Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πριν κάμποσες μέρες έκανα update τα apps στο κινητό μου και αυτό κόλλησε και αναγκάστικα να το κλείσω στη μέση τις διαδικασίας..

από τότε

1on όταν πάταγα την επιλογή για να κάνει αυτόματα όλες τις ενημερώσεις μου τις κατέβαζε κανονικά αλλα όταν πήγαινε να τις εγκαταστήσει αποτύγχανε και μου βγάζε "η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής" και

2on όταν πάω να κατεβάσω κάποιες άλλες εφαρμογές από το market, οποτε του γουστάρει τις εγκαθιστά, ενώ σε άλλες μου ξαναβγάζει το ίδιο παραπάνω μήνυμα...

..να πω ότι και restart έκανα το κινητό και έχω ελέξει τον χώρο που έχω στη μνήμη και υπάρχει αρκετός διαθέσιμος...

 

ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει και να μου προτείνει κάτι να κάνω??

 

 

//απο ότι βλέπω σε άλλα ξένα sites που έψαξα το πρόβλημα είναι γενικό και έχει συμβεί σε πολλές συσκευές(γι αυτό κάνω αυτο το thread). Από ότι λένε σχετίζεται με την νέα έκδοση του Google maps.. εχω κάνει όλα όσα προτείνουν αλλα το πρόβλημα συνεχίζει.. αν σε κάποιον έχει συμβεί το ίδιο και ξέρει πως διορθώνεται ας το πει γιατι πλέον δε μπορω να κατεβάσω τίποτα απο το market..

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους! εχω μια απορια κ ηθελα να την μοιραστω μαζι σας.

επειδη μετα απο αρκετο (δυστηχως) καιρο καταφερα να ξαναεχω android κινητο,

το market πλεον εμφανιζει και τις εφαρμογες που ειναι με πληρωμη??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν κάμποσες μέρες έκανα update τα apps στο κινητό μου και αυτό κόλλησε και αναγκάστικα να το κλείσω στη μέση τις διαδικασίας..

από τότε

1on όταν πάταγα την επιλογή για να κάνει αυτόματα όλες τις ενημερώσεις μου τις κατέβαζε κανονικά αλλα όταν πήγαινε να τις εγκαταστήσει αποτύγχανε και μου βγάζε "η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής" και

2on όταν πάω να κατεβάσω κάποιες άλλες εφαρμογές από το market, οποτε του γουστάρει τις εγκαθιστά, ενώ σε άλλες μου ξαναβγάζει το ίδιο παραπάνω μήνυμα...

..να πω ότι και restart έκανα το κινητό και έχω ελέξει τον χώρο που έχω στη μνήμη και υπάρχει αρκετός διαθέσιμος...

 

ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει και να μου προτείνει κάτι να κάνω??

 

 

//απο ότι βλέπω σε άλλα ξένα sites που έψαξα το πρόβλημα είναι γενικό και έχει συμβεί σε πολλές συσκευές(γι αυτό κάνω αυτο το thread). Από ότι λένε σχετίζεται με την νέα έκδοση του Google maps.. εχω κάνει όλα όσα προτείνουν αλλα το πρόβλημα συνεχίζει.. αν σε κάποιον έχει συμβεί το ίδιο και ξέρει πως διορθώνεται ας το πει γιατι πλέον δε μπορω να κατεβάσω τίποτα απο το market..

Aν όντως σχετίζεται με το google maps (πράγμα που μου φαίνεται παράξενο) πήγαινε και απεγκατέστησε την τελευταία του έκδοση και βάλε κάποια παλιότερη. Επίσης πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών και καθάρισε την προσωρινή μνήμη και τα δεδομένα της εφαρμογής market ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια:

Ειχα πριν λιγες μερες το LG Optimus 2X και καταβασα εφαρμογες απο το Android Market

Το πουλησα και πηρα το SGS2 και καταβαζω απο Android Market παλι εφαρμογες.

Στο Android Market στις ρυθμισεις του λογαριασμου μου φαιονται και τα 2 κινητα. Το παλιο LG που δεν υπαρχει πλεον και το νεο SGS2.

Πως μπορω το παλιο LG να το σβησω? Σε πολλες εφαρμογες μου λεει οτι εχει εγκατασταθει επειδη την ειχα περασει στο LG. Το SGS2 δεν την εχει ομως.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψες τον λογαριασμό σου στο 2Χ όταν το πούλησες; αν όχι, τότε αυτός που το έχει το χρησιμοποιεί με τον λογαριασμό σου, και γι αυτό φαίνεται στο market.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια:

Ειχα πριν λιγες μερες το LG Optimus 2X και καταβασα εφαρμογες απο το Android Market

Το πουλησα και πηρα το SGS2 και καταβαζω απο Android Market παλι εφαρμογες.

Στο Android Market στις ρυθμισεις του λογαριασμου μου φαιονται και τα 2 κινητα. Το παλιο LG που δεν υπαρχει πλεον και το νεο SGS2.

Πως μπορω το παλιο LG να το σβησω? Σε πολλες εφαρμογες μου λεει οτι εχει εγκατασταθει επειδη την ειχα περασει στο LG. Το SGS2 δεν την εχει ομως.

 

https://market.android.com/

Ο Λογαριασμός μου Market

Ρυθμίσεις

Optimus 2X - Επεξεργασία

Απόκρυψη στα μενού

Ενημέρωση.-

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/

Ο Λογαριασμός μου Market

Ρυθμίσεις

Optimus 2X - Επεξεργασία

Απόκρυψη στα μενού

Ενημέρωση.-

απο τη στιγμη που χρησιμοποιεις τον ιδιο λογαριασμο τοτε η παλια συσκευη παραμενει εκει παντα ,απλα διαλεγεις σε ποια απο τις 2 θα κανεις την εγκατασταση που θες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. Εκανα αποκρυψη το LG αλλα οπως ειπατε συνεχιζει να υπαρχει, απλα δεν φαινεται.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διέγραψες τον λογαριασμό σου στο 2Χ όταν το πούλησες; αν όχι, τότε αυτός που το έχει το χρησιμοποιεί με τον λογαριασμό σου, και γι αυτό φαίνεται στο market.

 

Δεν ισχύει αυτό. Όσες συσκευές έχω πουλήσει έχουν φύγει από τα χέρια μου μετά από hard reset. Ωστόσο στο market τις βλέπω όλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα πρόβλημα με το market. Ενώ κατεβάζω κανονικά applications για μία μέρα μετά από factory reset, την επόμενη με το που πατάω install, δείχνει στιγμιαία το downloading στο notifications και μετά εξαφανίζεται και δεν γίνεται τπτ. Το κάνει για οποιοδήποτε application. Δοκίμασα να κάνω clear στα πάντα, να κάνω uninstall όλα τα applications, διαφορετικούς λογαριασμούς gmail κτλ κτλ. Τίποτα δεν δουλεύει αν δεν γίνει factory reset. Μέχρι και διαφορετικές ROM έφτασα να δοκιμάζω αλλά τζίφος.

Το έχει συναντήσεις κανείς άλλος αυτό;

 

Και ένα printout του adb catlog

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο αλλα δεν ειδα να του δωθηκε λυση.Εγω εχω δοκιμασει απο αλλα market που εχω εγκαταστησει στο κινητο και δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει στην εξής απορία:

Έχω καιρό που παίζω το Drag Racing και το έχω προχωρήσει πάρα πολύ. Σκέφτομαι λοιπόν να περάσω custom Rom αφού επίσημα πλέον σταματάμε να ελπίζουμε για Gingerbread, αλλά πώς θα σώσω την πρόοδο που έχω κάνει ως τώρα στο παιχνίδι; Απ'ότι έχω καταλάβει τα games όλα είναι κατοχυρωμένα στο Cloud οπότε θα εγκατασταθούν αυτόματα στην καινούρια Rom από το Market, ισχύει αυτό; Αλλά δε θα συνεχίσω από εκεί που ήμουν, σωστά;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

η λύση είναι αφού κάνεις root να βάλεις το titanium backup και να πάρεις ένα πλήρες backup του παιχνιδιού αλλά και των υπόλοιπων εφαρμογών σου.μετά θα βάλεις την νέα ρομ και θα επαναφέρεις το backup και έτσι θα έχεις την νέα ρομ αλλά με τις ρυθμίσεις και εφαρμογές χρήστη που έχεις τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Από το cloud δεν πρόκειται να ανακτηθούν και δεδομένα της εφαρμογής (δηλαδή ότι έχεις κάνει μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, αλλά μόνο η εφαρμογή).

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.καινουργιος στο φορουμ.εχω ενα προβλημα παιδια.αγορασα το LG P500 προσφατα κ δεν ειχα κανενα προβλημα.εμπαινα στο adroid market κ ολα ηταν καλα.καπιοα στιγμη εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο τηλεφωνο κ τωρα δεν μου βγαζει το καινουργιο market που ειχα στην αρχη(να κινουνται τα apps απο πανω κ σχετικα).μου βγαζει μια αλλη εκδοση.τι μπορω να κανω για να επαναφερω την αρχικη εκδοση?:worry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.καινουργιος στο φορουμ.εχω ενα προβλημα παιδια.αγορασα το LG P500 προσφατα κ δεν ειχα κανενα προβλημα.εμπαινα στο adroid market κ ολα ηταν καλα.καπιοα στιγμη εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο τηλεφωνο κ τωρα δεν μου βγαζει το καινουργιο market που ειχα στην αρχη(να κινουνται τα apps απο πανω κ σχετικα).μου βγαζει μια αλλη εκδοση.τι μπορω να κανω για να επαναφερω την αρχικη εκδοση?:worry:

Kαλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum! :happy:

Αν εννοείς ότι τώρα σου βγάζει παλιότερη έκδοση, απλά μπες στο market (με ενεργοποιημένο internet) και κάποια στιγμή θα ανανεωθεί μόνο του ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο εχθές δεν μπορώ μέσω του site να κατεβάσω εφαρμογή γιατί δεν έχει εγκατεστημένο κανένα τηλέφωνο παρόλο που και απο το Blade μου αλλά και απ' το Χ5 κατεβάζω κανονικότατα με τον ίδιο λογαριασμό ..... δλδ το πρόβλημα το έχω με το site που δεν μου εμφανίζει καμία συσκευή....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο εχθές δεν μπορώ μέσω του site να κατεβάσω εφαρμογή γιατί δεν έχει εγκατεστημένο κανένα τηλέφωνο παρόλο που και απο το Blade μου αλλά και απ' το Χ5 κατεβάζω κανονικότατα με τον ίδιο λογαριασμό ..... δλδ το πρόβλημα το έχω με το site που δεν μου εμφανίζει καμία συσκευή....

 

Αυτό μάλλον λύνεται μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά επειδή είναι λίγο ακραία λύση κάνε λίγο υπομονή μήπως και τις αναγνωρίσει το market. Τρώει φρίκες γενικά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον λύνεται μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά επειδή είναι λίγο ακραία λύση κάνε λίγο υπομονή μήπως και τις αναγνωρίσει το market. Τρώει φρίκες γενικά.

 

Στο desktop τα αναγνωρίζει κανονικά στο netbook ΔΕΝ... με τίποτα όμως ....

Θα τα βάλω τώρα δίπλα δίπλα να δώ αν προηγουμένως ήταν φρίκη του μάρκετ και το netbookάκι μου είναι αθώο....:ninja:

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum! :happy:

Αν εννοείς ότι τώρα σου βγάζει παλιότερη έκδοση, απλά μπες στο market (με ενεργοποιημένο internet) και κάποια στιγμή θα ανανεωθεί μόνο του ;)

αυτο κανω εδω κ 2 μερες κ ολο το παλιο market μου βγαζει!ποτε λες να ανανεωθει??

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω εδω κ 2 μερες κ ολο το παλιο market μου βγαζει!ποτε λες να ανανεωθει??

 

Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Όλες οι εφαρμογές --> Market --> Εκκαθάριση / απεγκατάσταση αναβάθμισης

Δοκίμασε αυτό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω ένα αρχείο στο τέλος πριν το κανί αποθήκευση μου λέει … ανεπιτυχή λήψη . δεν είναι δυνατή η λήψη . το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται από αυτό το τηλέφωνο.

Σε όλα τα προγράμματα μου λέει το ίδιο. Μέχρι και στο ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Θα ήθελα την βοήθα σας. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από market και χώρο έχω ελεύθερο και στην συσκευή και στην κάρτα.

 

Γνωστά κολπάκια του Market. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες --> Market και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

Αν τρέχεις 2.3 και πάνω, ψάξε και βρες άλλες 2 εφαρμογές, market update και άλλο ένα που δεν θυμάμαι. Κάνεις και εκεί εκκαθάριση δεδομένων.

Μετά ξαναπροσπάθησε και αν δεν δουλεύει και πάλι αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών. :X

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...