Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα επανεκκίνηση και αμέσως μόλις σβήσει το τηλέφωνο κράτα πατημένο το volume down.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Έτσι τα κατάφερα.... και είμαι s-off θα κάνω τώρα root να δω αν γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Να ρωτησω κατι;ποιο το ωφελος να κανεις 2sd;Αυτο το καναμε στο desire με internal memory 100mb.Με το χωρο αποθηκευσης που εχουμε γιατι να χαλας το χρονο σου; Προσωπικα το θεωρω εντελως αχρειαστο και περιττο...

 

Εκτός αυτού με τη μεταφορά όλων των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης, δεν υπάρχει περίπτωση να μην εμφανίζονται fault codes συχνά πυκνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού με τη μεταφορά όλων των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης, δεν υπάρχει περίπτωση να μην εμφανίζονται fault codes συχνά πυκνά.

 

Εχεις δικιο Γιαννη...πιστευω οτι επειδη ο ανταγωνισμος εχει ανεβει πολυ στους xda και δεν εχουν να παρουσιασουν κατι διαφορετικο μεταξυ τους,ειπαν να προσπαθησουν να "ψαρωσουν" users με το ap2sd...επισης θυμασαι καλα ποσο καιρο πηρε στο desire μεχρι να δουλεψει σωστα...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,

σημερα μου εγινε φραγη εξερχομενων κλησεων και οταν πηρα στην wind μου ειπανε οτι υπερεβην κατα πολυ τον λογαριασμο μου και μου εγινε φραγη(ο λογαριασμος ειναι εταιρικος).

εγω κλησεις δεν εκανα τοσες αλλα εμπαινα στο internet μεσω wifi.αυτοι μου ειπανε πως εμπαινα και μεσω δικτυου της wind.τι ρυθμισεις πρεπι να κανω για να μπαινω ΜΟΝΟ με ασυρματο δικτυο οταν εχω και οχι με χρεωση?

σημειωνω οτι στο τηλ.υπαρχει η ενδειξη G με 2 βελακια διπλα στην ενδειξη του σηματος. αυτο φταιει?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,

σημερα μου εγινε φραγη εξερχομενων κλησεων και οταν πηρα στην wind μου ειπανε οτι υπερεβην κατα πολυ τον λογαριασμο μου και μου εγινε φραγη(ο λογαριασμος ειναι εταιρικος).

εγω κλησεις δεν εκανα τοσες αλλα εμπαινα στο internet μεσω wifi.αυτοι μου ειπανε πως εμπαινα και μεσω δικτυου της wind.τι ρυθμισεις πρεπι να κανω για να μπαινω ΜΟΝΟ με ασυρματο δικτυο οταν εχω και οχι με χρεωση?

σημειωνω οτι στο τηλ.υπαρχει η ενδειξη G με 2 βελακια διπλα στην ενδειξη του σηματος. αυτο φταιει?

ευχαριστω πολυ

Αν έχεις κάνει αναβάθμιση στην 2.3, στην μπάρα έχει τα quick settings όπου μπορείς να απενεργοποιήσεις το APN (mobile network)...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει αναβάθμιση στην 2.3, στην μπάρα έχει τα quick settings όπου μπορείς να απενεργοποιήσεις το APN (mobile network)...

 

 

εχω την εκδοση android 2.3.3.

πως απενεργοποιω το ΑΡΝ?

δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση android 2.3.3.

πως απενεργοποιω το ΑΡΝ?

δεν γνωριζω

Kατεβάζεις την μπάρα, πας στα quick settings και ξετικάρεις το Mobile Network...

Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζεις την μπάρα, πας στα quick settings και ξετικάρεις το Mobile Network...

 

το δικτυο κινητης τηλεφωνιας ξετικαρω?

ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση android 2.3.3.

πως απενεργοποιω το ΑΡΝ?

δεν γνωριζω

 

Menu-ρυθμισεις-ασυρματα δικτυα-δικτυα κινητης.Να μην εχει τικαριστει κι εισαι οκ...

 

Κι απ το quick settings το ιδιο ειναι...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω απλά ότι όντως με s-off από την 2.3 το GingerBreak κάνει root !

Άρα καλύτερα πριν περάσει κανείς την OTA να είναι s-off.

 

(Δεν πήγε και τέλεια,,,, μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι : Δεν είναι σίγουρο αν έχει πετύχει, κάνε restart και δες αν έχεις την εφαρμογή superuser)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;ποιο το ωφελος να κανεις 2sd;Αυτο το καναμε στο desire με internal memory 100mb.Με το χωρο αποθηκευσης που εχουμε γιατι να χαλας το χρονο σου; Προσωπικα το θεωρω εντελως αχρειαστο και περιττο...

 

Sent from my Desire HD

ναι και εγω καταλαβα δεν χρειαζεται τελικα απλως ηθελα να δω αν ειναι καλυτερο το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατι η εφαρμογή ράδιο είναι απο τις καλύτερες, μαζί με το widget και ίσως το μονο που με κρατάει σε Sense. To μονο που έχω βρεί είναι αυτό, παίζει και χωρίς ακουστικά αλλα δε το έχω δοκιμάσει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

 

Εχω δυο θεματακια με το ραδιο. 1) θελω να αποθηκευσω τους σταθμους που ακοτω κ οχι ολους και 2) να εχει χρονοδιακοπτη οπως ειχα στο TD2

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανερχομαι σε ενα προβλημα που φαινεται οτι οφειλεται με την εκδοση 2.3.3 και μεχρι στιγμης κανεις δεν εχει καταφερει να το λυσει. Ενω φαινεται το εικονιδιο του wifi on και στις ρυθμισεις οτι εχει συνδεθει στο modem δεν μπορω να μπω με τιποτα στο internet. Εχω δοκιμασει τα παντα.. το τι reset modem εχω κανει και εχω σβησει και ολα τα παλια δικτυα απο το κινητο αλλα τιποτα. Εχει κανεις καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανερχομαι σε ενα προβλημα που φαινεται οτι οφειλεται με την εκδοση 2.3.3 και μεχρι στιγμης κανεις δεν εχει καταφερει να το λυσει. Ενω φαινεται το εικονιδιο του wifi on και στις ρυθμισεις οτι εχει συνδεθει στο modem δεν μπορω να μπω με τιποτα στο internet. Εχω δοκιμασει τα παντα.. το τι reset modem εχω κανει και εχω σβησει και ολα τα παλια δικτυα απο το κινητο αλλα τιποτα. Εχει κανεις καποια ιδεα?

 

απο σημα πως παμε?? ..για δοκιμασε κ αλλον browser! αλλιως.. hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στο Desire S που έχω, στο μάρκετ να είναι enable οι paid applications, και στο DHD μου όχι ;.

 

@garefal

 

Στις ρυθμίσεις, ασύρματα δίκτυα--> Ρυθμίσεις wifi-->μενού--> Σύνθετες--> κάνε tick λίγο Βέλτιστη απόδοση wifi, επίσης στον διακομιστή μεσολάβησης wifi --> έχεις tick μήπως ;. . Έπειτα ρυθμίσεις IP DLNA είναι tick ?. Aν είναι βγάλτο. Αν δεν είναι για τικαρε το.

(Επίσης βλέπεις Διεύθυνση MAC, και IP? )

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

σημα φουλ. οτι και να δοκιμασω ..εχει μουλαρωσει...

 

Δοκιμασε να κανεις ενα hard reset...

 

Πώς γίνεται στο Desire S που έχω, στο μάρκετ να είναι enable οι paid applications, και στο DHD μου όχι ;.

 

Εννοεις οτι βλεπεις τις paid εφαρμογες;;;;Μα σε καμια συσκευη στην Ελλαδα δε γινεται..:blink:

 

edit:ο capy εβγαλε v.2 στη rom του με το sense 3,αλλα αν διαβασετε αυτη την ωρα στο thread,μπορει να εχει και περισσοτερα ''θεματα'' απο τη 1η...Ειναι πολυ δυσκολο το sense 3 και μεχρι να το δουμε να βγει σε smartphone κι οχι σε tablet, θα εχουμε αυτο το αποτελεσμα δυστυχως.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγω εχω το desire οποτε δεν εχω διαβασει το forum

 

Το ξαδερφακι μου εχει το HD και οταν παει να παρει τηλεφωνο παρολο που παταει πχ ας πουμε να παρει εμενα περνει μια αλλη επαφη το ιδιο γινεται και με αλλες επαφες παντοτε την συγκεκριμενη επαφη καλει!

 

αυτο το προβλημα μολις το πηρε του εμφανηστικε αλλα του το εκανε αραια και που ! τωρα του το κανει σχεδον σε καθε κληση!

 

ξερει κανένας τι μπορει να συμβαινει ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγω εχω το desire οποτε δεν εχω διαβασει το forum

 

Το ξαδερφακι μου εχει το HD και οταν παει να παρει τηλεφωνο παρολο που παταει πχ ας πουμε να παρει εμενα περνει μια αλλη επαφη το ιδιο γινεται και με αλλες επαφες παντοτε την συγκεκριμενη επαφη καλει!

 

αυτο το προβλημα μολις το πηρε του εμφανηστικε αλλα του το εκανε αραια και που ! τωρα του το κανει σχεδον σε καθε κληση!

 

ξερει κανένας τι μπορει να συμβαινει ;

 

Να υποθεσουμε οτι ειναι σε stock κατασταση;;;Ειναι περιεργο συμπτωμα...Ας κανει ενα hard reset...

 

Γενικα αν ειμαστε σε stock κατασταση και παρουσιαζετε ενα προβλημα ''απιθανο'' η λυση κατα 90% ειναι το hard reset και αν δε πετυχει, το service...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Desire S έχω στο Desire HD δεν έχω...μάλλον θα έρθει σιγά σιγά...Βρήκε κίνηση φαίνεται στην Κατεχάκη στο ρεύμα προς Αθήνα
Link to comment
Share on other sites

 

edit:ο capy εβγαλε v.2 στη rom του με το sense 3,αλλα αν διαβασετε αυτη την ωρα στο thread,μπορει να εχει και περισσοτερα ''θεματα'' απο τη 1η...Ειναι πολυ δυσκολο το sense 3 και μεχρι να το δουμε να βγει σε smartphone κι οχι σε tablet, θα εχουμε αυτο το αποτελεσμα δυστυχως.

 

 

Oργάνωση θέλει, έτσι όπως το πανε δε βλέπω να υπάρχει αποτέλεσμα, χωρίς testers, πετάς μια rom στον αέρα και τρέχα γύρευε; Κρίμα που παράτησε την RCMiXHD, ήταν η καλύτερη ROM.

Link to comment
Share on other sites

ooooooo εχω εφαρμογες επι πληρωμη και γω!!!! να την η google!!! :D

 

πως γινεται και εχεις τετοιεσ εφαρμογες? εκανες καποια ρυθμιση στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...