Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι φιλε μου παρα πολλες φορες αλλα τιποτα :(

εχεις βαλει κανενα θεμα; εισαι ρουτ με custom rom;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειμαι root,μεχρι και επαναφορα της συσκευης εκανα και παλι τα ιδια :(

 

οσο και να εψαξα στο google δεν βρηκα πουθενα την λυση

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε αυτό το e-mail απο το μάρκετ αλλα δεν κατάλαβα γιατί καταργήθηκε η εφαρμογή

 

You are receiving this message to inform you of a critical issue affecting your Android Market account.

 

Hello,

 

This is confirmation that “Android Market Security Tool March 2011” has been successfully run on your device. This means that the malware recently suspended from Android Market is not on your device and the unauthorized access created by this malware is not present.

 

If you have any further questions, please visit the Android Market Help Center.

 

Regards,

The Android Market Team

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να καταργήθηκε κάποια εφαρμογή!

Λέει ότι απλά εγκαταστάθηκε η εφαρμογή που ελέγχει για τον "ιό" που είχε κυκλοφορήσει για το android και δεν εντόπισε τίποτα ύποπτο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να καταργήθηκε κάποια εφαρμογή!

Λέει ότι απλά εγκαταστάθηκε η εφαρμογή που ελέγχει για τον "ιό" που είχε κυκλοφορήσει για το android και δεν εντόπισε τίποτα ύποπτο...

 

Στο κινητό μου εβγαλε μήνυμα οτι καταργήθηκε η εφαρμογή απο το κινητό και για περισσότερες πληροφόρίες να τσεκάρω το ε μαιλ.. ;)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι καταργήθηκε η εφαρμογή Android Market Security Tool March 2011, αυτό έγινε αυτόματα από την google για το λόγο ότι δε βρέθηκε σφάλμα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και Χριστός Ανέστη! είχα διαβάσει ότι κάποια άτομα ειχαν βάλει εφαρμογές με ιούς στο market και η google τις βρήκε και τις σβήνει και από το market και από τα κινητά των χρηστών. Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε 'σένα!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το Android Market μολις παταω να δω της νεες εφαρμογες κλείνει με το μήνυμα:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά."

 

εκανα απεγκατασταση της ενημερωσης του market μια φορα και επανηλθε αλλα απο εχθες παλι τα ιδια και δεν επανερχεται με τιποτα:(

 

πειτε καμια λυση ρε παιδια..

 

χριστος ανεστη

και σε μενα συμβαινει αυτο. πως κανεις απεγκατασταση το μαρκετ κ μετα εγκατασταση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη

και σε μενα συμβαινει αυτο. πως κανεις απεγκατασταση το μαρκετ κ μετα εγκατασταση;

 

Απο τις εφαρμογες σβηνεις τις ενημερωσεις, με TB παγωνεις το market update

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χριστος ανεστη

και σε μενα συμβαινει αυτο. πως κανεις απεγκατασταση το μαρκετ κ μετα εγκατασταση;

 

Και να το κάνεις αυτό δεν κερδίζεις τίποτα. Πρόκειται για πρόβλημα στο market, όχι στη συσκευή/rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να το κάνεις αυτό δεν κερδίζεις τίποτα. Πρόκειται για πρόβλημα στο market, όχι στη συσκευή/rom.

 

οταν κανεις αυτο, το προβλημα (που φυσικα ειναι του market) σταματαει

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Απο τις εφαρμογες σβηνεις τις ενημερωσεις, με TB παγωνεις το market update

 

το update market μπορω να το σταματησω αν δεν ειμαι root???

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από τη διαχείριση εφαρμογών μπορείς να απεγκαταστήσεις το update του market ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από τη διαχείριση εφαρμογών μπορείς να απεγκαταστήσεις το update του market ;)

 

Μπα δεν γινετε δεν σε αφηνει να επιλεξεις απεγκατασταση..

 

Εννοω την εφαρμογη update market και οχι τις ενημερωσεις του market

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω κι εγώ για απεγκατάσταση του market αλλά για απεγκατάσταση ενημερώσεων. Αν δε στο γράφει, απλά δε θα έχει μπει ενημέρωση στο market σου... Για την εφαρμογή update market φαντάζομαι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός αν οι task killers απαιτούν root, που δε θυμάμαι κάτι τέτοιο...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τις ενημερωσεις τις κανω απεγκατασταση αλλα επειδη η εφαρμογη update market ξεκιναει μονη της και ενημερωνει παλι αυτοματα το market ηθελα να σταματησω το προγραμμα ενημερωσεις του market να ξεκιναει μονο του..

διαβασε το post 6

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=27273

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αντιμετωπιζω το προβλημσ με το android market στις νεες εφαρμογες βγαζει android venting αναγκαστικο κλεισιμο εκανα επανακινηση διεγραψα το εμαιλ εκσνα καθαρισμο μνημης τιποτα σημερα ειδα το προβλημα οτι υπαρχει και σε αλλες συσκευες αρα ειναι προβλημα του μσρκετ και δεν ξερω αν εχει ενημερωσει κανεις για το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να έχω ο ίδιος το πρόβλημα, μήπως αυτό βοηθάει;

 

yep, επίσης αν είσαι ρουτ τότε ένα απλό wipe του market από το titanium λύνει το πρόβλημα :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο θελω να μαθω αν δεν ειμαι root μπορω να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις? γιατι εβαλα το startup cleaner και δεν βρηκα πουθενα το προγραμμα ενημερωσεις του market :(
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη

υπαρχει καποιο προγραμμα που να σβηνει ολες τις cache ολων των εφραμογων που εχω εγκατεστημενες?? κατι τετοιο ελευθερωνει καποιο χωρο στην μνημη ή δεν αξιζει τον κοπο???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη

υπαρχει καποιο προγραμμα που να σβηνει ολες τις cache ολων των εφραμογων που εχω εγκατεστημενες?? κατι τετοιο ελευθερωνει καποιο χωρο στην μνημη ή δεν αξιζει τον κοπο???

 

Αξίζει και παραξίζει.

 

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.acc.free&feature=search_result

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο θελω να μαθω αν δεν ειμαι root μπορω να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις? γιατι εβαλα το startup cleaner και δεν βρηκα πουθενα το προγραμμα ενημερωσεις του market :(

Λογικά χωρίς root δεν μπορείς να κάνεις κάτι...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...