Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@spdrosin: Σπύρο μπορεί να γίνει format όποτε θες αν και καλύτερα να είναι να γίνει μετά από πέρασμα rom

και πριν το 1o boot, απλά και μόνο για να μην κάνει το τηλέφωνο διπλή δουλειά να φτιάξει τα αρχεία που φτιάχνει στην sd.

Για οικονομία χρόνου δηλαδή. Οκ Αντρέα, σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Υ.Γ.: Σε χάσαμε ρε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από την αναβάθμιση αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Στο HTC Hub δεν μπορώ να κάνω play τους ήχους (ringtones, notifications) πριν τους κατεβάσω. Το play υπάρχει, αλλά πατώντας το δεν γίνεται τίποτα. Πριν δούλευε κανονικά... :confused:

 

Το κάνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Στο HTC Hub δεν μπορώ να κάνω play τους ήχους (ringtones, notifications) πριν τους κατεβάσω. Το play υπάρχει, αλλά πατώντας το δεν γίνεται τίποτα. Πριν δούλευε κανονικά... :confused:

 

Το κάνει και σε άλλους?

 

Ειναι πολυ πιθανον να οφειλεται σε προβλημα server της HTC.Δε λειτουργει και αψογα η υπηρεσια κι αυτο ειναι γνωστο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας σημερα πηγα να κανω ροοτ το τηλ μαλλον δεν τα καταφερα και τωρα δεν βρησκει την καρτα σιμ δεν εχω σημα της μπορειται να μου πειτε τι να κανω. εκανα ξανα εργοστασιακες ρυθμησεις αλλα τιποτα ουτε καν απο την αναζητησει δυκτιου δεν το βρησκει λεει σφαλμα στην αναζητηση .. καποα βοηθεια αν υπαρχει σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας σημερα πηγα να κανω ροοτ το τηλ μαλλον δεν τα καταφερα και τωρα δεν βρησκει την καρτα σιμ δεν εχω σημα της μπορειται να μου πειτε τι να κανω. εκανα ξανα εργοστασιακες ρυθμησεις αλλα τιποτα ουτε καν απο την αναζητησει δυκτιου δεν το βρησκει λεει σφαλμα στην αναζητηση .. καποα βοηθεια αν υπαρχει σας ευχαριστω

 

Βγαλε τη καρτα (καθαρισε λιγο τις επαφες) και τη μπαταρια και αστο 2-3 λεπτα.Μετα βαλε τα και δοκιμασε παλι μηπως ξεκολλησει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα αναβάθμιση την μαμά rom και από τότε ούτε το AYRA ούτε το navigon ούτε κάποιο audio player που είχα δουλεύει. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; Ευχαριστώ.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα αναβάθμιση την μαμά rom και από τότε ούτε το AYRA ούτε το navigon ούτε κάποιο audio player που είχα δουλεύει. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; Ευχαριστώ.

 

Για το aura ειναι γνωστο οτι εχει προβλημα με τη 2.3.Ενας φιλος εδω ειχε στειλει mail στην εταιρια και του εστειλαν ενα fix.Για τα αλλα 2 προγραμματα πιθανον να ισχυει το ιδιο μεχρι να βγαλουν μια αναβαθμιση.Αν τα εχεις αγορασει μπορεις να τους στειλεις ενα mail και μαλλον θα σε εξυπηρετησουν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανένα προγραμματάκι αντίστοιχου του My Mobiler για windows mobile υπάρχει για desire hd (android);

 

Αν και για αυτα γνωριζουν καλα ο athanasso77 κι ο kollatos που εχουν δουλεψει wm, με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο.

 

Επισης μιας και το εφερε η κουβεντα, μια παρα-μα παρα πολυ καλη εφαρμογη για sync αναμεσα σε outlook-android (contacts-celedar), ειναι αυτη εδω.Πλεον σε ενα λεπτο θα εχετε συγχρονισει απο/προς το outlook στην android συσκευη σας...;)

 

δυστηχως δεν εγινε τιποτα ... το κατεστρεψα ??? κατι εναλακτικο σε ευχαριστω

 

Δοκιμασε με μια αλλη καρτα να δεις αν δουλευει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που γινομαι ενοχλητικος τελικα οπος ειπες elthis το αφησα καθαρισα την σιμ τιποτα δεν βρηκει την καρτα και δεν ξερω τι να κανω καποια αλλη ιδεα σας παρακαλω . ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα αναβάθμιση την μαμά rom και από τότε ούτε το AYRA ούτε το navigon ούτε κάποιο audio player που είχα δουλεύει. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; Ευχαριστώ.

 

H aura 2.1.2 δουλευει μια χαρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και για αυτα γνωριζουν καλα ο athanasso77 κι ο kollatos που εχουν δουλεψει wm, με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο.

 

Επισης μιας και το εφερε η κουβεντα, μια παρα-μα παρα πολυ καλη εφαρμογη για sync αναμεσα σε outlook-android (contacts-celedar), ειναι αυτη εδω.Πλεον σε ενα λεπτο θα εχετε συγχρονισει απο/προς το outlook στην android συσκευη σας...;)

 

 

Θέλει rooted συσκευή... Καμία που να παίζει σε μη rooted υπάρχει;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Θέλει rooted συσκευή... Καμία που να παίζει σε μη rooted υπάρχει;

 

Για δοκιμασε αν σου κανει το myphone explorer

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που γινομαι ενοχλητικος τελικα οπος ειπες elthis το αφησα καθαρισα την σιμ τιποτα δεν βρηκει την καρτα και δεν ξερω τι να κανω καποια αλλη ιδεα σας παρακαλω . ευχαριστω και παλι

 

Ξανακάνε τα βήματα του οδηγού με προσοχή και κατά γράμμα ότι λένε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιθανον να οφειλεται σε προβλημα server της HTC.Δε λειτουργει και αψογα η υπηρεσια κι αυτο ειναι γνωστο.

Πιθανόν, αλλά μέχρι τώρα δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Hub... :confused:

 

Έκανα και clear data στο Hub αλλά και πάλι τα ίδια μου κάνει... Ακόμα μου βγάζει διπλούς κάποιους ήχους, όπως και διπλά τα scenes, μισά με την μπάρα του froyo και μισά με του ginger... Κουφά... :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει να με βοηθησει καποιος για να μου πει πως κανουμε restore της παλιας μας ρομ που κανουμε backup απο το recovery ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει να με βοηθησει καποιος για να μου πει πως κανουμε restore της παλιας μας ρομ που κανουμε backup απο το recovery ?

 

Πηγαινεις recovery-backup and restore και επιλεγεις restore.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα μηπως μπορεις να στειλεισ η να ανεβασεις καπου αυτο το αρχειο ευχαριστο

 

 

Δυστυχώς του στείλανε το αρχείο της έκδοσης 2.1.2 για να κάνει υποβάθμιση, οτι δηλαδή λέμε τόσο καιρό εδω μέσα...:(

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν απο το service να κατεβασω καποιν χαρτη γιατι μαλον τελειωσε η free εκδοση του.

θελω βοηθεια για ποιον χαρτη να κατεβασω. υπαρχει free ή με πληρωμη δεν γνωριζω . το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι σε κανενα προγραμμα locations latitube -μερη-λειτουργια αυτοκινητου δεν βρισκει σημα gps dokimasa kai to gps test -fasterfix τα ιδια

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι καλυτερο να κανω restore ή να την ξαναπερασω ?

 

Αν κανεις restore θα επανελθει οπως ηταν ακριβως με τις ρυθμισεις της και τα apps που ειχες τη στιγμη που την εκανες backup.Αν τη περασεις παλι τη στηνεις απ την αρχη.Εσυ επιλεγεις τι θες.Δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα αν εννοεις στην επαναφορα, που θα επειρεασει τη rom.

 

μου ειπαν απο το service να κατεβασω καποιν χαρτη γιατι μαλον τελειωσε η free εκδοση του.

θελω βοηθεια για ποιον χαρτη να κατεβασω. υπαρχει free ή με πληρωμη δεν γνωριζω . το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι σε κανενα προγραμμα locations latitube -μερη-λειτουργια αυτοκινητου δεν βρισκει σημα gps dokimasa kai to gps test -fasterfix τα ιδια

 

ευχαριστω

 

Αν κατεβασεις νομιμα το χαρτη φυσικα και θα πρεπει να πληρωσεις.Στις λειτουργιες που ανεφερες, το google maps δηλ, δεν υποστηριζει Ελληνικο χαρτη, εκτος αν εχεις καποια rom που να περιεχει custom navigation με google maps.

Βαλε ενα προγραμμα gps (igo,aura κτλ), ανοιξε το σε ανοιχτο χωρο που να βλεπει ουρανο και τοτε θα δεις αν κλειδωσει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις restore θα επανελθει οπως ηταν ακριβως με τις ρυθμισεις της και τα apps που ειχες τη στιγμη που την εκανες backup.Αν τη περασεις παλι τη στηνεις απ την αρχη.Εσυ επιλεγεις τι θες.Δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα αν εννοεις στην επαναφορα, που θα επειρεασει τη rom.

 

Θα κρατησει και όλα τα widget ετσι οπως τρα ειχα εκεινη τη στιγμη ή αυτα πρεπει να τα κανω ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...