Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα απόλυτος πρόβλημα!

 

δλδ το πληκτρολογιο σου το βγαζει κανονικα? οταν γραφεις μυνηματα στα ελληνικα σου εμφανιζει τα βελακια? σου χει κ τ9??

...επισης σε μενα τουλαχιστον νμζω πως δεν ειναι οσο smooth ηταν στο sense! του χω κανει hard reset :S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νεα επισημη ROM 2.3.3

Προσωπικη κριτικη:

1) Εχει προστεθει χρησιμη επιλογη quick settings στo notification bar

2) Οταν ερχεται email απο ηδη αποθηκευμενη επαφη, ανοιγει αυτοματα την επαφη αυτη για να βλεπεις το πληρες ιστορικο επικοινωνιας

3) Στο βασικο μενου εικονιδιων των εφαρμογων εχει προστεθει επιλογη για να βλεπεις τις συχνοτερα χρησιμοποιημενες εφαρμογες και επιλογη για να βλεπεις ποιες εχεις κανει download

4) Εχει προστεθει ηχητικο εφε στο widget του καιρου

5) Περιβαλλον χρηστη ή αλλιως User interface ιδιο και απαραλαχτο με την 1,72

6) Σε θεμα ταχυτητας κινητου, λειτουργιας GPS και smoothless καμια διαφορα με τη προηγουμενη. Δηλαδη δεν ειχα προβλημα με την 1,72 και ουτε εχω με τη 2,3,3

7) Wifi: Οταν απομακρυνεσαι απο το router (εννοω για παραδειγμα αποσταση δυο δωματια στο σπιτι μεσα) αποσυνδεεται κατι που δεν συνεβαινε στην 1.72 οπου εστω και με ...μιση μπαρα ειχες σημα.

8) Σταθεροτητα συστηματος αριστη οπως και στην 1.72, στην οποια ομως ειχα δυο ανεξηγητα reboot και ενα ανεξηγητο delete ΟΛΩΝ των sms σε διαστημα 5 μηνων. Εδω ακομα ειναι νωρις για να βγει συμπερασμα γιατi τη φοραω 6 μερες... αλλα ας ελπισουμε οτι δε θα εχουμε τετοια παρατραγουδα.

9)Καμερα-video χωρις προβλημα οπως και στην 1.72.

10) Αυτονομια μπαταριας ιδια με τη προηγουμενη ROM (μια μερα και κατα τις 9 με 10 το βραδακι τρεξε να βρεις πριζα)

11) Ενταση ηχου ελαφρως καλυτερη

 

Συμπερασμα: Πολυ κακο για το τιποτα. Μη τρελενεστε δε χαλασε και ο κοσμος αν δεν κανετε αναβαθμιση εκτος και αν ειχατε προβληματα με την 1.72

 

Αυτά ακριβώς έχουν αλλάξει και επιπλέον τα ΠΡΟΣΩΠΑ, έχουν μετονομαστεί σε ΕΠΑΦΕΣ.

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νεα επισημη ROM 2.3.3

Προσωπικη κριτικη:

1) Εχει προστεθει χρησιμη επιλογη quick settings στo notification bar

2) Οταν ερχεται email απο ηδη αποθηκευμενη επαφη, ανοιγει αυτοματα την επαφη αυτη για να βλεπεις το πληρες ιστορικο επικοινωνιας

3) Στο βασικο μενου εικονιδιων των εφαρμογων εχει προστεθει επιλογη για να βλεπεις τις συχνοτερα χρησιμοποιημενες εφαρμογες και επιλογη για να βλεπεις ποιες εχεις κανει download

4) Εχει προστεθει ηχητικο εφε στο widget του καιρου

5) Περιβαλλον χρηστη ή αλλιως User interface ιδιο και απαραλαχτο με την 1,72

6) Σε θεμα ταχυτητας κινητου, λειτουργιας GPS και smoothless καμια διαφορα με τη προηγουμενη. Δηλαδη δεν ειχα προβλημα με την 1,72 και ουτε εχω με τη 2,3,3

7) Wifi: Οταν απομακρυνεσαι απο το router (εννοω για παραδειγμα αποσταση δυο δωματια στο σπιτι μεσα) αποσυνδεεται κατι που δεν συνεβαινε στην 1.72 οπου εστω και με ...μιση μπαρα ειχες σημα.

8) Σταθεροτητα συστηματος αριστη οπως και στην 1.72, στην οποια ομως ειχα δυο ανεξηγητα reboot και ενα ανεξηγητο delete ΟΛΩΝ των sms σε διαστημα 5 μηνων. Εδω ακομα ειναι νωρις για να βγει συμπερασμα γιατi τη φοραω 6 μερες... αλλα ας ελπισουμε οτι δε θα εχουμε τετοια παρατραγουδα.

9)Καμερα-video χωρις προβλημα οπως και στην 1.72.

10) Αυτονομια μπαταριας ιδια με τη προηγουμενη ROM (μια μερα και κατα τις 9 με 10 το βραδακι τρεξε να βρεις πριζα)

11) Ενταση ηχου ελαφρως καλυτερη

 

Συμπερασμα: Πολυ κακο για το τιποτα. Μη τρελενεστε δε χαλασε και ο κοσμος αν δεν κανετε αναβαθμιση εκτος και αν ειχατε προβληματα με την 1.72

 

Εχει και αλλες μικρες αλλαγες οπως στο privacy εχει επιλογη οταν κλειδωνεις το πληκτρολογιο να μην εμφανιζεται το μηνυμα οταν σου ερχεται. Αυτο ειναι πρακτικο γιατι αν ειχες κλειδωσει το πληκτρολογιο με κωδικο ας πουμε για να μην μπορει καποιος να σου δει τα μηνυματα και σου ερχοταν ενα μηνυμα τοτε χωρις να ξεκλειδωσεις το πληκτρολογιο μπορουσες να δεις ποιος σου το εστειλε και τουε πρωτους 30-40 χαρακτηρες.

Οι αναφορες πριν ηταν ενα φακελακι και για να δεις αν το παρελαβε ο αλλος πατουσες πανω και σε ενημερωνε. Τωρα πια αν εχει παραδωθει το φακελακι ειναι με tick πανω του και δεν χρειαζεται να πατησεις κατι.

Στο ημερολογιο σου δειχνει και τις φωτογραφιες των ατομων.

Καποια απο τα εικονιδια στην μπαρα πανω ειναι ποιο fade out και πιο μικρα (υποθετω αναλογως την σημασια τους)

Το θεμα με τα Ελληνικα στα μηνυματα που λειπουν τα βελακια πλοηγησης εχει και την θετικη του πλευρα μιας και τωρα μεγαλωνει η επιφανεια που ηταν το πληκτρολογιο και ετσι μεγαλωνουν και τα γραμματα που παταμε αρα κανουμε και λιγοτερα λαθη.

Μπορω να συνεχισω, εχει πολλες ακομα αλλαγες αλλα δεν παυουν να ειναι μικρες λειτουργικες αλλαγες.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

δλδ το πληκτρολογιο σου το βγαζει κανονικα? οταν γραφεις μυνηματα στα ελληνικα σου εμφανιζει τα βελακια? σου χει κ τ9??

...επισης σε μενα τουλαχιστον νμζω πως δεν ειναι οσο smooth ηταν στο sense! του χω κανει hard reset :S

 

Ακριβώς, δεν υπάρχει καμια διαφορα στο keyboard με Ελληνικό - T9 και βελάκια

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν μου δουλευει το Sygic Aura.

Τους έστειλα μήνυμα και περιμένω.

 

Εμενα ειναι ΟΚ!!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως μεχρι ποτε θα καλυψει η htc ολα τα dhd;

Εμενα δε μου βγαζει κατι στο τσεκ για ενημερωσεις λογισμικου.Να ανησυχω;

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο εσας που εχετε δοκιμασει αρκετες rom εχετε να προτεινεται καποια που να δουλευει αψογα και σταθερα?Επισης ειναι νωρις ακομα για rom με sence 3 που ναι δουλευει χωρις προβληματα?Πιστευω οτι ηρθε η ωρα να δοκιμασουμε κατι νεο ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο εσας που εχετε δοκιμασει αρκετες rom εχετε να προτεινεται καποια που να δουλευει αψογα και σταθερα?Επισης ειναι νωρις ακομα για rom με sence 3 που ναι δουλευει χωρις προβληματα?Πιστευω οτι ηρθε η ωρα να δοκιμασουμε κατι νεο ;)

 

Εγώ είμαι με του i00 την rom. πάει μια χαρά για την ώρα χωρίς προβλήματα.

Απλά να ξέρεις όποια και να διαλέξεις, καμία δεν έχει καθαρό sense 3.0. Όλες έχουν απλά κάποια apps περασμένα όπως taskmanager, usb interface, lockscreen και weather. Όλα τα καλούδια του sense 3.0 δεν υπάρχουν ακόμα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Νεα επισημη ROM 2.3.3

Προσωπικη κριτικη:

1) Εχει προστεθει χρησιμη επιλογη quick settings στo notification bar

6) Σε θεμα ταχυτητας κινητου, λειτουργιας GPS και smoothless καμια διαφορα με τη προηγουμενη. Δηλαδη δεν ειχα προβλημα με την 1,72 και ουτε εχω με τη 2,3,3

7) Wifi: Οταν απομακρυνεσαι απο το router (εννοω για παραδειγμα αποσταση δυο δωματια στο σπιτι μεσα) αποσυνδεεται κατι που δεν συνεβαινε στην 1.72 οπου εστω και με ...μιση μπαρα ειχες σημα.

10) Αυτονομια μπαταριας ιδια με τη προηγουμενη ROM (μια μερα και κατα τις 9 με 10 το βραδακι τρεξε να βρεις πριζα)

11) Ενταση ηχου ελαφρως καλυτερη

 

Συμπερασμα: Πολυ κακο για το τιποτα. Μη τρελενεστε δε χαλασε και ο κοσμος αν δεν κανετε αναβαθμιση εκτος και αν ειχατε προβληματα με την 1.72

 

1) Έχει αλλάξει το widger των αγαπημένων επαφών

6) Ποιο smooth

7) To rooter μου είναι δύο δωμάτια μακρυά και με τις πόρτες κλειστές πάλι μια χαρά είναι

10) 1 ημέρα 13 ώρες 11 λεπτά 5δ και η μπαταρία είναι στο 40%

11) Πολύ καλύτερη

 

Άποψη μου είναι ότι πρέπει να γίνει η αναβάθμιση σε 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με του i00 την rom. πάει μια χαρά για την ώρα χωρίς προβλήματα.

Απλά να ξέρεις όποια και να διαλέξεις, καμία δεν έχει καθαρό sense 3.0. Όλες έχουν απλά κάποια apps περασμένα όπως taskmanager, usb interface, lockscreen και weather. Όλα τα καλούδια του sense 3.0 δεν υπάρχουν ακόμα πουθενά.

 

Πιστευεις οτι ειναι καλυτερη λυση η συγκεκριμενη απο την επισημη αναβαμιση?Τελικα ισχυει οτι και αν κανεις την αναβαθμιση μπορεις μετα να αλλαξεις rom παλι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα ερωτημα , εχω αναβαθμισει το τηλεφωνο μου με το RRU exe αρχειο στην gingerbread με buildnumber 2.36.405.8 αντι του 2.36.405.5 που δινει η ΟΤΑ αναβαθμιση, παιζει καποιο θεμα με την εγκυηση του τηλεφωνου; παιζει κατι με τις μελοντικες του αναβαθμισεις; Υπαρχει περιπτωση να δωσει ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση στην 2.36.405.5 παρολο που ειναι στην 2.36.405.8;
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω update χανω τιποτα απο τις ρυθμισεις-επαφες κτλ. ? Υπαρχει καποιος τροπος να κανω backup? εχω στο gmail account τις επαφες μου.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα ερωτημα , εχω αναβαθμισει το τηλεφωνο μου με το RRU exe αρχειο στην gingerbread με buildnumber 2.36.405.8 αντι του 2.36.405.5 που δινει η ΟΤΑ αναβαθμιση, παιζει καποιο θεμα με την εγκυηση του τηλεφωνου; παιζει κατι με τις μελοντικες του αναβαθμισεις; Υπαρχει περιπτωση να δωσει ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση στην 2.36.405.5 παρολο που ειναι στην 2.36.405.8;

Εστω και root να εισαι η εγγυηση δεν ισχυει. Δε θα παρεις ειδοποιηση για FOTA μιας και το build που εχεις ειναι νεωτερο της FOTA. Αποψη μου μεινε στην 405.8

Αν κανω update χανω τιποτα απο τις ρυθμισεις-επαφες κτλ. ? Υπαρχει καποιος τροπος να κανω backup? εχω στο gmail account τις επαφες μου.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δε χανεις τιποτα με το update. Προχωρας αφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι ειναι καλυτερη λυση η συγκεκριμενη απο την επισημη αναβαμιση?Τελικα ισχυει οτι και αν κανεις την αναβαθμιση μπορεις μετα να αλλαξεις rom παλι?

 

Το μόνο μειονέκτημα της επίσημης αναβάθμισης για μένα είναι το ότι δεν είσαι root οπότε δεν μπορείς να τρέξεις εφαρμογές που θέλουν δικαιώματα διαχειριστή. Για αυτό το λόγο και μόνο δεν είμαι προσωπικά με επίσημη rom.

 

Κατά τα άλλα και η i00 όπως και άλλες τελευταίες που βγήκαν βασίζονται στο τελευταίο επίσημο leak για desire hd συγκεκριμένα οπότε είναι παρόμοιες. Τώρα άρχισαν να παίζουν με custom kernels σιγά σιγά ώστε να βελτιωθούν διάφορα όπως η μπαταρία.

 

Τα sense 3.0 apps ακόμα μη τα ζηλεύεις, δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Π.χ. στη lockscreen ακόμα δεν μπορείς να βάλεις shortcuts, απλά χαίρεσαι να κάνεις unlock με το δαχτυλίδι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα ερωτημα , εχω αναβαθμισει το τηλεφωνο μου με το RRU exe αρχειο στην gingerbread με buildnumber 2.36.405.8 αντι του 2.36.405.5 που δινει η ΟΤΑ αναβαθμιση, παιζει καποιο θεμα με την εγκυηση του τηλεφωνου; παιζει κατι με τις μελοντικες του αναβαθμισεις; Υπαρχει περιπτωση να δωσει ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση στην 2.36.405.5 παρολο που ειναι στην 2.36.405.8;

 

οχι αυτη που εχεις δινει!! σε ΟΤΑ την ..8 οχι την ..5 εισαι κομπλε, μην ανυσηχεις!

Link to comment
Share on other sites

ουυυυααααααα κανεις δεν με βοηθαει:yawn:.....το navigon δουλευει????:X

 

αν το χα θα σε βοηθουσα.. αλλα δεν το χω..

γτ δεν το βαζεις να δεις αν λειτουργει?!?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια.Το βραδάκι θα αλλαξω τελικα.Εκτος από αυτην που προτείνεις υπάρχει και καμία άλλη ρομ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουυυυααααααα κανεις δεν με βοηθαει:yawn:.....το navigon δουλευει????:X

 

H ερώτηση σου έχει απαντηθεί λίγες σελίδες πρίν

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια.Το βραδάκι θα αλλαξω τελικα.Εκτος από αυτην που προτείνεις υπάρχει και καμία άλλη ρομ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Γεια σου φιλε και εγω την i00 έχω και μου φαινεται πολύ καλη και σταθερη ! Τσεκαρε πρωτα στη σελίδα στο xda γιατι εχουν βγαλει την τελευταια εκδοση 4.6 η οποια εχει πολλα καλα του sense 3.0 μην περιμενεισ να τα βρεις ολα σε καμια ρομ !

εγω την συνιστω την i00 !

 

Εγώ είμαι με του i00 την rom. πάει μια χαρά για την ώρα χωρίς προβλήματα.

Απλά να ξέρεις όποια και να διαλέξεις, καμία δεν έχει καθαρό sense 3.0. Όλες έχουν απλά κάποια apps περασμένα όπως taskmanager, usb interface, lockscreen και weather. Όλα τα καλούδια του sense 3.0 δεν υπάρχουν ακόμα πουθενά.

 

εσυ φιλε ποια εκδοση εχεις ? εγω εχω την 4.2 αλλα θελω να βαλω την 4.6 αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κανω ολα τα wipe που εκανα μολις την εβαλα για πρωτη φορα ή την περναω απο πανω χωρις κανενα προβλημα ? πρεπει να κανω και backup ή δεν θελει επειδη βαζεις την ιδια ρομ ?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ και στις πληροφορίες λογισμικού μου βγάζει ότι έχω αριθμό λογισμικού: 2.36.405.8. Οπότε όταν κάνει update με OTA περνιέται η .8 και όχι η .5 που λένε μερικοί πιό πίσω.
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

10) 1 ημέρα 13 ώρες 11 λεπτά 5δ και η μπαταρία είναι στο 40%

Nα φανταστώ πως το κινητό δεν το έχεις χρησιμοποιήσει ούτε για να δεις την ώρα ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω προβλημα με το GMAIL στο desire HD μου. Οταν κανω reply σε email τοτε δεν φευγει απο το Οutbox. Μονο εαν κανω new mail... Τι κανω ? Δεν μπορω να σβησω το λογαριασμο μου διοτι ειναι ο βασικος συνδεδεμενος στο Google ...
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...