Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως εκανα αναβαθμιση μονο το radio σε kf1 και εχει τεραστια διαφορα στο ακουστικο στις κλησεις σχεδον σε ξεκουφαινει
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά...ανοίγω το κινητό μου λέει για το update και πάει να το βάλει και σε κάποια φάση μου βγάζει ένα τρίγωνο με θαυμαστικό και δεν έκανε τίποτα! τι γίνεται ??? :(
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά για το Update πρέπει να περάσει από αυτό το στάδιο. Δεν γίνεται τίποτα μετά το τριγωνάκι; Το αφήνεις λίγο παραπάνω να δεις αν θα κάνει κάτι ή όχι;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά για το Update πρέπει να περάσει από αυτό το στάδιο. Δεν γίνεται τίποτα μετά το τριγωνάκι; Το αφήνεις λίγο παραπάνω να δεις αν θα κάνει κάτι ή όχι;

Αλήθεια? Το άφησα 2-3 λεπτά βαρέθηκα και πάτησα να κλείσω το κινητό ! και το έκλεισα :P Το update δεν έγινε. Άρα θα μου το ξαναπεί? ΤΙ να κάνω? gah!

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπες να γίνεται τίποτα με γράμματα; Αν ναι τότε κακώς το έκλεισες το κινητό, έκανε το Update. Αν όχι τότε καλά του έκανες που περίμενε εκεί! Τι περίμενε; :p... Λογικά θα πάρεις ξανά ειδοποίηση για Update αλλά το θέμα είναι ότι μπορεί να αργήσει λίγο παραπάνω να σου έρθει.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπες να γίνεται τίποτα με γράμματα; Αν ναι τότε κακώς το έκλεισες το κινητό, έκανε το Update. Αν όχι τότε καλά του έκανες που περίμενε εκεί! Τι περίμενε; :p... Λογικά θα πάρεις ξανά ειδοποίηση για Update αλλά το θέμα είναι ότι μπορεί να αργήσει λίγο παραπάνω να σου έρθει.

Μόνο τριγωνάκι και θαυμαστικό είχε! τίποτα άλλο! μήπως φταίει που έχω ξεκλείδωτο bootloader?

 

http://news.softpedia.com/news/Nexus-S-Gets-New-Build-of-Android-2-3-6-Gingerbread-223962.shtml

 

εδώ λέει να πατήσεις κάποια κουμπιά όταν σου βγεί το τριγωνάκι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν νομίζω βέβαια να πειράζει αυτό. Δοκίμασε να την κάνεις χειροκίνητα μήπως και γίνει. Δες εδώ τι λέει.

Simply download the file from here and rename it to “update.zip.” Copy the file to the root of the SD memory card and power off the Nexus S.

 

Then, switch it on again by pressing Volume up and the power button. A white screen will be displayed on the screen where you select the “Recovery”option.

 

As soon as an exclamation sign and a triangle show up on the screen, press both power and volume up buttons to enter the bootloader.

 

From the menu select “Apply SD card “update.zip” and wait for the phone to finish installing the update.

 

The phone will automatically reboot as soon as the update process is complete.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μήπως όσοι είμαστε rooted δεν μπορούμε να πάρουμε το update ?

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Δεν ισχύει αυτό. Εγώ δεν είμαι rooted και δεν μου έχει έρθει το update. Υπομονή και λογικά θα έρθει

You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Α δοκιμάστε να κάνετε γρήγορα και συνεχόμενα κλικ εκεί που λέει Έκδοση Android :lol:

 

Απίστευτη ανακάλυψη ομολογώ...! :lol:

Δεν αφήνει όμως τις γελοιογραφίες η Google λέω εγώ?? Ο ανταγωνισμός φουντώνει αλλά anyway, ας μην είμαι offtopic...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα το έχει και σε Galaxy S που δοκίμασα είναι γενικό το "κακό" με το Zombie Αrt :p...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση σε 2.3.6, το κινητό ελέγχει για νέες εκδόσεις κάθε φορά που συνδέεται στο ίντερνετ ή απλά κάθε πχ. λίγες μέρες?

Ρωτάω επειδή από χτες έχω συνδεθεί στο ίντερνετ αρκετές φορές αλλά ενημέρωση καμία...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τριγωνάκι και θαυμαστικό είχε! τίποτα άλλο! μήπως φταίει που έχω ξεκλείδωτο bootloader?

 

http://news.softpedia.com/news/Nexus-S-Gets-New-Build-of-Android-2-3-6-Gingerbread-223962.shtml

 

εδώ λέει να πατήσεις κάποια κουμπιά όταν σου βγεί το τριγωνάκι!

 

σε εμενα δουλεψε αμεσως με αυτον τον τροπο δεν μου ειχε ερθει αναβαθμιση.

τωρα ειμαι με.

2.3.6.

grk39f

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να κανω και χειροκινητα το update αλλα την μια μου εβγαλε error και την αλλη καποιο μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει τη signature...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση σε 2.3.6, το κινητό ελέγχει για νέες εκδόσεις κάθε φορά που συνδέεται στο ίντερνετ ή απλά κάθε πχ. λίγες μέρες?

Ρωτάω επειδή από χτες έχω συνδεθεί στο ίντερνετ αρκετές φορές αλλά ενημέρωση καμία...

 

Αυτή είναι μια πολύ καλη ερώτηση διότι αν γνωρίζαμε την απάντηση θα μπορούσαμε τρόπον τινά, να "προκαλέσουμε" την διαδικασία αναβάθμισης...κάθε βοήθεια λοιπόν ευπρόσδεκτη!

Για την ώρα πάντως ούτε το on/off του κινητού βοηθάει :(

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

i9023

 

Οσοι είναι ακόμα με 2.3.4 και δεν τους έχει έρθει το OTA update κατεβάζουν και φλασάρουν μέσω CWM το zip στο παρακάτω post....εκεί που λέει:

 

Model: Nexus i9020t/i9023

GRJ22 (2.3.4) - > GRK39F (2.3.6) Released

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056062

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάτε στο κινητό σας έχει τύχει να ακούτε τα παράσιτα της κεραίας στο ακουστικό? ειδικά σε περιοχές με χαμηλό σήμα?

 

(τον ήχο που ακούμε όταν έχουμε το κινητό κοντά σε ηχεία/ραδιόφωνο εννοώ)

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι φερνει αυτη η αναβαθμιση ; Η manual εγκατασταση του παντως ειναι ευκολη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά εχω το τριγωνακι κανένα 5λεπτο χωρίς να κάνει κάτι. Να περιμένω ή να το κλείσω? Είμαι root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά εχω το τριγωνακι κανένα 5λεπτο χωρίς να κάνει κάτι. Να περιμένω ή να το κλείσω? Είμαι root

Καλημέρα και μένα μου το έκανε αυτό. Το κινητό βέβαια δεν είναι πειραγμένο, μόνο bootloader έχει ξεκλείδωτο. Τελικά τι έκανες? το έκλεισες? εγω το έκλεισα και δεν έγινε το update και μέχρι στιγμής δεν με έχει ενημερώσει για update.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εμφάνιση του Παγωτού στο Nexus S :happy:...το preview στα Widgets όλα τα λεφτά!!

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/09/ics-20110928.jpg

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_fm4ft6V4lo&feature=player_embedded]Ice Cream Sandwich // engadget video - YouTube[/ame]

 

http://www.engadget.com/2011/09/28/ice-cream-sandwich-gets-a-two-minute-tour-courtesy-of-a-lucky-e/?utm_source=engadget&utm_medium=twitter

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μένα μου το έκανε αυτό. Το κινητό βέβαια δεν είναι πειραγμένο, μόνο bootloader έχει ξεκλείδωτο. Τελικά τι έκανες? το έκλεισες? εγω το έκλεισα και δεν έγινε το update και μέχρι στιγμής δεν με έχει ενημερώσει για update.

 

 

Το ίδιο έκανα και εγώ, έκλεισα - άνοιξα και δεν έγινα upgrade....?

Link to comment
Share on other sites

Μας θυμήθηκε η Google και μου έστειλε το update πρωι πρωι! :) Χωρίς μάλιστα να είμαι συνδεδεμένος σε wifi, αλλά είναι πολύ μικρό (17ΜΒ). Όλα πήγαν καλά, όσον αφορά την εξακρίβωση της ομαλής λειτουργίας του ασύρματου θα αναφέρω μόλις δοκιμάσω στο σπίτι.

Άντε και στα Google Maps χεχεχεχε :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου ηρθε και μενα η αναβαθμιση αλλα δεν θελω να την βαλω γιατι θα χασω το root. Ο bootloader θα παραμεινει ξεκλειδωτος η θα κλειδωσει παλι με την 2,3,6 και θα χρειαστει παλι ξεκλειδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για να στείλω το πάλι κιν στο service.

Από το service μου ήρθε πρίν λίγες ημέρες ξεκλείδωτο, αλλά από τότε έχω κάνει root και έχω περάσει την MIUI Rom.

Θα πρέπει να κάνω επαναφορά Stock Rom και Stock Recovery και κλείδωμα Boοtloader????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...