Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάφερε κανείς να κάνει install κάποια εφαρμογή μέσω του site?

 

Ναι, και μάλιστα γίνεται και πάρα πολύ γρήγορα! :)

 

Λέτε να κάνουμε κάνα ομαδικό petition στη google να εχουμε κ εμεις paid εφαρμογες? :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μάλιστα γίνεται και πάρα πολύ γρήγορα! :)

 

Λέτε να κάνουμε κάνα ομαδικό petition στη google να εχουμε κ εμεις paid εφαρμογες? :)

εμενα δεν κανει Install, βεβαια ισως φταιει που εχω 2.3

επισης δεν μπαινει σε καμια κατηγορια. αλλα δε με πειραζει καθολου, μολις σημερα ανοιξε :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει γενικά προβλήματα. Στην αρχή δε μπορούσα να κόβω καν. Τώρα φαίνεται να μου δουλευτεί οκ.

 

Sent from my Desire HD using morse code.

Link to comment
Share on other sites

Από τι λέει στην αντιμετώπιση προβλημάτων, οι έχοντες android 1.6 με το market του 2007 αντιμετωπίζουν προβλήματα και προσπαθούν να τα επιλύσουν...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασε κι εμένα την πρώτη εφαρμογή που του έβαλα να εγκαταστήσει μέσω του νέου Web Android Market..!

Εξαιρετική κίνηση από την Google. Τόσο απλό. Απλά να έχεις ανοικτό το WiFi του κινητού σου και στέλνεις εφαρμογές από τον υπολογιστή. Πλέον μόνο οι Paid Apps μένουν για να ολοκληρωθεί το πακέτο. :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Στην λιστα απ οτι βλεπω μου δειχνει ολες τις εφαρμογες που εχω χρησιμοποιησει....εχει βρει κανεις τροπο να σβηνουμε εφαρμογες (απο την λιστα) που προφανως δεν θελω να ξανακανω install....? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το market απέκτησε και σελίδα

https://market.android.com/

 

γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αγοράσουμε paid εφαρμογές στην Ελλάδα χωρίς rootάρισμα και market enabler;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ποιος γνωριζει με ποια εφαρμογη μπορω να κλειδωσω κρυψω αρχεια-φακελους στο 845 joy android 2.1 ; δεν μπορω να βρω κατι αλλα σιγουρα κατι υπαρχει......
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδεθεί μέσω proxy ;; μήπως δουλέψουν οι paid εφαρμογές έτσι.εκτός και αν χρησιμοποιεί την χώρα του δηλωμένου κινητού...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασε κι εμένα την πρώτη εφαρμογή που του έβαλα να εγκαταστήσει μέσω του νέου Web Android Market..!

Εξαιρετική κίνηση από την Google. Τόσο απλό. Απλά να έχεις ανοικτό το WiFi του κινητού σου και στέλνεις εφαρμογές από τον υπολογιστή. Πλέον μόνο οι Paid Apps μένουν για να ολοκληρωθεί το πακέτο. :D

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδεθεί μέσω proxy ;; μήπως δουλέψουν οι paid εφαρμογές έτσι.εκτός και αν χρησιμοποιεί την χώρα του δηλωμένου κινητού...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

αν κ δε το παρατηρεις κατευθειαν ,το μαρκετ , ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ εφαρμογες

απλα τις κανεις αναζητηση , στο search κ πληρωνεις κανονικοτατα , απλα δεν εχει tab να φαινονται στην αρχικη οθονη

Link to comment
Share on other sites

αν κ δε το παρατηρεις κατευθειαν ,το μαρκετ , ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ εφαρμογες

απλα τις κανεις αναζητηση , στο search κ πληρωνεις κανονικοτατα , απλα δεν εχει tab να φαινονται στην αρχικη οθονη

 

Παιζει να εχει ρολο απο που ειναι το κινητο η ο λογαριασμος google γιατι εγω που ειμαι αγγλια με εχει τρελανει το tab με τις πληρωμενες εφαρμογες. Και κατα εναν περιεργο λογο :O οι πληρωμενες εφαρμογες στην αναζητηση πεφτουν πρωτες :P Γιατι αραγε :cool:

Link to comment
Share on other sites

αν κ δε το παρατηρεις κατευθειαν ,το μαρκετ , ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ εφαρμογες

απλα τις κανεις αναζητηση , στο search κ πληρωνεις κανονικοτατα , απλα δεν εχει tab να φαινονται στην αρχικη οθονη

 

Τις δείχνει, αλλά όταν πας να αγοράσεις και να επιλέξεις συσκευή, σου λέει "This item cannot be installed on your device":(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας εμφανίζονται σωστά οι σελίδες μέσα στις διάφορες κατηγορίες? πχ αν πατησω στα προγραμματα στο communication μου εμφανίζεται κανονικά η σελίδα απλά εκεί που πρέπει να υπάρχουν εφαρμογές δεν εμφανίζεται τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας εμφανίζονται σωστά οι σελίδες μέσα στις διάφορες κατηγορίες? πχ αν πατησω στα προγραμματα στο communication μου εμφανίζεται κανονικά η σελίδα απλά εκεί που πρέπει να υπάρχουν εφαρμογές δεν εμφανίζεται τπτ!

 

κι εμένα το ίδιο! Λογικά ακόμα το σετάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι βρήκα για το πρόβλημα με τις κατηγορίες... Το παρακάτω είναι από το αντίστοιχο thread που έχω ανοίξει στο help του market...

 

I think i found a hint about our problem...

 

<div id="featured-lists-tab-1" class="padded-browse-carousel" data-analyticsid="top-paid"><div class="carousel-mini"><div class="carousel-pages" style="height: 0px; "><div class="carousel-pages-wrapper" data-analyticsid="top-paid"></div></div><div class="carousel-pagination" style="display: none; "></div></div></div>

 

 

That's the code from a category page... I think it's trying to display on this first page the top paid apps, but in greece we dont have paid apps enabled, so i get a blank screen instead of having the top free apps like the market home page!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως ξέρουμε πότε θα μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στις επί πληρωμή εφαρμογές του Android market? Εννοώ μέσω της εφαρμογής του κινητού. Άραγε θα'χουμε τη δυνατότητα να αγοράσουμε μια εφαρμογή με χρέωση στο λογαριασμό του τηλεφώνου μας? Στο ovi store της Nokia υπάρχει εδώ και αρκετό καιρό η σχετική επιλογή και είναι πολύ βολική. Μακάρι να φροντίσει γι'αυτό η Google. :)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως ξέρουμε πότε θα μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στις επί πληρωμή εφαρμογές του Android market? Εννοώ μέσω της εφαρμογής του κινητού. Άραγε θα'χουμε τη δυνατότητα να αγοράσουμε μια εφαρμογή με χρέωση στο λογαριασμό του τηλεφώνου μας? Στο ovi store της Nokia υπάρχει εδώ και αρκετό καιρό η σχετική επιλογή και είναι πολύ βολική. Μακάρι να φροντίσει γι'αυτό η Google. :)

 

Νομίζω πλέον μπορείς να αγοράζεις μέσα από το http://market.android.com

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον μπορείς να αγοράζεις μέσα από το http://market.android.com

 

Δυστυχώς μόνο οι ρουτ μπορούμε και βλέπουμε τις επί πληρωμή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο οι ρουτ μπορούμε και βλέπουμε τις επί πληρωμή.

 

Αλήθεια; Δηλαδή αν δεν είσαι ρουτ πως το καταλαβαίνει το site...; Περίεργα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Δηλαδή αν δεν είσαι ρουτ πως το καταλαβαίνει το site...; Περίεργα πράγματα!

 

Εννοεί ότι μπορεί να τις βλέπει από το κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω το google maps στο market. Εχω HTC Desire.

Θελω να περασω την εκδοση με τους offline maps.

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για τις paid εφαρμογές χρησιμοποιούμε την έκδοση του market για υπολογιστή. Δε γνωρίζουμε αν και πότε θα ενσωματωθεί η δυνατότητα να αγοράζουμε εφαρμογές με χρέωση λογαριασμού τηλεφώνου?
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχω προβλημα μετο android market!

 

ενω έχω εγκαταστήσει κανονικά το λογαριασμο gmail

 

οταν πας να κατεβασω εφαρμογη μου πεταει ενα μυνημα

 

"There are no android phones associated with this account. Please sign in with a different account."

 

τι μπορω να κάνω; μπορει να βοηθησει κανένας;εχει καποιος σχετικο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Aυτό στο λέει στο κινητό ή στον υπολογιστή; Αν στο λέει στον υπολογιστή, άνοιξες πρώτα το ιντερνετ στο κινητό σου;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...