Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον mobo player τον εβαλα αλλα πιανει πολυ χωρο μαζι με το codec pack που βαζεις επιπλεον....καπου στα 20mb

 

Βάλε το mvideo player είναι πολύ καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το mvideo player είναι πολύ καλύτερος

 

+1 δε θες codec αφου η συσκευη παιζει απο μονη της αυτα που πρεπει, player μονο για υποτιτλους θα βαλεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καμια χρεωση...ουτε με wifi εχεις χρεωση...

ευχαριστω φιλε μεπιασε ενα ανχος γιατι δειχνει ωρα κ θερμοκρασια κ σκεφτηκα μηπως χρεονομουν απο το δικτυο(κοσμοτε)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μεπιασε ενα ανχος γιατι δειχνει ωρα κ θερμοκρασια κ σκεφτηκα μηπως χρεονομουν απο το δικτυο(κοσμοτε)

 

εχεις κλεισει τα δεδομενα απο τις σχετικες επιλογες?

μπες στις επιλογες για τα δικτυα κλεισε το data enabled και επελεξε το use only 2g networks για να εχεις και μικροτερη καταναλωση μπαταριας και δεν θα εχεις ποτε κανενα θεμα με χρεωσεις απο τη κινητη σου

(διαφορετικα μπορει να υπαρξουν χρεωσεις και μαλιστα χωρις καποιο προγραμμα δεδομενων με το παροχο σου, οι χρεωσεις μπορει να ειναι υψηλες)

 

με το wifi φυσικα και δεν υπαρχει κανενα θεμα, επισης ακομα κι αν εχεις ανοικτο το 3g και το data (αν ποτε βαλεις στο συμβολαιο σου καποια ΜΒ) οταν συνδεθεις καπου με wifi η συσκευη θα κατεβαζει απο το wifi , οχι απο το δικτυο σου

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110623110314.png

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε σας η αΠοστολή αρχείων με bluetooth? Μπορεί να λάβει αλλά στην αποστολή βάζει error. Εχω τή official 2.2.

2

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε σας η αΠοστολή αρχείων με bluetooth? Μπορεί να λάβει αλλά στην αποστολή βάζει error. Εχω τή official 2.2.

2

 

βαλε τη 2.2.2 (ετσι κι αλλιως)

 

αλλα ναι δουλευει μια χαρα, και με αλλα κινητα (ακομα και παλιοτερα που εχω δοκιμασει δουλευει μια χαρα )

το προβλημα που λες το εχω συναντησει με αλλες συσκευες android που ειτε εχουν μαγειρεμενες rom (οπου ενα απο τα πραγματα που μπορει να μη δουλευει καλα ειναι το bluetooth , αν και αυτο δεν ειναι κανονας) , ειτε σε κινητα που για καποιο λογο οι στοκ ρομ τους εχουν προβλημα

 

πχ στο zte blade της αδερφης μου ενω εστελνα και επαιρνα πραγματα κανονικα στη 2.1 , πλεον μονο παιρνω αλλα δε μπορω να στειλω (μετα το επισημο update σε 2.2)

καποια πατατα εκαναν..

 

αυτο ομως που τελικα ισχυει ειναι οτι το κινητο μας δεν εχει προβλημα με το bt του, το προβλημα σε οσες περιπτωσεις εχω συναντησει εγω το εχουν οι αλλοι (και αυτο το λεω με σιγουρια επειδη κι αλλες συσκευες εχουν προβλημα με συγκεκριμενα κινητα , μιλαω ανεξαρτητως μαρκας , samsung, htc ... )

 

μια λυση για να ξεπερασεις το ζητημα ειναι να βαλεις dropbox, να ανεβασεις εκει αυτο που θες να τους στειλες , να βγαλεις λινκ και να τους το στειλεις ειτε με talk , ειτε με mail (αν εχουν βεβαια και οι αλλοι internet)

δεν ειναι και η πιο γρηγορη λυση σε σχεση με το bt, αλλα ειναι η πιο γρηγορη εναλλακτικη που μπορω να σκεφτω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

βαλε τη 2.2.2 (ετσι κι αλλιως)

 

αλλα ναι δουλευει μια χαρα, και με αλλα κινητα (ακομα και παλιοτερα που εχω δοκιμασει δουλευει μια χαρα )

το προβλημα που λες το εχω συναντησει με αλλες συσκευες android που ειτε εχουν μαγειρεμενες rom (οπου ενα απο τα πραγματα που μπορει να μη δουλευει καλα ειναι το bluetooth , αν και αυτο δεν ειναι κανονας) , ειτε σε κινητα που για καποιο λογο οι στοκ ρομ τους εχουν προβλημα

 

πχ στο zte blade της αδερφης μου ενω εστελνα και επαιρνα πραγματα κανονικα στη 2.1 , πλεον μονο παιρνω αλλα δε μπορω να στειλω (μετα το επισημο update σε 2.2)

καποια πατατα εκαναν..

 

αυτο ομως που τελικα ισχυει ειναι οτι το κινητο μας δεν εχει προβλημα με το bt του, το προβλημα σε οσες περιπτωσεις εχω συναντησει εγω το εχουν οι αλλοι (και αυτο το λεω με σιγουρια επειδη κι αλλες συσκευες εχουν προβλημα με συγκεκριμενα κινητα , μιλαω ανεξαρτητως μαρκας , samsung, htc ... )

 

μια λυση για να ξεπερασεις το ζητημα ειναι να βαλεις dropbox, να ανεβασεις εκει αυτο που θες να τους στειλες , να βγαλεις λινκ και να τους το στειλεις ειτε με talk , ειτε με mail (αν εχουν βεβαια και οι αλλοι internet)

δεν ειναι και η πιο γρηγορη λυση σε σχεση με το bt, αλλα ειναι η πιο γρηγορη εναλλακτικη που μπορω να σκεφτω

 

Την 2. 2. 2 έχω. Αυτά τα πολλά δε μου τα έκανε με την 2. 2. Το bluetooth το θέλω για να ανταλλασω αρχαία με τον υπολογιστή και το tablet

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

+1 δε θες codec αφου η συσκευη παιζει απο μονη της αυτα που πρεπει, player μονο για υποτιτλους θα βαλεις

 

Διαβάζει υπότιτλους srt και στην τελευταία αναβάθμιση και smi

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει υπότιτλους srt και στην τελευταία αναβάθμιση και smi

 

Sent from my Herotab C8

 

ναι το ξερω, για αυτο εβαλα αλλο player και για αυτο επελεξα το συγκεκριμενο (δε με ενδιαφερουν τα επιπλεον codec, μονο υποτιτλους θελω) , αλλιως και ο στοκ μια χαρα τα παιζει ολα

 

ο mvideoplayer ουσιαστικα το επιπλεον που προσφερει ειναι υποτιτλοι , δεν επιτρεπει σε καμια συσκευη να παιξει κατι παραπανω απο αυτα που παιζει ο στοκ , ειναι μικρος σε μεγεθος και ειναι νομιμα δωρεαν , αρα ειναι αυτονοητη λυση

 

οσοι εχουν ρομ απο CM πρεπει να χρειαζονται codec, γιατι απο οσο θυμαμαι αυτοι δεν χρησιμοποιουν αυτα που εχουν οι διαφορες στοκ ρομ

 

Την 2. 2. 2 έχω. Αυτά τα πολλά δε μου τα έκανε με την 2. 2. Το bluetooth το θέλω για να ανταλλασω αρχαία με τον υπολογιστή και το tablet

 

Sent from my Herotab C8

 

συντομα θα ερθει το επομενο update , ας ελπισουμε οτι θα στρωσει εκει το πραγμα

 

εγω παντως για τους υπολογιστες μου χρησιμοποιω dropbox γιατι ετσι κι αλλιως δεν εχω bluetooth (βεβαια αν ειναι μεγαλο το αρχειο θα παρει ωρα..) , με ταμπλετ δεν εχω δοκιμασει να κανω τραμπες , αλλα αν μιλας για galaxy tab αυτο που ξερω ειναι οτι δεν εχω προβλημα με αλλες συσκευες samsung (galaxy 3 και s , με "μαγειρεμενη" μαλιστα ρομ στο s)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο mobo player, αλλα θελω λιγο βοηθεια γιατι ψαχνω μια λυση γιατι για καποιο λογο οι εφαρμογες που περναω στην καρτα εξαφανιζονται οταν του κανω επανεκκινηση, και εχω αρχισει να εκνευριζομαι, εψαξα με αναζητηση διαβασα αρκετες σελιδες δεν βρηκα κατι ομως, μια φορα το χα δει καπου αν μπορει καποιος να μου πει που ειναι η λυση.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου σημερα τελειως ξαφνικα μου μαυρισε ενα κομματι στην οθονη πανω αριστερα, μετα απο λιγο εβγαλε χρωματιστες γραμμες εκει. Ουτε μου επεσε κατω ουτε τιποτα. Μιλησα ηδη με την LG και θα περασουν να το παραλαβουν απ οτι μου ειπαν.

Θα χρειαστει να του κανω unroot πριν το δωσω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστει να του κανω unroot πριν το δωσω;

 

Φυσικά... επανέφερε το στην κατάσταση όπως όταν το πρωτοάνοιξες με την official rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά... επανέφερε το στην κατάσταση όπως όταν το πρωτοάνοιξες με την official rom.

 

οκ ευχαριστω πολυ, το κανω μαμα και το δινω.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως για τους υπολογιστες μου χρησιμοποιω dropbox γιατι ετσι κι αλλιως δεν εχω bluetooth (βεβαια αν ειναι μεγαλο το αρχειο θα παρει ωρα..) , με ταμπλετ δεν εχω δοκιμασει να κανω τραμπες , αλλα αν μιλας για galaxy tab αυτο που ξερω ειναι οτι δεν εχω προβλημα με αλλες συσκευες samsung (galaxy 3 και s , με "μαγειρεμενη" μαλιστα ρομ στο s)

 

Μπορείς να βάλεις τον ES File Explorer που υποστηρίζει κανονικότατα file sharing με Windows και με Linux (samba). Αρα έχεις ταχύτητες wifi. Επίσης υποστηρίζει και FTP up/downloading. Το dropbox ίσως είναι βολικό αλλά μετά το μπαμ που έγινε και αποκαλύφθηκε ότι τα αρχεία είναι μη κρυπτογραφημένα στους server τους παρά το γεγονός ότι ισχυρίζονταν το αντίθετο δεν είναι και ότι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τον ES File Explorer που υποστηρίζει κανονικότατα file sharing με Windows και με Linux (samba). Αρα έχεις ταχύτητες wifi. Επίσης υποστηρίζει και FTP up/downloading. Το dropbox ίσως είναι βολικό αλλά μετά το μπαμ που έγινε και αποκαλύφθηκε ότι τα αρχεία είναι μη κρυπτογραφημένα στους server τους παρά το γεγονός ότι ισχυρίζονταν το αντίθετο δεν είναι και ότι καλύτερο...

 

καλα δεν βαζω και τιποτα φοβερης σημασιας εκει μεσα για να με νοιαζει αν θα το δει κανεις. και ποτε δε θα βαζα προσωπικα δεδομενα και φωτο στο cloud (ουτε καν facebook δεν εχω)

 

εν τω μεταξυ es χρησιμοποιω , αλλα δεν το χω κανει ακομα αυτο , ολο το ξεχναω εδω και μηνες :p

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο mobo player, αλλα θελω λιγο βοηθεια γιατι ψαχνω μια λυση γιατι για καποιο λογο οι εφαρμογες που περναω στην καρτα εξαφανιζονται οταν του κανω επανεκκινηση, και εχω αρχισει να εκνευριζομαι, εψαξα με αναζητηση διαβασα αρκετες σελιδες δεν βρηκα κατι ομως, μια φορα το χα δει καπου αν μπορει καποιος να μου πει που ειναι η λυση.

 

Και μένα μου το κάνει αυτό μετά την επανεκκίνηση. Μήπως έχεις τον LauncherPro;

Συνήθως τις περνάει μετά από λίγη ώρα μόνο του. Αν δεν τις περάσει ή θα μου βγάλει αναγκαστικό κλείσιμο o LauncherPro που έχω, ή θα τον τερματίσω εγώ. Μετά ξαναφορτώνει και όλες οι εφαρμογές εμφανίζονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!!

μολις μπηκα στο γκρουπ με τους χρηστες του LG P500!

το κινητο τα σπαει ασχημα!!!

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω τα αρχεια που βρισκοντε στην SD??

εχω μεταφερει κατι αρχεια απο το pc και δε τα βρισκω.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!!

μολις μπηκα στο γκρουπ με τους χρηστες του LG P500!

το κινητο τα σπαει ασχημα!!!

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω τα αρχεια που βρισκοντε στην SD??

εχω μεταφερει κατι αρχεια απο το pc και δε τα βρισκω.....

 

Κατεβασε την εφαρμογη ES File Explorer και απο εκει πηγαινε στην sdcard και αρχισε να ψαχνεις.....αλλιως δοκιμασε και απο το προγραμμα που ειναι προεγκατεστημένο για να διαβαζεις word/excel αρχεια....και εκει μπορεις να δεις το περιεχομενο της sd.

 

Mετα πέρνα και απο εδώ και ρίξε διάβασμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη ES File Explorer και απο εκει πηγαινε στην sdcard και αρχισε να ψαχνεις.....αλλιως δοκιμασε και απο το προγραμμα που ειναι προεγκατεστημένο για να διαβαζεις word/excel αρχεια....και εκει μπορεις να δεις το περιεχομενο της sd.

 

Mετα πέρνα και απο εδώ και ρίξε διάβασμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

wow αυτο θα πει γρηγορη απαντηση!

ευχαριστω πολυ! θα το ψαξω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

 

πήγα να κατεβάσω το lg pc suite και να κάνω αναβάθμιση, και κόλλησα σε μια πράσινη οθόνη και λέει emergency mode....να το χαίρομαι υποθέτω? πάει για σέρβις?

καμιά ιδέα κανείς?

ευχαριστώ!

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

οχι τώρα αν κατα λάθος κουνήθηκε δεν ξέρω... το έβγαλά εγώ μόνο όταν μου ζήτησε να το αποσυνδέσω και να βγάλω και την μπαταρία.....εκεί την κατάλαβα τη δουλειά οτι στράβωσε...
I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

βγηκε gingerbread στη ρουμανια για το p500

οριστε και μερικα screenshots απο xda

 

ελπιζω απο μερα σε μερα να το τσιμπησουμε κι εμεις :cool:

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=636378&d=1308989298 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=636379&d=1308989298 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=636380&d=1308989298 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=636381&d=1308989298 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=636382&d=1308989302

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

 

πήγα να κατεβάσω το lg pc suite και να κάνω αναβάθμιση, και κόλλησα σε μια πράσινη οθόνη και λέει emergency mode....να το χαίρομαι υποθέτω? πάει για σέρβις?

καμιά ιδέα κανείς?

ευχαριστώ!

 

αν το τηλεφωνο νεκρωσε παει σερβις στην lg και πιθανοτατα αλλαγη πλακετας

εκει θα βαλουν και την νεα εκδοση και θα το παρεις ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...