Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο; (Νο2)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

1.230 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      217
    • BlackBerry
      28
    • HTC
      295
    • LG
      20
    • Motorola
      21
    • Nokia
      309
    • Samsung
      154
    • Sony Ericsson
      128
    • ...άλλον κατασκευαστή
      12
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      46


Recommended Posts

Εγώ ψηφίζω HTC γιατί είναι η εταιρία που έχει κάνει τα smartfones λειτουργικά και για τον απλό χρήστη. Χάρις το δικό της menu που έχει. Δεύτερων για την φοβερή ποιότητα κατασκευής η οποία είναι μακράν η καλύτερη ακόμη και στις ποιό φθηνές εκδόσεις όπως touch 2 & wildfire όχι σαν το iphone που θέλει να δώσεις ένα μηνιάτικο για να το αγοράσεις. Εγώ πιστεύω στις έξυπνες και προσιτές συσκευές. Και να πούμε και καμία υπερβολή δεν νομίζω πως θα αγοράσω άλλη μάρκα στο μέλλον!!!! :)
:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά μετά απο ένα χρόνο κατοχής του ΒΒ9700 δηλώνω ενθουσιασμενος με τον συγκεκριμένο κατασκευαστη. Απολυτως ικανοποιημένος απο τις υπηρεσίες push mail και φυσικά απο την μεγάλη συμπίεση δεδομένων που έχει ως αποτέλεσμα όσο κι αν το χρησιμοποιώ για web surf να μην ξεπερνάω τα 60-90 Mb το μήνα. Αριστο επίσης και το ημερολόγιο του με καλύπτει πλήρως για τα ραντεβού και τις υποχρεώσεις μου. Η πρώτη μεπειρία μου απο smartphones ήταν τα Blackberry και μπορώ να πω οτι είμαι ενθουσιασμένος καθώς δεν θέλω το τηλέφωνο για να αλλάζω rom και να πειραματίζομαι με το λειτουργικό του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HTC γιατι απλα βγαζει τα παντα για ολους (ενταξει δεν βγαζει feature phones) και για ολα τα πορτοφολια.Επισης οσο και να το συγκρινω με το εταιρικο μου 3gs παντα προτιμαω το desire...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν φανατικός της nokia αλλά τώρα......

http://www.justinlee.sg/wp-content/uploads/2009/10/htc-quietly-brilliant.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Νοκια για την απλότητα, το πλήθος των εφαρμογών χωρίς να χρειάζεται να προσφύγω σε "ειδικό κατάστημα" (βλέπε iPhone, Adroid Market), ούτε να χρειάζεται να περνάω κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιες ρομ (Windows Mobile. Adroid). Ομορφιά και καλαισθησία? Όπως είπαν παραπάνω αν αντέχεις πάρε ΤΟ ΚΌΣΜΗΜΑ Vertu που αν δεν κάνω λάθος βγάζει SmartPhone. Θα συμφωνήσω και με το σκεπτικό, κοιτάω ποιες είναι η πραγματικές μου ανάγκες, τι ακριβώς θέλω από το τηλέφωνο, κοιτάζω το πορτοφόλι μου και αγοράζω.
Link to comment
Share on other sites

Nokia και ξερό ψωμί. Τουλάχιστον προς το παρόν... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

htc με windows,παμε για υπνο,Η ταλαιπωρια. :zzz:

σονυ ερικσον με sybian 5 (vivaz) πολυ καλο.:w00t:

ραλλυ μαστερ προ 80mb παιχνιδι και το τρεχει σφαιρα.......:clap:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ενα ποσο των ιδιοκτητών ομως, ναι. Γιατι μάλλον στα χαρακτηριστικά η τιμη μετράει πάνω απ ολα. (Και ακομα και σε αυτο, η τιμη ειναι καθαρά για το status quo αφου απο τη μια εχει την υψηλότερη τιμη, απο την αλλη τα χώνει στους providers για υπερεπιδοτησεις)

 

Εγω ψήφησα HTC. Γιατι εχει μεγαλη γκάμα λειτουργικών για ολα τα γουστα, σε ολα τα μεγεθη. Τελος κανει την διαφορα στην υλοποιηση ενός λειτουργικού με το εξαίσιο support, το Sense UI, το Friendstream και το HTC hub που κανουν τη διαφορά απο τα υπόλοιπα όμοια.

 

Καλωσόρισες giannikosmo :)

 

+1000

Όταν βλέπω τις ''κυράτσες'' των Βορείων Προαστίων με το IPHONE 4 στο χέρι (φυσικά και δεν είναι οι μόνοι κάτοχοι) που το μόνο που ξέρουν να χρησιμοποιούν από το κινητό είναι κλήσεις και SMS, καταλαβαίνω σε ποιους απευθύνεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό ο Steve.Υπάρχουν πολλοί άσχετοι κάτοχοι HTC;

Link to comment
Share on other sites

ψηφησα sonyericsson, αλλα τον τελαυται χρονο εχω HTC και μου φαινεται οτι εκει θα μεινω πολυ καιρο...
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αν και ψηφισα samsung ,βλεποντας τα specs του nokia e7 ,και παρ'ολο οτι ειχα ολες τις μαρκες με βλεπω να ξαναγιρυζω στην μαμα nokia ,γιατι ειναι το μονο bussμiness phone που εμεινε ,βλεπε οχι κλειδωματα ,κρυπτογραφυση αρχειων δωρεαν gps ανοικτο bluetooth memmory card για μεταφωρα αρχειων χωρις σκλαβια απο itunes .αν δεν τα εχεις αυτα τοτε δεν εισαι bussines phone
Link to comment
Share on other sites

αν και ψηφισα samsung ,βλεποντας τα specs του nokia e7 ,και παρ'ολο οτι ειχα ολες τις μαρκες με βλεπω να ξαναγιρυζω στην μαμα nokia ,γιατι ειναι το μονο bussμiness phone που εμεινε ,βλεπε οχι κλειδωματα ,κρυπτογραφυση αρχειων δωρεαν gps ανοικτο bluetooth memmory card για μεταφωρα αρχειων χωρις σκλαβια απο itunes .αν δεν τα εχεις αυτα τοτε δεν εισαι bussines phone

 

Αν δεν κάνω λάθος το Ε7 είναι το μόνο nokia που δεν έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης.

 

Πάντως κι εγώ ψήφισα nokia γιατί είναι η μόνη εταιρεία που προσφέρει την πιο ολοκληρωμένη λύση σε κινητά:

 

1ον δωρεάν πλοήγηση για 80 περίπου χώρες, δεν νομίζω να βρείτε άλλη συσκευή ακόμα και κανονικό GPS που να σας δείνει τέτοια δυνατότητα, και μάλιστα με τόσο καλό πρόγραμμα δωρεάν.

 

2ον χωρίς περιορισμούς σε bluetooth, memmory card και file management.

 

3ον ξέρεις ότι θα έχεις την καλύτερη δυνατή λήψη σε wifi και 3g δίκτυα (κανένας άλλος κατασκευαστής δεν έχει τόσο καλή γνώση των ασύρματων δικτύων).

 

4ο δεν πληρώνεις φρουφρού και αρώματα, ναι ξέρω σε όλους μας αρέσει ένα ντιζαινάτο κινητό αλλά δεν μπορούμε όλοι να πληρώνουμε κερατιάτικα λίγο γυαλί και μέταλο που θα χρησιμοποιήσουν το οποίο δεν κοστίζει στο κάτω κάτω τόσο πολύ στον κατασκευαστή.

 

5ον ενώ βγάζει τόσα μεγάλη γκάμα μοντέλων και είναι πολύ πιθανό να της βγούν και μερικά όχι και τόσο ανθεκτικά μοντέλα, ξέρεις ότι κατά 99% το κινητό που θα πάρεις είναι σκυλί.

 

Τέλος μπορεί να μην έχει τόσο ωραίο λειτουργικό, αλλά πρωτιμώ την δομή δέντρου που έχει παρά την μορφή flat όλων των νεωφώτιστων, εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται πιο οργανωμένο και εύκολο έτσι.

 

Είχα να πάρω κινητό nokia απ' το 3310 αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα ξαναγυρίσω σε αυτή την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το Ε7 είναι το μόνο nokia που δεν έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης.

 

Πάντως κι εγώ ψήφισα nokia γιατί είναι η μόνη εταιρεία που προσφέρει την πιο ολοκληρωμένη λύση σε κινητά:

 

1ον δωρεάν πλοήγηση για 80 περίπου χώρες, δεν νομίζω να βρείτε άλλη συσκευή ακόμα και κανονικό GPS που να σας δείνει τέτοια δυνατότητα, και μάλιστα με τόσο καλό πρόγραμμα δωρεάν.

 

2ον χωρίς περιορισμούς σε bluetooth, memmory card και file management.

 

3ον ξέρεις ότι θα έχεις την καλύτερη δυνατή λήψη σε wifi και 3g δίκτυα (κανένας άλλος κατασκευαστής δεν έχει τόσο καλή γνώση των ασύρματων δικτύων).

 

4ο δεν πληρώνεις φρουφρού και αρώματα, ναι ξέρω σε όλους μας αρέσει ένα ντιζαινάτο κινητό αλλά δεν μπορούμε όλοι να πληρώνουμε κερατιάτικα λίγο γυαλί και μέταλο που θα χρησιμοποιήσουν το οποίο δεν κοστίζει στο κάτω κάτω τόσο πολύ στον κατασκευαστή.

 

5ον ενώ βγάζει τόσα μεγάλη γκάμα μοντέλων και είναι πολύ πιθανό να της βγούν και μερικά όχι και τόσο ανθεκτικά μοντέλα, ξέρεις ότι κατά 99% το κινητό που θα πάρεις είναι σκυλί.

 

Τέλος μπορεί να μην έχει τόσο ωραίο λειτουργικό, αλλά πρωτιμώ την δομή δέντρου που έχει παρά την μορφή flat όλων των νεωφώτιστων, εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται πιο οργανωμένο και εύκολο έτσι.

 

Είχα να πάρω κινητό nokia απ' το 3310 αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα ξαναγυρίσω σε αυτή την εταιρεία.

 

Ξέχασα να προσθέσω ότι μου φαίνεται κοροιδία να σκάς 600+ ευρώ για ένα κινητό made in China όταν η nokia κατασκευάζει όλα τα premium κινητά της στην Φιλανδία, τουλάχιστον αυτά που προορίζονται για τις αγορές της Ευρώπης, σε χαμηλότερη τιμή....

 

Συγνώμη για το double post :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτιμηση/κολλημα με εταιρια. Αρα θα το θεσω αλλιως... Αν προκειται για κινητο με πληκτρα, θα διαλεξω S.E. και αν προκειται για αφης θα προτιμησω Samsung! Βεβαια με τα κινητα που ερχονται στην αγορα, οι προτιμησεις μπορει ν΄αλλαξουν και να στραφω προς Nokia αφης! Παντως απο θεμα τιμης-υποστηριξης, την καλυτερη εξυπηρετηση την ειδα στην LG και αν βγαλει κατι αξιολογο για τα γουστα μου, μπορει να επιστρεψω...
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος φιλε μου. Και θα συμπληρωσω http://www.gsmarena.com/vertu-phones-39.php (τα πραγματικα κοσμηματα, και για πραγματικα πορτοφολια)

 

edit: οσοι εχουν i-phone, καλυτερα να μη μιλανε για πορτοφολια και status, γιατι ολοι σας με επιδοτηση το πηρατε..

 

ειστε και οι δυο τι να σας πω..

σοβαρολογεις οτι το iphone δεν εχει ιδανικο μεγεθος? τα bb ειναι πιο πλατιά απο το κανονικο τα περισσοτερα, ΑΝ ΚΑΙ δεν αναφερομουν σε αυτα, αλλα στα htc που ειναι παντοφλέ οπως και να το κανουμε τα περισσοτερα.

oσο για τα πορτοφολια, ρε φιλε, η επιδοτηση ουσιαστικα αντανακλα τα λεφτα που πληρωνει ο καθενας στην εκαστοτε εταιρια. και αμα κανεις λογαριασμους, ειναι σα να πληρωνεις το τηλεφωνο στη τελικη. Φυσικα και ερχεται τσαμπα οταν εχεις επιδοτησεις, αλλα για να εχεις επιδοτησεις πρεπει να πληρωνεις λογαριασμους.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

ειχα ακουσει να παρεις iphone απο ψωνιο, αλλα να παρεις iphone για να φαινεσαι ή να αποδεικνυεις-οτι-εισαι "λεφτας" πρωτη φορα το ακουω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ακους γιωργακη παπανδρεου?! στο εξης τεκμηριο το iphone!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Motorola είχε την πρωτοκαθεδρία και δίδαξε το design, η ΝΟΚΙΑ είχε το όλο πακέτο, αλλά το μέλλον ανήκει στην Apple, την οποία και ψήφισα λόγω iPhone εδώ και 2+ χρόνια...
Link to comment
Share on other sites

HTC δαγκωτό! Έχει ήδη προσπεράσει τους υπολοίπους και όσο περνάει ο καιρός απομακρύνεται. Μακράν η ταχύτερα αναπτυσσόμενη εταιρεία στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας. Δεύτερες θα έβαζα τις Samsung και Nokia μαζί, την πρώτη γιατί στα τηλέφωνά της χρησιμοποιεί τεχνολογία αιχμής και είναι σχεδόν πάντα ένα βήμα πριν τον ανταγωνισμό, τη δεύτερη λόγω αξιοπιστίας, ποιότητας κατασκευής και ευχρησίας. Από κει και μετά το χάος... Τελευταία κλασικά η Apple γιατί στα μασάει χοντρά, σε κοροιδεύει μέσα στα μούτρα σου και της λες και ευχαριστώ.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

ειστε και οι δυο τι να σας πω..

σοβαρολογεις οτι το iphone δεν εχει ιδανικο μεγεθος? τα bb ειναι πιο πλατιά απο το κανονικο τα περισσοτερα, ΑΝ ΚΑΙ δεν αναφερομουν σε αυτα, αλλα στα htc που ειναι παντοφλέ οπως και να το κανουμε τα περισσοτερα.

oσο για τα πορτοφολια, ρε φιλε, η επιδοτηση ουσιαστικα αντανακλα τα λεφτα που πληρωνει ο καθενας στην εκαστοτε εταιρια. και αμα κανεις λογαριασμους, ειναι σα να πληρωνεις το τηλεφωνο στη τελικη. Φυσικα και ερχεται τσαμπα οταν εχεις επιδοτησεις, αλλα για να εχεις επιδοτησεις πρεπει να πληρωνεις λογαριασμους.

 

..........

Ας πω απλα οτι δεν εχεις ιδεα για το πως λειτουργει η apple με την επιδοτηση σου, και πως απο τη μια στα ζηταν και απο την αλλη τα δινουν. Αλλα αυτα για αυτους που κοιτανε περα απο το ταμπελακι.

Edited by Lied
Link to comment
Share on other sites

οντως το ε7 δεν εχει καρτα μνημης ,συγνωμη !!!

μηπως οι επιθεσεις εναντιον της νοκια ,ειναι προμελετημενες ,λογω οτι ειναι ισως η τελευτεα εταιρια που προσφερει τοσα στον χρηστη?

οπως ξεκληδοτο bt,file manager ,δωρεαν gps maps και τελεια ποιοτητα κατασκευης ειχα το ε90 και εφαγε τρομερες πτωσεις χωρις να ειναι hevy duty τηλεφωνο και δεν επαθε το παραμικρο .

παρ'ολο οτι ειμαι με winmo απο την εποχη του qtek 9090 ,το επομενο κινητο μου θα ειναι το νοΚΙΑ Ε7

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2008 που πήρα το iPhone 3G (μετα απο φανατικίλα Nokia) δεν κοιταω πλέον ούτε καν τι κινητά βγαίνουν...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...