Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η όποια νέα έκδοση εγκαθίσταται μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου (phone memory), δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην mass memory???

Ρωτάω διότι κάνοντας λήψη ή εγκατάσταση της νέας έκδοσης καταλαμβάνει επιπλέον 15 ΜΒ από την phone memory και αρχίζουν προβλήματα.........

Στην εγκατάσταση δεν μου δίνει δυνατότητα επιλογής .-

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η όποια νέα έκδοση εγκαθίσταται μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου (phone memory), δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην mass memory???

Ρωτάω διότι κάνοντας λήψη ή εγκατάσταση της νέας έκδοσης καταλαμβάνει επιπλέον 15 ΜΒ από την phone memory και αρχίζουν προβλήματα.........

Στην εγκατάσταση δεν μου δίνει δυνατότητα επιλογής .-

Ευχαριστώ.-

 

Δυστυχως οχι...Παλια κακη συνηθεια της νοκια που δε βαζει μυαλο. Και το ιδιο συμβαινει σε πολλες αναβαθμισεις εφαρμογων βλεπε ovistore. Απλα απαραδεκτο. Για αυτο εγω δεν κανω συνεχεια αναβαθμισεις παρα μονο οταν τις θεωρω απαραιτητες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Nokia Beta Lab Ovi Maps v3.07(150) S^3 SymbianOS9.5 Signed

νεα εκδοση τη βαζω και αργοτερα θα σας πω

 

πιο γρηγορη και πιο σταθερη απο την προηγουμενη και beta αυτη τη φορα. αργει στην εγκατασταση.

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις απο εμενα παιδια απο την καινουργια εκδοση ειναι,οτι πιανω δορυφορους μεσα σε 5-10 δευτερολεπτα κ το ποιο σημαντικο για μενα κ μεγαλη διαφορα οτι κ μεσα στο σπιτι μου πιανει αμεσως σημα!!!!!!!! πριν την βαλω ουτε για αστειο δεν επιανε!!εχει κ καποιες επιπλεον διευκολυνσεις προς το καλυτερο η καινουργια εκδοση.(Nokia Beta Lab Ovi Maps v3.07(150) S^3 SymbianOS9.5 Signed)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nokia Beta Lab Ovi Maps v3.07(150) S^3 SymbianOS9.5 Signed

νεα εκδοση τη βαζω και αργοτερα θα σας πω

 

πιο γρηγορη και πιο σταθερη απο την προηγουμενη και beta αυτη τη φορα. αργει στην εγκατασταση.

 

Καλημέρα, γιατί δεν την βρίσκω στο betalab ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γιατί δεν την βρίσκω στο betalab ?

 

πηγαινε στην εφαρμογη και βαλε να την κατεβασεις στα Betalabs και αυτη που κατεβαινει ειναι η νεα . ειναι σημαντικα καλυτερη απο την προηγουμενη και διορθωμενη δεν παρουσιαζει προβληματα και γενικα φαινεται αξιοπιστη. την δοκιμασα στο δρομο προς τη δουλεια και δουλευει πολυ σωστα οποτε αυτη τη φορα τη συστηνω μετα απο δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στην εφαρμογη και βαλε να την κατεβασεις στα Betalabs και αυτη που κατεβαινει ειναι η νεα . ειναι σημαντικα καλυτερη απο την προηγουμενη και διορθωμενη δεν παρουσιαζει προβληματα και γενικα φαινεται αξιοπιστη. την δοκιμασα στο δρομο προς τη δουλεια και δουλευει πολυ σωστα οποτε αυτη τη φορα τη συστηνω μετα απο δοκιμη

 

Οκ την βρηκα και την κατεβαζω , δεν φανταστηκα οτι θα' ναι μεσα στην προηγουμενη. Ευχαριστω

 

Μου βγαζει εκδοση v3.07 11wk17 b04 μηπως δεν ειναι η σωστη ?

Edited by jinos
Link to comment
Share on other sites

Οκ την βρηκα και την κατεβαζω , δεν φανταστηκα οτι θα' ναι μεσα στην προηγουμενη. Ευχαριστω

 

Μου βγαζει εκδοση v3.07 11wk17 b04 μηπως δεν ειναι η σωστη ?

 

ναι αυτη ειναι

 

στην νεα εκδοση λεει οτι εχει ελληνικη πλοηγηση με ονοματα οδων. πως μπορουμε να αλλαξουμε τις φωνες?

 

edit: απο τη διαχειριση εφαρμογων αλλα νομιζω οτι πρεπει να τη φορωσουμε πρωτα

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εχω την 3.06 ακομα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ποση μνημη περιπου παραπανω απο την εσωτερικη τρωει η 3.07 και γενικα αξιζει τον κοπο; Τα εικονιδια τα εχει υποχρεωτικα ξεχωριστα εκτος εφαρμογης και δεν μπορεις να τα μαζεψεις? Ευχαριστω

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εχω την 3.06 ακομα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ποση μνημη περιπου παραπανω απο την εσωτερικη τρωει η 3.07 και γενικα αξιζει τον κοπο; Τα εικονιδια τα εχει υποχρεωτικα ξεχωριστα εκτος εφαρμογης και δεν μπορεις να τα μαζεψεις? Ευχαριστω

 

εμενα μου αρεσει- δεν νομιζω οτι θελει παραπανω μνημη - τα εικονιδια δεν μαζευονται. ειναι πιο ωραια νομιζω

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ειναι

 

στην νεα εκδοση λεει οτι εχει ελληνικη πλοηγηση με ονοματα οδων. πως μπορουμε να αλλαξουμε τις φωνες?

 

edit: απο τη διαχειριση εφαρμογων αλλα νομιζω οτι πρεπει να τη φορωσουμε πρωτα

Πως βρε παιδια απο την διαχειριση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω η νεα εκδοση beta της 3.07(150) εχει καθολου bug οπως ειχε αρκετα η πρωτη 3.07???Ο φιλος kaivlorapanos αν ξερει η οποιος αλλος φιλος που την εχει στο κινητο και την εχει δουλεψει ας μας πει αν αξιζει να αλλαξουμε την 3.06 και αν δουλευει σωστα τοτε να βαλουμε αυτην!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω η νεα εκδοση beta της 3.07(150) εχει καθολου bug οπως ειχε αρκετα η πρωτη 3.07???Ο φιλος kaivlorapanos αν ξερει η οποιος αλλος φιλος που την εχει στο κινητο και την εχει δουλεψει ας μας πει αν αξιζει να αλλαξουμε την 3.06 και αν δουλευει σωστα τοτε να βαλουμε αυτην!!! ;)

 

φιλε την εχω 2 μερες και δεν μου εχει κανει κανενα κολλημα. αργησε να εγκατασταθει αλλα μετα δουλευει πολυ ωραια. δεν μπορω να βρω την ελληνικη κθοδηγηση με τα ονοματα οδων αλλα που θα παει. την εχω ζητησει ηδη απο τη νοκια

Link to comment
Share on other sites

πάντως καλό και ελαφρύ πρόγραμμα. Στην ομορφιά κατά την διάρκεια της πλοήγησης είναι πολύ πίσω από το γκαρμιν. Τα εχω και τα 3 στο ν8 μου sygic γκαρμιν και οβι. Το κουφό είναι πως ενώ έχει κτίρια το οβι στην πράξη ακυρώνονται γιατί κατά την διάρκεια της πλοήγησης δεν φαίνονται. . .
Link to comment
Share on other sites

πάντως καλό και ελαφρύ πρόγραμμα. Στην ομορφιά κατά την διάρκεια της πλοήγησης είναι πολύ πίσω από το γκαρμιν. Τα εχω και τα 3 στο ν8 μου sygic γκαρμιν και οβι. Το κουφό είναι πως ενώ έχει κτίρια το οβι στην πράξη ακυρώνονται γιατί κατά την διάρκεια της πλοήγησης δεν φαίνονται. . .

 

Οπως λες και συ ειναι ελαφρυ και αποτελεσματικοτατο και την δουλεια του την κανει μια χαρα. Οι χαρτες του ειναι αρκετα πληρεις και η πλοηγηση του ακριβης. Δεν υπαρχει λογος να φορτωσω το κινητο με αλλα πιο βαρια προγραμματα ενω δε με απασχολουν τα μπιχλιμπιδια των χαρτων.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οπως λες και συ ειναι ελαφρυ και αποτελεσματικοτατο και την δουλεια του την κανει μια χαρα. Οι χαρτες του ειναι αρκετα πληρεις και η πλοηγηση του ακριβης. Δεν υπαρχει λογος να φορτωσω το κινητο με αλλα πιο βαρια προγραμματα ενω δε με απασχολουν τα μπιχλιμπιδια των χαρτων.

 

εχω βαλει και τα τρια και δεν εχει κανενα προβλημα και δουλευουν ολα ρολοι τωρα που εφτιαξαν και την 3.07

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω για οσους δεν το ξερουν ενα bug που εχει η νεα εκδοση:

οταν βαλετε το ovisuite και πατε να βαλετε καποιο χαρτη η καποια γλωσσα η οτι αλλο θα σας βγαζει αρχικα οτι η εφαρμογη ειναι ανοιχτη και δεν μπορει να κανει κατι το Οvisuite. το βγαζετε απο το usb ανοιγετε το ovimaps και το ξανακλεινετε και μετα το ξαναβαζετε στο usb και δουλευει οκ

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω για οσους δεν το ξερουν ενα bug που εχει η νεα εκδοση:

οταν βαλετε το ovisuite και πατε να βαλετε καποιο χαρτη η καποια γλωσσα η οτι αλλο θα σας βγαζει αρχικα οτι η εφαρμογη ειναι ανοιχτη και δεν μπορει να κανει κατι το Οvisuite. το βγαζετε απο το usb ανοιγετε το ovimaps και το ξανακλεινετε και μετα το ξαναβαζετε στο usb και δουλευει οκ

 

Φιλε kaivlorapanos τελικα εκτος απο αυτο το bug εχει καποιο αλλο θεμα καποιο αλλο κολλημα δηλαδη αφου βαλουμε αρχικα την εφαρμογη φορτωνει κανονικα τον ελληνικο χαρτη και την ελληνικη φωνη και μετα γενικα στην λειτουργεια και στην πλοηγηση λειτουργει σωστα??Τα ρωταω ολα αυτα γιατι εχουμε ηδη μια καλη εκδοση την (3.06) που λειτουργει ωραια ειναι κριμα να την χαλασουμε....!!!Ευχαριστω εκ τον πρωτερων ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kaivlorapanos τελικα εκτος απο αυτο το bug εχει καποιο αλλο θεμα καποιο αλλο κολλημα δηλαδη αφου βαλουμε αρχικα την εφαρμογη φορτωνει κανονικα τον ελληνικο χαρτη και την ελληνικη φωνη και μετα γενικα στην λειτουργεια και στην πλοηγηση λειτουργει σωστα??Τα ρωταω ολα αυτα γιατι εχουμε ηδη μια καλη εκδοση την (3.06) που λειτουργει ωραια ειναι κριμα να την χαλασουμε....!!!Ευχαριστω εκ τον πρωτερων ;)

 

δεν βλεπω κατι αρνητικο ολο τον καιρο που τη χρησιμοποιω. εγω παντως στην προτεινω

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω την Κυπρο, αλλα δεν την βρισκω μεσα στους χαρτες...

 

Σε εσας υπαρχει!?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα απο χτες την 3.07 (150) εκδοση και αν και δεν την εχω δουλεψει πολυ δειχνει μια χαρα!!!Το δοκιμασα στο να μου βρει το στιγμα μου και σταθερος και εν κινηση με το αμαξι και ολα οκ,πλοηγηση να βαλω μια οδο και να με παει δεν εβαλα!!!Αυτο που με απασχολει και δεν εχω καταλαβει ειναι οτι εχει μεσα και μου δειχνει τους χαρτες που ειχα στην 3.06 κανονικα ενω νομιζα οτι θα ηθελαν ξανα εγκατασταση ετσι τουλαχιστον ελεγε απο εκει που κατεβασα την νεα εκδοση!!!Μηπως παιζει ρολο που ενω δεν ειχα σβησει την παλια την εκανα εγκατασταση απο πανω??Τελικα θελουν ξανα φορτωμα οι χαρτες απο το ovi maps η οχι???Οποιος ξερει πληζ ας βοηθησει!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...