Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή morelocale απ'το market ;)

 

ευχαριστω πολυ πραγματικα μ ελυσε τα χερια!!!!! το μονο προβλημα ειναι στο φυσικο πληκτρολογιο ενω γραφω μηνυμα πως μπορω να αλλαζω τη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, το Ζ δε θα πάρει ποτέ επίσημα Gingerbread;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το Ζ δε θα πάρει ποτέ επίσημα Gingerbread;

Αν δεν κάνω λάθος θα πάρει, αλλά αργότερα. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημα για ημερομηνία, ίσως μαζί με το Desire...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχω ενα Ζ απο το Μαρτιο και γενικα δουλευει απροβληματιστα.

Η μονη παρεμβαση που του εχω κανει ειναι η αλλαγη μετα το πρωτο μηνα της μπαταριας του με μια Mugen 1800mΑ.

Tους τελευταιους δυο μηνες εχει παρουσιασει το προβλημα του να κλεινει μονο του σε τυχαιες στιγμες (οχι ομως οταν σε στιγμη που το χρησιμοποιουσα) χωρις να εχει ξεφορτιστει η μπαταρια του και απο εκει και επειτα να μην ανοιγει παρα μονο εφοσον αφαιρεσω τη μπαταρια και την επανατοποθετησω. :wacko:

Το αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο;

Σας κανει για προβλημα software, της συσκευης ή της μπαταριας; :confused:

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, με πρόβλημα κάποιας εφαρμογής ή γενικότερα με το software μου μοιάζει. Είχα παρόμοιο πρόβλημα στο wildfire και έφταιγαν κάποιες εφαρμογές (που απαιτούσαν root) και μου δημιουργούσαν επανεκκινήσεις. Αν παρατήρησες το πρόβλημα αυτό μετά την εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής, ώρα να τη βγάλεις. Απ'την άλλη μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θέλω να πιστεύω ότι θα λύσει το πρόβλημα!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα της συσκευής χωρίς κανένας να ξέρει την αιτία. Και σε μένα το έχει κάνει και σε άλλους πολλούς από ότι έχω διαβάσει σε forum χωρίς κανείς να έχει καταλάβει το γιατί. Το περίεργο είναι οτι καμιά φορά μου τυχαίνει να το κάνει 2-3 φορές σε σχετικά γρήγορο διάστημα και μετά να περάσουν μήνες και να μην ξανασυμβεί. Στους 6-7 μήνες που χρησιμοποιώ το Desire Z συστηματικά, το έχει κάνει το πολύ 5-6 φορές συνολικά.

 

Καλησπερα σας

 

Εχω ενα Ζ απο το Μαρτιο και γενικα δουλευει απροβληματιστα.

Η μονη παρεμβαση που του εχω κανει ειναι η αλλαγη μετα το πρωτο μηνα της μπαταριας του με μια Mugen 1800mΑ.

Tους τελευταιους δυο μηνες εχει παρουσιασει το προβλημα του να κλεινει μονο του σε τυχαιες στιγμες (οχι ομως οταν σε στιγμη που το χρησιμοποιουσα) χωρις να εχει ξεφορτιστει η μπαταρια του και απο εκει και επειτα να μην ανοιγει παρα μονο εφοσον αφαιρεσω τη μπαταρια και την επανατοποθετησω. :wacko:

Το αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο;

Σας κανει για προβλημα software, της συσκευης ή της μπαταριας; :confused:

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει συμβεί και στο δικό μου να σβήσει χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο και όντως μετά πρέπει να βγει η μπαταρία για να ανοίξει. Φαίνεται να είναι τυχαίο φαινόμενο και ευτυχώς συμβαίνει σπάνια. Να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει root, ούτε έχω βάλει κάποια περίεργη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς να είμαι ειδικός, με πρόβλημα κάποιας εφαρμογής ή γενικότερα με το software μου μοιάζει.

 

Θα συμφωνήσω σε αυτό. Το κακό με τη συγκεκριμένη συσκευή είναι η περιορισμένη κινητικότητα/δημοτικότητα κάτι που δεν έχει βοηθήσει στην επίλυση του προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά αξίζει το Z σε σχέση με το απλό Desire ? Καμία άποψη......
Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει το Z σε σχέση με το απλό Desire ? Καμία άποψη......

Ναι προφανώς. Περίπου ίδια είναι σε ταχύτητα και γενικά, ίσως ελάχιστα πιο γρήγορο το Ζ. Αλλά το qwerty είναι τεράστια υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει το Z σε σχέση με το απλό Desire ? Καμία άποψη......

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Σύγκριση μπορείς να κάνεις μεταξύ του Desire και άλλων συσκευών χωρίς QWERTY, και μεταξύ του Desire Z και άλλων συσκευών με QWERTY.

Θέλεις QWERTY ή δε θέλεις QWERTY; Ιδού η απάντηση στο ερώτημά σου. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα συμφωνήσω σε αυτό. Το κακό με τη συγκεκριμένη συσκευή είναι η περιορισμένη κινητικότητα/δημοτικότητα κάτι που δεν έχει βοηθήσει στην επίλυση του προβλήματος.

με αυτή την ROM πάντως δεν είχα ποτέ θέμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115333

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται ενημερώνω ότι υπάρχει πλέον διαθέσιμη η 2.3.3 για το Desire Z. Την πέρασα μέσω ΟΤΑ πριν από λίγο και το κινητό φαίνεται να δουλεύει πιο γρήγορα. Γενικά υπάρχουν αλλαγές, το sense μοιάζει αρκετά με αυτό που υπάρχει σε άλλα HTC, π.χ. στο Desire S.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η Rooted/Deodexed/Zipaligned εκδοχή της εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1169091
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι να αποκτησω το συγκεκριμενο κινητό και θα είναι ηθελα να σας ρωτήσω πώς σας φαινεται ο μηχανισμος του qwerty είναι ποιοτικός ή έτοιμος να σπάσει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι δεν σου δίνει την αίσθηση του ποιοτικότερου. Ίσως οφείλεται στο ότι γενικώς δεν είναι "σφιχτός", αν κρατήσεις τη συσκευή από την οθόνη στα πλάγια το πληκτρολόγιο "πέφτει" μόνο του. Καλύτερα βέβαια να πάρεις και απόψεις από κατόχους που το έχουν αρκετό καιρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι να αποκτησω το συγκεκριμενο κινητό και θα είναι ηθελα να σας ρωτήσω πώς σας φαινεται ο μηχανισμος του qwerty είναι ποιοτικός ή έτοιμος να σπάσει?

Ευχαριστώ!

Ο συγκεκριμένος μηχανισμός είναι σχετικά χαλαρός, ωστόσο αυτό με ενοχλεί μόνο όταν κρατάω το κινητό ανάποδα, π.χ. όταν έχω ξαπλώσει και θέλω να γράψω κάτι με το qwerty. Όλες τις άλλες ώρες δεν έχω πρόβλημα κι επίσης δεν έχει πάθει κάτι, από πέσιμο ας πούμε. Γενικά είμαι ικανοποιημένος και αν χρειάζεσαι qwerty, το Ζ είναι μονόδρομος. Ένα πράγμα που με ενοχλούσε λίγο είναι ότι είναι λίγο αργό μερικές φορές, αλλά αυτό φαίνεται να άλλαξε με τη 2.3.3, είναι αισθητή η διαφορά. Βέβαια το κινητό αυτό είναι σχετικά παλιό πλέον, ειδικά αν σκεφτείς το ρυθμό που εμφανίζονται νέες συσκευές με android. Ωστόσο, ο μοναδικός άμεσος ανταγωνιστής είναι το xperia pro, το οποίο όμως θα αργήσει πολύ ακόμα και δεν είναι τόσο πολύ καλύτερο σε χαρακτηριστικά από το Ζ. Γενικά θα σου πρότεινα να σκεφτείς πόσο απαραίτητο σου είναι το qwerty πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος μηχανισμός είναι σχετικά χαλαρός, ωστόσο αυτό με ενοχλεί μόνο όταν κρατάω το κινητό ανάποδα, π.χ. όταν έχω ξαπλώσει και θέλω να γράψω κάτι με το qwerty. Όλες τις άλλες ώρες δεν έχω πρόβλημα κι επίσης δεν έχει πάθει κάτι, από πέσιμο ας πούμε. Γενικά είμαι ικανοποιημένος και αν χρειάζεσαι qwerty, το Ζ είναι μονόδρομος. Ένα πράγμα που με ενοχλούσε λίγο είναι ότι είναι λίγο αργό μερικές φορές, αλλά αυτό φαίνεται να άλλαξε με τη 2.3.3, είναι αισθητή η διαφορά. Βέβαια το κινητό αυτό είναι σχετικά παλιό πλέον, ειδικά αν σκεφτείς το ρυθμό που εμφανίζονται νέες συσκευές με android. Ωστόσο, ο μοναδικός άμεσος ανταγωνιστής είναι το xperia pro, το οποίο όμως θα αργήσει πολύ ακόμα και δεν είναι τόσο πολύ καλύτερο σε χαρακτηριστικά από το Ζ. Γενικά θα σου πρότεινα να σκεφτείς πόσο απαραίτητο σου είναι το qwerty πληκτρολόγιο.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Στους 8 μήνες που το έχω δεν έχει πάθει κάτι ο μηχανισμός, παρόλο που όταν το πήρα "τρόμαξα" από το πόσο εύκολα άνοιγε.

 

Όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας, στα 1.2ghz με CM7 που το δουλεύω είναι ταχύτερο από τις περισσότερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο update σας το έβγαλε το κινητό μόνο του ή το κάνατε update μόνοι σας? γιατί έκανα check for system updates τώρα και δεν μου έβγαλε το update για το 2.3.3. Τώρα έχω το 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το update εμφανίστηκε χθες το απόγευμα όταν το έβαλα να ψάξει για ενημερώσεις. Η συγκεκριμένη συσκευή αγοράστηκε από το πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας, στα 1.2ghz με CM7 που το δουλεύω είναι ταχύτερο από τις περισσότερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

Σωστό αυτό αλλά δεν είναι λίγοι αυτοί που θέλουν να το δουλεύουν σε stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθηστε λιγακι

 

Απο την αρχη ειχα σταβωσει με το οτι για να "ξυπνησει" η οθονη γινοταν μοναχα με το κουμπι on/off πανω αριστερα.

Ειχα βολευτει με την εφαρμογη Νο lock χαρις την οποια μπορουσα να το κανω με το κανω πατoντας το trackpad.

Mετα ομως την αναβαθμιση η εφαρμογη αυτη δε το κανει πια!

 

Ξερεται καποια αλλη εφαρμογη που να κανει το ιδιο;

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...