Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει νοημα να το ανεβασει καποιος και να το ξανακατεβασεις, ιδια διαδικασια ειναι...

δοκιμασε να φλασαρεις απο αλλο pc

αν δεν δουλευει και τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα... :rolleyes:

τον speedmod σου τον φλασαρει?

 

Ναι,μολις δοκιμασα τον speedmod και τον φλασαρει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι,μολις δοκιμασα τον speedmod και τον φλασαρει κανονικα.

 

δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

ασε τον speedmod και αυτος μια χαρα ειναι... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

ασε τον speedmod και αυτος μια χαρα ειναι... :lol:

 

Δουλεψε επιτελους, ηθελε να το κατεβασω με google chrome, με opera και internet explorer που δοκιμασα δεν δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά.Εντυπώσεις από κάποιον που πέρασε την JVP σε σχέση με την JVO ?

Γιατί όταν βγαίνει κάτι καινούργιο όπως και να έχει θέλεις να το δοκιμάσεις!:lol::lol:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τη συγκεκριμένη rom ποιόν kernel προτείνετε?τον supercurio ή τον speedmod?

Ο τελευταίος speedmod που υποστηρίζει την jvp είναι αυτό το αρχείο speedmod-kernel-k15h-t7-300hz.tar που έχει στο xda ή όχι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.δουλευει σε κανεναν το applanet?εδω κ κατι μερες σε εμενα δεν λειτουργει μ βγαζει προβλημα δικτυου...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει το set cpu καποιο θεμα με τη JVP ή γενικα τις gingerbread? Απο τοτε που το εγκατεστησα(με τις ιδιες ρυθμισεις που ειχα στη 2.2.1) μου φανηκε πιο αργο το κινητο, οποτε ειπα να τρεξω ενα quadrant ετσι για πλακα και παρατηρησα οτι το score επεσε στο μισο (1200 απο 2400).
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά.Εντυπώσεις από κάποιον που πέρασε την JVP σε σχέση με την JVO ?

Γιατί όταν βγαίνει κάτι καινούργιο όπως και να έχει θέλεις να το δοκιμάσεις!:lol::lol:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τη συγκεκριμένη rom ποιόν kernel προτείνετε?τον supercurio ή τον speedmod?

Ο τελευταίος speedmod που υποστηρίζει την jvp είναι αυτό το αρχείο speedmod-kernel-k15h-t7-300hz.tar που έχει στο xda ή όχι?

 

Καλημερα :)

Στις προηγουμενες σελιδες θα βρεις σιγουρα απαντησεις στα ερωτηματα σου (για να μην γραφουμε συνεχεια τα ιδια:happy:). Να ξερεις παντως οτι η νεα 2.3.4 ειναι leaked, δηλαδη δεν ειναι επισημη χωρις να σημαινει ομως οτι εχει bugs. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχει το set cpu καποιο θεμα με τη JVP ή γενικα τις gingerbread? Απο τοτε που το εγκατεστησα(με τις ιδιες ρυθμισεις που ειχα στη 2.2.1) μου φανηκε πιο αργο το κινητο, οποτε ειπα να τρεξω ενα quadrant ετσι για πλακα και παρατηρησα οτι το score επεσε στο μισο (1200 απο 2400).

2400 στο quadrant, μήπως είχες με lagfix και stagefright ενεργοποιημένα (μάλλον ναι);

Τώρα με 1200 είχες κάτι απο τα 2 ενεργοποιημένα (να σου απαντήσω:όχι, αν τα ενεργοποιήσεις θα μείνεις άφωνος)!

Παλιά 1200 στο quadrant δεν έπιανες με τίποτε απο "μαμα" rom χωρίς αλλαγές!

 

Στο setcpu: υποτίθεται πλέον στις gingerbread δεν χρειάζεται καθότι μόνες τους έχουν conservative governor (ό λόγος που τια βάζαμε στις παλαιότερες 2.1,2.2,2.2.1)! Εμένα δεν μου δουλέυει καλά ούτως η άλλως (βασικά δεν κρατάει τις ρυθμίσεις ποτέ, τις χάνει κάθε φορά που ξαναξεκινάω το κινητό)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχω καποιες ερωτησεις επειδη λογω προβληματων ειχα να μπω καιρο στο site και εχασα την μπαλα.Εχω την js8 και λεω να φλασαρω την JVP.Επειδη δεν εχω διαβασει κριτικες ειναι σταθερη,εχει κανενα προβλημα?Επισης αν την φλασαρω τελικα χρειαζεται να το κανω με επιλεγμενο το re-partition ή με ενα αρχειακι(pda)?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν κάνεις repartition με ένα μόνο αρχείο (pda, είναι μόνο για αναβάθμιση)... Πάντα κάνεις με 3 αρχεία αν θέλεις.στην περίπτωση σου κατέβασε την jvp με bootloaders (οπωσδήποτε) και 3 αρχεία, κάνε πριν factory reset, wipe data, μετά φλάσαρε με τα 3 αρχεία κα repartition...

Αν αξίζει; έτσι λένε όλοι όσοι την δοκίμασαν, εγώ περιμένω νέα περάσω απευθείας καμιά custom!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουσα να κανω repartition με τα 3 αρχειακια ή μονο με το pda..Απο δω (http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm) λεω να το κατεβασω.Ειναι με bootloaders?Επισης παλια πριν περασω την js8 ειχα κανει full wipe (*2767*3855#) πιστευω αυτο να εννοεις ετσι?Κ κατι ακομα αν ξερεις να με βοηθησεις.Πριν την js8 ειχα την jpy κ ειχα κ το voodoo lagfix αλλα το ειχα disable.Οταν εκανα το full wipe επειδη αυτο παει κ σβηνει τα παντα μεσα απο το κινητο,λογικα πηγε κ εσβησε κ το αρχειακι disable lagfix και οταν εκανε επανεκινηση το κινητο ξαναενεργοποιηθηκε το lagfix και επρεπε παλι να το ξανακανω disable.Γενικα γινεται να το βγαλω μια κ καλη το lagfix απο μεσα για να μην μου δημιουργειται συνεχεια αυτο το προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις(απτους λιγους ρομαντικους που εχουν ακομα froyo :p ) voodoo kernel 5.5.3?

Ενω λεει οτι υποστηριζει BLN ουσιαστικα δεν το κανει.

Το BLN λειτουργει για λιγη ωρα μονο,αφου πρωτα απενεργοποιησω και ενεργοποιησω ξανα το BLN μεσα απτην εφαρμογη.

Οταν περασει καμποση ωρα τελος

 

any help?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν κάνεις repartition με ένα μόνο αρχείο (pda, είναι μόνο για αναβάθμιση)... Πάντα κάνεις με 3 αρχεία αν θέλεις.στην περίπτωση σου κατέβασε την jvp με bootloaders (οπωσδήποτε) και 3 αρχεία, κάνε πριν factory reset, wipe data, μετά φλάσαρε με τα 3 αρχεία κα repartition...

Αν αξίζει; έτσι λένε όλοι όσοι την δοκίμασαν, εγώ περιμένω νέα περάσω απευθείας καμιά custom!

 

φιλε καποιο λινκ της jvp με bootloaders(100% εδω) υπαρχει....?

κατεβασα μια εκδοση απο το λινκ που εβαλε ο suspect πιο πανω αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι με bootloaders...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με την μπαταρία.. Το έβγαλα από τη φόρτιση πριν 20 ώρες περίπου(1η φόρτιση και καλιμπραρισμα) και είναι στο 74% τώρα..! Με jvo θα είχα τώρα περίπου 40%!!( η χρήση που κάνω κάθε μέρα είναι στα ίδια επίπεδα)

Μακάρι να μην μου βγάλει κανένα κουσούρι!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν κάνεις repartition με ένα μόνο αρχείο (pda, είναι μόνο για αναβάθμιση)... Πάντα κάνεις με 3 αρχεία αν θέλεις.στην περίπτωση σου κατέβασε την jvp με bootloaders (οπωσδήποτε) και 3 αρχεία, κάνε πριν factory reset, wipe data, μετά φλάσαρε με τα 3 αρχεία κα repartition...

Αν αξίζει; έτσι λένε όλοι όσοι την δοκίμασαν, εγώ περιμένω νέα περάσω απευθείας καμιά custom!

 

Εγω εκανα repartition μονο με το αρχειο PIT οπως λεει στον οδηγο και μετα φλασαρα τη JVP με τα 3 αρχεια χωρις repartition. Εκανα κατι λαθος? (προερχομαι απο JPY)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με την μπαταρία.. Το έβγαλα από τη φόρτιση πριν 20 ώρες περίπου(1η φόρτιση και καλιμπραρισμα) και είναι στο 74% τώρα..! Με jvo θα είχα τώρα περίπου 40%!!( η χρήση που κάνω κάθε μέρα είναι στα ίδια επίπεδα)

Μακάρι να μην μου βγάλει κανένα κουσούρι!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Εγω δεν την εχω καλιμπραρει ακομα,για αυτο μου κάνει κουλα.χτες πριν κοιμηθω το εβαλα σε λειτιυργια πτησης και ειχα 70%μπαταρια.Το πρωι ειχα 72%Αυτο δεν μου εχει ξανατυχει.Συνηθως ή χανω 1% ολο το βραδυ ή καθολου

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

φιλε καποιο λινκ της jvp με bootloaders(100% εδω) υπαρχει....?

κατεβασα μια εκδοση απο το λινκ που εβαλε ο suspect πιο πανω αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι με bootloaders...

Εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

έχει DEODEXED τις roms με και χωρίς βootloaders... Εφόσον αναβαθμίζεις απο 2.1, 2.2, 2.2.1 θέλεις οπωσδήποτε έκδοση με bootloaders! Αν όχι δεν είναι απαραίτητο αλλά και πάλι καλύτερα με bootloaders... Πως καταλαβαίνεις αν κατέβασες με ή χωρίς bootloaders;

1) Κοιτάς το site που κατέβασες, λένε αν είναι με ή όχι

2) Πρέπει στο αρχείο .tar που θα βάλεις σαν pda να έχει μέσα ενα αρχείο boot.bin (αν θυμάμαι καλά).

Αν δεν είσαι σίγουρος ξανακατέβασε!

 

Εγω εκανα repartition μονο με το αρχειο PIT οπως λεει στον οδηγο και μετα φλασαρα τη JVP με τα 3 αρχεια χωρις repartition. Εκανα κατι λαθος? (προερχομαι απο JPY)

 

Κανενα απολύτως πρόβλημα! Απλά μπορείς να τα κάνεις και όλα μαζί (3 αρχεία και repartition).! Δεν έκανες λάθος!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να σας ρωτησω κατι?Καταρχας απο εδω (http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm) ειναι με bootloaders?Γιατι δεν το γραφει πουθενα..Κοιταξα το pda και εχει μεσα το boot.ini.Αλλα παρατηρησα οτι τα αρχεια απο το samfirmwara ειναι πιο πολλα Mb απο τα αρχεια της xda.Με ποια να φλασαρω τωρα???Εκτος απο αυτο μπορει να μου πει καποιος που ειχε το voodoo lagfix ποιους φακελους του ειχε δημιουργησει?Εγω εχω εναν φακελο μεσα στο sdcard που λεει voodoo αλλα παλια θυμαμαι ειχα κ εναν στο αρχικο directory.Τωρα δεν υπαρχει μετα το φλασαρισμα που εκανα με την js8.Αφου δεν υπαρχει αυτο παει πει οτι εχει διαγραφει τελειως το voodoo απο το κινητο??? Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά.Εντυπώσεις από κάποιον που πέρασε την JVP σε σχέση με την JVO ?

Γιατί όταν βγαίνει κάτι καινούργιο όπως και να έχει θέλεις να το δοκιμάσεις!:lol::lol:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τη συγκεκριμένη rom ποιόν kernel προτείνετε?τον supercurio ή τον speedmod?

Ο τελευταίος speedmod που υποστηρίζει την jvp είναι αυτό το αρχείο speedmod-kernel-k15h-t7-300hz.tar που έχει στο xda ή όχι?

Εχουμε γραψει εκτενεις εντυπωσεις λιγες σελιδες πισω. Παντως απο τις πρωτες μερες που την φοραω μπορω να πω οτι ειναι ελαφρως ανωτερη της JVO, χωρις ομως να εχει καποια σημαντικη διαφορα. Απλα μικροβελτιωσεις. Η μπαταρια της ειναι μια χαρα, αν και θελω ακομα 1-2 μερες για να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Για τους κερνελ που ρωτας, ειναι και οι 2 παρα πολυ καλοι και μαλιστα παιδια που δοκιμασαν και τους 2 προτεινουν τον supercurio ως ελαφρως καλυτερο. Εγω παντως ειμαι απο την JVO ακομα με τον speedmod και τωρα με την τελευταια του εκδοση. Ο κερνελ δουλευει απροβληματιστα και ειναι ομαλοτατος, ενω και το sharpness fix ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Lagfix δεν εω ενεργοποιησει, οπως και σε ολες τις gingerbread που εχω περασει.,

 

@tsilas_1991 Η JVP στο samfirmware εχει booloaders αν ενδιαφερεσαι γιαυτην. Για αλλες δεν ξερω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

@tsilas_1991 Η JVP στο samfirmware εχει booloaders αν ενδιαφερεσαι γιαυτην. Για αλλες δεν ξερω.

 

Ααα οκ απλως εχω μπερδευτει γιατι ο φιλος Coolgreek λιγο πιο πανω εγραψε να την κατεβασουμε απο δω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901) και το κατεβασα κ παρατηρησα οτι τα αρχεια μεταξυ αυτων των 2 site δεν ειναι ιδια.Του samfirmware ειναι πιο πολλα magabyte απο της xda και τωρα δεν ξερω με ποια να φλασαρω.Εσυ εχεις φλασαρει με τα αρχεια της samfirmware?Αν ειναι να φλασαρω με αυτα τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ απλως εχω μπερδευτει γιατι ο φιλος Coolgreek λιγο πιο πανω εγραψε να την κατεβασουμε απο δω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901) και το κατεβασα κ παρατηρησα οτι τα αρχεια μεταξυ αυτων των 2 site δεν ειναι ιδια.Του samfirmware ειναι πιο πολλα magabyte απο της xda και τωρα δεν ξερω με ποια να φλασαρω.Εσυ εχεις φλασαρει με τα αρχεια της samfirmware?Αν ειναι να φλασαρω με αυτα τοτε...

 

Εγω αυτην του samfirmware εχω περασει. Και αυτην του xda εχει bootloaders. Περνας οποια θελεις. Απλα αυτη του xda εχει μεγαλυτερη συμπιεση, λογω διαφορετικης μεθοδου, αυτο ειναι ολο.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτην του samfirmware εχω περασει. Και αυτην του xda εχει bootloaders. Περνας οποια θελεις. Απλα αυτη του xda εχει μεγαλυτερη συμπιεση, λογω διαφορετικης μεθοδου, αυτο ειναι ολο.

 

Μα ξεσυμπιεσμενα τα συγκρινα.Η διαφορα τους ειναι οτι το CSC του samfirmware ειναι 84ΜΒ και του xda 9ΜΒ.Ειναι μεγαλη η διαφορα γι αυτο κ παρεξενευτηκα τοσο πολυ...Ανοιξα κ τα 2 αρχεια με winrar και το CSC του samfirmare εχει μεσα και ενα αρχειο dbdata.rfs, ενω στο CSC του xda δεν το εχει...Τωρα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μα ξεσυμπιεσμενα τα συγκρινα.Η διαφορα τους ειναι οτι το CSC του samfirmware ειναι 84ΜΒ και του xda 9ΜΒ.Ειναι μεγαλη η διαφορα γι αυτο κ παρεξενευτηκα τοσο πολυ...Ανοιξα κ τα 2 αρχεια με winrar και το CSC του samfirmare εχει μεσα και ενα αρχειο dbdata.rfs, ενω στο CSC του xda δεν το εχει...Τωρα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο η οχι.

 

Πέρνα του samfirmware. Αυτήν έχω και εγώ (αν αυτό σε καθησυχάζει..!:lol:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα ξεσυμπιεσμενα τα συγκρινα.Η διαφορα τους ειναι οτι το CSC του samfirmware ειναι 84ΜΒ και του xda 9ΜΒ.Ειναι μεγαλη η διαφορα γι αυτο κ παρεξενευτηκα τοσο πολυ...Ανοιξα κ τα 2 αρχεια με winrar και το CSC του samfirmare εχει μεσα και ενα αρχειο dbdata.rfs, ενω στο CSC του xda δεν το εχει...Τωρα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο η οχι.

 

Δεν επηρρεαζει κατι αυτο. Ουτως η αλλως το CSC που χρειαζεται για την Ελλαδα δεν υπαρχει οποτε πολυ κακο για το τιποτα. Περνα οποια απο τις 2 θελεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παντως,μεταβαινοντας απο JPY με speedmod σε JVP με supercurio, η διαφορα σε ταχυτητα και smoothness δεν ειναι τοσο τρομερη οσο εχω διαβασει σε μερικα σχολια. Γρηγορο ηταν και πριν το κινητο, γρηγορο ειναι και τωρα, ελαφρως πιο γρηγορο.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...