Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρνα του samfirmware. Αυτήν έχω και εγώ (αν αυτό σε καθησυχάζει..!:lol:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Aν θέλετε fully stock, πάντα από samfirmware.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα επιδόθηκα στο λεγόμενο kernel hoping, αντίστοιχο του island hoping. Με την βοήθεια του kernel flasher πέρασα από τον speedmod t5 στον speedmod t6, από αυτόν στον supercurio και από αυτόν στον speedmod t7.

Εντυπώσεις:

Δεν υπάρχουν τρομερές διαφορές στην ταχύτητα. Με τους kernel στο ίδιο σύστημα αρχείων (rfs-ext4) ο supercurio είναι περίπου 10% πιο γρήγορος. Μου φαίνονται και οι δύο το ίδιο smooth. Ο supercurio δεσμεύει περισσότερη ram από τον speedmod και δεν έχει sharpness fix. Για την μπαταρία φυσικά δεν μπόρεσα να βγάλω συμπεράσματα.

Τα παραπάνω με περασμένη την JVP. Αυτά.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μάγκες μια ερώτηση...η jvo είναι η αγγλική gingerbread??γιατί μου έβγαλε πριν λίγο αναβάθμιση το kies και το κινητό μου είναι γερμανικό με την jpy 2.2.1 και απόρησα..:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

μάγκες μια ερώτηση...η jvo είναι η αγγλική gingerbread??γιατί μου έβγαλε πριν λίγο αναβάθμιση το kies και το κινητό μου είναι γερμανικό με την jpy 2.2.1 και απόρησα..:confused::confused:

 

ποια εκδοση σου εβγαλε?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

την jvo...έκανα την αναβάθμιση και είναι η 2.3.3 i9000xxjvo

 

μαλλον δεν ειναι γερμανικο

αγγλικο ειναι...

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μάλλον το αντίθετο θες να πεις..! :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

το μυαλο μου ειναι αλλου, ασε... :lol::lol:

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ειναι αγγλικο

γερμανικο ειναι...

 

δηλαδή η jvo είναι γερμανική;;γιατί νόμιζα ότι ήταν αγγλική..τέλος πάντων τώρα πάει καλύτερα..:D:D

 

μάλλον το αντίθετο θες να πεις..! :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι αλλά αν ήταν αγγλικό δε θα την είχε πάρει πιο πριν την αναβάθμιση; :blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αν ήταν αγγλικό δε θα την είχε πάρει πιο πριν την αναβάθμιση; :blink:

 

παραπανω το διορθωσα μετα την παρατηρηση του Νικου...

τι εννοεις πιο μπροστα? δεν ειναι πολλες μερες που εχει δοθει η jvo

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παραπανω το διορθωσα μετα την παρατηρηση του Νικου...

τι εννοεις πιο μπροστα? δεν ειναι πολλες μερες που εχει δοθει η jvo

 

α εντάξει..απλά είχα την εντύπωση ότι κυκλοφορεί εδώ και κάμποσες μέρες η jvo..

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι κοίταξα στο xda βγήκε ο speedmod T8.Αν επιλέξω να περάσω στην jvp τον speedmod αντί cf-root του supercurio υπάρχει πρόβλημα αν περάσω τον speedmod T8 αντί του Τ7,Τ6 ,Τ5 κ.τ.λ?Παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο ποιον θα βάλουμε ή απλώς τα (Τx) είναι νεότερες εκδόσεις του speedmod?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι κοίταξα στο xda βγήκε ο speedmod T8.Αν επιλέξω να περάσω στην jvp τον speedmod αντί cf-root του supercurio υπάρχει πρόβλημα αν περάσω τον speedmod T8 αντί του Τ7,Τ6 ,Τ5 κ.τ.λ?Παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο ποιον θα βάλουμε ή απλώς τα (Τx) είναι νεότερες εκδόσεις του speedmod?

 

οπως το ειπες

ειναι νεοτερες εκδοσεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω τους σελοδοδεικτες απο το mozilla στον stock browser μεσω του g.b.import tool ακολουθωντας τα βηματα απο τους οδηγους, αλλα τζιφος. Το εχει προσπαθησει κανεις αλλος στην jvp...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω προβλημα με την ταχεια κληση, δηλαδη οταν παταω εναν αριθμο πχ το 2 για ταχεια κληση πρεπει να πατησω λαι πανω στο τηλεφωνικο αριθμο που βγαζει, διαφορετικα μου βγαζει το εξης μηνυμα: apllication unknom

Ειμαι με 2.3.4 jvp.

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα;

Ευχαριστω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω προβλημα με την ταχεια κληση, δηλαδη οταν παταω εναν αριθμο πχ το 2 για ταχεια κληση πρεπει να πατησω λαι πανω στο τηλεφωνικο αριθμο που βγαζει, διαφορετικα μου βγαζει το εξης μηνυμα: apllication unknom

Ειμαι με 2.3.4 jvp.

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα;

Ευχαριστω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σε μενα η ταχεια κληση λειτουργει κανονικα οπως παντα. Κρατας το δαχτυλο πατημενο επανω στον αριθμο και καλει. Δεν καταλαβα ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ομως, αν θελεις εξηγησε λιγακι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ok ολα καλα. Κατι δεν εκανα σωστα. Παλια με js8 πατουσα τον αριθμο της ταχειας κλησης και μετα το πρασινο κουμπι "κληση" πλεον ετσι δεν λειτουργει καο θελει συνεχει πατημα πανω στον αριθμο.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση παντως.

Καλο βραδυ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Ok ολα καλα. Κατι δεν εκανα σωστα. Παλια με js8 πατουσα τον αριθμο της ταχειας κλησης και μετα το πρασινο κουμπι "κληση" πλεον ετσι δεν λειτουργει καο θελει συνεχει πατημα πανω στον αριθμο.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση παντως.

Καλο βραδυ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Χμμ, εχεις δικιο κι εγω πρωτη φορα το παρατηρω οτι δεν γινεται ετσι. Μου βγαζει "εκτελεση κωδικα USSD" και μετα σφαλμα. Πρωτη φορα το βλεπω, καθως παντα εκανα την ταχεια κληση με τον τροπο που σου ειπα πριν. Το μαθαμε κι αυτο το κουσουρι...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την jvo 2.3.3 και έχω πρόβλημα με τη ραμ...όταν δεν πειράζω το κινητό καθόλου βλέπω ότι η ραμ είναι μόνο 50 mb ελεύθερη...βέβαια να προσθέσω ότι αυτό άρχισε να συνέβη πριν 2 μέρες και με την 2.2.1...απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές που είχα βάλει,αλλά και πάλι τίποτα...λέτε με κανένα φορμάτ να στρώσει..;;:worry::worry:

 

εδιτ:να σημειώσω ότι η ραμ γενικά όταν δε πείραζα καθόλου το κινητό ήταν στα 150 περίπου mb..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις μια απλή επανεκκίνηση; :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις μια απλή επανεκκίνηση; :)

 

με το που έκανα την αναβάθμιση μέσω κιες έκανα κατευθείαν..

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τον speedmod t8 στην jvp και το τηλέφωνό μου δεν ήταν root,με αποτέλεσμα να περάσω τον supercurio από επάνω..

ο speedmod δεν έχει αυτόματα root όπως οι άλλοι kernels?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τον speedmod t8 στην jvp και το τηλέφωνό μου δεν ήταν root,με αποτέλεσμα να περάσω τον supercurio από επάνω..

ο speedmod δεν έχει αυτόματα root όπως οι άλλοι kernels?

 

εισαι σιγουρος οτι δεν ησουν root?

θα μπορουσες να το επιλεξεις και μεσω cwm αν οντως δεν ησουν...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι δεν ησουν root?

θα μπορουσες να το επιλεξεις και μεσω cwm αν οντως δεν ησουν...

 

Δεν είχε το εικονίδιο superuser και όταν προσπάθησα να ξεκινήσω το titanium μου έβγαλε ότι δεν είμαι rout.Μετά από reboot τα ίδια.Δεν ήξερα ότι από cwm μπορείς να ενεργοποιήσεις ή όχι το root..Θα δοκιμάσω τον supercurio και αν δε μείνω ευχαριστημένος θα ξαναβάλω speedmod να ξαναδώ το θέμα του root.

Υ.Γ Καλημέρα πια σε όλους!:)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την jvo 2.3.3 και έχω πρόβλημα με τη ραμ...όταν δεν πειράζω το κινητό καθόλου βλέπω ότι η ραμ είναι μόνο 50 mb ελεύθερη...βέβαια να προσθέσω ότι αυτό άρχισε να συνέβη πριν 2 μέρες και με την 2.2.1...απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές που είχα βάλει,αλλά και πάλι τίποτα...λέτε με κανένα φορμάτ να στρώσει..;;:worry::worry:

 

εδιτ:να σημειώσω ότι η ραμ γενικά όταν δε πείραζα καθόλου το κινητό ήταν στα 150 περίπου mb..

το πονεμενο θεμα της ραμ αστο...

τα παιδια εδω μεσα εχουν βαρεθει να με ακουν να κλαιγομαι ολη την ωρα για αυτη... :lol:

και ενω νομιζα οτι στη 2.3.4 εχει διορθωθει γιατι μολις ανοιγει το κτινητο εχει 160-170mb ελευεθρα αλλα μετα απο καμια μερα αμα τερματισεις ολες τις διεργασιες με task killer σου εχει 120mb, ενω αν το αφησεις να τρεχει idle εχει γυρω στα 80 :mad:

Δεν είχε το εικονίδιο superuser και όταν προσπάθησα να ξεκινήσω το titanium μου έβγαλε ότι δεν είμαι rout.Μετά από reboot τα ίδια.Δεν ήξερα ότι από cwm μπορείς να ενεργοποιήσεις ή όχι το root..Θα δοκιμάσω τον supercurio και αν δε μείνω ευχαριστημένος θα ξαναβάλω speedmod να ξαναδώ το θέμα του root.

Υ.Γ Καλημέρα πια σε όλους!:)

 

καλημερα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...