Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγά μην είναι νέο:lol:

Προφανώς εσύ ξέρεις καλύτερα απ' αυτούς: http://betalabs.nokia.com/blog/2011/04/01/ovi-maps-v3-06-beta-trial-concluded

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς εσύ ξέρεις καλύτερα απ' αυτούς: http://betalabs.nokia.com/blog/2011/04/01/ovi-maps-v3-06-beta-trial-concluded

 

παω να την βαλω αλλα μου λεει οτι την εκδοση αυτη την εχει ηδη το κινητο...

νομιζω την ιδια version την ειχαν πριν καμια βδομαδα στα Beta Labs..απο εκει την εβαλα και εγω.....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εσύ ξέρεις καλύτερα απ' αυτούς: http://betalabs.nokia.com/blog/2011/04/01/ovi-maps-v3-06-beta-trial-concluded

 

εγώ απλά ξέρω ότι αυτός ο χάρτης είναι μέσα στην 42 έκδοση που έχω βάλει εδώ και αρκετές μέρες για αυτό και όταν πήγα να τον εγκαταστήσω μου έγραψε ότι το ΄εχω ήδη!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλά ξέρω ότι αυτός ο χάρτης είναι μέσα στην 42 έκδοση που έχω βάλει εδώ και αρκετές μέρες για αυτό και όταν πήγα να τον εγκαταστήσω μου έγραψε ότι το ΄εχω ήδη!!!!

Έχω την εντύπωση ότι στο Beta Labs είχε τον 11wk7b11. Αυτός είναι ο 11wk10b2.

Link to comment
Share on other sites

terrestial πάντως απο το ovi δεν τον βάζει σε μενα μου λεει οτι ηδη υπάρχει στο κινητό σου ενώ τις προηγούμενες φορές το έβαζε απο πάνω
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο map version γραφει 0.2.42.122 μετα την αναβαθμιση.Εχω C7
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο map version γραφει 0.2.42.122 μετα την αναβαθμιση.Εχω C7

 

Πολύ σωστά γράφει την έκδοση χαρτών,εγώ απλά δεν την είχα περάσει.:)

http://img546.imageshack.us/img546/9660/scr000046f.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε navigation mode, ενεργοποιείται το sceensaver και πρέπει να το πατάω κάθε φορά για να βλέπω τον χάρτη.. θα σκοτωθώ καμία φορά... δεν έχω ρυθμίσει κάτι?

ελπίζω να μην επαναλαμβάνω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό μετά απο γρήγορη αναζήτηση. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτησει καποια στιγμη παλαιοτερα...

Σε ολα τα προηγουμενα κινητα (Ν97,Ν82 ...), συνδεμενα μεσω bluetooth, ειτε με CarKit, ειτε με ακουστικα, η φωνη της πλοηγησης ακουγοταν απο τo CarKit η τ' ακουστικα! (πραγμα πολυ βολικο οταν οδηγας)

Τωρα, με το Ν8, ακουγεται σαν ανοιχτη συνομιλια απ' το ηχειο του κινητου!

Μα ειναι δυνατον?

Υπαρχει μηπως καποια ρυθμιση , γνωριζει κανεις???

Ευχαριστω εκ των προτερων!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε navigation mode, ενεργοποιείται το sceensaver και πρέπει να το πατάω κάθε φορά για να βλέπω τον χάρτη.. θα σκοτωθώ καμία φορά... δεν έχω ρυθμίσει κάτι?

 

Και στο 5800 γίνεται το ίδιο αλλά δεν έχω βρει το λόγο, δεν έχω καθόλου ούτε screensavers ούτε τίποτα.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε navigation mode, ενεργοποιείται το sceensaver και πρέπει να το πατάω κάθε φορά για να βλέπω τον χάρτη.. θα σκοτωθώ καμία φορά... δεν έχω ρυθμίσει κάτι?

ελπίζω να μην επαναλαμβάνω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό μετά απο γρήγορη αναζήτηση. Ευχαριστώ

 

Εχεις δοκιμασει να πας στην επιλογη χαρτες>ρυθμισεις>πλοηγηση>φωτισμος οθονης>παντα ενεργοποιημενος.? Δε το εχω ετσι εγω αλλα δοκιμασε το μηπως σου λυσει το προβλημα.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι η επιλογές αυτές ειναι σχετιζονται με την ένταση του φωτισμού και οχι με την ενεργοποίηση του screensaver. Το άλλαξα λοιπον σε always on και θα το δοκιμάσω στον γυρισμό απο το γραφείο. Thanks Rayden1.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά γράφει την έκδοση χαρτών,εγώ απλά δεν την είχα περάσει.:)

http://img546.imageshack.us/img546/9660/scr000046f.th.jpg

 

δηλαδη η v3.06 11wk10 b01

map version 0.2.42.122 ειναι ο τελευταιος χαρτης με την νεοτερη εκδοση?δεν υπαρχει κατι ποιο νεο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο νέο δεν υπάρχει κάτι και εκτός αν κάνω λάθος,δεν βλέπω να υπάρχει και κάποια νεότερη έκδοση από το betalabs.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις εκδόσεις εφαρμογής και χαρτών έχω και εγώ μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής μέσω του Ενημέρωση Λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να γινει αυτο γιατι δεν βαζεις Sygic που εχει η CIT NaviCyprus 2011 να κανεις τη δουλεια σου?

 

Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να το βρω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να το βρω αυτό;

 

κανε ενα ψαξιμο στο google οπως στο γραφουν και θα βρεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηριζει symbian 1

ελπιζω να ειναι προσωρινο και οχι δειγμα τι υποστηριξη θα εχουμε στο μελλον απο νοκια

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση beta maps(3.07) στο Ν8,και τωρα δεν ανοιγει καθολου το προγραμμα...τι μπορω να κανω για να επαναφερω την προηγουμενη εκδοση που λειτουργουσε εστω??αν περασω παλι την 3.06 που δουλευε πριν καλα θα κανω δουλεια??ευχαριστω Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχουν μπερδευτεί εκεί στη νοκια; δεν πρέπει να βγει πρώτα η 3.06 final και μετά η 3.07 beta; μήπως κάνω κάποιο λάθος;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχουν μπερδευτεί εκεί στη νοκια; δεν πρέπει να βγει πρώτα η 3.06 final και μετά η 3.07 beta; μήπως κάνω κάποιο λάθος;

 

για να βγει διαθεσιμη απο το μενου αναβαθμισης του κινητου, λογικα θα ηταν η τελικη η 3.06. ετσι νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να βγει διαθεσιμη απο το μενου αναβαθμισης του κινητου, λογικα θα ηταν η τελικη η 3.06. ετσι νομιζω

 

η τελικη 3.06 υπαρχει και στη νεα αναβαθμιση 1,2 και στο ovistore. η νεα εκδοση ειναι πραγματικα αλλο προγραμμα (δεν σου ανοιγει φιλε γιατι δεν την αφησες να εγκατασταθει σωστα.) το μενου ειναι σπασμενα σε διαφορετικα εικονιδια που βγαινουν εκτος εφαρμογης - εχει πολυ καλυτερη εμφανιση του χαρτη και ειναι σημαντικα πιο γρηγορη. νομιζω οτι ετσι θα ειναι και η εκδοση της 2.0 μου αρεσει πολυ και γενικα νομιζω οτι ειναι ωραιες οι νεες αλλαγες.

 

tip: οταν την εγκαταστησετε βαλτε το κινητο στο pc με ovisuite και ξαναπεραστε τις χωρες που θελετε για να παρει τα νεα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...