Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Backup της προηγούμενης rom κράτησες πρίν την MIUI; Λογικά μόνο ένα restore θα χρειάζεσαι. Αν όχι κοίτα μήπως βρείς στο XDA.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά όταν κάνω απεγκατάσταση ένα πρόγραμμα απότι κατάλαβα αφήνει υπολείμματα στην κάρτα... πως γίνετε να σβήνω ότι άχρηστο έχει μέσα η κάρτα ?
Link to comment
Share on other sites

Backup της προηγούμενης rom κράτησες πρίν την MIUI; Λογικά μόνο ένα restore θα χρειάζεσαι. Αν όχι κοίτα μήπως βρείς στο XDA.

 

Έχω την εντύπωση πως όχι!

Ακολούθησα της οδηγίες από εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν κάνω απεγκατάσταση ένα πρόγραμμα απότι κατάλαβα αφήνει υπολείμματα στην κάρτα... πως γίνετε να σβήνω ότι άχρηστο έχει μέσα η κάρτα ?

 

Στο uninstall μερικά προγράμματα έχουν επιλογή για clear cache και clear data....κάνεις αυτά τα 2 και μετά επιλέγεις uninstall.....αλλιώς μπαίνεις στην sd card και ψάχνεις για κατάλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Στο uninstall μερικά προγράμματα έχουν επιλογή για clear cache και clear data....κάνεις αυτά τα 2 και μετά επιλέγεις uninstall.....αλλιώς μπαίνεις στην sd card και ψάχνεις για κατάλοιπα.

 

νασαι καλα σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως όχι!

Ακολούθησα της οδηγίες από εδώ

 

Κατέβασε το ROM Manager έχει για να κατεβάσεις ROM και μέσα έχει και τις Stock Images όπως τις αναφέρει. Λογικά θα κάνει για το μοντέλο μας, αλλά δεν σου ορκίζομαι κιόλας ότι δεν θα είναι για το GT-i9020 (αυτό με την S-AMOLED δηλαδή). Λογικά πάντα όμως πρέπει να κάνει γιατί απ' όσο ξέρω "σκανάρει" για ROM ανάλογα με το μοντέλο, οπότε...

Μετά λογικά θα θέλεις πάλι ROOT αν είναι να περάσεις κάποια Custom ROM η έκδοση που μου εμφανίζει εμένα για κατέβασμα το ROM Manager είναι 2.3.3.

 

Σχόλιο: Στην θέση σου εγώ δεν θα άλλαζα την MIUI, την πέρασα προχθές και είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος από το κινητό μου τώρα. Είδα και το "leak" με την ICS και το έβγαλα τελείως από το μυαλό μου.

 

 

Edit: Ρίξε μια ματιά και εδώ.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μας θυμήθηκε η Google και μου έστειλε το update πρωι πρωι! :) Χωρίς μάλιστα να είμαι συνδεδεμένος σε wifi, αλλά είναι πολύ μικρό (17ΜΒ). Όλα πήγαν καλά, όσον αφορά την εξακρίβωση της ομαλής λειτουργίας του ασύρματου θα αναφέρω μόλις δοκιμάσω στο σπίτι.

Άντε και στα Google Maps χεχεχεχε :p

 

Μου ηρθε και μενα και οταν το εκανα κολλησε στο γνωστο τριγωνακι. Του εβγαλα την μπαταρια και και στις ρυθμισεις δεν φαινεται να εχει παρει το update, ειμαι στην 2,3,3 αλλα τωρα μου λεει οτι ειμαι ενημερωμενος κ δεν υπαρχουν updates :cry:

 

anyone?

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είμαι ο μόνος χωρίς ειδοποίηση για την 2.3.6 αυτή την στιγμή... :(

Με ξέχασαν φαίνεται... :lol:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας στο xda περι 2.3.6, αναφέρουν αρκετοί οτι παρατήρησαν μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Μου φαίνεται περίεργο. Παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο;
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είμαι ο μόνος χωρίς ειδοποίηση για την 2.3.6 αυτή την στιγμή... :(

Με ξέχασαν φαίνεται... :lol:

 

Πέρασε το "χεράτα" δεν αλλάζει κάτι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είμαι ο μόνος χωρίς ειδοποίηση για την 2.3.6 αυτή την στιγμή... :(

Με ξέχασαν φαίνεται... :lol:

 

Και όμως, δεν είσαι ο μόνος... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το "χεράτα" δεν αλλάζει κάτι :cool:

 

Δωσε κανα link με το .zip :)

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πέρασα. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το Wi-Fi.

Επιβεβαιωνω. Το wifi δουλεύει όσο καλά και πριν το update. Κανενα πρόβλημα.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα! Αλλά ρε παιδιά δεν θα έπρεπε να ειδοποιεί ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση. Μου χρέωσε το 3G μου :angry::angry::angry:
You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες πριν κανω και γω την αναβαθμιση. Το ρουτ το χανω ετσι? Ο bootloader ξανακλειδωνει? Με τον ιδιο τροπο κανω παλι ρουτ την 2.3.6? Πρεπει κατι να προσεξω ιδιαιτερος? Τα δεδομενα τα χανω?

Ευχαριστω εκ των προτερων.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είμαι ο μόνος χωρίς ειδοποίηση για την 2.3.6 αυτή την στιγμή... :(

Με ξέχασαν φαίνεται... :lol:

 

μία από τα ίδια!:(

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το χτεσινό πόστ του dbal και τα σημερινά η ειδοποίηση λαμβάνεται τις πρώτες πρωινές ώρες! :lol:

Οπότε πάει και η σημερινή μέρα, αύριο πάλι... :lol:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτή τι στιγμή είμαι στην 2.3.4 και έχω κάνει root.

μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 2.3.6 , τι να κάνω? πρέπει πρώτα να κάνω το κινητό unroot και μετά να περάσω την αναβάθμιση?

γιατί ακούω κάποιους εδώ μέσα που έχουν root και πήγαν να κάνουν την αναβάθμιση και τους έβγαλε το τρίγωνο με το θαυμαστικό και δεν έκανε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το χτεσινό πόστ του dbal και τα σημερινά η ειδοποίηση λαμβάνεται τις πρώτες πρωινές ώρες! :lol:

Οπότε πάει και η σημερινή μέρα, αύριο πάλι... :lol:

 

Μάλλον έχει να κάνει με την...διαφορά ώρας που έχουμε με τους servers της Google στην Αμερική :happy:

Εύχομαι πάντως ταχείαν λήψην σε όλους! :)

 

ΥΓ: Ο φίλος javatzis πάντως έχει ένα point...το update κατεβαίνει στο background και λαμβάνεις μόνο την ειδοποίηση για εγκατάσταση άμεσα ή σε δεύτερο χρόνο, με αποτέλεσμα αν είσαι εκτός wifi να καταναλώνει Χ ΜΒ με το έτσι θέλω!

Σαφώς και οι περισσότεροι έχουμε ένα αξιοπρεπές dataplan, επίσης στην περίπτωση μας το update ήταν minor και άρα μικρό, αλλά θεωρώ οτι υπάρχει φάουλ από την κ. Google καθώς και πολλοί δημοκρατικότεροι τρόποι που θα διασφάλιζαν την πλήρη συναίνεση του χρήστη στην όλη διαδικασία...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μόλις άνοιξα το wifi σπιτι. Κάποιες μικροαλλγές που διαπίστωσα είναι ότι οι χάρτες (που δεν παίρνουν αναβάθμιση από το market) πήραν την έκδοση 5.4 (από 5.2.1). Επίσης το google earth που το είχα κάνει εγκατάσταση από μόνος μου (μέσα από τα αρχεία του συστήματος) από ''γη'' έγινε ''earth'' και το gmail έγινε ''google mail'' με τα εισαιγωγικά και ανέβηκε ψηλά, πρώτο app στη λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επισημο changelog υπαρχει καπου;

Εγω παντως το μονο που περιμενα να διορθωθει (η φορτιση της μπαταριας πανω απο 96%) δεν διορθωθηκε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...