Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζετε από μαρκετ τώρα τώρα; Κόλλησε αυτό ή εγώ; Μέχρι και ρομ άλλαξα και τίποτα.

 

edit: το μόνο που δεν μου κατεβάζει για κάποιο λόγο είναι το launcherpro...

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας,αγόρασα το samsung galaxy ace και προσπάθησα για πρώτη φορα να κατεβάσω απο το android market και κολλάει στο "εκκινηση ληψης".στο support που κοιταξα λέει οτι πρέπει να έχω ανοιχτό το google talk,ισχύει?μου φένεται παράξενο!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,αγόρασα το samsung galaxy ace και προσπάθησα για πρώτη φορα να κατεβάσω απο το android market και κολλάει στο "εκκινηση ληψης".στο support που κοιταξα λέει οτι πρέπει να έχω ανοιχτό το google talk,ισχύει?μου φένεται παράξενο!!

 

τα παθαινει κατι τετοια το market που και που...δοκιμασε να κανεις restart τη συσκευη διαφορετικα κανε εκκαθαριση δεδομενων πηγαινοντας: ρυθμισεις-->εφαρμογες-->διαχειριση εφαρμογων-->ολα-->market-->εκκαθαριση δεδομενων...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τα κανα αυτα και παλι τπτ,εντομεταξι ούτε το google talk μου ανοιγει,μηπως πρέπει να χω gmail?

 

Εννοείται.Αν δεν έχεις λογαριασμό gmail το κινητό ουσιαστικά δεν είναι λειτουργικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τα κανα αυτα και παλι τπτ,εντομεταξι ούτε το google talk μου ανοιγει,μηπως πρέπει να χω gmail?

 

αμαν...:wacko:

εννοειται φιλε μου οτι πρεπει να εχεις gmail...ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις μολις παρεις μια ανδροειδη συσκευη στα χερια σου...φτιαξε λοιπον ενα και δοκιμασε :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εκανα και λογαριασμο gmail και τπτ ούτε ανοιγει πάλι το google talk.τι να κάνω ρε παιδια help.

 

οκ παιδια έκανα επαναφορα των εργοστασιακών ξαναβαλα τα mail και ολα οκ,δε ξέρω τι εφτεξε πριν

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post. Αν θες να προσθέσεις κάτι σ'ένα μήνυμα μπορείς να το κάνεις με το κουμπί τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις ηδη μεσω google checkout απο το pc ομως αν μπεις

 

ps ******* απλα μπορεις να τις δεις κ ποσο κανουν , δε σ αφηνει γι αγορα

Edited by super_sayian
Link to comment
Share on other sites

μπορεις ηδη μεσω google checkout απο το pc ομως αν μπεις

Αλήθεια; Μπορεί κάποιος χωρίς market enabler να αγοράσει απο Ελλάδα απο το pc του εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Μπορεί κάποιος χωρίς market enabler να αγοράσει απο Ελλάδα απο το pc του εφαρμογές;

 

Όχι δυστυχώς ,δεν σε αφήνει αν δεν είσαι ρουτ με μάρκετ enabler.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... αν έχεις ενεργοποιημένο το sync my data with google... όταν κάνεις uninstall και μετά ξανά install μια εφαρμογή, σου κρατάει τις ρυθμίσεις;

 

Ποτέ δεν μου έχει δουλέψει κάτι τέτοιο και με ενοχλεί. Ακόμα και το iOS κάνει backup. Σβήνεις angry birds, ξαναβάζεις angry birds και συνεχίζεις από εκεί που ήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... αν έχεις ενεργοποιημένο το sync my data with google... όταν κάνεις uninstall και μετά ξανά install μια εφαρμογή, σου κρατάει τις ρυθμίσεις;

 

Ποτέ δεν μου έχει δουλέψει κάτι τέτοιο και με ενοχλεί. Ακόμα και το iOS κάνει backup. Σβήνεις angry birds, ξαναβάζεις angry birds και συνεχίζεις από εκεί που ήσουν!

Το "Sync my data" όχι, δεν το κάνει αυτό - αν και θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα. Ίδιες ρυθμίσεις παντού! (Βέβαια θα ήταν και πονοκέφαλος για την Google, το Titanium Backup που το κάνει αυτό δημιουργεί χίλια-δυο προβλήματα αν το κάνεις ανάμεσα σε αρκετά διαφορετικές ROM).

Αν απεγκαταστήσεις όμως μια εφαρμογή και την ξαναβάλεις δεν σου κρατάει τις ρυθμίσεις; Είχα την εντύωση πως τις κρατάει, χωρίς να είμαι σίγουρος όμως...

Link to comment
Share on other sites

Το "Sync my data" όχι, δεν το κάνει αυτό - αν και θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα. Ίδιες ρυθμίσεις παντού! (Βέβαια θα ήταν και πονοκέφαλος για την Google, το Titanium Backup που το κάνει αυτό δημιουργεί χίλια-δυο προβλήματα αν το κάνεις ανάμεσα σε αρκετά διαφορετικές ROM).

Αν απεγκαταστήσεις όμως μια εφαρμογή και την ξαναβάλεις δεν σου κρατάει τις ρυθμίσεις; Είχα την εντύωση πως τις κρατάει, χωρίς να είμαι σίγουρος όμως...

 

Δεν ξέρω τι ρυθμίσεις μπορεί να κρατάει.. το μόνο που παρατήρησα ήταν για wifi κωδικούς που έγραφε αλλά δεν το δοκίμασα. Θα δω όταν πάω σπίτι αν θα μπει αυτόματα ή αν πρέπει να βάζω πάλι κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ρυθμίσεις μπορεί να κρατάει.. το μόνο που παρατήρησα ήταν για wifi κωδικούς που έγραφε αλλά δεν το δοκίμασα. Θα δω όταν πάω σπίτι αν θα μπει αυτόματα ή αν πρέπει να βάζω πάλι κωδικούς.

Τους WiFi κωδικούς τους κρατάει, όπως και άλλες διάφορες ρυθμίσεις - ακόμα και ανάμεσα σε τελείως διαφορετικές ROM! Το έχω δοκιμάσει.

Εγώ εννοούσα ρυθμίσεις 3rd party προγραμμάτων, πχ τα save για παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τους WiFi κωδικούς τους κρατάει, όπως και άλλες διάφορες ρυθμίσεις - ακόμα και ανάμεσα σε τελείως διαφορετικές ROM! Το έχω δοκιμάσει.

Εγώ εννοούσα ρυθμίσεις 3rd party προγραμμάτων, πχ τα save για παιχνίδια.

 

Τις ρυθμίσεις τις κρατάει όταν οι εφαρμογές αποθηκεύουν δεδομένα στην κάρτα μνήμης.

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν αγοράσω μια κάρτα της AT&T και τη βάλω στο κινητό μου, θα μπορώ να έχω πρόσβαση στις paid εφαρμογες του μαρκετ, ανεξάρτητα απο το αν ειμαι στην Ελλάδα;; Κι αν κατεβάσω paid εφαρμογες και ξαναβάλω την δική μου sim (ελληνικη), θα μεινουν οι αγορασμενες εφαρμογες ή θα χαθούν;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν αγοράσω μια κάρτα της AT&T και τη βάλω στο κινητό μου, θα μπορώ να έχω πρόσβαση στις paid εφαρμογες του μαρκετ, ανεξάρτητα απο το αν ειμαι στην Ελλάδα;; Κι αν κατεβάσω paid εφαρμογες και ξαναβάλω την δική μου sim (ελληνικη), θα μεινουν οι αγορασμενες εφαρμογες ή θα χαθούν;;

Ευχαριστώ!

 

ΝΑΙ μπορείς να αγοράσεις και οι εφαρμογές θα μείνουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια...πριν απο κανα 2 εβδομαδες πηρα το xperia x8...προσπαθω να κατεβασω παιχνιδια και εφαρμογες απο το market...και δεν γινεται ..παταω εγκατασταση σε καποιο παιχνιδι ή εφαρμογη και μετα ενω περιμενω να κατεβει μου λεει η ληψη δεν ηταν επιτυχης!προσπαθηστε ξανα.!.....τι να κανω.>>??ενημερωνω πως δεν ξερω και πολλα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις internet στο κινητό; Καλύτερα να δοκιμάσεις αφού συνδεθείς σε κάποιο WiFi ώστε να μην χρεωθείς κι όλας αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ μπορείς να αγοράσεις και οι εφαρμογές θα μείνουν.

Οι εφαρμογές θα μείνουν αλλά για να μπορείς να τις κάνεις update πρέπει να ξαναβάλεις την ξένη sim.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...πριν απο κανα 2 εβδομαδες πηρα το xperia x8...προσπαθω να κατεβασω παιχνιδια και εφαρμογες απο το market...και δεν γινεται ..παταω εγκατασταση σε καποιο παιχνιδι ή εφαρμογη και μετα ενω περιμενω να κατεβει μου λεει η ληψη δεν ηταν επιτυχης!προσπαθηστε ξανα.!.....τι να κανω.>>??ενημερωνω πως δεν ξερω και πολλα

 

με τι εισουν συνδεμενος?????

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το Android Market μολις παταω να δω της νεες εφαρμογες κλείνει με το μήνυμα:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά."

 

εκανα απεγκατασταση της ενημερωσης του market μια φορα και επανηλθε αλλα απο εχθες παλι τα ιδια και δεν επανερχεται με τιποτα:(

 

πειτε καμια λυση ρε παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Αντί για απεγκατάσταση της ενημέρωσης του market, δοκίμασες να του κάνεις καθαρισμό δεδομένων/προσωρινής μνήμης;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...