Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα δύο κομμάτια στην κορυφή και στο πάτο του τηλεφώνου

που είναι ξεχωριστά από το κυρίως σώμα της συσκευής είναι και αυτά από

αλουμίνιο;

 

Δυστυχώς όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι με το All mods 3.0 υπήρχε και εφαρμογή κλήσης σε landscape, και εννοώ την οθόνη με το κόκκινο και πράσινο ακουστικό και τις επιλογές για κράτηση της κλήσης κλπ. Μέχρι χτες, κατά τη διάρκεια της κλήσης, η οθόνη γυρνούσε κανονικά. Από χτες που αναβάθμισα, έβγαλα και έβαλα ξανά το All mods 3.0, αλλά τη συγκεκριμένη οθόνη την έχω πλέον μόνο σε portrait. Το παρατήρησε κανένας άλλος αυτό; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πώς μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι με το All mods 3.0 υπήρχε και εφαρμογή κλήσης σε landscape, και εννοώ την οθόνη με το κόκκινο και πράσινο ακουστικό και τις επιλογές για κράτηση της κλήσης κλπ. Μέχρι χτες, κατά τη διάρκεια της κλήσης, η οθόνη γυρνούσε κανονικά. Από χτες που αναβάθμισα, έβγαλα και έβαλα ξανά το All mods 3.0, αλλά τη συγκεκριμένη οθόνη την έχω πλέον μόνο σε portrait. Το παρατήρησε κανένας άλλος αυτό; :what:

Στην την τελευταία έκδοση 13.016 προστέθηκε η δυνατότητα για περιστροφή του dialer, μήπως βάζοντας το All Mods κάνει conflict με την ενσωματωμένη λειτουργία?

 

Για ότι έχει σχέση με hacks & patches υπάρχει το αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Symbian - Hacks & Patches

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι...

Ευτυχώς όχι. Αν ήταν κι αυτά από αλουμίνιο δεν θα είχες σήμα Το N8 σου θα ήταν ένας τέλειος κλωβός... :whistle:

Beware of the Steves...

Jobs, Ballmer, Elop :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι...

 

ευτυχώς για να έχουμε σήμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατώ από τα πλαστικά ειναι τοποθετημένες οι κεραίες. Αν ήταν από αλουμίνιο θα υπήρχε πρόβλημα λήψης. Η Nokia δεν κάνει τέτοια λάθη.
Link to comment
Share on other sites

ουτε οτα?

ελληνικο δεν εχεις?

 

οχι δεν εχω ελληνικο του εβαλα εγω ελληνικα...

059D5C3: N8-00 RM-596 o2 Germany DE Dark_Grey_Postpaid_V1_COLOR

 

αυτο εχω...

και ακομη τιποτα..ουτε απο το pc ουτε απο το κινητο.....:rolleyes:

μου κανε εντυπωση παντως ποτε στο παρελθον και με κανενα αλλο νοκια δεν εχω αργησει να βαλω ενα update τοσο πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

Κατώ από τα πλαστικά ειναι τοποθετημένες οι κεραίες. Αν ήταν από αλουμίνιο θα υπήρχε πρόβλημα λήψης. Η Nokia δεν κάνει τέτοια λάθη.

 

Να υποθέσω ότι στην κορυφή είναι η κεραία για την τηλεφωνία και κάτω

το gps;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι στην κορυφή είναι η κεραία για την τηλεφωνία και κάτω

το gps;

 

στα περισσοτερα της μοντελα η κεραια ειναι κατω... δοκιμασε να καλυψεις ολο το πλαστικο και δες αν μειωνεται το σημα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα μολις ηρθε!!!!!επιτελους....:):):):)

την εβαλα απο το κινητο εκανε restart ολα τζετ..κρατησε και τα ελληνικα....μια χαρα ολα....

εντυπωσεις αργοτερα....:)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι στην κορυφή είναι η κεραία για την τηλεφωνία και κάτω

το gps;

 

Όλα στην κορυφή είναι, στην combo antenna, δίπλα στην είσοδο των ακουστικών.

 

http://www.thenokiaparts.com/eng/tuotteet/Nokia-N8-00-Spare-Parts/N8-00-COMBO-ANTENNA-5650837

 

Αυτο σημαίνει οτι όταν σερφάρεις και κρατάς τη συσκευή σε landscape τρώς ολη την ακτινοβολία στο αριστερό χέρι ή χάνεις το σήμα όταν είσαι οριακά. Οι προηγούμενες συσκευές είχαν μια κεραία GSM στην κάτω μερία, για να είναι μακριά απο το αυτί και την κεραία Wifi εκεί που είναι το κουμπί κλειδώματος για είναι μακριά απο τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω σε έναν φάκελο το βίντεο και τους υπότιτλους αλλά δεν μου τους εμφανίζει κατά την αναπαραγωγή. Τι πρέπει να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω σε έναν φάκελο το βίντεο και τους υπότιτλους αλλά δεν μου τους εμφανίζει κατά την αναπαραγωγή. Τι πρέπει να κάνω?

 

πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα δηλαδη:

μητσοσ.avi

μητσοσ.srt

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τώρα μου τα βγάζει "κινέζικα". Στο pc δεν έχω πρόβλημα. Κάτι παίζει με τις γραμματοσειρές. Τι να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι παιζει αλλα εμενα στο ελληνικο ασημι μου μου βγαζει την αναβαθμιση μονο μεσω ΟΤΑ δε την βρισκω απο το ovisuite τι να πω.. Δεν δοκιμασα το NSU θα το κανω OTA τελικα οπως τον παλιο καλο καιρο...

 

Και σε μένα μία απο τα ίδια. Ουτε και με το NSU. Δεν θα το κάνω όμως με ΟΤΑ θα περιμένω να τη κάνω με το Οvisuite για σπάσιμο, έτσι, να το ευχαριστηθώ !!!

:lol:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τώρα μου τα βγάζει "κινέζικα". Στο pc δεν έχω πρόβλημα. Κάτι παίζει με τις γραμματοσειρές. Τι να κάνω?

 

στο πισι ανοιξε τους με το σημειωματαριο και αποθηκευσε τα με κωδικοποιηση unicode και θα στα παιζει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν.

Ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι αναπάντητες και τα μηνύματα στην προφύλαξη οθόνης?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την έκανε κανείς σε ασημί Cosmote branded;

 

Καλησπέρα φίλε

Όπως είπα σε προηγούμενο Post το δικό μου έχει Product code 059F3B2(ασημί Cosmote branded) και πέρασα με navi και phoenix το 059F053. σήμερα το μεσημέρι έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και ΝΑΙ ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση μέσω ΟΤΑ. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να γίνει τόσο σύντομα επειδή είπε ο φίλος ο spyros και ο mirorofsorrow οτι μέσω ΟΤΑ γίνονται μόνο οι εφαρμογές χωρίς να κατεβάζει γλώσσα, βάση Product code. και έτσι περίμενα οτι θα πρέπει να το κάνω πάλι μέσω phoenix. Επειδή με ενδιαφέρει πότε θα έρθει η ενημέρωση απο την Cosmote σε παρακαλώ να μας ενημερώσει κάποιος. Παντως αν έρχονται έτσι γρήγορα οι αναβαθμήσεις μέσω ΟΤΑ με ένα απλο Φλασαρισμα με φοινικα αξιζε τον κοπο.

Οσον αφορά τις εντυπώσεις μου απο το update μέχρι στιγμής έχω δύο+ γρηγορότερος browser και αναγνώρησε ένα φλασακι της transend που προηγουμένος δεν το έβλεπε. ένα - που δεν περίμενα και να φτιάξει είναι η αναπαραγωγή XVID 720p δεν προστέθηκε. δεν ξερω αν έχει αναφερθει πάντως βγάζει μήνυμα λάθους σε τέτοια αρχεία. Αυτα:):)

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω καπάκι είναι η main antenna (τηλεφωνο) και στο πάνω καπάκι η combo antenna (gps, wifi).

 

http://i1205.photobucket.com/albums/bb437/sv8rx/n8antenna.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα σήμερα την αναβάθμηση PR1.1 για το n8 μου κυρίος για το πρόβλημα ότι έκανε επανεκινήσεις μόνο του. Απο τότε έκανε 1 επανεκίνηση που σημαίνει οτι μαλλόν δεν έκανε κατι η αναβάθμηση. Μου προτείνεται κάποια λύση για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

More Nokia N8/C7/C6-01 PR 1.1 update details emerge

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12581_More_Nokia_N8C7C6-01_PR_11_upd.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορα το Ν8...Να ρωτησω λεει κωδικος προιοντος 059D427 dark grey ειναι ελληνικο?

 

Εχει το μενου της cosmote κατι που με χαλασε αλλα τι να κανω!Για να το ρυθμισω να μην συνδεεται στο Internet μεσω cosmote τι πρεπει να διαβασω?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τώρα μου τα βγάζει "κινέζικα". Στο pc δεν έχω πρόβλημα. Κάτι παίζει με τις γραμματοσειρές. Τι να κάνω?

 

ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει. εμενα τουλαχιστον οχι. μονο λατινικους χαρακτηρες. αν ξερει κατι παραπανω καποιος ας μας διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει. εμενα τουλαχιστον οχι. μονο λατινικους χαρακτηρες. αν ξερει κατι παραπανω καποιος ας μας διαφωτισει

 

στο πισι ανοιξε τους με το σημειωματαριο και αποθηκευσε τα με κωδικοποιηση unicode και θα στα παιζει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει. εμενα τουλαχιστον οχι. μονο λατινικους χαρακτηρες. αν ξερει κατι παραπανω καποιος ας μας διαφωτισει

 

Το είπαμε χιλιάδες φορές..Άνοιγμα με Σημειωματάριο και αλλαγή της κωδικοποίησης σε Unicode...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...