Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουυυυααααααα κανεις δεν με βοηθαει:yawn:.....το navigon δουλευει????:X

Εκτός του ότι δεν πέρασε και πολλή ώρα από τότε που το ρώτησες και εκτός επίσης του ότι δεν κοίταξες λίγο πιο πίσω, υπάρχει και ειδικό θέμα εδώ για τα προγράμματα πλοήγησης... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ και στις πληροφορίες λογισμικού μου βγάζει ότι έχω αριθμό λογισμικού: 2.36.405.8. Οπότε όταν κάνει update με OTA περνιέται η .8 και όχι η .5 που λένε μερικοί πιό πίσω.

 

Καλησπέρα!

 

Σωστά! Και σε μένα που μόλις τελείωσα με την αναβάθμηση, .8 μου έβγαλε και όχι .5

 

Θα στείλω σχόλια μετά απο μερικές μέρες για τη γενική εικόνα του.

(Κυριακή-Δευτέρα ξεπερνάω κατα πολύ τις 400 κλήσεις -εισερχόμενες & εξερχόμενες- οπότε θα δω και απο μπαταρία τι κάναμε)

 

Θα πρέπει να κάνω hard reset μετά την αναβάθμηση???

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εστω και root να εισαι η εγγυηση δεν ισχυει. Δε θα παρεις ειδοποιηση για FOTA μιας και το build που εχεις ειναι νεωτερο της FOTA. Αποψη μου μεινε στην 405.8

 

 

Δε χανεις τιποτα με το update. Προχωρας αφοβα.

 

Ουτε τα μηνυματα - κλησεις κτλ. Δεν χανω?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ξερει κανεις πως κανουμε backup απο το titanium backup και μετά όταν αλλάξουμε rom πως ξαναβάζουμε τις εφαρμογές τις οποίες κάναμε backup ?

 

Σας ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστώ πως το κινητό δεν το έχεις χρησιμοποιήσει ούτε για να δεις την ώρα ; :lol:

 

3G ανοιχτό συνέχεια όταν δεν είμαι σπιτι. Wi-fi όταν είμαι. 15 gmails, 10 pop email με attachments και χρήση του word. Κλήσεις 45 λεπτών. 10 μηνύματα. Μπορεί να είναι τικαρισμένη η επιλογή αυτόματες ενημερώσεις απλά όπου μου δίνεται η επιλογή δεν τις κάνω αυτόματες ενημερώσεις γιατί απλά δεν μου χρειάζονται και αν δεν μου δίνεται αυτή η επιλογή το έχω στις 6 ώρες. Όταν έρχεται email με ειδοποιεί η Vodafone. Για τον καιρό όποτε θέλω κάνω ανανεώσεις. Τα rss feeds τα ανανεώνω από μόνος μου, για το συγχρονισμό του HTC Sense κανένας λόγος φυσικά. Το κινητό πάντα το αφήνω να φτάνει μέχρι 20%. Δεν έχω περάσει καμμία εφαρμογή στην κάρτα μνήμης. Όλα στο τηλέφωνο.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα , ξερει κανεις πως κανουμε backup απο το titanium backup και μετά όταν αλλάξουμε rom πως ξαναβάζουμε τις εφαρμογές τις οποίες κάναμε backup ?

 

http://matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=TB+-+User's+guide

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρεθεί τρόπος να κάνουμε root αυτή την τελευταία έκδοση OTA που θα μας έρθει?

 

(με το που έγραψα το post μου ήρθε ειδοποίηση να την κατεβάσω :D)

Edited by geletos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Θέλω επειγόντως την βοήθειά σας με την καινούργια αναβάθμιση. Μου ήρθε το μήνυμα σήμερα το μεσημέρι γύρω στις 3:30 και αφού είχα διαβάσει και εδώ είπα να την κάνω. Κατέβασε κανονικά το αρχείο και μετά με ρώτησε για την εγκατάσταση και φυσικά του είπα να προχωρήσει. Από τότε έσβησε η οθόνη, μείνανε τα κουμπιά (τα τέσσερα στο κάτω μέρος) αναμμένα και μέχρι τώρα είναι ακόμα έτσι. Είναι φυσιολογικό αυτό γιατι ανησυχώ λίγο; ΑΑΑ να προσθέσω οτι το κινητό είναι τελείος μαμά, ούτε root ούτε άλλοι rom ούτε τίποτε. Please help!!!!!
Link to comment
Share on other sites

@geletos

Όχι ακόμα. Άντε καλορίζικη η αναβάθμιση

 

@stratigos30

 

Στη θέση σου αν ήμουν θα έβγαζα την μπαταρία και θα ξεκινούσα το κινητό. Θα έβλεπα τι έγινε, και ίσως να μου ερχόταν ξανά η αναβάθμιση. Αυτό όμως εάν ήμουν στην θέση σου. Τέτοια εμπειρία δεν έχω.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

@stratigos30

 

Στη θέση σου αν ήμουν θα έβγαζα την μπαταρία και θα ξεκινούσα το κινητό. Θα έβλεπα τι έγινε, και ίσως να μου ερχόταν ξανά η αναβάθμιση. Αυτό όμως εάν ήμουν στην θέση σου. Τέτοια εμπειρία δεν έχω.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, αυτό έκανα και μου την ξαναέβγαλε και εγκαταστάθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξαναρωτησω,θέλω να βάλω στο κινητό μου μια κάρτα μνήμης μεγαλύτερη (32) πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένα η απλά βγάζω την μια και βάζω την άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ολοκλήρωσα την αναβάθμηση σε 2.36.405.8

Εχω και εγω πρόβλημα με το Aura (official). Το ίδιο πρόβλημα είχε αναφερθεί και παραπάνω. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω? Με όλες τις άλλες εφαρμογές δεν υπάρχει προς το παρόν πρόβλημα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξαναρωτησω,θέλω να βάλω στο κινητό μου μια κάρτα μνήμης μεγαλύτερη (32) πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένα η απλά βγάζω την μια και βάζω την άλλη;

Βγαζεις τη παλια βαζεις την κανουργια και εισαι ετοιμος. Αν θες στη νεα καρτα σου μπορεις να περασεις οτι ειχες στη παλια.(apps.games,music,photos)

Παιδιά μόλις ολοκλήρωσα την αναβάθμηση σε 2.36.405.8

Εχω και εγω πρόβλημα με το Aura (official). Το ίδιο πρόβλημα είχε αναφερθεί και παραπάνω. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω? Με όλες τις άλλες εφαρμογές δεν υπάρχει προς το παρόν πρόβλημα

Ευχαριστώ

 

Περιμενεις νεο revision της εφαρμογης. Λογικα το 2.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξαναρωτησω,θέλω να βάλω στο κινητό μου μια κάρτα μνήμης μεγαλύτερη (32) πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένα η απλά βγάζω την μια και βάζω την άλλη;

 

ότι έχει η παλιά σου τα μεταφέρεις στην (άδεια) καινούρια με copy paste ή αποκοπή. όλα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις τη παλια βαζεις την κανουργια και εισαι ετοιμος. Αν θες στη νεα καρτα σου μπορεις να περασεις οτι ειχες στη παλια.(apps.games,music,photos)

 

 

Περιμενεις νεο revision της εφαρμογης. Λογικα το 2.1.4

 

ή βάζει το 2.1.2;)

Link to comment
Share on other sites

ή βάζει το 2.1.2;)

 

Τραγικο κατεμε οσο αφορα το lag στην πλοηγηση(δεν αναφερομαι σε lag της συσκευης, απλα με δειχνει 20-30 μετρα μονιμα πισω) που καθιστα αδυνατη την πλοηγηση. Στην 2.1.3 ειχε στρωσει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο κατεμε οσο αφορα το lag στην πλοηγηση(δεν αναφερομαι σε lag της συσκευης, απλα με δειχνει 20-30 μετρα μονιμα πισω) που καθιστα αδυνατη την πλοηγηση. Στην 2.1.3 ειχε στρωσει παντως.

 

Έχεις δίκιο, αρκετές φορές κολλάει, εκφωνεί τις οδηγίες αλλα σε δείχνει αλλού. Το θέμα είναι οτι δε δουλεύει ούτε σε CM7 που έχω δοκιμάσει οπότε η 2.1.2 είναι προς το παρόν μονόδρομος αν θές Aura. Πάντως οι χάρτες τις CIT για Sygic Mobile Maps είναι καλύτερoι, αυτό χρησιμοποιώ μαζί με Navigon Select, το μονο που προσφέρει ο Aura είναι eye candy.

Edited by Spyr0s
Navigator->Navigon
Link to comment
Share on other sites

 

ξερεις αν το backup φαινεται μεσα στην καρτα μνημης ?

γτ δεν το βρισκω στην σελιδα που μου εστειλες !

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει μεταφρασμένη στα ελληνικά απο εμένα η Sense 3 Lockscreen. Αν έχετε κάποια παρατήρηση για διόρθωση να μου το πείτε.

 

Sense 3 Lockscreen by Krzysiec

Link to comment
Share on other sites

΄'Εχεις δίκιο, αρκετές φορές κολλάει, εκφωνεί τις οδηγίες αλλα σε δείχνει αλλού. Το θέμα είναι οτι δε δουλεύει ούτε σε CM7 που έχω δοκιμάσει οπότε η 2.1.2 είναι προς το παρόν μονόδρομος αν θές Aura. Πάντως οι χάρτες τις CIT για Sygic Mobile Maps είναι καλύτερoi, αυτό χρησιμοποιώ μαζί με Navigator Select, το μονο που προσφέρει ο Aura είναι eye candy.

 

Συμφωνω απολυτα. Το aura ειναι pull mour navigation software κατα βαση. :lol:

Αξιοπιστη πλοηγηση μονο με navigon-sygic mobile.

 

 

Καλησπερα , ξερει κανεις πως κανουμε backup απο το titanium backup και μετά όταν αλλάξουμε rom πως ξαναβάζουμε τις εφαρμογές τις οποίες κάναμε backup ?

 

Σας ευχαριστώ !

Μπαινεις μεσα στην εφαρμογη. Αφου σου δειξει οτι ολες οι εφαρμογες φορτωθηκαν απο το λειτουργικο συστημα, πατας στο tab Αντιγραφα Ασφαλειας και Επαναφορα. Εκει θα δεις ολες τις εγγατεστημενες εφαρμογες που περιεχει το τηλ σου. Πατας πανω σε οποια θες και με την επιλογη Δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας περνεις το back up. Τωρα για restore μπαινεις παλι στο ιδιο tab scrolαρεις μεχρι να βρεις την εφαρμογη που θες να επαναφερεις, πατας επαναφορα και επιλεγεις επαναφορα εφαρμογη+δεδομενα.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις μεσα στην εφαρμογη. Αφου σου δειξει οτι ολες οι εφαρμογες φορτωθηκαν απο το λειτουργικο συστημα, πατας στο tab Αντιγραφα Ασφαλειας και Επαναφορα. Εκει θα δεις ολες τις εγγατεστημενες εφαρμογες που περιεχει το τηλ σου. Πατας πανω σε οποια θες και με την επιλογη Δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας περνεις το back up. Τωρα για restore μπαινεις παλι στο ιδιο tab scrolαρεις μεχρι να βρεις την εφαρμογη που θες να επαναφερεις, πατας επαναφορα και επιλεγεις επαναφορα εφαρμογη+δεδομενα.

 

αμα το κανεις μπορεις να το δεις στην καρτα sd ?

Link to comment
Share on other sites

αμα το κανεις μπορεις να το δεις στην καρτα sd ?

 

Φυσικα, μεσα στο φακελο Titanium Back up της sd σου. Λυσε μου μια απορια ομως. Γιατι θες να το δεις μεσα στην sd? :p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, μεσα στο φακελο Titanium Back up της sd σου. Λυσε μου μια απορια ομως. Γιατι θες να το δεις μεσα στην sd? :p

 

για να συγουρευτω οτι το έκανε !

Link to comment
Share on other sites

@geletos

Όχι ακόμα. Άντε καλορίζικη η αναβάθμιση

 

Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα την περάσω ακόμα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...