το μενου του κινητου ΔΕΝ πατιεται!!!

[ βλεπει την καρτα κ τα στοιχεια της αλλα η επιλογη φορματ δε γινεται

3.το φορματ απο το πισι απετυχε καπου στο 8%.. φορματ κλασικο των εξπι εγινε αλλα δεν σβηστηκε τιποτα!!

 

Αν βοηθα zteblade/2.2/003zb01/kernel2.6.32.9-perf/japanesejellyfishrls9

 

ευχαριστω για το χρονο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγείλει την Apacer 8GB class4 απο το συσγκεκριμμένο eshop που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα (e-gate.gr) ρώτησα εάν γνωρίζουν αν είναι όντως made in China για να είναι συμβατή με το Blade μου και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν να μου δώσουν αυτήν την πληροφορία,όταν τους ρώτησα εάν μπορούν να μάθουν μου απάτησαν ότι και να μάθουν δεν ξέρουν εάν μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία και με παρέπεμψαν στην κατασκευάστρια εταιρία....

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω? ίσως να την έχει προμηθευτεί και αυτός απ' το εν λόγω eshop πρόσφατα ? Δεν είναι καιρός να πετάμε 20άρικα δεξιά αριστερά....

 

Εγω εχω παρει την Apacer 16GB class 4 απο το ιδιο μαγαζι κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Να και μια μετρηση με sd tools, http://img196.imageshack.us/img196/4594/ztezteblade201103290014.png

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

1...δεν εχω αλλη..

2.η επιλογη φορματ απο το μενου του κινητου ΔΕΝ πατιεται!!!

[ βλεπει την καρτα κ τα στοιχεια της αλλα η επιλογη φορματ δε γινεται

3.το φορματ απο το πισι απετυχε καπου στο 8%.. φορματ κλασικο των εξπι εγινε αλλα δεν σβηστηκε τιποτα!!

 

Αν βοηθα zteblade/2.2/003zb01/kernel2.6.32.9-perf/japanesejellyfishrls9

 

ευχαριστω για το χρονο σας!!!

 

αφού το format από το PC απέτυχε, και το κλασσικό format των xp δεν έσβησε τίποτα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ελαττωματική κάρτα sd... Άλλαξε τη με κάποια άλλη, ή δώστη για αλλαγή στην silicon power

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι για αλλαγή κάρτας.

Αυτή η MicroSD Team Class 10 είναι οκ? Δουλεύει χωρίς προβλήματα?

Διαβάζω στο 1ο ποστ ότι η αντίστοιχη class 6 είναι οκ.

Πιστεύετε πως υπάρχει διαφορά σε απόδοση από class 6 σε 10?

Ρωτάω γιατί τις βλέπω σχεδόν στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει η φήμη πως στα gen2 blade έχει διορθωθεί το πρόβλημα ασυμβατότητας με τις κάρτες SD. Δυστυχώς δεν έχω στα χέρια μου κάποιο gen2 κινητό, αλλά έχω ένα gen1 που έχει γίνει gen2 μαζί με καμιά 20αρια κάρτες SD (ένας φίλος φωτογράφος τις έχει, αλλά είναι ότι πρέπει για δοκιμές), οπότε όταν βρω λίγο χρόνο θα αρχίσω τις δοκιμές.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η φήμη πως στα gen2 blade έχει διορθωθεί το πρόβλημα ασυμβατότητας με τις κάρτες SD. Δυστυχώς δεν έχω στα χέρια μου κάποιο gen2 κινητό, αλλά έχω ένα gen1 που έχει γίνει gen2 μαζί με καμιά 20αρια κάρτες SD (ένας φίλος φωτογράφος τις έχει, αλλά είναι ότι πρέπει για δοκιμές), οπότε όταν βρω λίγο χρόνο θα αρχίσω τις δοκιμές.

 

Περιμένουμε με αγωνία το αποτέλεσμα.

 

Ρε παιδιά, η κλάση της κάρτας παίζει σημαντικό ρόλο? Δηλαδή αξίζει να δώσει κανείς λεφτά για υψηλότερη κλάση? Η αρχική κάρτα που έχει το blade class 2 δεν είναι? Δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα ως προς την ταχύτητά της.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε με αγωνία το αποτέλεσμα.

 

Ρε παιδιά, η κλάση της κάρτας παίζει σημαντικό ρόλο? Δηλαδή αξίζει να δώσει κανείς λεφτά για υψηλότερη κλάση? Η αρχική κάρτα που έχει το blade class 2 δεν είναι? Δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα ως προς την ταχύτητά της.

 

Για τις απαιτήσεις που έχει ένα android κινητό από την κάρτα SD, μία class2 είναι μια χαρά. Αν δεν κάνεις ποτέ κανένα benchmark σου στη κάρτα σου, και απλά την χρησιμοποιείς για καθημερινή χρήση, χάρτες GPS, κανά mp3, καμμιά ταινία κ.λ.π., δεν θα καταλάβεις σχεδόν καμία διαφορά ανάμεσα σε class2 και class6... Οπότε, αν είναι να δώσεις παραπάνω λεφτά, τότε καλύτερα να πάρεις μια πιο μεγάλη SD παρά μια πιο γρήγορη.

 

Προσωπική γνώμη πάντα... είναι και ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός, γιατί αν θες καθημερινά να μεταφέρεις μεγάλο όγκο δεδομένων με USB και να χρησιμοποιείς το κινητό σαν να είναι usb stick, τότε μπορεί να θες περισσότερο μια πιο γρήγορη κάρτα, παρά μια πιο μεγάλη. Αλλά ακόμα κι έτσι, οι διαφορές σε πραγματικές συνθήκες είναι ελάχιστες.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Για τις απαιτήσεις που έχει ένα android κινητό από την κάρτα SD, μία class2 είναι μια χαρά. Αν δεν κάνεις ποτέ κανένα benchmark σου στη κάρτα σου, και απλά την χρησιμοποιείς για καθημερινή χρήση, χάρτες GPS, κανά mp3, καμμιά ταινία κ.λ.π., δεν θα καταλάβεις σχεδόν καμία διαφορά ανάμεσα σε class2 και class6... Οπότε, αν είναι να δώσεις παραπάνω λεφτά, τότε καλύτερα να πάρεις μια πιο μεγάλη SD παρά μια πιο γρήγορη.

 

Προσωπική γνώμη πάντα... είναι και ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός, γιατί αν θες καθημερινά να μεταφέρεις μεγάλο όγκο δεδομένων με USB και να χρησιμοποιείς το κινητό σαν να είναι usb stick, τότε μπορεί να θες περισσότερο μια πιο γρήγορη κάρτα, παρά μια πιο μεγάλη. Αλλά ακόμα κι έτσι, οι διαφορές σε πραγματικές συνθήκες είναι ελάχιστες.

 

(με τον όρο benchmark τι εννοείς?)

Επειδή δεν την παλεύω με τον λίγο χώρο που μου έχει απομείνει στην internal memory (μόνο 50mb πλέον) σκέφτομαι να μεταφέρω το dalvin cache στην sd. Αυτό απαιτεί υψηλές ταχύτητες ή και με μια class 2 κάρτα θα είμαι ΟΚ?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

(με τον όρο benchmark τι εννοείς?)

Επειδή δεν την παλεύω με τον λίγο χώρο που μου έχει απομείνει στην internal memory (μόνο 50mb πλέον) σκέφτομαι να μεταφέρω το dalvin cache στην sd. Αυτό απαιτεί υψηλές ταχύτητες ή και με μια class 2 κάρτα θα είμαι ΟΚ?

 

benchmark εννοώ να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα για να τεστάρεις την ταχύτητα της κάρτας, οπότε και θα δεις πόσα mb/sec είναι. Με class2 δεν θα έχεις πρόβλημα να μεταφέρεις την dalvin στην κάρτα. Θα πηγαίνει ίσως λίγο πιο αργά, αλλά τόσο λίγο που και πάλι δεν θα σου φανεί τραγικό. Οπότε, αν έχεις πρόβλημα χώρου, κάντο.

 

Οι περισσότεροι πάντως δεν αλλάζουν την dalvin αλλά αλλάζουν τα data. Αν είναι δηλαδή να μεταφέρεις την cache και να αφήσεις να γίνονται install στην internal, ίσως να ήταν καλύτερο να κάνεις το ανάποδο. Να μεταφέρεις τα προγράμματα δηλαδή, και να αφήσεις την dalvin εκεί που είναι. Έτσι, δεν θα δεις καμία διαφορά στην ταχύτητα. Μόνο θυμήσου να μην περάσεις στην sd τα widgets γιατί όταν θα κάνεις mount με usb το pc θα σου εξαφανίζονται.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

benchmark εννοώ να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα για να τεστάρεις την ταχύτητα της κάρτας, οπότε και θα δεις πόσα mb/sec είναι. Με class2 δεν θα έχεις πρόβλημα να μεταφέρεις την dalvin στην κάρτα. Θα πηγαίνει ίσως λίγο πιο αργά, αλλά τόσο λίγο που και πάλι δεν θα σου φανεί τραγικό. Οπότε, αν έχεις πρόβλημα χώρου, κάντο.

 

Οι περισσότεροι πάντως δεν αλλάζουν την dalvin αλλά αλλάζουν τα data. Αν είναι δηλαδή να μεταφέρεις την cache και να αφήσεις να γίνονται install στην internal, ίσως να ήταν καλύτερο να κάνεις το ανάποδο. Να μεταφέρεις τα προγράμματα δηλαδή, και να αφήσεις την dalvin εκεί που είναι. Έτσι, δεν θα δεις καμία διαφορά στην ταχύτητα. Μόνο θυμήσου να μην περάσεις στην sd τα widgets γιατί όταν θα κάνεις mount με usb το pc θα σου εξαφανίζονται.

 

Παρήγγειλα αυτή, στο modaco λένε ότι είναι συμβατή και δεν βγάζει προβλήματα. Η τιμή είναι απίστευτη για την χωρητικότητα της και την class της. Ελπίζω να μου δουλέψει κανονικά.

 

 

  • Η dalvik cache αυτή την στιγμή μου πιάνει χώρο 92,1 mb.
  • Τα data των εφαρμογών πιάνουν 27,7 mb
  • Το cache των εφαρμογών 20,7 mb.
  • Οι εφαρμογές που είναι αναγκαστικά στην sd πιάνουν 42,7

 

Σύνολο 183,2 mb από τα οποία μπορώ να ελευθερώσω τα 92,1+27,7+20,7 = 135,5 mb.

 

 

  • Υπάρχουν άλλα 77,6 mb ως system data και
  • 44 mb free space.
  • Ο συνολικός χώρος είναι 304 mb.

 

Οπότε με συμφέρει να μεταφέρω την dalvik cache ή και όλα όσα μεταφέρονται ανάλογα με το κόστος σε ταχύτητα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτη εδω η καρτα, την εχουμε παρει πολλα ατομα, ολες αψογες :D

Αυτη την καρτα την ειχε το Πλαισιο σαν επισημος αντιπροσωπος αν σου λεει και αυτο κατι, τα εχω πει και πιο πριν!!

Την πηρα για το Blade μου.Δυστηχώς δεν δουλεύει :( .

Όταν την βαζω στο blade την αναγνωριζει σαν καρτα με ελευθερο χωρο 14,91gb.

Απο εκει και περα παω να αντιγραψω μουσικα αρχεια ή φωτογραφιες ή το οτιδηποτε μεσω του υπολογιστη μου και παντα κολλαει μετα απο 5 δευτερολεπτα στην επικολληση.

Δοκιμασα να περασω αρχεια απο τον υπολογιστη εχοντας την καρτα στο κινητο μεσω του καλωδιου συνδεσης του και επειτα μεσω card reader.Μολις μεινει στην μεση της επικολλησης κολλαει τελειως η καρτα και στη συνεχεια δεν την αναγνωριζει καθολου το κινητο και δεν εχω προσβαση στην καρτα. Καταφερα να της κανω πληρη διαμορφωση οταν την εβαλα στην φωτογραφικη μηχανη μου, μετα την εβαλα απευθειας την καρτα σε λαπτοπ που εχω και παλι κολλαει μετα απο λιγο στην επικολληση...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χεριά μου η παρακάτω κάρτα Kingston 4GB (class4) και είπα να την δοκιμάσω...

Έκανα τα τεστ ιδικά αυτά που ειναι σε σύμπτωμα 1 και δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα...:wacko:

Συγκεκριμένα πέρασα μια ταινία 1.5γιγα, και άλλες ταινίες απο 700mb ,350mb ,180mb, και χάρτες απο Νdrive και τα έβαλα να περνιούνται όλα μαζί ταυτόχρονα απο το Pc στο κινητό, χωρίς κάποιο πρόβλημα.. μετά έβαλα τις ταινίες να παίξουν και αν εξαιρέσουμε την 1.5γιγα που είχε λίγο λαγκ(λόγο κωδικοποιήσεις μάλλον) ολα τα αλλα τα έπαιζε καλύτερα απο την 2αρα της wind.

Επίσης άνοιξα το ndrive και δεν μου έβγαλε κάνα πρόβλημα...

 

Τι λέτε να την κρατήσω ή να γυρίσω στην 2αρα εως ανωτέρας.

Έχουμε κάνα αλλο κόλπο να την τεστάρω;;

 

ΥΓ: Στο κινητό φοράω SSRLS5 2.2 και το έχω κάνει gen2.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυτη εδω την εχει δοκιμασει κανεις:

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/-/1005/1250/-/6738120/SanDisk-16GB-Micro-SD-HC-Memory-Card/Product.html?searchtype=genre

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυτη εδω την εχει δοκιμασει κανεις:

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/-/1005/1250/-/6738120/SanDisk-16GB-Micro-SD-HC-Memory-Card/Product.html?searchtype=genre

 

τι class είναι?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή, στο modaco λένε ότι είναι συμβατή και δεν βγάζει προβλήματα. Η τιμή είναι απίστευτη για την χωρητικότητα της και την class της. Ελπίζω να μου δουλέψει κανονικά.

 

 

Απογοήτευση. Παρά το γεγονός πως είχα διαβάσει στο modaco πως η συγκεκριμένη κάρτα δουλεύει κανονικά σε μένα δείχνει να έχει το σύμπτωμα 1. Δηλαδή την αναγνωρίζει κανονικά το κινητό όμως όταν προσπαθώ να αντιγραψω ένα μεγάλο αρχείο την κάνει unmount. Επίσης επειδή έχω την CM7 με app2sd όταν πάει να διαβάσει τις app της sd συχνά κολλάει η κάνει unmount.

 

Έχω βάλει την CM7 με την TPT method που μετέτρεψε το κινητό μου από GEN1 σε GEN2.

Λέτε να φταίνει αυτό?

 

Καμιά ιδέα μήπως και δουλέψει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα αυτήν http://www.memorybits.co.uk/shop/microsd/kingston-4gb-micro-sdhc-class-4-memory-card-sdc44gbsp/12975 που στο πρώτο τεστ αναφέρετε οτι βγάζει πρόβλημα αλλα 3 μερες που την δουλευω δεν εχει παρουσιασει τίποτα.

Υγ. ειναι made in taiwan

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η ίδια ακριβώς κάρτα με τον ίδιο αριθμό παρτίδας να δουλεύει στους άλλους κανονικά και σε μένα να βγάζει το σύμπτωμα 1?????

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...