Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia 7 (I8700)


rebelion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως το κινητο το αγορασα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γι αυτα που του ζηταω αλλα ειναι σημαντικο οτι το ενεργοποιησα σε χωρα που εχει market και ηδη υπαρχουν για την Ιταλια πανω απο 50 εφαρμογες που εχω και στο ΑιΦον.

 

 

απο εκει και περα για μενα το πιο ομορφο κινητο σημερα με οθονη πανω απο 3,5 ιντσες

ειδικα που βρισκεται και σε απιστευτη τιμη στο ebay νομιζω ειναι καλη αγορα.

 

το scrolling στο explorer ειναι φοβερο...

εντυπωση προκαλει το μαυρο στην οθονη και πιστευω super amoled με wp7 ειναι τελειος συνδυασμος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και άλλοι δεν έχουν αναφορά μηνυμάτων, αλλά δεν κάνουν έτσι.

 

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; :confused:

 

Τα ελληνικά θα έρθουν στα WP7. Υπομονή. Δεν είναι κάτι που δεν το γνωρίζουν όσοι αποφασίζουν για αυτή την πλατφόρμα.

 

Επέτρεψε μου να γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν αγοραστεί συσκευές από ελληνικά καταστήματα χωρίς να έχουν ενημερωθεί οι υποψήφιοι αγοραστές ότι δεν έχουν ελληνικά. Δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος που αγοράζει συσκευή 500 και 600 ευρώ από ελληνικό κατάστημα να σκεφτεί να ρωτήσει εάν έχει ελληνικό μενού εν έτη 2011!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Επέτρεψε μου να γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν αγοραστεί συσκευές από ελληνικά καταστήματα χωρίς να έχουν ενημερωθεί οι υποψήφιοι αγοραστές ότι δεν έχουν ελληνικά. Δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος που αγοράζει συσκευή 500 και 600 ευρώ από ελληνικό κατάστημα να σκεφτεί να ρωτήσει εάν έχει ελληνικό μενού εν έτη 2011!!!

 

χωρις να θελω να βγω ot απλα να αναφερω οτι πχ ουτε τα Μακ εχουν επισημα ελληνικα αλλα ουτε το ΑιΠαντ 1 ειχε μεχρι πριν λιγο καιρο ελληνικα...

 

καταλαβαινω το πληκτρολογιο εστω αλλα τα υπολοιπα οχι.

Δεν νομιζω ομως η Μ$ να μας αφησει 2 χρονια χωρις ελληνικα οπως εκανε καποια αλλη εταιρια...

 

Απο εκει και περα να πω αγορασα και μια θηκουλα για το κινητο απο ebay μια χαρα.

5Ε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; :confused:

 

 

 

Επέτρεψε μου να γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν αγοραστεί συσκευές από ελληνικά καταστήματα χωρίς να έχουν ενημερωθεί οι υποψήφιοι αγοραστές ότι δεν έχουν ελληνικά. Δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος που αγοράζει συσκευή 500 και 600 ευρώ από ελληνικό κατάστημα να σκεφτεί να ρωτήσει εάν έχει ελληνικό μενού εν έτη 2011!!!

Κόψε κάτι.

330 ευρώ κάνει το Omnia 7

 

Έχει σχέση με αυτό που έγραψες. Κινητά εν έτει 2011 με 650 ευρώ δεν έχουν αναφορά μηνυμάτων αλλά δεν τα κατηγορώ. Το ξέρουν όλοι όσοι αγοράζουν ; Δεν νομίζω.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για το Omnia 7 (βρηκα απο γερμανια ενα 16αρι με 280Ε μαζι με μεταφορικα), αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις για το hardware του κινητου (αν και οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν επιφυλαξεις με το software). Μια απο αυτες ειναι η ο επεξεργαστης (QSD8250) και το υποσυστημα γραφικων του (Adreno 200) που μου φαινονται παρωχημενα. Αυτο το αναφερω γιατι αν το αγορασω θα ηθελα να το κρατησω κανα 2 χρονια πριν παρω κατι αλλο και σκεφτομαι μην αφησει η MS την πρωτη φουρνια WP7 χωρις αναβαθμισεις. Απο την αλλη μου αρεσει πολυ σαν λειτουργικο λογω της ταχυτητας του, ομως τι γινεται με τις εφαρμογες; Υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες ή ολες ειναι επι πληρωμη;

 

Υ.Γ Σε καθε περιπτωση θα περιμενω να δω τι θα ανακοινωθει στο MIX της MS καθως και στο event της HTC την επομενη εβδομαδα επειδη υπαρχουν φημες οτι μπορει να παρουσιαστει και καποιο νεο WP7 κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση πως την εχετε περασει γιατι μεσω οτα δεν γινεται

 

...μεσω zune

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για το Omnia 7 (βρηκα απο γερμανια ενα 16αρι με 280Ε μαζι με μεταφορικα), αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις για το hardware του κινητου (αν και οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν επιφυλαξεις με το software). Μια απο αυτες ειναι η ο επεξεργαστης (QSD8250) και το υποσυστημα γραφικων του (Adreno 200) που μου φαινονται παρωχημενα. Αυτο το αναφερω γιατι αν το αγορασω θα ηθελα να το κρατησω κανα 2 χρονια πριν παρω κατι αλλο και σκεφτομαι μην αφησει η MS την πρωτη φουρνια WP7 χωρις αναβαθμισεις. Απο την αλλη μου αρεσει πολυ σαν λειτουργικο λογω της ταχυτητας του, ομως τι γινεται με τις εφαρμογες; Υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες ή ολες ειναι επι πληρωμη;

 

Υ.Γ Σε καθε περιπτωση θα περιμενω να δω τι θα ανακοινωθει στο MIX της MS καθως και στο event της HTC την επομενη εβδομαδα επειδη υπαρχουν φημες οτι μπορει να παρουσιαστει και καποιο νεο WP7 κινητο.

 

που το βρηκες αυτο εχεις λινκ? πολυ φθηνο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απο το ebay σε γερμανικο κατασταμα. Μπες στο ebay.gr και ψαξε για αγορες απο Γερμανια θα σου βγαλει καμια 15αρια που εχουν κατω απο 300Ε. Μαλιστα βρηκα και ενα 8αρι με τιμη 239.99Ε και μεταφορικα 14.90Ε (αν ειναι μεχρι 1 κιλο η συσκευασια ή 21.90Ε μεχρι 20κιλα).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πλέον το βρίσκεις και εδώ σε ακόμα καλύτερες τιμές...

 

http://www.skroutz.gr/s/297653/Samsung-I8700-Omnia-7-16GB.html

http://www.skroutz.gr/s/289632/Samsung-I8700-Omnia-7-8GB.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις να γραψει εντυπωσεις.εμενα προσωπικα τα 7αρια μ αρεσουν αλλα ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα στο omnia και στο htc hd7.μου φαινεται ομως οτι ετσι οπως ειναι σχεδιασμενα τα 7 στην super amoled θα φαινονται απιστευτα με το καταμαυρο μαυρο
Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζεις τα 7αρια και ξερεις τι θελεις τοτε αφοβα αγορασε το!

 

ειναι φοβερο κινητο το ειχα και θα το ξανααγοραζα μαλλον.

 

 

Οθονη καταπληκτικη ποιοτητα κατασκευης τελεια και το μαυρο μενου κανει μπαμ με το contrast της sAMOLEd.

 

προτεινω δε την εκδοση με τα 16gb.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολά σε όλους!

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το samsung omnia 7.

Κάποιος από εσάς που το έχει μπορεί να μου πει πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα του κινητού;

Οκ το έπιασα ότι έχει φοβερή οθόνη τίποτα άλλο που πρέπει να προσέξω όσον αφορά το hardware (για το software είμαι ενήμερος);

Κάπου διάβασα ότι δεν έχει καλά ηχεία ισχύει;

Από μικρόφωνο και κάμερα τι λέει;

Αυτονομία κτλ;

Όποιος μπορεί ας μοιραστεί την εμπειρία του με το samsung.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολά σε όλους!

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το samsung omnia 7.

Κάποιος από εσάς που το έχει μπορεί να μου πει πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα του κινητού;

Οκ το έπιασα ότι έχει φοβερή οθόνη τίποτα άλλο που πρέπει να προσέξω όσον αφορά το hardware (για το software είμαι ενήμερος);

Κάπου διάβασα ότι δεν έχει καλά ηχεία ισχύει;

Από μικρόφωνο και κάμερα τι λέει;

Αυτονομία κτλ;

Όποιος μπορεί ας μοιραστεί την εμπειρία του με το samsung.

Ευχαριστώ...

μαζι με το HD7 ειναι τα καλυτερα wp7 τα κακα ειναι οτι εχει ΣΧΕΔΟΝ ιδιο μεγεθος με το HD7 εχωντας μικροτερη οθωνη και οτι περιμενουμε ακομα το nodo αλλα και να διαρευσει απο καπου η καινουρια ρομ που εχει βγει εχουν πει για τελος του μηνα αρχες του αλλου και για τα δυο..

πιοτητα κατασκευης και η οθωνη ειναι φανταστικη και η καμερα ειναι απο τις καλυτερες σε wp7 το ωραιο της οθωνης ειναι πως σε μαυρο φοντο δεν ξεχωριζεις που τελειωνει η οθωνη και φαινεται το μενου να ξεπιδαει απο το πουθενα

 

και το αλλο καλο ειναι πως μαζι με το lG ειναι τα πιο γρηγορα λογο γρηγορεις μνημης

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς τα WP7 phones της Samsung δείχνουν μια δυστροπία όσον αφορά τα updates της Microsoft, κάτι που δεν βλέπουμε στις αντίστοιχες προτάσεις των άλλων εταιριών. Κατά τη γνώμη μου αποτελεί πρόβλημα αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Απο θέμα εγγύησης τελικά το υποστηριζει η Samsung hellas? η θα τραβαμε τα μαλλιά μας αν πάθει κατι. Και εκτος απο την οθόνη του υπερτερεί σε κατι άλλο από το hd7? Γιατι εδω και 10 μερες καθυστερώ την αγορά ενός απο τα δυο επειδή δεν μπορω να αποφασίσω πιο είνα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Απο θέμα εγγύησης τελικά το υποστηριζει η Samsung hellas? η θα τραβαμε τα μαλλιά μας αν πάθει κατι. Και εκτος απο την οθόνη του υπερτερεί σε κατι άλλο από το hd7? Γιατι εδω και 10 μερες καθυστερώ την αγορά ενός απο τα δυο επειδή δεν μπορω να αποφασίσω πιο είνα καλύτερο.

 

Χρονια πολλα

τα αλλα θετικα ειναι οτι ειναι μεταλικο και ειναι απο τα πιο γρηγορα λογο γρηγορης μνημης και λενε οτι εχει απο τις καλυτερες καμερες αλλα πιστευω θα ειναι μικροδιαφορα η καμερα απο καμερα

 

το eshop μου ειπε οτι δεν το στελνουν εδω αλλα εξω και στην χειροτερη παιρνει μηνα.. λογικο μου ακουγετε να μην το στειριζει μιας που δεν το φαιρνει.. θα εχει ανταλακτικα και γνωσει για καποιους που το πειραν απο αλλου? αν και κανονικα θα επρεπε..

 

τα update στην χειροτερη αργουν 1.5 μηνα αμα σκεφτεις ποτε βγηκε το 2.3 στο android και ποση το εχουν παρει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το eshop μου ειπε οτι δεν το στελνουν εδω αλλα εξω και στην χειροτερη παιρνει μηνα.. λογικο μου ακουγετε να μην το στειριζει μιας που δεν το φαιρνει.. θα εχει ανταλακτικα και γνωσει για καποιους που το πειραν απο αλλου? αν και κανονικα θα επρεπε..

 

Αυτό αποτελεί και ένα σημαντικό stoppage όσον αφορά την αγορά του από τη στιγμή που υπάρχουν αντίστοιχες επιλογές στην αγορά με κανονική εγγύηση εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αποτελεί και ένα σημαντικό stoppage όσον αφορά την αγορά του από τη στιγμή που υπάρχουν αντίστοιχες επιλογές στην αγορά με κανονική εγγύηση εδώ.

 

Σαν ποιες δηλαδη? Αν υπάρχει τετοια επιλογή σαφώς και να προτιμήσουμε κάποια απο αυτές.

Link to comment
Share on other sites

καποιο σαν το hd7

εγω εκανα την επιλογη μου κανενα κινητο δεν μου εχει χαλασει στα δυο χρονια τωρα θα γινει..

ελπιζω ομως οτι το σεπτεμβρη που θα ερθει το mango και τα ελληνικα θα φερει και η samsung to omnia 7 ;)

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν ποιες δηλαδη? Αν υπάρχει τετοια επιλογή σαφώς και να προτιμήσουμε κάποια απο αυτές.

 

HTC HD7, LG Optimus 7, HTC Trophy.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καθόλου η περίπτωση να μην μπορουν όλα αυτα τα σημερινα wp7 να πάρουν το mango? και να θέλουν ισχυρότερο και πιο καινούριο hardware? Υπάρχει καμια δήλωση σχετικά με αυτο το θέμα απο την microsoft? Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καθόλου η περίπτωση να μην μπορουν όλα αυτα τα σημερινα wp7 να πάρουν το mango? και να θέλουν ισχυρότερο και πιο καινούριο hardware? Υπάρχει καμια δήλωση σχετικά με αυτο το θέμα απο την microsoft?

το μαωγκο ολα τα σημερινα θα τα παρουν ετσι και αλλιως τα καινουρια που στην καλυτερη θα βγουν τελος του ετους πιο μετα απο το μανγκο δηλαδη δεν θα εχουν μεγαλες διαφορες..

 

αυτο που ακουγετε ειναι οτι μπορει να μην παρουν μερικη τα πακετα γλωσσας δηλαδη να μην μπορεις να βαλεις ελληνικα που θα βγουν στο update mango αλλα θα πρεπει να αγορασεις καινουριο το οποιο αν το παρεις απο ελλαδα θα ειναι ελληνικο..

 

αλλα περισσοτερο για φημες μου φαινεται αυτο μιας και δεν θα κρεμασει τοσους αγοραστες.. χωρια οτι πλεον ακουει και developers και users η M$ και για αυτο θα κανει το καλυτερο...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίζει καθόλου η περίπτωση να μην μπορουν όλα αυτα τα σημερινα wp7 να πάρουν το mango? και να θέλουν ισχυρότερο και πιο καινούριο hardware?

 

Αν και αμφιβάλλω... όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με τα δεδομενα που εχουμε πρωτα θα βγει το update και μετα τα πρωρα νεα μοντελα οποτε θα το παρουν ολα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...