Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμένα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτι; Πως γίνεται πρίν απο μια έκδοση νέας cooked rom κάθε φορά κάποιοι devs ισχυρίζονται οτι είναι ταχύτερη, σταθερότερη, με καλύτερη ram και βελτιστοποιημένη, με τόσες εκδόσεις που έχουν βγάλει κάποιοι θα έπρεπε να έχει βγάλει φτερά το τηλέφωνο. Απλά έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάτι άλλο απο πίσω (εκτός απο τα donate) και δε το ξέρουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι παιζει με την ενταση του ηχειου στην ioo νομιζω οτι δεν εχει καμια διαφορα με την 1.32 που ειχα.Σε σχεση με την τελευταια επισιμη παλι νομιζω οτι ακουγεται λιγοτερο.

 

Aν θες flashαρε τον kernel του m-deejay που εχει 10% sound boost.Λειτουργει μια χαρα με τη rom (δυστυχως ο kernel του Lee δεν ειναι συμβατος,αλλα θα γινει οπου να ναι).Τον kernel τον flashαρεις χωρις κανενα wipe,κατευθειαν το .zip δηλαδη.

 

Btw ο capy ανεβαζει τη 1η rom με real sense 3.0...Σιγουρα θα εχει προβληματα,αλλα ειναι μεγαλη προοδος...;)

 

Eμένα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτι; Πως γίνεται πρίν απο μια έκδοση νέας cooked rom κάθε φορά κάποιοι devs ισχυρίζονται οτι είναι ταχύτερη, σταθερότερη, με καλύτερη ram και βελτιστοποιημένη, με τόσες εκδόσεις που έχουν βγάλει κάποιοι θα έπρεπε να έχει βγάλει φτερά το τηλέφωνο. Απλά έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάτι άλλο απο πίσω (εκτός απο τα donate) και δε το ξέρουμε.

 

Γιαυτο φιλε μου εχω βαρεθει τους devs με τα μεγαλα λογια...Η φημη και τα donates τους νοιαζουν...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτι; Πως γίνεται πρίν απο μια έκδοση νέας cooked rom κάθε φορά κάποιοι devs ισχυρίζονται οτι είναι ταχύτερη, σταθερότερη, με καλύτερη ram και βελτιστοποιημένη, με τόσες εκδόσεις που έχουν βγάλει κάποιοι θα έπρεπε να έχει βγάλει φτερά το τηλέφωνο. Απλά έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάτι άλλο απο πίσω (εκτός απο τα donate) και δε το ξέρουμε.

 

πουλάνε και λίγο παραμύθι :)

Αλλά γενικά προσπαθούν κάνοντας διάφορα optimisations... και όντως μπορεί να είναι γρηγορότερη σε κάποια θέματα αλλά κάπου αλλού να έχουνbugs τα οποία βγαίνουν σιγά σιγά στην επιφάνεια~!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Πέρασα την leeDroid v3.0.2 μετά από ένα μήνα χρήσης miui...

Η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο, το σημa του wi-fi βελτιώθηκε, και το νέο sense καλό φαίνεται...

 

Άλλο είναι το θέμα μου... Πως γίνεται να είναι τόσο γρήγορη η ROM χωρίς κανένα lag αλλά τα scores που χτυπάει στα benchmasks να είναι τίποτα??? Πιάνει μόνο 1700 ενώ η miui έπιανε 4500...

 

Είναι λογικό αυτό??

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτι; Πως γίνεται πρίν απο μια έκδοση νέας cooked rom κάθε φορά κάποιοι devs ισχυρίζονται οτι είναι ταχύτερη, σταθερότερη, με καλύτερη ram και βελτιστοποιημένη, με τόσες εκδόσεις που έχουν βγάλει κάποιοι θα έπρεπε να έχει βγάλει φτερά το τηλέφωνο. Απλά έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάτι άλλο απο πίσω (εκτός απο τα donate) και δε το ξέρουμε.

 

Σε καποιες ρομ οι ισχυρισμοι ειναι αληθεις. σε αλλες οχι και τοσο.

Δεν ειναι ωραιο να βαζουμε ταμπελες στους μαγειρες, καποιες φορες κανουν καλη δουλεια αλλες φορες αποτυγχανουν

 

Πχ εμενα γενικα δεν μου εχει κανει ποτε καλη εντυπωση ρομ του mike1986, ομως η τελευταια 5.1.3 που εχω εδω και 2 μερες απλα δεν παιζεται.

 

Παντως οφειλω να πω οτι δεν εχω δει ακομα μαγειρεμενη ρομ να ειναι χειροτερη απο τη στοκ....για την ακριβεια οταν ειχα παρει το κινητο η στοκ "εφυγε" στις πρωτες 2-3 ωρες.

Ειναι και θεμα του κατα ποσο καποιος μπορει να αντιληφθει τη διαφορα στοκ με μαγειρεμενη...:X

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες ρομ οι ισχυρισμοι ειναι αληθεις. σε αλλες οχι και τοσο.

Δεν ειναι ωραιο να βαζουμε ταμπελες στους μαγειρες, καποιες φορες κανουν καλη δουλεια αλλες φορες αποτυγχανουν

 

Μα δεν είπα ολοι, είπα κάποιοι ;)

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να περάσω την coredroid 6.0 πάνω στην 5.4 που έχει ήδη? και αν ναι πώς την περνάω χωρίς να χάσω ρυθμίσεις κλπ?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να περάσω την coredroid 6.0 πάνω στην 5.4 που έχει ήδη? και αν ναι πώς την περνάω χωρίς να χάσω ρυθμίσεις κλπ?

 

Αν δε κάνω λάθος η 6.0 έχει διαφορετική βάση απ ότι η 5.4.Σε αυτή τη περίπτωση πρέπει να κανεις full wipe πριν τη περάσεις.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση έκανα αναβάθμιση το κινητό μου προχθές στην τελευταία ενημέρωση 2.3.3 και από τότε δεν μου κάνει αυτόματη διόρθωση Ελληνικών στα μηνύματα και πρόβλεψη, αλλά μου βγάζει κάτι κόκκινες τελείες κάτω από τις λέξεις που έχουν γραφεί με λάθος τρόπο. Πως το αλλάζω αυτό ώστε να γίνει όπως ήταν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση έκανα αναβάθμιση το κινητό μου προχθές στην τελευταία ενημέρωση 2.3.3 και από τότε δεν μου κάνει αυτόματη διόρθωση Ελληνικών στα μηνύματα και πρόβλεψη, αλλά μου βγάζει κάτι κόκκινες τελείες κάτω από τις λέξεις που έχουν γραφεί με λάθος τρόπο. Πως το αλλάζω αυτό ώστε να γίνει όπως ήταν?

 

Nομιζω οτι αυτο δεν αλλαζει μιας και ειναι μια καινουρια δυνατοτητα της 2.3.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) Μενού-->ρυθμίσεις-->Γλώσσα και πληκτρολόγιο--> Επιλογή γλώσσας τι έχεις , ελληνικά ή αγγγλικά;

2) Μενού-->ρυθμίσεις-->Γλώσσα και πληκτρολόγιο--> Τοuch input--> εισαγωγή κειμένου --> τι έχεις τικαρισμένο ;

 

Προσωπικά σε εμένα κάνει διόρθωση

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δουλεύει διαφορετικά από αυτό της προηγούμενης έκδοσης;

 

Ετσι νομιζω Γιαννη.Η κοκκινη γραμμη πλεον κανει τον ορθογραφικο ελεγχο (αυτο συμβαινει κι ας μην εχω τπτ τικαρισμενο και σε i00 και σε RCMix).Ειναι λιγο εντονο στο ματι βεβαια,αλλα οκ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έτοιμο το DHD με RCMix . Τα Σπάει Κανένα απολύτως πρόβλημά.

Μου άρεσε πολύ η νεα έκδοσή.

Όποιος δεν τολμα να βαλει coocked εκδωση να τολμήσει. Με προσεκτικά βήματά ολα γίνονται .

Να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν ειτε δημόσια είτε με Πμ μηνύματά που τους ζάλισα.

 

καλημερα, αυτη ειναι με το sense 3? αν ναι μπορεις να βαλεις το λινκ γιατι εχω χαθει λιγο και εναν οδηγο?

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αυτη ειναι με το sense 3? αν ναι μπορεις να βαλεις το λινκ γιατι εχω χαθει λιγο και εναν οδηγο?

σε ευχαριστω

Kαμια rom ακομα δεν υποστηριζει πληρως το sense 3.0,απλα εχουν προσθεσει καποια χαρακτηριστικα του.Την RCMix μπορεις πλεον να τη κατεβασεις μεσω rom manager αφου στη θεση της στο thread ανεβηκε η RCMix KINGDOM που υποστηριζει πληρως το sense 3.0, αλλα εχει καποια προβληματακια ακομα και δεν ειναι για καθημερινη χρηση...

 

edit:Αν θες βαλε αυτη εδω που υποστηριζει καποια χαρακτηριστικα του νεου sense και δεν εχει καποια προβληματα.Οδηγο για flashαρισμα και πως να τη περασεις θες;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαμια rom ακομα δεν υποστηριζει πληρως το sense 3.0,απλα εχουν προσθεσει καποια χαρακτηριστικα του.Την RCMix μπορεις πλεον να τη κατεβασεις μεσω rom manager αφου στη θεση της στο thread ανεβηκε η RCMix KINGDOM που υποστηριζει πληρως το sense 3.0, αλλα εχει καποια προβληματακια ακομα και δεν ειναι για καθημερινη χρηση...

 

edit:Αν θες βαλε αυτη εδω που υποστηριζει καποια χαρακτηριστικα του νεου sense και δεν εχει καποια προβληματα.Οδηγο για flashαρισμα και πως να τη περασεις θες;

 

μου εχουν στειλει να βαλω αυτην

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

Link to comment
Share on other sites

μου εχουν στειλει να βαλω αυτην

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

 

Σημερα θα ανεβασει καινουρια version ο mike,αρα αν θες να βαλεις τη revo κανε υπομονη λιγες ωρες. ;)

Ενταξει,γουστα ειναι αυτα,το εχουμε πει αρκετες φορες για τις επιλογες μας.Ο καθενας επιλεγει βαση του γουστου του τη rom που θα περασει στη συσκευη του, τι θελει να περιεχει, τι τον ενδιαφερει, αν δε τον ενοχλουν τα bugs που εχει η συγκεκριμενη rom κτλ.

 

edit:Για μενα αν θελει καποιος να επιλεξει αναμεσα στους ''γνωστους'' devs, αυτη τη στιγμη η καλυτερη επιλογη ειναι η 3.0.2 του Lee, κυριως λογω του kernel.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) Μενού-->ρυθμίσεις-->Γλώσσα και πληκτρολόγιο--> Επιλογή γλώσσας τι έχεις , ελληνικά ή αγγγλικά;

2) Μενού-->ρυθμίσεις-->Γλώσσα και πληκτρολόγιο--> Τοuch input--> εισαγωγή κειμένου --> τι έχεις τικαρισμένο ;

 

Προσωπικά σε εμένα κάνει διόρθωση

 

Ουτε σε μενα κανει δουλεια.

 

1)Ελληνικα

2)προβλεψη και ολοκληρωση λεξεων

Link to comment
Share on other sites

Eνα backup της rom πιανει 600-700mb,αρα καταλαβαινετε.Στο Titanium backup η oποιοδηποτε αλλο παρομοιο προγραμμα, αυτο που προσωπικα κανω, ειναι να διαγραφω το backup των εφαρμογων που εχω και να δημιουργω ενα καινουριο.

γιατι στα wm με το spb back up το μεγεθος ειναι 50-70μβ και εδω λες 700?γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε apitsakis το ειχα στα Αγγλικα το 1), αλλα και που το αλλαξα σε Ελληνικα παλι τα ιδια μου κανει και για το 2) ολα τικαρισμενα εκτος απο τους ηχους πληκτρων και δονηση κατα την πληκτρολογιση. Οποτε τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ HTC DESIRE HD ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ.

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΟΨΥΦΙΟΣ ΑΓΩΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by taneasou
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι πως στο ποστ στο xda δεν αναφέρει ποιο ραδιο πρέπει να έχουμε.

 

Σε μερικές αναφέρεται πχ arhd 5.1.3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...