Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μαλιστα θα προσθεσει και την δυνατοτητα για unroot button...!!!

 

Ωραια νεα και αυτα!!:D

 

Το προηγουμενο παντως του Ryanza ηταν πανευκολο να rootαρεις το κινητο με την eclair.Ελπιζω να ειναι ετσι και στο froyo.:happy:

 

 

Καλησπερα,

 

απλα να πω οτι εκτος απο οσα ανεφερα στο προηγουμενο post μου σχετικα με το froyo, βλεπω μεγαλη βελτιωση πλεον στην μπαταρια. ......

 

......btw εβαλα το oclf και πλεον το τηλεφωνο παει σφαιρα. Ομως τα προβληματα με το UI και τα μικρα κολληματα που εμφανιζει καποιες φορες δεν λυθηκαν.

 

Καποιος διαβασα πιο πανω εκανε και lag fix (oclf) σε froyo.Ειδε μεγαλη διαφορα με την κινηση αυτη οπως στην 2.1?Γιατι υποτιθεται οτι η 2.2 ειναι πιο γρηγορη απο την 2.1 και εκει φαινοταν η διαφορα αισθητα. (την ειδα και εγω στο δικο μου.) :blink:

 

edit: o chrissk ηταν το βρηκα.

 

ps:Το UI τι ειναι ρε παιδια και τι προβλημα εχει?Το User Interface?Τι κολληματα εμφανιζει δηλαδη,εγω με την eclair ειμαι ακομα και με το oclf το κινητο πεταει με χρηση gaming,browsing σε forum βαριά και αρκετη ομιλια.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω αγορασει ενα προγραμματακι απο το market,το power management νομιζω,καπως ετσι,οπου εχει αν θελεις αυτοματες ρυθμισεις αναλογα με το επιπεδο μπαταριας.

2 μερες φουλ και την τριτη χρειαστηκε φορτιση το μεσημερι,οχι 3 μερες γεματες.

 

γενικα πιστευω οτι αν το κινητο το εχεις σε αναμονη,αντεχει περισσοτερο απο καθε ανταγωνισμο.

και η μπαταρια του ειναι εξαιρετικη.ξενα reviews την εκθειαζαν απο νωρις και τωρα βλεπω το λογο.

Όταν σας τα έλεγα ακουγόμουν υπερβολικός... :lol: (Post #2855)

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.οταν ανοιγω το kies αναγνωριζει κανονικα το κινητο αλλα οταν παταω να αντιγραψει τις επαφες κτλ βγαζει οτι το κιν χρησιμοποιειται και δεν μπορει να το εκτελεσει. φταει μηπως οτι ειναι root και εχω το oclf 2.2+?κ κατι ακομα,πως διαγραφω τις εφαρμογες του κινητου αφου ειμαι root?

Bγαλε το lag fix και θα εισαι οκ.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

 

ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ "ΠΑΤΑΤΑ" ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S ΜΟΥ KΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΒΟΟΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΑΤ&Τ.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΕΡΜΟΝΟ LOOP ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ LOGO THS AT&T ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ RESTART .

ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΘΡΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ RECOVERY MODE H SE DOWNLOAD MODE.

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΒΥΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ SAMSUNG KIES KLP...

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ,

PLEASE HELP !!!

 

 

Αν δεν λειτουργεί ο συνδυασμός πλήκτρων για download mode , δοκίμασε να συνδεθείς στο adb (βλέπε Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S )

Αν δεν μπορείς να κάνεις ούτε αυτό τότε μάλλον πρέπει να το στείλεις για service

 

Btw , τα κεφαλαία στα forums και γενικά στο internet σημαίνει πως φωνάζεις και γενικά δεν θεωρίται ευγενικό ( μάλλον απαγορεύεται κιόλας , δεν είμαι σίγουρος , προσωπικά δεν φωνάζω ποτέ :happy: )

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Όταν σας τα έλεγα ακουγόμουν υπερβολικός... :lol: (Post #2855)

 

εμενα παντως μου φαινεται απιστευτο αυτο...

3 μερες σχεδον και μαλιστα με βαρια χρηση ???

εντελως απιστευτο...

το power management δεν το βρηκα στο market

λογικο αφου ειναι paid αλλα αν καταφερνει να διπλασιαζει τον χρονο της μπαταριας τοτε αξιζει προφανως τα λεφτα του!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι παλια η εφαρμογη ----Stats of---------απο το market ,αλλα φαινετε ενδιαφερον

ειναι κατι σαν task killer ,power managment,system information κλπ

εχει αρκετες ρυθμισεις και εχω χασει λιγο την μπαλα

αν καποιος μπορει να την δουλεψει να μας πει τις βελτιστες ρυθμισεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου φαινεται απιστευτο αυτο...

3 μερες σχεδον και μαλιστα με βαρια χρηση ???

εντελως απιστευτο...

το power management δεν το βρηκα στο market

λογικο αφου ειναι paid αλλα αν καταφερνει να διπλασιαζει τον χρονο της μπαταριας τοτε αξιζει προφανως τα λεφτα του!!!

 

Ειναι το power manager.Το κατεβασα και το δοκιμαζω :cool:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το power manager.Το κατεβασα και το δοκιμαζω :cool:

 

το power manager το κατεβασα και μολις παω να το ανοιξω εμφανιζει πως ειναι παλια εκδοση και να κατεβασω την καινουργια και με οδηγει ξανα στο market στην ιδια ακριβως εκδοση. Αρα δεν μου λειτουργει. Δεν ξερω αν δεν λειτουργει στο sgs ή αν φταιει το oclf αλλα αυτο μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου φαινεται απιστευτο αυτο...

3 μερες σχεδον και μαλιστα με βαρια χρηση ???

εντελως απιστευτο...

το power management δεν το βρηκα στο market

λογικο αφου ειναι paid αλλα αν καταφερνει να διπλασιαζει τον χρονο της μπαταριας τοτε αξιζει προφανως τα λεφτα του!!!

Δεν είναι απαραίτητο να κάνει τη διαφορά το power management! Υποπτεύομαι ότι βοηθάει σε διεργασίες που ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί αν είναι ενεργοβόρες (π.χ. διάφορα lagfixes).

Αυτές οι επιδόσεις είναι χαλαρές σε απείραχτη JM2. Σε παραπέμπω στα posts #482 και #2855.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγουμαι,την πρωτη μερα,βαρυτατη χρηση,την δευτερη μερα,που το πηγα σερι,πολυ μετρια,τηλεφωνα κτλ,καθολου ιντερνετ,το βραδυ της δευτερης μερας στην αναμονη και το μεσημερι της τριτης ηταν καπου στο 10% η μπαταρια.ισως και παραπανω.

τι ειναι απιστευτο??

με την επισημη eclair,παλι ειχα τις ιδιες επιδοσεις.

και το power manager ειναι εντελως επικουρικο.εγω το ειχα απενεργοποιημενο ,απλως με το froyo πολλα δουλευουν απο πισω χωρις να τα πιανουν οι task killers για αυτο το ανεφερα.

ξεχαστε το,το κινητο τα καταφερε μονο του

Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγουμαι,την πρωτη μερα,βαρυτατη χρηση,την δευτερη μερα,που το πηγα σερι,πολυ μετρια,τηλεφωνα κτλ,καθολου ιντερνετ,το βραδυ της δευτερης μερας στην αναμονη και το μεσημερι της τριτης ηταν καπου στο 10% η μπαταρια.ισως και παραπανω.

τι ειναι απιστευτο??

με την επισημη eclair,παλι ειχα τις ιδιες επιδοσεις.

και το power manager ειναι εντελως επικουρικο.εγω το ειχα απενεργοποιημενο ,απλως με το froyo πολλα δουλευουν απο πισω χωρις να τα πιανουν οι task killers για αυτο το ανεφερα.

ξεχαστε το,το κινητο τα καταφερε μονο του

 

Λογικότατο!!!

Και εγώ σε αυτά τα επίπεδα κινούμαι παιδιά με JM2 (ακόμα:()...Συνήθως μία μέρα σκίζω το τηλέφωνο και την επόμενη όχι και πάντα η μπαταρία θα με πάει στην τρίτη μέρα...αυτό αν ξεχνάω να το φορτίζω κάθε βράδυ που είναι μια προσφιλής μου συνήθεια..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιήσω το swype? Εχω βαλει και το htc_ime............

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ασχοληθεις πολυ με internet και διαφορα σκαλισματα κλπ το κινητο κραταει πολυ,παρα πολυ,σας το λεω εκ πειρας,με τηλεφωνηματα και sms μονο δεν κατεβαινει ευκολα η μπαταρια,εκτος αυτου,επειδη το εχω γυρισει σε <μαμα> εκτος απο το root,ειδα τρομερη αλλαγη στην διαρκεια της μπαταριας οταν το γυρισα <μαμα> και του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λογω του οτι καποια στιγμη καποια εφαρμογη μου εσκιζε στην κυριολεξια την μπαταρια.Απο εκεινη την στιγμη και μετα εχω αλλο τηλεφωνο οσον αφορα την διαρκεια.

 

edit: καποιος γνωστος (και σχετικος πολυ με τα τηλεφωνα) ειδε το galaxy μου σημερα σε ενα καταστημα που ημουν και με ρωτησε ποσο κραταει η μπαταρια,οταν του ειπα με μεση χρηση 2,5 μερες ανετα πολλες φορες και 3 κουνουσε το κεφαλι απογοητευμενος,το δικο μου,ειπε,<iphone-4> μερα ολοκληρη δεν την βγαζει!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιήσω το swype? Εχω βαλει και το htc_ime............

 

Πήγαινε εκεί που γράφεις στο swype πάτα επίμονα εκεί που φαίνεται το κέιμενο όταν γράφεις, πάτα επίμονα και στις επιλογές που θα σου βγάλει διάλεξε "Μέθοδο εισαγωγής"...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, είμαι και γω ένας νέος χρήστης του Galaxy S και του Android κατ επέκταση. Αφού έπαιξα 3-4 μέρες με το κινητό, έχω κάποιες απορίες:

1)Υπάρχει κανένας contact manager με ελληνικά στην μπάρα με τα γράμματα? (αυτή που σε πάει απευθείας σε ένα γράμμα) Έχει όμαδοποιημένες ανα γράμμα όλες τις επαφές που αρχίζουν με αγγλικά και όλες τις ελληνικές μαζι

2)Ενω έχεις το ραδιόφωνο ανοιχτό, αν πατήσεις το κουμπί στα ακουστικά ανοίγει τον mp3 player. Υπάρχει τρόπος να αλλάζει με αυτόν τον τρόπο τους σταθμούς που έχεις αποθηκεύσει (όπως πολύ σωστά έκαναν τα nokia 10ετίας?!) Είναι εντελώς παράλογο έτσι οπως το έχουν κάνει...

3)Κανένας καλός MSN CLIENT για ANDROID; Να υποθέσω δεν υπάρχει επίσημος από την M$ όπως στο iphone...

4)Υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο, πέρα από το swipe που να έχει και ελληνικό λεξικό και να κάνει διόρθωση σε ελληνικές λέξεις όπως γράφεις; (σαν του iphone ενα πράγμα... νομίζω οτι και η htc έχει ένα τέτοιο...) Δοκίμασα smart keyboard αλλά δεν έχει ελληνικό λεξικό...

5)Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό RSS Reader;

6)Η ενημέρωση σε Froyo έχει βγει επίσημα και αν όχι πότε αναμένεται;

 

Ευχαριστώ παιδιά! Βοηθήστε λίγο γιατί είμαι noobas σε android...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεω το κιν στο υπολογιστη και οταν παω να δω τα αρχεια μου ενω μου δειχνει τους φακελους του κιν. τους δειχνει χωρις να εχουν αρχεια.Εχει συμβει αυτο ποτε σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολλές "μελέτες" πάνω στην μπαταρία του SGS έχω καταλήξει σε μια τακτική που με βοηθάει πάρα πολύ να επιλέγω ποιες εφαρμογές θα έχω εγκατεστημένες.

Αφού βάλω την επιθυμητή rom , την φέρω στην μορφή που θέλω , και εγκαταστήσω τις απαραίτητες ασφαλείς εφαρμογές ( dropbox , chrome2phone , youtube e.t.c. ) κάνω την ίδια διαδικασία για κάθε εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω.

Εγκατάσταση , reboot , άνοιγμα της εφαρμογής , κλείσιμο με το back key ή με exit και μετά ένα 8ωρο ύπνου με το κινητό σε κατάσταση αναμονής , δεδομένα ενεργά.

Αυτό μου προσφέρει ασφαλή συμπεράσματα για την κατανάλωση που έχει η συσκευή.

Ξέρω π.χ. πως με την JPO τώρα χαλάω +5% στο 8ωρο με το ebuddy ενώ με την JM2 χαλούσα +6%

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολλές "μελέτες" πάνω στην μπαταρία του SGS έχω καταλήξει σε μια τακτική που με βοηθάει πάρα πολύ να επιλέγω ποιες εφαρμογές θα έχω εγκατεστημένες.

Αφού βάλω την επιθυμητή rom , την φέρω στην μορφή που θέλω , και εγκαταστήσω τις απαραίτητες ασφαλείς εφαρμογές ( dropbox , chrome2phone , youtube e.t.c. ) κάνω την ίδια διαδικασία για κάθε εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω.

Εγκατάσταση , reboot , άνοιγμα της εφαρμογής , κλείσιμο με το back key ή με exit και μετά ένα 8ωρο ύπνου με το κινητό σε κατάσταση αναμονής , δεδομένα ενεργά.

Αυτό μου προσφέρει ασφαλή συμπεράσματα για την κατανάλωση που έχει η συσκευή.

Ξέρω π.χ. πως με την JPO τώρα χαλάω +5% στο 8ωρο με το ebuddy ενώ με την JM2 χαλούσα +6%

 

+100 συμφωνω απολυτα μαζι σου,υστερα απο την πανωλεθρια που επαθα με καποια απλη εφαρμογη,δεν εντοπισα ποια,ειχα βαλει ομως καποια παιχνιδια,απλα φαινομενικα που ομως εβαλαν χερι στο συστημα και μου εσκιζαν την μπαταρια μεσα σε ενα οκταωρο,καθομαι πλεον και ελεγχω μετα την καθε εγκατασταση το τι παιζει με την μπαταρια και τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, είμαι και γω ένας νέος χρήστης του Galaxy S και του Android κατ επέκταση. Αφού έπαιξα 3-4 μέρες με το κινητό, έχω κάποιες απορίες:

1)Υπάρχει κανένας contact manager με ελληνικά στην μπάρα με τα γράμματα? (αυτή που σε πάει απευθείας σε ένα γράμμα) Έχει όμαδοποιημένες ανα γράμμα όλες τις επαφές που αρχίζουν με αγγλικά και όλες τις ελληνικές μαζι

2)Ενω έχεις το ραδιόφωνο ανοιχτό, αν πατήσεις το κουμπί στα ακουστικά ανοίγει τον mp3 player. Υπάρχει τρόπος να αλλάζει με αυτόν τον τρόπο τους σταθμούς που έχεις αποθηκεύσει (όπως πολύ σωστά έκαναν τα nokia 10ετίας?!) Είναι εντελώς παράλογο έτσι οπως το έχουν κάνει...

3)Κανένας καλός MSN CLIENT για ANDROID; Να υποθέσω δεν υπάρχει επίσημος από την M$ όπως στο iphone...

4)Υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο, πέρα από το swipe που να έχει και ελληνικό λεξικό και να κάνει διόρθωση σε ελληνικές λέξεις όπως γράφεις; (σαν του iphone ενα πράγμα... νομίζω οτι και η htc έχει ένα τέτοιο...) Δοκίμασα smart keyboard αλλά δεν έχει ελληνικό λεξικό...

5)Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό RSS Reader;

6)Η ενημέρωση σε Froyo έχει βγει επίσημα και αν όχι πότε αναμένεται;

 

Ευχαριστώ παιδιά! Βοηθήστε λίγο γιατί είμαι noobas σε android...

1) Dialer one δεν κάνει ακριβώς αυτό που θες αλλά είναι πάααααρα πολύ βολικός.

4) Greek IME (market) , htc ime (google & στους οδηγούς του φόρουμ)

5) news room (paid market)

6) Όπου νάναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εκεί που γράφεις στο swype πάτα επίμονα εκεί που φαίνεται το κέιμενο όταν γράφεις, πάτα επίμονα και στις επιλογές που θα σου βγάλει διάλεξε "Μέθοδο εισαγωγής"...

 

ευχαριστώ πολύ.... το είχα δει παλιότερα, και το είχα ξεχάσει...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... Σαν καινούργιος χρήστης Android (πρώην 3GS) θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια σε όλους εδώ που μας βοηθούν με τις γνώσεις τους. Επειδή έχω διαβάσει αρκετά για τα branded μοντέλα, εμένα που είναι branded Vodafone μπορώ να κάνω OCLF? Η θα έχω παρενέργειες λόγω brand?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μετά από 2 βδομάδες εξακολουθώ να μη μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market..μου βγάζει συνέχεια ανεπιτυχής λήψη ότι και αν προσπαθώ να κατεβάσω..

στην αρχή δεν ασχολήθηκα γιατί έβλεπα ότι το είχαν και άλλοι το θέμα και ότι έχει πρόβλημα το market..

Αλλά έχουν περάσει 2 βδομάδες..και όλοι κατεβάζουν κανονικά..

Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας από έναν λίαν αρχάριο σε λογισμικό Android και στην κοινότητα του SGS (παρόλο που τα τελευταία 2 χρόνια και παρά το, ομολογουμένως, προκλητικό φλερτ με τα iphone δεν έχω ενδώσει και κατέληξα να έχω δοκιμάσει τα Samsung smartphones στα λοιπά λογισμικά - Omnia 2 WinMO και HD i8910 Symbian και συνεχίζω την παράδοση..)!

Μετά τοι σύντομο "βιογραφικό μου"!! έρχομαι στο θέμα του Galaxy το οποίο κατέχω εδώ και περίπου 2 εβδομάδες και με τη βοήθειά σας αλλά - για να μην τον αδικούμε - και με τη συνδρομή του αναλυτικού οδηγού χρήσης του κατάφερα να βγάλω μία άκρη με το κινητό και να το παραμετροποιήσω σύμφωνα με τις ανάγκες μου.

Οι εντυπώσεις μου είναι γενικά πολύ θετικές (τα έχετε χιλιογραμμένα οπότε ας μην επαναλαμβάνομαι). Το lag που αναφέρετε αν δεν είχα διαβάσει τα διάφορα posts μπορεί και να μην το είχα παρατηρήσει αν και ο κολλητός μου καθότι μυημένος σε iphone το κατάλαβε αμέσως με το που έπιασε το κινητό στα χέρια του!

Δεν είμαι rooted ούτε σκέφτομαι να περάσω κάτι περισσότερο στη συσκευή μέχρι την αναβάθμιση σε Froyo. Η μπαταρία μου με μία μόνο οθόνη αναμονής, απλή σύνδεση GSM και όχι 3G, με απενεργοποιημένα όλα τα synchronization - updates των εφαρμογών κλπ. μου κρατάει χαλαρά 3 μέρες και προχθές με έφτασε στα όρια της 4ης!!

Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ ιδιαίτερα τον tyxerakia γιατί με τη συνδρομή και τους οδηγούς του με έχει κατατοπίσει πληρέστατα για τη συσκευή μου!

Καλώς σας βρήκα!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μετά από 2 βδομάδες εξακολουθώ να μη μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market..μου βγάζει συνέχεια ανεπιτυχής λήψη ότι και αν προσπαθώ να κατεβάσω..

στην αρχή δεν ασχολήθηκα γιατί έβλεπα ότι το είχαν και άλλοι το θέμα και ότι έχει πρόβλημα το market..

Αλλά έχουν περάσει 2 βδομάδες..και όλοι κατεβάζουν κανονικά..

Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Απλά πήγαινε στο manage applications και καθάρισε το cache του download manager market και ίσως του gtalk.Αν γίνει corrupt το cache το κάνει αυτό..Μάλλον του download manager πάντως χρειάζεσαι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι....

μηπως εχει παρει το ματι κανενος να υπαρχει το timescape να μπορουμε να το port-αρουμε στο galaxy? μου αρεσει αρκετα αλλα και ετσι για αλλαγη ρε αδελφε....στο xda δεν βρηκα κατι, αλλα στο modaco βρηκα πως ενας τυπος το εχει βαλει σαν ρομ σε acer liquid...

αν κανεις εχει δει κατι για galaxy ας το γραψει παρακαλω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...