Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι να λεμε τωρα ηταν τεραστιο φαουλ αυτο.ηταν σιγουρα το επομενο κινητο μου μιας και οτι και να δοκιμασω παντα windows mobile γυριζω αλλα τωρα εχω βρεθει να προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι καλυτερο απο το hd2 μου και δεν μπορω,πραγμα που φανταζομαι δεν συμβαινει μονο με εμενα!!για να μην βγουμε και πολυ off topic παντως σε ολα τα video φαινεται να τρεχει χωρις κανενα προβλημα το software,τωρα σε μελλοντικες αναβαθμισεις βλεπουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και εδώ να γύριζες δεν έχει καμία σχέση με τα windows mobile. Το windows phone είναι ένα εντελώς διαφορετικό λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ να γύριζες δεν έχει καμία σχέση με τα windows mobile. Το windows phone είναι ένα εντελώς διαφορετικό λογισμικό.

 

υποθετω οτι εχεις δικιο,αλλα ατομα που χρησιμοποιουν χρονια windows mobile με τα αμετρητα apps,με απιστευτες παραμετροποιησεις και ενα σωρο αλλα ξαφνικα πρεπει να συνειδητοποιησουν οτι τα windows mobile δεν υπαρχουν πια!παλιομοδιτικα,δυστροπα,not finger friendly,αλλα τα ειχαμε συνηθισει.παντως ασχετα αν μου αρεσει η οχι θεωρω οτι τα windows phones και συγκεκριμενα το hd7 θα παει πολυ καλα απο πωλησεις

Link to comment
Share on other sites

614 ευρώ για ένα κινητό με περσινά χαρακτηριστικά και με ένα περιορισμένο λειτουργικό(με βάση όσα έχουμε δει μέχρι τώρα),θεωρώ πως είναι πάρα πολλά.Δεν θα έπρεπε να κοστολογείται πάνω από 500€ για αυτά που προσφέρει.Το hd2 αν και παλιότερο μοντέλο,το μόνο που δεν κάνει είναι η εγγραφή του hd video και δεν έχει ενσωματωμένη μνήμη.Από την άλλη όμως οι τιμές των sd είναι σε τέτοια επίπεδα πλέον,που αγοράζεις μια 16αρα sd και είσαι άρχοντας :cool:

Oσο για το παλιομοδίτικα,non finger friendly windows mobile,συμφωνώ αλλά η htc με το sense έκανε πολύ καλή δουλειά.Σπάνια θα χρειαστεί κάποιος να μπει στα παλιομοδίτικα,non finger friendly windows mobile.Τα περισσότερα γίνονται εύκολα μέσα από το sense.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παλιομοδιτικα,δυστροπα,not finger friendly

 

Έχεις δουλέψει (έστω και λίγο) το HD2; Καμία σχέση με αυτά που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δουλέψει (έστω και λίγο) το HD2; Καμία σχέση με αυτά που αναφέρεις.

 

ναι φιλε μου,ειναι το τριτο hd2 αυτο που εχω τωρα,αναφερομουν στα windows mobile οπως ειναι χωρις το sense της htc!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το sense πράγματι είναι φτωχό το interface και πραγματικά απορώ με την htc,που δέχτηκε να βγάλει windows phone 7 χωρίς κάποιο δικό της shell που θα το ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό.Για κάποιον που δε του αρέσουν τα πλακάκια :lol: η htc θα μπορούσε να αποτελεί την εναλλακτική λύση,όπως έκανε μέχρι τώρα με τα wm
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο θα εχουνε και μαλιστα το ανανεωμενο shell οπως στα android εαν δεν κανω λαθος

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο θα εχουνε και μαλιστα το ανανεωμενο shell οπως στα android εαν δεν κανω λαθος

 

νομιζω οτι προς το παρον δεν θα υπαρξει sense απο την htc ομως οπως ειπε και ο προεδρος της htc θα υπαρξει sense αλλα μαλλον θα ειναι διαφορετικο απο οτι εχουμε συνηθισει μεχρι τωρα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρηστο θα εχουνε και μαλιστα το ανανεωμενο shell οπως στα android εαν δεν κανω λαθος

 

Στην αρχή σίγουρα όχι. Μελλοντικά βλέπουμε. Τώρα πόσο μελλοντικά... θα δείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πότε θα το δούμε να το πουλάνε τα ελληνικά καταστήματα?

 

http://www.digitalnews.gr/πρεμιέρα-για-τα-windows-phone-7

http://techblog.gr/workshop/9o-techblog-workshop-desire-hd-desire-z-hd7-838/

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και σε αυτό αντέγραψαν την apple; :lol:

 

Πώ πω ρε πατριώτη (είμαι από Πτολεμαΐδα) ΕΓΡΑΨΕΣ…! :clap::lol:

 

Έχασε όλο τον χαρακτήρα της η πλατφόρμα. Στο βωμό του κέρδους, πέταξαν όλους αυτούς που την υποστήριζαν (έστω και αυτό to 3-4%) στα σκουπίδια.

Και άντε αυτό να το καταπιούμε για χάρη της ανανέωσης (πού την είδανε δεν ξέρω! :confused: ). Αλλά να αντιγράψεις την Apple; ΟΧΙ. Αυτό είναι μέγα λάθος. Για μένα τουλάχιστον που τα windows, μέχρι και την 6.5.x. έκδοση με κάλυπταν απολύτως. Βγήκε επιτέλους και μία συσκευή (HD2) η οποία μπορούσε να “σηκώσει” τα windows (γιατί μέχρι τότε πιστεύω ότι υπολειτουργούσαν) και μπάαααμ! Πέτα τα όλα. Τόσα χρόνια ανάπτυξης!

Εδώ παραδέχομαι την NOKIA που δεν αφήνει το Symbian. Το παλεύει! Και γιατί να το αφήσει άλλωστε! Τόσα χρόνια ανάπτυξης είναι αυτά! Συν ότι σέβεται το κοινό της (τουλάχιστον μέχρι τώρα). Προσπαθεί να αναπτύξει κάτι καινούριο και φρέσκο ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ στο παλιό.

 

Τέλος πάντων! Συγγνώμη για το light off topic αλλά έχω αγανακτίσει με αυτήν την πaπaριά που ονομάσανe windows 7... :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος πάντων! Συγγνώμη για το light off topic αλλά έχω αγανακτίσει με αυτήν την πaπaριά που ονομάσανe windows 7... :mad:

 

Θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε και στην πράξη τι γίνεται με το εν λόγω λειτουργικό και τι επιφυλάσσει και η Microsoft στα πλαίσια της εξέλιξής του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε και στην πράξη τι γίνεται με το εν λόγω λειτουργικό και τι επιφυλάσσει και η Microsoft στα πλαίσια της εξέλιξής του.

 

Βέβαια το λάθος που κάνω είναι να λέω ότι τα 6.5.x είναι πολύ καλά ενώ δούλευα μία συσκευή (HD2) η οποία έκρυβε τα windows 100%, κάτω από το sense της HTC. :!:

 

Στην ουσία το touch flow είναι αυτό που κάνει λειτουργικά τα 6.5.x. Ή το SPB shell . Ή κάτι παρόμοιο. Μόνα τους τα windows δεν μπορούν να σταθούν. Να γίνουν δηλαδή finger friendly. Θέλουν οπωσδήποτε 3d party εφαρμογή. Σε αυτό σίγουρα τα 7άρια θα είμαι ΠΟΛΥ καλύτερα.

 

Για να δούλε φίλε Γιάννη … λές να έχει δίκιο; :cool:

 

Πάντως αυτά τα κλειδώματα και οι περιορισμοί και οι Appleισμοί μου κάθονται στον λαιμό! :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είναι και η δική μου ένσταση.Τι τους εμπόδιζε να διατηρήσουν όλα τα καλά των wm και να κάνουν ένα καλύτερο πιο finger friendly interface;Και το android έχει το market αλλά ο χρήστης μπορεί να βάζει και άλλες εφαρμογές,όπως γίνεται άλλωστε και στα wm.Kαι το καλύτερο όλων θα ήταν η συμβατότητα των 7 με τις υπάρχουσες εφαρμογές των 6.5.Αυτά τα 1 βήμα εμπρός και 10 πίσω είναι που μου την σπάνε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά τα 1 βήμα εμπρός και 10 πίσω είναι που μου την σπάνε.

 

Δυστυχώς δεν είναι ούτε ένα βήμα μπροστά. Μιλάμε για αλλαγή πορείας και το μέλλον θα δείξει που ακολουθεί αυτή η πορεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να πω μία αλήθεια, αρχίζει να μου αρέσει το νέο λογισμικό στα videakia στο youtube. Βέβαια για να μιλήσουμε ουσιαστικά θα πρέπει να παρουμε μία συσκευή στα χέρια μας αλλα αυτό που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι ότι είναι ταχύτατο και έχει πολύ όμορφα animations. Πιστεύω ότι πολλοί απο εμάς θα το επιλέξουμε για την επόμενή μας συσκευή ασχέτως αν οι προδιαγραφές του hardware μας απογοήτευσαν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...αλλα αυτό που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι ότι είναι ταχύτατο και έχει πολύ όμορφα animations.

 

Χμ... γούστα είναι αυτά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

32bit Qualcomm Snapdragon QSD8250

 

Τον ίδιο με το HD2.

 

ο επεξεργαστης δεν ειναι ο ιδιος.. ειναι καινουρια γενια με λιγοτερη καταναλωση και με GPU οποτε οι επιδωσεις ειναι αισθητα καλυτερες βλεπε desire HD στο quadrant bechmark exi 2000+ βαθμολογια με stock rom οταν με τον γνωστο Qualcomm σε desire και nexus δεν εχουμε δει πανω απο 1200 score με stock rom

 

το galaxy S Stock rom φτανει τα 1000

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...