Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Reboot δοκιμασες να κανεις?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι εκανα οπως και την κατεβασα ξανα στην εφαρμογη market και προσπαθησα να την κανω unistall ωστε να την βαλω απο την αρχη αλλα τιποτα..

 

Προσπαθησα να την ανοιξω συνεχεια αρκετες φορες χωρις να κανω κατι αλλο και ξαφνικα ανοιξε και μου εβγαλε τους ορους και προυποθεσεις αποδοχη σαν να την εβαλα απο την αρχη μηπως ξερει κανεις γτ το εκανε αυτο;

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.Μια γρηγορη ερωτηση.εφοσον το μαρκετ εχει να γινεται αγορα πλεων τον apps μεσω καρτοκινιτις η συβολαιου γτ εχει μονο παλι μεσω πιστωτικης?υπαρχει τροπος γ αγορα κ να γινεται χεεωση στην καρτα τ κινιτου?αν ναι πως

Ευχαριατω καλημετα

Κατ'αρχάς έχε κατά νου ότι η γραφή τύπου chat (γτ, γ, τ) απαγορεύεται...

Περνώντας στην απορία σου τώρα, δεν υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό που λες. Όχι ακόμα τουλάχιστον. Είναι στα μελλοντικά σχέδια της google αλλά το αν και πότε θα γίνει είναι άγνωστο. Και το market δεν έχει αγορά μέσω καρτοκινητής ή συμβολαίου αλλά γενικότερα μέσω internet. Και χωρίς κάρτα sim μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Πληρώνεις μόνο για να αποκτήσεις-αγοράσεις κάποια εφαρμογή η οποία είναι επι πληρωμή (κι εμφανίζει την τιμή της στα δεξιά) ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το market σήμερα; Δε με αφήνει να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα. Μου λέει σχεδόν σε όλα τα apps "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής"
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το market σήμερα; Δε με αφήνει να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα. Μου λέει σχεδόν σε όλα τα apps "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής"

δοκιμασα μολις τωρα και δουλευει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το market σήμερα; Δε με αφήνει να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα. Μου λέει σχεδόν σε όλα τα apps "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής"

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής:

ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες --> market --> εκκαθάριση δεδομένων

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το market σήμερα; Δε με αφήνει να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα. Μου λέει σχεδόν σε όλα τα apps "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής"

 

Αυτο μου το εκανε πριν μερικες μερες, χωρις να εχει προβλημα το ιδιο το μαρκετ,αλλα και χωρις να υπαρχει προβλημα χωρου στο κινητο. Ειχα ομως αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια. Αφου ειχα δικιμασει εκκαθαριση σε οτι υπηρχε, απεγκατεστησα καποιες εφαρμογες και ξαφνικα ξεκολλησε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχει προβλημα σημερα το μαρκετ...δεν κατεβαινει τιποτα.....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχει προβλημα σημερα το μαρκετ...δεν κατεβαινει τιποτα.....:(

 

Μόλις κατέβασα μια χαρά δουλεύει και από το PC και από το τηλέφωνο..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα μια χαρά δουλεύει και από το PC και από το τηλέφωνο..!!!

 

Απλως γραφει ''εκκινηση ληψης '' κ δεν κατεβαζει....

 

EDIT: Το ελυσα...οκ.

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις το εξής:

ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες --> market --> εκκαθάριση δεδομένων

 

Το έχω κάνει πολλές φορές. Και τα data και την cache. Μάλιστα την πρώτη φορά που το έκανα μου έκανε και Update το market. Αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Το κινητό το έχω 3 μέρες. Στην αρχή στις 10 εφαρμογές είχε πρόβλημα στη 1 και μετά απο 5-6 προσπάθειες έμπαινε. Τώρα δε μπαίνει τίποτα. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα .apk απο το market;

Edited by aiolos
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές. Και τα data και την cache. Μάλιστα την πρώτη φορά που το έκανα μου έκανε και Update το market. Αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Το κινητό το έχω 3 μέρες. Στην αρχή στις 10 εφαρμογές είχε πρόβλημα στη 1 και μετά απο 5-6 προσπάθειες έμπαινε. Τώρα δε μπαίνει τίποτα. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα .apk απο το market;

 

Android OS; Συσκευή; Root; :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές. Και τα data και την cache. Μάλιστα την πρώτη φορά που το έκανα μου έκανε και Update το market. Αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Το κινητό το έχω 3 μέρες. Στην αρχή στις 10 εφαρμογές είχε πρόβλημα στη 1 και μετά απο 5-6 προσπάθειες έμπαινε. Τώρα δε μπαίνει τίποτα. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα .apk απο το market;

Δοκίμασες από τις ρυθμίσεις->εφαρμογές->Market, την απεγκατάσταση ενημερώσεων?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ideos X5 με Android 2.2

Τελικά μετά απο άπειρες δοκιμές πιστεύω οτι έχει κάποια ασυμβατότητα με το wifi του router. Το δοκίμασα και χωρίς encryption αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει. Σε άλλο wifi που δοκίμασα λίγο φάνηκε να δουλεύει σωστά. Βέβαια μόλις γύρισα σπίτι εγκατέστησε μια εφαρμογή απο το market αλλά τώρα πάλι τα ίδια κάνει. Το browsing πάντως φαίνεται να δουλεύει σωστά :wacko: γι αυτό υπέθεσα οτι έχει να κάνει με το market.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό. Ti ειναι αυτο ρε παιδια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ideos X5 με Android 2.2

Τελικά μετά απο άπειρες δοκιμές πιστεύω οτι έχει κάποια ασυμβατότητα με το wifi του router. Το δοκίμασα και χωρίς encryption αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει. Σε άλλο wifi που δοκίμασα λίγο φάνηκε να δουλεύει σωστά. Βέβαια μόλις γύρισα σπίτι εγκατέστησε μια εφαρμογή απο το market αλλά τώρα πάλι τα ίδια κάνει. Το browsing πάντως φαίνεται να δουλεύει σωστά :wacko: γι αυτό υπέθεσα οτι έχει να κάνει με το market.

Δοκίμασε να κάνεις reset/reboot το wifi router και άλλη μια λύση ποιο hardcore χωρίς να εγγυώμαι οτι θα σου δουλέψει είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών.

Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό. Ti ειναι αυτο ρε παιδια!!!!

Τίποτα, κλασικά προβλήματα του Market, κατέβασε τα από το κινητό.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλώς reset και reboot αλλά έχω δοκιμάσει και όλα τα settings που έχει το draytek στο wifi. Και επαναφορά ρυθμίσεων έκανα χτες που έβαλα το καινούργιο firmware. Προς το παρόν ξεκίνησα support ticket με τη draytek και ελπίζω να βγάλουν άκρη. Το ρημάδι δουλεύει σε όλα τα wifi που έχω δοκιμάσει (4-5 διαφορετικά) εκτός απο το δικό μου :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό. Ti ειναι αυτο ρε παιδια!!!!

 

Κατά καιρούς το κάνει. Για bug πρόκειται στην ουσία που άλλοτε εμφανίζεται και άλλοτε όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχω κανει βλακεια :p

Λοιον εχω το htc desire δεν ειναι root ηθελα να ελευθερωσω λιγο χωρο στο κινητο

πηγα στη διαχειριση εφαρμογων και εκανα εκκαθαριση δεδομενων σε πολλες εφαρμογες

τωρα στο market οταν παω να κατεβασω καποια εφαρμογη η να κανω αναβαθμιση σε καποια που εχω γραφει εκκινηση ληψης και μενει εκει δεν κατεβαζει τιποτα

Τι να κανω???:worry:

HTC DESIRE

ANDROID : 2.3.7

ROM: MildWild CM-5.0

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχω κανει βλακεια :p

Λοιον εχω το htc desire δεν ειναι root ηθελα να ελευθερωσω λιγο χωρο στο κινητο

πηγα στη διαχειριση εφαρμογων και εκανα εκκαθαριση δεδομενων σε πολλες εφαρμογες

τωρα στο market οταν παω να κατεβασω καποια εφαρμογη η να κανω αναβαθμιση σε καποια που εχω γραφει εκκινηση ληψης και μενει εκει δεν κατεβαζει τιποτα

Τι να κανω???:worry:

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Δοκίμασε κανά reboot πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι τα φώτα σας.

Προσπαθώ από το native internet drowser του κινητού μου (Galaxy ACE με 2.2 froyo) να μπω σε κάποιες σελίδες που έχουν flash αλλά μου βγάζει μία γκρίζα οθόνη.

Σκέφτηκα λοιπόν να κατεβάσω κάποιο άλλο browser ή κάποιο flash player.

 

Ενω όταν μπαίνω στο market.android.com βλέπω (με search) ΚΑΙ το "Adobe Flash Player 10.3" ΚΑΙ το "Firefox"

όταν κάνω search στο market από το κινητό μου για να τα εγκαταστήσω ΔΕ μου τα βρίσκει. Καμία ιδέα?

(Στο κινητό έχω το market 2.3.6)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι τα φώτα σας.

Προσπαθώ από το native internet drowser του κινητού μου (Galaxy ACE με 2.2 froyo) να μπω σε κάποιες σελίδες που έχουν flash αλλά μου βγάζει μία γκρίζα οθόνη.

Σκέφτηκα λοιπόν να κατεβάσω κάποιο άλλο browser ή κάποιο flash player.

 

Ενω όταν μπαίνω στο market.android.com βλέπω (με search) ΚΑΙ το "Adobe Flash Player 10.3" ΚΑΙ το "Firefox"

όταν κάνω search στο market από το κινητό μου για να τα εγκαταστήσω ΔΕ μου τα βρίσκει. Καμία ιδέα?

(Στο κινητό έχω το market 2.3.6)

 

Αν είσαι ρουτ, δοκίμασε με market enabler και βάλε US.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...