Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia 7 (I8700)


rebelion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει ξεκλειδώσει κανένας? Ειναι ο ιδιος τρόπος ξεκλειδώματος με το Trophy kai to hd7? Με το nodo υπάρχει κανένα νεο? Πότε θα ερθει και για το omnia 7?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Παρουσιάστηκε πρόβλημα με το εν λόγω update στις συσκευές τις samsung και είναι σε διαδικασία επίλυσης.

 

Όσον αφορά τα ξεκλειδώματα, ναι... ισχύουν τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τοσοι λιγοι ειμαστε που δεν γραφει κανεις τιποτα εδω περα...??

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, επειδή μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό και σκέφτομαι να το αγοράσω θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.

Από διάρκεια μπαταρίας πως τα πάει; Βγάζει μια μέρα ή με το ζόρι; Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν από εγγύηση καλύπτεται κανονικά από την Samsung ή μόνο από το κατάστημα που αγοράστηκε η συσκευή.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που δεν εισάγεται επίσημα δεν υποστηρίζεται από την εδώ εταιρία και δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Από μπαταρία πάει καλά. Θα συνιστούσα ωστόσο να κοιτάξεις προς λύσεις που καλύπτονται από εγγύηση για προφανείς λόγους αλλά και για λόγους μεταπώλησης αν σε ενδιαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χαίρεται παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό από το γερμανικό ebay το δίνουν 227 ευρώ 16gb και σε κάτι δημοπρασίες βλέπω πωλείται στα 150ευρώ

 

θέλω να ρωτήσω τα εξής για τα ελληνικά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει υποστήριξη και ίσως έρθει με το mango, υπάρχει κάποιος εδώ που το δουλεύει με mango και έχει ελληνικά μέσα το κινητό ? να μπορούμε να στείλουμε κανα μηνυματακι...

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα σου συνιστούσα να πας σε μια συσκευή χωρίς εγγύηση στη χώρα μας.

 

Όσον αφορά για το mango, διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλώς το αναφέρεις για την εγγύηση, γενικά δεν με απασχολεί αυτό, αλλά κανονικά θα έπρεπε να το καλύπτει η samsung εφόσον είναι αγορασμένο από ευρωπαϊκή χώρα τουλάχιστον για το Hardware...

 

ευχαριστώ για το λινκ το είχα διαβάσει αλλά επειδή οι περισσότεροι έχουν htc δεν είδα να αναφέρεται κάτι για το ομνια,

επίσης βρήκα και το αντίστοιχο φορουμ στους xda, εν ολίγης βάζοντας mango μπαίνει και το ελληνικό πληκτρολόγιο...

σκέφτομαι να πάρω ένα trophy αλλά το Omnia με λίγα χρήματα παραπάνω έχει απίστευτη οθόνη, από τη μία διστάζω να κάνω της κίνηση γιατί στους επόμενους 3 μήνες φαίνεται ότι θα έρθει κύμα συσκευών, αλλά η τιμές δεν θα είναι αυτές, βλέπω τις wp καινούριες συσκευές στα 350-450 ευρώ

 

επίσης βλέποντας τη φιλοσοφία του wp αναρωτιέμαι αν όντως η νόκια θα κάνει δικό της customization και αν έχει νόημα κάτι τέτοιο

 

πραγματικά πως φαίνεται ότι ένα λειτουργικό έχει ωριμάσει....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανονικά θα έπρεπε να το καλύπτει η samsung εφόσον είναι αγορασμένο από ευρωπαϊκή χώρα τουλάχιστον για το Hardware...

 

Όχι γιατί η συσκευή δεν εισάγεται καθόλου στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί η συσκευή δεν εισάγεται καθόλου στη χώρα μας.

 

εγώ πάντως ετοιμάζομαι να το χτυπήσω σε δημοπρασία και αν χάσω το τσάκωσα από παρακάτω :D

 

http://cgi.ebay.de/SAMSUNG-GT-I8700-Omnia-7-I-8700-NEU-OVP-16-GB-/270771395139?pt=DE_Handy_s&hash=item3f0b3b9a43#ht_1296wt_915

 

τελικά omnia 7 μόνο εγώ έχω ?? :lol: το περιμένω το καλό μου να έρθει :)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκεφτομαι να αγορασω το omnia 7 απο καταστημα που βρηκα στο skroutz. Η ερωτηση ειναι θα μπορει να παρει τις αναβαθμισεις κανονικα. Διανβαζω στο twitter οτι βγηκε μια αναβαθμιση για το συγκεκριμενο μοντελο που φτιαχνει καποια bug και το ετοιμαζει για το mango. Λογικα πρεπει να ειναι η αναβαθμιση που εχω παρει στο trophy. Ωστοσο γραφουν πως την δινει η samsung. Καλεσα την samsung και μου απαντησαν πως αν η συσκευη εχει αγοραστει στο εξωτερικο δεν μπορεις να παρεις τις αναβαθμισεις παρα μονο στην χωρα που εχει βγει η συσκευη.

Γνωριζετε κατι περισσοτερο? Να ακυρωσω την αγορα?

:p
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το omnia 7 απο καταστημα που βρηκα στο skroutz. Η ερωτηση ειναι θα μπορει να παρει τις αναβαθμισεις κανονικα. Διανβαζω στο twitter οτι βγηκε μια αναβαθμιση για το συγκεκριμενο μοντελο που φτιαχνει καποια bug και το ετοιμαζει για το mango. Λογικα πρεπει να ειναι η αναβαθμιση που εχω παρει στο trophy. Ωστοσο γραφουν πως την δινει η samsung. Καλεσα την samsung και μου απαντησαν πως αν η συσκευη εχει αγοραστει στο εξωτερικο δεν μπορεις να παρεις τις αναβαθμισεις παρα μονο στην χωρα που εχει βγει η συσκευη.

Γνωριζετε κατι περισσοτερο? Να ακυρωσω την αγορα?

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος απόλυτα για αυτά που θα σου πω, πλέον, τα updates έρχονται μέσω Zune και δεν εξαρτώνται από providers. Οπότε νομίζω θα μπορέσει να τα πάρει. Ωστόσο αν ήμουν στη θέση σου, και με δεδομένο ότι ήδη έχεις μια WP7 συσκευή, θα περίμενα για τη νέα γενιά μοντέλων που θα κυκλοφορήσουν μετα το καλοκαιρι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση μαλλον αυτο θα κανω.

Το γνωριζω και εγω για το zune ωστοσο στο twitter γραφουν οτι την αναβαθμιση την δινει η samsung

:p
Link to comment
Share on other sites

μόλις πριν μία ώρα πήρα το δικό μου ομνια 7 από κατάστημα στο γερμανικό ebay μεχρι στιγμής έχω κάνει 2 updates και έχω φτάσει στη nodo τώρα ετοιμάζομαι να περάσω την beta mango το λατρεύω:!: :happy:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε περιμένουμε νέα από τον spidergr για να σιγουρευτουμε ;)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το omnia 7 απο καταστημα που βρηκα στο skroutz. Η ερωτηση ειναι θα μπορει να παρει τις αναβαθμισεις κανονικα. Διανβαζω στο twitter οτι βγηκε μια αναβαθμιση για το συγκεκριμενο μοντελο που φτιαχνει καποια bug και το ετοιμαζει για το mango. Λογικα πρεπει να ειναι η αναβαθμιση που εχω παρει στο trophy. Ωστοσο γραφουν πως την δινει η samsung. Καλεσα την samsung και μου απαντησαν πως αν η συσκευη εχει αγοραστει στο εξωτερικο δεν μπορεις να παρεις τις αναβαθμισεις παρα μονο στην χωρα που εχει βγει η συσκευη.

Γνωριζετε κατι περισσοτερο? Να ακυρωσω την αγορα?

 

γιατι δεν δοκιμαζεις να πας σε αλλο λειτουργικο

για κανενα φτηνο ανδροιδες τηλεφωνο..αφου εχεις 7αρι κινητο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε περιμένουμε νέα από τον spidergr για να σιγουρευτουμε ;)

 

λες να μου μείνει στα χέρια :cry:

Link to comment
Share on other sites

λες να μου μείνει στα χέρια :cry:

 

Οχι δεν θα εχεις προβλημα αν και τα samsung ειναι λιγο μυστηρια στις αναβαθμισεις ....Αν κολησεις πουθενα

ριξε μια ματια και εδω ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

για πλάκα το έγραψα :D το κινητό είναι εντάξει με την mango περασμένη :lol: :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδεια γεια σας εχω 3-4 μερουλες το ομνια7 16gb στα χερια μου και θελω να ρωτησω για μεταφορα αρχειων μεσω bt που δεν εχει ,υπαρχει καποια αλλη λυση μεταφορας αρχειων με αλλο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδεια γεια σας εχω 3-4 μερουλες το ομνια7 16gb στα χερια μου και θελω να ρωτησω για μεταφορα αρχειων μεσω bt που δεν εχει ,υπαρχει καποια αλλη λυση μεταφορας αρχειων με αλλο τηλεφωνο?

 

Μέσω e-mail.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα εγκατασταση μια φρη εφαρμογη απο μαρκετπλεις,την εκανα ανινσταλ κ τωρα παω να την ξαναπερασω κ μου λεει οτι την εχω βαλει (αγορασει),δεν γινεται να την ξαναπερασω?οταν ενα πι σι η μια σελιδα εχει ιο υπαρχει κινδυνος οταν ειναι συνδεμενο το κντ μεσο zune η φορτιζει να κολλησει? Edited by LICHNENSTAIN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...