Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά χωρίς root δεν μπορείς να κάνεις κάτι...

 

χωρις να εισαι root δεν μπορεις να πειραξεις εφαρμογες του συστηματος

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει λεξικό english-greek που να μην χρειάζεται σύνδεση στο internet?

 

Διαλεξε. Εγω χρησιμοποιω το Ιταλοαγγλικο και απο τις δυο εταιρειες και δεν χρειαζονται συνδεση.

https://market.android.com/details?id=com.slovoed.english_greek.compact&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.mobisystems.msdict.embedded.wireless.collins.mltenel&feature=search_result

 

Αν και καλυτερο θα ηταν να ρωτουσες στο σωστο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3610214#post3610214

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λεξικό english-greek που να μην χρειάζεται σύνδεση στο internet?

 

εγω εχω το colordict.. ειναι δωρεαν και πολυ καλο

 

παιδιά να κάνω μία ερώτηση για να μη παιδεύομαι τζάμπα;

για να αγοράσω μία εφαρμογή από το market δεν γίνεται να την κατεβάσω στον υπολογιστή, μετά να τη μεταφέρω στο κινητό, και από εκεί να κάνω εγκατάσταση;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Δεν μπορείς να αγοράσεις/κατεβάσεις μια εφαρμογή επίσημα από το market στον υπολογιστή σου, αλλά μόνο στο κινητό σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το google earth το βλέπετε ως free εφαρμογή στο κινητό; εγώ θέλω να το κατεβάσω αλλά δεν το βλέπω.. αντίθετα, το βλέπω ως free στο market από τον υπολογιστή!
Link to comment
Share on other sites

το google earth το βλέπετε ως free εφαρμογή στο κινητό; εγώ θέλω να το κατεβάσω αλλά δεν το βλέπω.. αντίθετα, το βλέπω ως free στο market από τον υπολογιστή!

 

Μάλλον θέλει market enabler. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποιες εφαρμογές (π.χ. Youtube) δεν τις δείχνει το ελληνικό μάρκετ ας είναι free.

Link to comment
Share on other sites

το google earth το βλέπετε ως free εφαρμογή στο κινητό; εγώ θέλω να το κατεβάσω αλλά δεν το βλέπω.. αντίθετα, το βλέπω ως free στο market από τον υπολογιστή!

Μάλλον θέλει market enabler. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποιες εφαρμογές (π.χ. Youtube) δεν τις δείχνει το ελληνικό μάρκετ ας είναι free.

Yep, σίγουρα θέλει market enabler :)

Δυστυχώς αν θες να κατεβάσεις το Google Earth, το ρουτ μαζί με την εφαρμογή που ανέφερε ο jastonas είναι μονόδρομος.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το μάρκετ... δεν ξέρω αν είναι θέμα Google η του κινητού μου(htc wildfire με official 2.2)... δεν μου εγκαθιστά όλες τις εφαρμογές και δεν κάνει ολες τις ενημερώσεις.. εχω πάνω απο 20mb και δεν είναι θεμα μνήμης γιατι πχ το Google translate το έβαλε κανονικά, το multiling το έβαλε κανονικά αλλά το ελληνικό plugin που είναι λίγα kb δεν το εγκαθιστά... στο handcent γίνεται η αναβάθμιση, στο ebuddy όχι.. έκανα εκαθαριση δεδομένων κλπ στο μάρκετ, μέχρι και απεγκατασταση των ενημερωσεων έκανα, αλλά τίποτα... καμία ιδέα τι παιζει; επίσης πως βάζω το καινούριο μάρκετ, γιατι τώρα είμαι με αυτό που είχε το τηλέφωνο στην αρχή;

 

ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΕΛΙΚΑ:

διέγραψα το αρχείο smdl2tmp1.asec από την sd, που ήταν μέσα στον φάκελο .android_secure

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω ενα προβλημα με το desire ,οταν μπαινω στο μαρκετ και πηγαινω στις εφαρμογες και μετα στις νεες εφαρμογες ,μολις παω να δω τις εφαρμογες ολες,δηλαδη να δω και αυτες που ειναι πιο κατω μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

λυπουμαστε

υπηρξε μη αναμενωμενη διακοπη της εφαρμογης market(διαδικασια com.android.nending).

προσπαθηστε ξανα

 

αναγκαστικο κλεισιμο

 

εχουμε καμια ιδεα που ειναι το προβλημα,απο οτι ειδα το κανει και σε αλλα κινητα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω ενα προβλημα με το desire ,οταν μπαινω στο μαρκετ και πηγαινω στις εφαρμογες και μετα στις νεες εφαρμογες ,μολις παω να δω τις εφαρμογες ολες,δηλαδη να δω και αυτες που ειναι πιο κατω μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

λυπουμαστε

υπηρξε μη αναμενωμενη διακοπη της εφαρμογης market(διαδικασια com.android.nending).

προσπαθηστε ξανα

 

αναγκαστικο κλεισιμο

 

εχουμε καμια ιδεα που ειναι το προβλημα,απο οτι ειδα το κανει και σε αλλα κινητα αυτο.

Αυτό το είχα επισημάνει κ εγώ πριν καμιά βδομάδα στο thread του desire, γίνεται σε πολλούς όπως και σε μένα και προς το παρόν δεν υπάρχει λύση.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα επισημάνει κ εγώ πριν καμιά βδομάδα στο thread του desire, γίνεται σε πολλούς όπως και σε μένα και προς το παρόν δεν υπάρχει λύση.

αρα δεν ειναι προβλημα του κινητου,ειναι προβλημα του μαρκετ ?

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι προβλημα του κινητου,ειναι προβλημα του μαρκετ ?

είναι πρόβλημα του Μάρκετ, της google τέλος πάντων και όχι δικό μας:)

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξαφνικα δεν μου κανει install εφαρμογες απο το site του android,

παρα μονο απο το τηλεφωνο.

Στον λογαριασμο market οποια εφαρμογη προσπαθω να κατεβασω

δειχνει οτι η εγκατασταση ολοκληρωθηκε αλλα δεν ερχεται στο τηλεφωνο.

Οταν μπω απο το τηλεφωνο στο market την ιδια εφαρμογη μου την

δειχνει οχι εγκατεστημενη και μολις πατησω install την

κατεβαζει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες, οταν εκανα ενημερωση σε ορισμενες εφαρμογες, στο τελος οταν πηγαινε να τις κανει εγκατασταση εβγαζε ενα ερωτηματικο, και ελεγε οτι η εγκατασταση δεν ηταν επιτυχης.

Αυτο το εκανε στο Google Docs, το απεγκατεστησα, και εκανα καινουρια εγκατασταση και ολα οκ. Χθες στο ConvetPad, οπου μετα απο ωρες που ξαναπροσπαθησα την εκανε κανονικα. Σημερα στο handcent sms, την κατεβαζει κανονικα, και στο τελος βγαζει το ερωτηματικο και λεει η εγκατασταση δεν ηταν επιτυχης. Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και μαρκετ και handcent αλλα τιποτα.

Εντωμεταξυ στο site του μαρκετ στο pc μου δειχνει οτι ειναι εγκατεστημενη, αλλα οταν παω να τη βρω στο κινητο απο το μαρκετ, δεν λεει οτι ειναι. Παταω εγκατασταση και βγαζει παλι το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

:(

Για σε ολους , είμαι νέος χρήστης στο android αγόρασα μόλις χθες ένα galaxy tab 7 και ένα 10,1 έχω πολλές απορίες αλλά το παλεύοντας θα το μάθω, μια από τις αποριες που εχω είναι αν υπάρχει πρόγραμμα για να μπορώ να βλέπω από τα tab το δίκτυο μου και συγκεκριμένα τον σκληρό του icy box server για να κάνω streaming video η μουσική.

Αν κάποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας με ενα παιδι στο thread του Desire S ειδα οτι τωρα πια το μαρκετ μου εμφανιζει και τις επι πληρωμη εφαρμογες.Και μαλιστα μου εχει ειδικη κατηγορια με τις κορυφαιες επι πληρωμη εφαρμογες και παιχνιδια.Μου το επιβεβαιωσε και το παιδι.Εσεις τις βλεπετε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται αυξάνουν τις χώρες με paid apps σε 131. Ο χάρτης εδώ δείχνει και την Ελλάδα :D

http://www.androidcentral.com/android-markets-international-paid-app-footprint-hit-131-countries

 

Και updated link με τις χώρες, με τη ελλάδα:

https://market.android.com/support/bin/answer.py?answer=143779

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

Eπειδή τώρα είδα την ερώτηση μου και μου φάνηκε παράξενη :p, εννοώ αν έχεις το internet ανοιχτό στο κινητό ταυτόχρονα με τον υπολογιστή...

Κι επίσης αν έχεις ορίσει τη συσκευή σου στο market.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από εκκαθάριση των δεδομένων του μάρκετ βλέπω πλέον και paid apps. Μπράβο Google ;-)

 

Sent from my Liquid Metal using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι θα αρχίσουμε να ξηλωνόμαστεεεεε:lol::lol:

Εχω περιέργεια πόσα θα φάμε σε εφαρμογές!!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πολλές πάντως εφαρμογές όπως το Tapatalk, Beautiful Widgets, δεν εμφανίζονται. Ακόμα και αυτές που είχα αγορασμένες και τις βλέπω από το site του android market, δεν μπορώ να τις στείλω σε καμία συσκευή.

 

Ας ελπίσουμε ότι το πρόβλημα είναι ότι απλώς οι developers πρέπει να τις κάνουν available και εδώ, και να το κάνουν σύντομα :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...