Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα πάντως ούτε με ota βρίσκει update ούτε με ovi ούτε με το nokia software updater. Μάλλον θα περιμένω, αυτό πάντως με το ovi και το reinstall δεν το καταλαβαίνω, δλδ εντάξει γράφει ότι ψάχνει για ενημέρωση αλλά δε σου γράφει ΑΝ έχει βρει διότι περνάει το ίδιο software ξανά αφού κάνει reinstall.

 

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα για αυτο ειπα οτι δε το βρισκω ουτε μεσω ovisuite. Αν δε δω ξεκαθαρα οτι ειναι η νεα εκδοση τι να κανω παλι reinstall την παλια;:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oχι οχι δε κανει το ιδιο,πας ενα βημα παλι πισω και τοτε σου δειχνει οτι οντως υπαρχει update,μετα συνεχιζεις κανονικα,οποτε σου εμφανιζει και πληροφοριες του update.

 

Ορισμενοι ανεφεραν για καθυστερηση,εγω νομιζω οτι εγινε σχετικα γρηγορα. 171 mb ηταν αλλωστε.

 

εγινε παρα πολυ γρηγορα η το κατεβασμα και η εγκατασταση αλλα πολυ αργα η ολοκληρωση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι φέρνουν τον πανικό για το τίποτα να πώ και εγώ με την σειρά μου ότι ΝΑΙ η PR.1.1 είναι διαθέσιμη για το 059F047 (ελληνικό γκρί) ΜΟΝΟ (προς το παρόν) μέσω OVI suite. Το OVI suite είναι πολύ πιθανό να σας κολλήσει και να μην βγάλει το μήνυμα ολοκλήρωσης εγκατάστασης. ΜΗΝ πάρετε την αστυνομία απλά αποσυνδέστε το καλώδιο μετά από 2 λεπτά που θα ανοίξετε την συσκευή και δείτε πως δεν γίνετε τίποτα αλλά το κινητό δουλεύει κανονικά. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που δεν 'βλέπει' τις φωτογραφίες σας (δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά συνέβη σε εμένα) μια απλή επανεκκίνηση θα το στρώσει. Οι αλλαγές είναι ένα 10-20% που του δίνω στην ταχύτητα και ελπίζω να διαπιστώσω σπίτι ότι έφτιαξε το bug με το wifi.
Link to comment
Share on other sites

πατας reinstall και μετα σου βγαζει πως τελικα υπαρχει update !δοκιμασε το!!

 

Ναι βρε παιδιά εντάξει βρίσκει λέει κάτι και σου δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσεις εφόσον θες, απλά λέω ότι δεν αναφέρει ΤΙ ακριβώς βρίσκει για να ξέρω αν θα συνεχίσω ή όχι. Προ 20ημέρου που είχαν βγάλει μια ενημέρωση για το βίντεο με υπότιτλους αν θυμάμαι καλά βρήκε κατευθείαν τη νέα ενημέρωση και προχώρησα μόνο σε αυτήν, ενώ τώρα μου φαίνεται ότι αν συνεχίσω θα μου ξαναπεράσει αυτή που έχω.

Link to comment
Share on other sites

o browser ειναι αισθητα πιο γρηγοροσ απο πριν, καινουργιο adobe reader και quickoffice , διορθωθηκε το προβλημα με το wifi, που συνδεοταν συνεχωσ και καταναλωνε μπαταρια....αυτα απο μενα.και το τηλ εγινε λιγακι πιο γρηγορο απο πριν. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ τελικα η PR2.0 αληθευει πωσ θα ρθει μεσα στον φεβρουαριο?????
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια λίστα με τις αλλαγές και τις προσθήκες για το νέο firmware PR 1.1

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

● Social 1.2 - photo & video upload improvements

● OVI Store 2.0 preloaded - direct access, no launcher anymore

● New Maps data #25 - bringing new navigable countries e.g Vieteuro

● Quick Office 6.4 (editor version), with free licence!

● Top Apps 1.5, new version (subject to country/operator variant availability)

 

Fixes:

● Charging indicator keeps up and down when disconnect charger

● Problem with video streaming if stated from Interent page

● SMS message stuck in outbox

● MMS messages fail to send and get stuck in outbox

● 'About' in Phone Management does not work when set langugage to Vieteuroese

● Device does not restore all settings after retuning from power save mode

● Screen image corrupted when scroll up/down in Quickoffice

● N8 charging issue

● Play music and open photos problem

● Set "save sent messages" as No, but actually it's still saved.

● Charging indicator keeps 10% when battery used up and charging with power off

● Web browser exits when encoding is set to "Thai (TIS-620)"

● Problem with video streaming if stated from Interent page

● Cannot view Nat geo web TV

● Phone freezes when insert letter É inside social network like facebook

● all Widgets disappear after updating Social network and set "Thai" UI

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

o browser ειναι αισθητα πιο γρηγοροσ απο πριν, καινουργιο adobe reader και quickoffice , διορθωθηκε το προβλημα με το wifi, που συνδεοταν συνεχωσ και καταναλωνε μπαταρια....αυτα απο μενα.και το τηλ εγινε λιγακι πιο γρηγορο απο πριν. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ τελικα η PR2.0 αληθευει πωσ θα ρθει μεσα στον φεβρουαριο?????

 

Για τον browser ισχυει. Για το adobe reader δε ξερω αν αλλαξε κατι προς το καλυτερο,αργο μου φαινεται παλι ! Για το wifi δεν ξερω να σας πω,ετσι οπως το ειχα ρυθμισμενο δεν ειχα προβλημα ατυχων συνδεσεων. Το τηλεφωνο εγινε οντως πιο γρηγορο,σε ορισμενα σημεια ειναι αρκετα αισθητη η βελτιωση. Μη βιαζεσαι,εδω ιδρωσαμε για την pr1.1 ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μην το λες αυτο...ο Spyr0s πιο πανω ειπε οτι λυθηκε το θεμα που ειχε με το στικακι του και αυτο ειναι παρα πολυ σημαντικο για μενα......

οπως επισης αν θα λυσουν το θεμα με τον τρανσμιτερ η τα mms.....επισης σημαντικο...

αντε να δουμε ποτε θα το παρουμε και μεις αυτο το update να αρχισουμε τις δοκιμες...:p

Δεν είπα ότι δεν είναι σημαντικές οι αλλαγές, το αντίθετο. Για μένα το μόνο πρόβλημα της συσκευής ήταν το μήνυμα πλήρους μνήμης στο αναλυτικό μητρώο και λύθηκε. Επίσης αναγνωρίζει πλέον όλα μου τα στικάκια (δοκίμασα δύο παλιά που δεν τα αναγνώριζε και πλέον τα είδε αμέσως) ενώ έγινε λίγο πιο γρήγορη η συσκευή και πιθανόν να έχουν λυθεί αρκετά ακόμα bugs (θα το ανακαλύψουμε στην πορεία).

 

Αυτό που είπα είναι ότι δεν προσθέτει κάτι τρομερό που θα απογειώσει την συσκευή μας και θα μας κάνει να καιγόμαστε να την περάσουμε. Και το αστείο είναι ότι στο προηγούμενο ποστ μου σας έλεγα να κάνετε υπομονή και σύντομα θα έρθει και μετά από λίγες ώρες ήταν διαθέσιμη (έστω και μόνο μέσω ovi).

 

Πάρα πολύ σημαντική για μένα προσθήκη είναι η αναγνώριση εξωτερικών υποτίτλων στο video player. Περνάω συνέχεια ταινίες και τις βλέπω είτε στο home cinema ή στην οθόνη του Ν8 και η συγκεκριμένη προσθήκη μου έλυσε τα χέρια.

 

Η Nokia δείχνει να βρίσκεται στον σωστό δρόμο αφού τελευταία μας δίνει συνεχώς μικρές αλλά πολύ ουσιαστικές αναβαθμίσεις για την συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά,έκανα πριν τρεις μέρες την αναβάθμιση,και για έναν περίεργο λόγο Δεν μου συνδέεται στο ονι στορε.μήπως ξέρει κανένας να με βοηθήσει;και κάτι άλλο για να κάνω χρήση της εφαρμογής κοινωνικη δικτύωση πρέπει να εχω wi-fi?για να συνδεθο?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται αυτο αφου πηγαινω reinstal παω παλι πησω και μου γραφει παλι την παλια εκδοση. Δηλαδη αν παω Reinstall και σηνεχισω θα περασει την καινουρια; Ολοι οσοι την περασατε πουθενα δεν ειδατε να γραφει εκδοση 13.016; Περιεργο μου φαινεται

 

13.016 λεει το δικο μου. ρε συ μη βιαζεσαι και κανεις μαιμουδιες. θα ερθει μεσα στην ημερα κια για τα ασημι και θα τη βαλεις. κανε λιγο υπομονη δεν κερδισαμε και κανενα λαχειο με την ενημερωση λιγο ταχυτητα και μνημη

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδέω το bluetooth hands free στο τηλ και στέλνω μήνυμα, βγάζει στην οθόνη την ένδειξη ΄΄μηνυμα παραδόθηκε΄΄ αλλά δεν ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος που κάνει. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οπως προειπαν καποιοι, η αναβαθμιση αυτη δε φερνει ορατες βελτιωσεις

προσφερει ομως αισθητες βελτιωσεις και δεν πρεπει να εχουμε παραπονο. το τηλεφωνο μας μπορει να υστερει σε καποιους λιγους τομεις, μπορει ομως να κανει τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο, Dark Grey, Αναβαθμιση λογισμικου μεσω OTA δεν γινεται ακομα.. επιτελους ηρθε! Edited by SelectivePants
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με update μέσω OVI Suite διατηρούνται τα δεδομένα σας;

Σκέφτομαι να κάνω κι εγώ την αναβάθμιση σε λίγο.

Ναι, όλα μένουν ως έχουν. Καλό είναι να κρατάμε πάντως ένα back up για καλό και για κακό, όπως αναφέρουμε και στο FAQ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβαθμιση μου εδτιαξε το ραδιο.....

Το εχω ανοιχτο απο την ωρα που εκανα update και του εχω αλλαξει τα φωτα...δεν εχει κολλησει....

Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

οπως προειπαν καποιοι, η αναβαθμιση αυτη δε φερνει ορατες βελτιωσεις

προσφερει ομως αισθητες βελτιωσεις και δεν πρεπει να εχουμε παραπονο. το τηλεφωνο μας μπορει να υστερει σε καποιους λιγους τομεις, μπορει ομως να κανει τα παντα!

 

Διαφωνώ είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση , καθώς λύνει όλα τα προβλήματα και bugs,όπως και προσθέτει και κάποιες σημαντικές εφαρμογές!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση , καθώς λύνει όλα τα προβλήματα και bugs,όπως και προσθέτει και κάποιες σημαντικές εφαρμογές!

 

εφαρμογη δεν προσθετει και επισης δεν λυνει ολα τα Bugs. το προβλημα με το wifi που ειχαν πολλα παιδια και εδω αλλα και σε αλλες χωρες οπως μου λενε σε διαφορα φορουμς που γραφω δεν εχει λυθει. καποιοι οπως ειπε και ο γιωργος λενε οτι το ραδιοφωνο εστρωσε. θα δουμε και αλλα. αν τωρα μιλας για το quickoffice που ειναι τωρα δωρεαν οντως ειναι καλη προσθηκη.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω ΟΤΑ μου βγαζει:

Ν8-00 Λογισμικο συσκευης

Χρηση υπολ. προς ενημ.

 

Αριθμος εκδοσης:

013.016

 

Αρα αυτη ειναι! Αλλα προς το παρον γινεται μονο μεσω ovi απο οτι καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη δεν προσθετει και επισης δεν λυνει ολα τα Bugs. το προβλημα με το wifi που ειχαν πολλα παιδια και εδω αλλα και σε αλλες χωρες οπως μου λενε σε διαφορα φορουμς που γραφω δεν εχει λυθει. καποιοι οπως ειπε και ο γιωργος λενε οτι το ραδιοφωνο εστρωσε. θα δουμε και αλλα. αν τωρα μιλας για το quickoffice που ειναι τωρα δωρεαν οντως ειναι καλη προσθηκη.

 

Προσθέτει το καινούργιο OVI STORE εκτός από το Quickoffice, το οποίο δεν χρειάζεται Laucer για να τρέξει, τρέχει κατευθείαν! Μαζί και το νέο Social 1.2 που δεν κολλάει πλέον τώρα πια στα uploads φωτογραφιών και βίντεο!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και εγω παιδια μεσω ovi!!!!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παραξενο μου φαινεται, αν πατησεισ reinstall μετα σου βγαζει ενα που λεει cheking για updates και σου λεει πωσ υπαρχει ενα install update και αυτο ηταν, τωρα η εσυ κατι δν κανεισ σωστα η μπορει να μην εχει βγει ακομα για ασημι αν και μου φενεται παραξενο...γιατι ολα product code σεχδον εχουν βγει..

 

Δεν είναι καθόλου παράξενο. Απλά δεν έχει δοθεί ακόμα ούτε και στο NaviFirm εκτός από το Dark Grey 059F047

 

ΥΓ. ίσος να γίνετε εσκεμμένα για να μην κολλήσουν τα πάντα από τη ζήτηση.

[ATTACH]18441[/ATTACH]

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση γιατί είμαι λίγο ασχετος. σε αναβάθμιση firmware μέσω ovi πρέπει να είναι ανοιχτό το κινητό ή το διαβάζει και αν είναι και απενεργοποιημένο??? :X:X:X
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση γιατί είμαι λίγο ασχετος. σε αναβάθμιση firmware μέσω ovi πρέπει να είναι ανοιχτό το κινητό ή το διαβάζει και αν είναι και απενεργοποιημένο??? :X:X:X

Ανοιχτό πρέπει να είναι το κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...