Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο; (Νο2)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

1.230 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      217
    • BlackBerry
      28
    • HTC
      295
    • LG
      20
    • Motorola
      21
    • Nokia
      309
    • Samsung
      154
    • Sony Ericsson
      128
    • ...άλλον κατασκευαστή
      12
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      46


Recommended Posts

Σχεδόν έξι μήνες πέρασαν από τότε που ασχοληθήκαμε για πρώτη φορά σχετικά με το ποιον κατασκευαστή προτιμάμε περισσότερο από τους άλλους, σε ό,τι αφορά τις συσκευές που επιλέγουμε. Μισός χρόνος για έναν χώρο όπως αυτός της κινητής τηλεφωνίας ο οποίος χαρακτηρίζεται από πολύ έντονο ανταγωνισμό είναι μεγάλο διάστημα, οπότε ήρθε η ώρα να δούμε εάν οι προτιμήσεις μας έχουν μεταβληθεί.

 

Έξι μήνες μετά λοιπόν, επανερχόμαστε με το ίδιο ερώτημα που είχαμε θέσει και στην πρώτη δημοσκόπηση: ανεξαρτήτως του ποια συσκευή έχετε, του αν έχετε smartphone ή «συμβατικό» κινητό τηλέφωνο, του πόσο κοστίζει η συσκευή σας, των λόγων που προτιμάτε ως καταναλωτές μία εταιρεία ή του πόσο συχνά αλλάζετε κινητό, λοιπόν, το ερώτημα είναι: Ποιον κατασκευαστή προτιμάτε περισσότερο;

 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπαδος της ericsson εδω και παρα πολλα χρονια, αλλά απο τοτε που μου ελυσε τα χερια το dual sim της samsung, ψηφισα samsung. Οταν βγαλει dual sim και η ericsson, επιστρεφω ανετα
Link to comment
Share on other sites

νομιζω για καποιον που ασχολειται με το αθλημα μετα τη νοκια ειναι μονοδρομος η αγορα ενος htc.ημουν πελατης της νοκια για χρονια(για μενα τα κινητα που καλυπτουν καλυτερα το τριπτυχο αξιοπιστια τιμη τεχνολογια ) αλλα τα htc ειναι αριστα προιντα και μακρια απο τον ανταγωνισμο.:D

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα hardware Samsung!

 

Σε θέμα υποστήριξης Apple!

 

Επειδή όμως μπορώ να ρίξω μία ψήφο, θα πω Apple γιατί πιστεύω ότι το σημαντικότερο πράγμα σήμερα (που οι περισσότερες συσκευές είναι τούμπανο σε hardware) παίζει ρόλο η υποστήριξη! :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός γιατί δηλώνω οπαδός της Motorola από τότε που το RAZR μου έκανε τεράστιο κλικ...

 

Τώρα,χρησιμοποιώ το Milestone που θεωρώ ότι είναι μια πληρέστατη συσκευή σε όλους τους τομείς,χωρίς να υστερεί κάπου,οπότε δεν έχω λόγο να κοιτάξω σε άλλη εταιρεία,χωρίς αυτό να σημαίνει πως φορώ παρωπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και κατοχος SE, θα πω με ολα οσα βλεπω τον τελευταιο καιρο HTC δαγκωτο.

 

Πιστευω οτι διαθετει την καλυτερη αναλογια τιμης-after sale υποστηριξης απ'ολες τις αλλες εταιριες.

 

Damn Sony Ericsson...:mad:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έβαλα lg γιατί έχω ευχάριστη εμπειρία με ο,τι προϊόν έχω χρησιμοποιήσει (viewty, gw620) τόσο από άποψη υλικού-κατασκευής όσο και από άποψη service.

 

Αν έπρεπε πάντως να απαντήσω με πιο αντικειμενικά κριτήρια θα έλεγα htc.

Link to comment
Share on other sites

htc σε smartphone και νοκια σε απλο τηλεφωνο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν και κατοχος πολλων διαφορετικων τηλεφωνων εδω και χρονια επιμενω να ψηφιζω Apple γιατι με το iphone ολα αλλαξαν τουλαχιστον για την χρηση που κανω εγω κυριως σε mail τηλεφωνα internet, περασε απο τα χερια μου ενα galaxy s για 10 μερες ομολογω οτι ειναι τρομερη συσκευη αλλα με χαλασε η ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με το iphone και η ευχρηστια της οθονης..
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

μιας και με τις συσκευές που έχω τα τελευταία 3 χρόνια είμαι ευχαριστημένος ψήφισα apple. παρόλα αυτά αν μου δινόταν η δυνατότητα εναλλακτικής ψήφου αυτή θα ήταν μάλλον rim (όποτε χρειάστηκε service ήταν αξιοπρεπέστατη αν κ θα προτιμούσα htc διότι τη συμπαθώ αρκετά αλλά δυστυχώς όποτε έτυχε κάτι στο κινητό του ξαδέλφου μου η εξυπηρέτηση ήταν απαράδεκτη)

[sIGPIC][/sIGPIC]

_______________________________________

iPhone 4 32GB using AppleWeb HD v2.5.

bittenApple - Subscribe for the latest major news about Apple, guides, reviews, solutions and more!

Follow me on twitter.

Link to comment
Share on other sites

Την Apple γιατί είναι cool και wow (και για να μην φάω πάλι κανένα ban από τον αντικειμενικό αρθρογράφο). Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα τηλέφωνα έχουν περάσει από τα χέρια μου μπορώ να πω ότι τα Samsung ήταν σκυλιά ενώ κάτι Sharp και SE που έπεσαν στα χέρια μου αποδείχτηκαν κατώτερα των προσδοκιών μου.... Το 5800 που έχω τώρα με έχει ικανοποιήσει απόλυτα και για το λόγο αυτό ψηφίζω ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ημουν νοκια,λογω θεματων με συσκευες (ν97 προβληματα hardware και ν900 προβληματα software) ειπα να δοκιμασω τη samsung(android) η οποια εξισου με απογοητευσε (ελλειπη υποστηριξη) οποτε ψηφισα την τελευταια επιλογη,κανενα συγκεκριμενο κατασκευαστη

αμα βγαλει καποιος κατι που θα φαινεται ενδιαφερων και αφου εχει κυκλοφορησει κανα τριμηνο ωστε να δω τι παιδικες ασθενιες θα εμφανιζει και αν η κατασκευαστρια δειχνει προθυμια να βρει τις λυσεις

τοτε ισως να προχωρησω.....

Link to comment
Share on other sites

Εφυγα απο nokia,εδώ και 3 χρόνια έχω iPhone
SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

samsung λεμεεεεεεε!!! ασυγκριτη ποιοτητα κατασκευης.. και τα dumb phones της απλως δεν μασανε- δεν κολλανε πουθενα!!!!!! και μετα, για εμενα, htc.......
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα NOKIA αλλά αν είχα και μια δεύτερη ψήφο θα έριχνα και στην HTC!!!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson και ξερό ψωμί.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...